Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-21, 01:06   #1471
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to, że to drugi tydzień to nie znaczy, że ryzyka nie ma wcale. Zapomniana tabletka to zapomniana tabletka. Powinna być wzięta jak najszybciej a nie kolejna jeszcze z opóźnieniem. To już jest zabawa w kotka i myszkę, uda się czy się nie uda, taka prawda. Nie ma, że możemy sobie w drugim tygodniu zapominać bo jest najbezpieczniejszy.
No ale jest Tylko w przypadku pominięcia w drugim tygodniu ulotka nie nakazuje dodatkowo się zabezpieczać czy podejmować inne działania. Jak zapominać to właśnie najlepiej w drugim, taka prawda
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 16:34   #1472
Klauskluska
Przyczajenie
 
Avatar Klauskluska
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cześć!
U mnie sprawa ma się tak. Biorę antykoncepcję Yaz od 4 lat i pierwszy zapomniałam się, kończy mi się ostatanie opakowanie. Kiedy sobie przypomniałam, okazało się, że drugie opakowanie zostawiałam w domu (a wrócę do niego dopiero we wtorek-nie mam jak wcześniej)
Zatem moje pytanie brzmi co mam zrobić?
W tej chwili jestem na 4 placebo jutro wypada ostatnia placebo (piątek-dostanę miesiączkę) W sobotę powinnam już wziac różową z pierwszego tygodnia. Ominą mnie 3 dawki, we wtorek 4. Mam normalnie przyjąć wszystkie? Czy tylko tą wtorkową?

Pozdrawiam.
Zabawne jest to, ze to mój pierwszy post Zazwyczaj byłam biernym obserwatorem.
Klauskluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 10:40   #1473
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

nie możesz iść do jakiegoś gina po awaryjne opakowanie? spóźniając się 4 dni z czynną tabletką chyba będziesz się musiała dodatkowo przez miesiąc zabezpieczać o ile się nie mylę.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 16:45   #1474
chocaapiic
Przyczajenie
 
Avatar chocaapiic
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cześć dziewczyny
Chodzi o to że w sobotę zapomniałam wziąć tabletki (biorę je zawsze o 17) i tego dnia robiliśmy to z chłopakiem i jego nasienie mogło się dostać do moich dróg rodnych. Wzięłam tą tabletkę (16 z listka) od razu jak wróciłam do domu, czyli o jakiejś 2/3. Wiem, że nie minęło 12h, przeczytałam ulotkę ale i tak nie jestem pewna czy dobrze wszystko rozumiem. W środę wzięłam ostatnią tabletkę a jeszcze nie dostałam krwawienia i umieram ze strachu. Dodam jeszcze że to moje pierwsze opakowanie i wcześniej nie zapominałam, brałam regularnie. Proszę o szybką odpowiedź bo zaraz umre z tego stresu ;(
chocaapiic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 18:58   #1475
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez chocaapiic Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Chodzi o to że w sobotę zapomniałam wziąć tabletki (biorę je zawsze o 17) i tego dnia robiliśmy to z chłopakiem i jego nasienie mogło się dostać do moich dróg rodnych. Wzięłam tą tabletkę (16 z listka) od razu jak wróciłam do domu, czyli o jakiejś 2/3. Wiem, że nie minęło 12h, przeczytałam ulotkę ale i tak nie jestem pewna czy dobrze wszystko rozumiem. W środę wzięłam ostatnią tabletkę a jeszcze nie dostałam krwawienia i umieram ze strachu. Dodam jeszcze że to moje pierwsze opakowanie i wcześniej nie zapominałam, brałam regularnie. Proszę o szybką odpowiedź bo zaraz umre z tego stresu ;(
No ale nie minęło 12h, więc o co cały szum? Jakie zapomnienie? Jak będziesz umierała ze stresu to krwawienie Ci się spóźni albo wcale nie przyjdzie, a tym bardziej że to pierwsze opakowanie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 08:13   #1476
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, jeśli przyjmuję antybiotyk, który obniża skuteczność anty to ile jeszcze czasu po zakończeniu kuracji trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Bo że w trakcie kuracji to wiem. Niestety lekarz nie udzielił mi takich informacji. Nowe opakowania i tabletek, i antybiotyku zaczęłam w ten sam dzień - antybiotyk przyjmuję dwa razy dziennie, ale tabletkę anty biorę przynajmniej 2 godz. przed/po przyjęciu antybiotyku. Antybiotyk mam brać przez 7 dni - dzisiaj jest dzień 4.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 08:21   #1477
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;58056536]Dziewczyny, jeśli przyjmuję antybiotyk, który obniża skuteczność anty to ile jeszcze czasu po zakończeniu kuracji trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Bo że w trakcie kuracji to wiem. Niestety lekarz nie udzielił mi takich informacji. Nowe opakowania i tabletek, i antybiotyku zaczęłam w ten sam dzień - antybiotyk przyjmuję dwa razy dziennie, ale tabletkę anty biorę przynajmniej 2 godz. przed/po przyjęciu antybiotyku. Antybiotyk mam brać przez 7 dni - dzisiaj jest dzień 4.[/QUOTE]

Później jeszcze 7 dni.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 08:34   #1478
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Później jeszcze 7 dni.
Dzięki
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 22:07   #1479
Sandii94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej mam problem otóż przyjmuję lek Dorin każdego dnia o 21. I w czwartek (3 tydzień brania tabletek) przyjęłam o 21, ale po około 2 godzinach zwymiotowałam. W piątek o 5 rano przyjęłam kolejną tabletkę z blistra - z piątku żeby zachować 12 godzin. Automatycznie w piątek o 21 wzięłam tabletkę z soboty, w sobotę z niedzieli, w niedzielę z poniedziałku, dziś z wtorku i jutro powinnam wziąć ostatnią, ale jej nie mam. Więc w tej sytuacji bezpieczniej byłoby wziąć ostatnią tabletkę z zapasowego blistra i zrobić 7 dni przerwy i normalnie zacząć przyjmować tabletki z kolejnego opakowania czy po prostu nie kombinować nic tylko zrobić 7 dni przerwy i zacząć przyjmować nowe opakowanie a w tym miesiącu po prostu cykl skróci mi się o 1 dzień?
Z góry dziękuję za odpowiedź.[COLOR="Silver"]

Edytowane przez Sandii94
Czas edycji: 2016-04-11 o 22:09
Sandii94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 09:31   #1480
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Sandii94 Pokaż wiadomość
Hej mam problem otóż przyjmuję lek Dorin każdego dnia o 21. I w czwartek (3 tydzień brania tabletek) przyjęłam o 21, ale po około 2 godzinach zwymiotowałam. W piątek o 5 rano przyjęłam kolejną tabletkę z blistra - z piątku żeby zachować 12 godzin. Automatycznie w piątek o 21 wzięłam tabletkę z soboty, w sobotę z niedzieli, w niedzielę z poniedziałku, dziś z wtorku i jutro powinnam wziąć ostatnią, ale jej nie mam. Więc w tej sytuacji bezpieczniej byłoby wziąć ostatnią tabletkę z zapasowego blistra i zrobić 7 dni przerwy i normalnie zacząć przyjmować tabletki z kolejnego opakowania czy po prostu nie kombinować nic tylko zrobić 7 dni przerwy i zacząć przyjmować nowe opakowanie a w tym miesiącu po prostu cykl skróci mi się o 1 dzień?
Z góry dziękuję za odpowiedź.[COLOR="Silver"]
Każde rozwiązanie jest dobre Zrób tak, jak Ci wygodniej
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 14:52   #1481
Sandii94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 81
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Każde rozwiązanie jest dobre Zrób tak, jak Ci wygodniej
Dziękuję za szybką odpowiedź
Sandii94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-17, 11:37   #1482
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej, mam pytanie- wczoraj byłam na imprezie dobrze zakrapianej. Nie wymiotowałam, ale nie pamiętałam momentu brania tabletki, ale jej w blistrze nie było i bałam się, że mogła mi wypaść (a impreza częściowo w plenerze i było ciemno) i że jej nie wzięłam.
Planowo biorę tabletki o 21. Awaryjną (z awaryjnego blistra) wzięłam ok 4:30, bo się bałam.

A teraz tak myślę, że jeśli wzięłam jedną o 21 a następną o 4:30 nad ranem i dwie się wchłonęły to czy mogę się obawiać jakiś skutków ubocznych wzięcia podwójnej dawki w przeciągu 24h?;/ Wiem, że tabletki to nie cukierki,, ale naprawdę wiedziałam, że istniała możliwość, że mi wypadła, więc wolałam wziąć następną.

Już myślę nawet, żeby przerzucić się na plastry, bo z tymi tabletkami za bardzo się boję, że nie wzięłam, że nie zdążyła się wchłonąć itp itd
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 11:43   #1483
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie- wczoraj byłam na imprezie dobrze zakrapianej. Nie wymiotowałam, ale nie pamiętałam momentu brania tabletki, ale jej w blistrze nie było i bałam się, że mogła mi wypaść (a impreza częściowo w plenerze i było ciemno) i że jej nie wzięłam.
Planowo biorę tabletki o 21. Awaryjną (z awaryjnego blistra) wzięłam ok 4:30, bo się bałam.

A teraz tak myślę, że jeśli wzięłam jedną o 21 a następną o 4:30 nad ranem i dwie się wchłonęły to czy mogę się obawiać jakiś skutków ubocznych wzięcia podwójnej dawki w przeciągu 24h?;/ Wiem, że tabletki to nie cukierki,, ale naprawdę wiedziałam, że istniała możliwość, że mi wypadła, więc wolałam wziąć następną.

Już myślę nawet, żeby przerzucić się na plastry, bo z tymi tabletkami za bardzo się boję, że nie wzięłam, że nie zdążyła się wchłonąć itp itd
Dobrze, ze wzielas na wszelki wypadek dodatkowa tabletke, gorzej by bylo gdybys tego nie zrobila a tej o 21 jednak nie wziela i by antykoncepcja zostala zachwiana, co nie? Moze Ci sie przez wieksza dawke trafic jakies drobne plamienie ale nie sądzę, jedyne co sie dzieje, to masz jedna tabletkę mniej w blistrze czyli konczysz opakowanie dzień wczesniej

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-04-17 o 11:46
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 11:52   #1484
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Dobrze, ze wzielas na wszelki wypadek dodatkowa tabletke, gorzej by bylo gdybys tego nie zrobila a tej o 21 jednak nie wziela i by antykoncepcja zostala zachwiana, co nie? Moze Ci sie przez wieksza dawke trafic jakies drobne plamienie ale nie sądzę, jedyne co sie dzieje, to masz jedna tabletkę mniej w blistrze czyli konczysz opakowanie dzień wczesniej
Właśnie nie mam o jedną mniej, bo dodatkową tabletkę wzięłam z blistra awaryjnego Czyli mogę wziąć wszystkie 24+4 (daylette) placebo prawda?
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 17:03   #1485
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, potrzebuję rady. A może konsultacji?
Otóż tak. Od jakiś pół roku robiłam przerwę w braniu tabletek 6 - dniową, bo chciałam przesunąć sobie okres na wesele (a nie chciałam łączyć opakowań). Tydzień temu dostałam grypę żołądkową, była to 16 tabletka z blistra czyli 3 tydzień. Musiałam zacząć przerwę bo i tak wymiotowałam. Zrobiłam 6 dni przerwy, dzisiaj zaczęłam kolejne opakowanie. Skończyłam opakowanie w 3 tygodniu więc ochrona jest zachowana prawda? (bo nie wiem czy stężenie hormonów było takie żeby zachować tą ochronę). I drugie pytanie... chciałabym teraz już normalnie robić 7 - dniową przerwę. Czy po półrocznym robieniu 6 - dniowej przerwy organizm się do tego nie przyzwyczaił i teraz 7 - dniowa przerwa może być za długa?
Bardzo proszę o jakieś rady bo mój ginekolog ma wolne
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 23:35   #1486
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję rady. A może konsultacji?
Otóż tak. Od jakiś pół roku robiłam przerwę w braniu tabletek 6 - dniową, bo chciałam przesunąć sobie okres na wesele (a nie chciałam łączyć opakowań). Tydzień temu dostałam grypę żołądkową, była to 16 tabletka z blistra czyli 3 tydzień. Musiałam zacząć przerwę bo i tak wymiotowałam. Zrobiłam 6 dni przerwy, dzisiaj zaczęłam kolejne opakowanie. Skończyłam opakowanie w 3 tygodniu więc ochrona jest zachowana prawda? (bo nie wiem czy stężenie hormonów było takie żeby zachować tą ochronę). I drugie pytanie... chciałabym teraz już normalnie robić 7 - dniową przerwę. Czy po półrocznym robieniu 6 - dniowej przerwy organizm się do tego nie przyzwyczaił i teraz 7 - dniowa przerwa może być za długa?
Bardzo proszę o jakieś rady bo mój ginekolog ma wolne
1. Tak.
2. Do czego miał się przyzwyczaić... jak to ty dostarczasz mu hormony, a nie sam sam sobie je wytwarza.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 19:44   #1487
M221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Nie zapomniałam, nie zwymiotowałam ani nie pomyliłam kolejności, ale mam pytanie co do sposobu postępowania.
Wczoraj miałam wyrywaną ósemkę, mam stan zapalny i dostałam antybiotyk który zmniejsza skuteczność tabletek. Niestety nie mogłam dostać żadnego innego, bo wszystkie przeciwbakteryjne tak działają.
W ciągu ostatniego tygodnia nie było seksu. Przez cały okres brania antybiotyku (6 dni) i tydzień po będę się oczywiście zabezpieczać prezerwatywą, ale sprawa wygląda tak, że zostały mi dwie ostatnie tabletki z blistra. Nie wiem czy wziąć je i zrobić przerwę, czy może połączyć opakowania? Nie za bardzo wiem jak postępować przy tym antybiotyku.
M221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 15:42   #1488
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez M221 Pokaż wiadomość
Nie zapomniałam, nie zwymiotowałam ani nie pomyliłam kolejności, ale mam pytanie co do sposobu postępowania.
Wczoraj miałam wyrywaną ósemkę, mam stan zapalny i dostałam antybiotyk który zmniejsza skuteczność tabletek. Niestety nie mogłam dostać żadnego innego, bo wszystkie przeciwbakteryjne tak działają.
W ciągu ostatniego tygodnia nie było seksu. Przez cały okres brania antybiotyku (6 dni) i tydzień po będę się oczywiście zabezpieczać prezerwatywą, ale sprawa wygląda tak, że zostały mi dwie ostatnie tabletki z blistra. Nie wiem czy wziąć je i zrobić przerwę, czy może połączyć opakowania? Nie za bardzo wiem jak postępować przy tym antybiotyku.
Jak nie chcesz zmieniać dnia rozpoczynania opakowania, to dokończ obecne. Jeśli nie, to w sumie rób jak chcesz

zxcvbnmasd, co do tego drugiego. Chodziło mi o to, że kiedyś przerwy były 7 dniowe, zmieniłam na 6 dniowe. Teraz chcę robić znowu 7 dniowe ale nie wiem czy organizm nie przyzwyczaił się do tego, że miał 6 dniowe przerwy i że nagle przedłużę tą przerwę i poziom hormonów w organizmie wystarczy teraz na 7 dniową przerwę bez konieczności dodatkowego zabezpieczania się.
Wiem, że pogmatwanie to napisałam ale nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 22:59   #1489
tysia688
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cześć dziewczyny, potrzebuję porady. Dzisiaj o godzinie 21:00 (o mojej stałej porze) przyjęłam przedostatnią tabletkę z blistra. Coś mi zaszkodziło i dostałam biegunkę godzinę po wzięciu tabletki. Czy tabletka zdążyła się wchłonąć? Zgodnie z ulotką w przypadku wymiotów/ciężkiej biegunki powinnam rozpocząć 7-dniową przerwę albo przyjąć pominiętą tabletkę i rozpocząć kolejny blister bez przerwy . Wybiorę pierwszą opcję, z tego względu że nie mam zapasowego opakowania, została mi ostatnia tabletka, a jutro jest sobota i mój ginekolog nie przyjmuje. Kiedy powinnam rozpocząć nowy blister (skoro przerwę zacznę w dniu kiedy coś mi zaszkodziło czyli w piątek)? Czy dokończyć blister bez odstawiania (nie wiem czym objawia się ciężka biegunka a taka jest wpisana w ulotce)

Edytowane przez tysia688
Czas edycji: 2016-04-29 o 23:16
tysia688 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-30, 06:13   #1490
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez tysia688 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, potrzebuję porady. Dzisiaj o godzinie 21:00 (o mojej stałej porze) przyjęłam przedostatnią tabletkę z blistra. Coś mi zaszkodziło i dostałam biegunkę godzinę po wzięciu tabletki. Czy tabletka zdążyła się wchłonąć? Zgodnie z ulotką w przypadku wymiotów/ciężkiej biegunki powinnam rozpocząć 7-dniową przerwę albo przyjąć pominiętą tabletkę i rozpocząć kolejny blister bez przerwy . Wybiorę pierwszą opcję, z tego względu że nie mam zapasowego opakowania, została mi ostatnia tabletka, a jutro jest sobota i mój ginekolog nie przyjmuje. Kiedy powinnam rozpocząć nowy blister (skoro przerwę zacznę w dniu kiedy coś mi zaszkodziło czyli w piątek)? Czy dokończyć blister bez odstawiania (nie wiem czym objawia się ciężka biegunka a taka jest wpisana w ulotce)
Jak już ominęłaś jedną tabletkę to rozpocznij przerwę. Można sobie łatwo obiczyć rozpoczęcię opakowania wiesz? Skończyłaś w czwartek -> przerwa od piątku 7 dni -> piątek nowe opakowanie.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:39   #1491
tysia688
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Jak już ominęłaś jedną tabletkę to rozpocznij przerwę. Można sobie łatwo obiczyć rozpoczęcię opakowania wiesz? Skończyłaś w czwartek -> przerwa od piątku 7 dni -> piątek nowe opakowanie.
Dzięki Lady Audrey to teraz piątek będzie moim nowym dniem rozpoczynającym, tak? nie tylko kolejnego cyklu, ale tych następnych również?
tysia688 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 11:11   #1492
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez tysia688 Pokaż wiadomość
Dzięki Lady Audrey to teraz piątek będzie moim nowym dniem rozpoczynającym, tak? nie tylko kolejnego cyklu, ale tych następnych również?
Tak, nastepnych opakowan rowniez dniem rozpoczecia bedzie piątek. Jesli chcesz to zmienic na inny dzień mozesz przerwe skrocic ale NIE WYDŁUŻYĆ.
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 11:27   #1493
tysia688
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Tak, nastepnych opakowan rowniez dniem rozpoczecia bedzie piątek. Jesli chcesz to zmienic na inny dzień mozesz przerwe skrocic ale NIE WYDŁUŻYĆ.
Dzięki dziewczyny! niby oczywista sprawa, ale lepiej się upewnić
tysia688 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:59   #1494
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, zapomniałam zapakować tabletek, pojechałam na majówkę na 3 dni do rodzinnego miasta. W 14, 15 i 16 dniu nie wzięłam tabletki. Robię teraz 7 dniową przerwę (czyli 14,15,16,17,18,19,20 dzień cyklu). Czy zabezpieczenie działa?
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 09:04   #1495
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapomniałam zapakować tabletek, pojechałam na majówkę na 3 dni do rodzinnego miasta. W 14, 15 i 16 dniu nie wzięłam tabletki. Robię teraz 7 dniową przerwę (czyli 14,15,16,17,18,19,20 dzień cyklu). Czy zabezpieczenie działa?
Gdyby to byl 3 tydzien to owszem byłaby przerwa. Tylko czy 3 tydzien zaczyna sie od 14 czy od 15 dnia brania tabletek? Moim zdaniem mozna uznac ze jest ok i zabezpieczenie dziala, w koncu 2 tydzien jest najbezpieczniejszy, ale zanim sie zrobi przerwe powinno soe wziac 14 tabletek, a Ty wzielas 13, tak? Moim zdaniem jest okej, ale nie wiem tego na 100%

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-05-04 o 09:06
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 15:08   #1496
serafina
Raczkowanie
 
Avatar serafina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 99
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

dziewczyny!

Poprzedniego miesiąca nie zrobiłam przerwy 7 dniowej w przyjmowaniu tabletek. Później wybrałam z opakowania tylko 2 tygodnie i gdzieś zgubiłam opakowanie. (Czyli brałam ciągiem 5 tyg) Od 3 dni nie biorę tabletki (jestem tak jakby w trakcie 3 tygodnia) i jestem w trakcie krwawienia z odstawienia. Czy mogę przyjąć dzisiaj tabletkę i skrócić okres odstawienia? Czy będę dalej chroniona przed ciążą?
serafina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 16:11   #1497
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapomniałam zapakować tabletek, pojechałam na majówkę na 3 dni do rodzinnego miasta. W 14, 15 i 16 dniu nie wzięłam tabletki. Robię teraz 7 dniową przerwę (czyli 14,15,16,17,18,19,20 dzień cyklu). Czy zabezpieczenie działa?
nie działa. Żeby działało powinnaś wziąć minimum 14 tabletek.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Gdyby to byl 3 tydzien to owszem byłaby przerwa. Tylko czy 3 tydzien zaczyna sie od 14 czy od 15 dnia brania tabletek? Moim zdaniem mozna uznac ze jest ok i zabezpieczenie dziala, w koncu 2 tydzien jest najbezpieczniejszy, ale zanim sie zrobi przerwe powinno soe wziac 14 tabletek, a Ty wzielas 13, tak? Moim zdaniem jest okej, ale nie wiem tego na 100%
Ulotkę wystarczy wziąć do ręki Minimum 14 tabletek powinno się wziąć.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez serafina Pokaż wiadomość
dziewczyny!

Poprzedniego miesiąca nie zrobiłam przerwy 7 dniowej w przyjmowaniu tabletek. Później wybrałam z opakowania tylko 2 tygodnie i gdzieś zgubiłam opakowanie. (Czyli brałam ciągiem 5 tyg) Od 3 dni nie biorę tabletki (jestem tak jakby w trakcie 3 tygodnia) i jestem w trakcie krwawienia z odstawienia. Czy mogę przyjąć dzisiaj tabletkę i skrócić okres odstawienia? Czy będę dalej chroniona przed ciążą?
Tak, wszystko robisz prawidłowo
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 18:29   #1498
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

dziewczyny powinno sie brac 21 dni tabsy i później przerwa 7dni?
a ja juz biore 28 i co teraz mam zrobic?
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 18:32   #1499
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
dziewczyny powinno sie brac 21 dni tabsy i później przerwa 7dni?
a ja juz biore 28 i co teraz mam zrobic?
?
No nic, mozesz przejsc do przerwy teraz lub wybrac opakowanie do konca i dopiero przerwa
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 19:02   #1500
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
?
No nic, mozesz przejsc do przerwy teraz lub wybrac opakowanie do konca i dopiero przerwa
Dzieki.
Mam jeszcze jedno pytanie:wczoraj zamiast po 10 rano wzięłam o 16 tabletke i dzisiaj normalnie o 11 przed południem ,w porzadku jest?(chociaz ogólnie teraz przez miesiac bede bez seksu wiec w sumie chyba nie ma co sie stresowac
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.