Blogi o odchudzaniu, przepisy na zdrowe i dietetyczne dania itd. - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-19, 11:26   #1321
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez LooLka8844 Pokaż wiadomość
Wiem ze wszystko mozna zjesc na diecie ale w pewnych ilosciach
ale wyobraz sobie ze nie kazdy lubi jesc smazonego karpia na tluszczu albo zajadac sie slodkimi plackami ciastkami
wszyscy jedza ok ale ja nie musze
co nie znaczy ze musze jesc tunczyka albo salateczke jakas skromna
po za tym jezeli udalo sie komus schudnac i sporo osiagnac to dlaczego przez taka wigilijna kolacje ma wszystko zaprzepascic bo po takim czyms juz sie nie chce odchudzac albo cos
na dodatek trzeba przypomniec ze w okresie swiatecznym nie chodzi o kolacje czy zabawy z rodzina lub prezenty bo swieta BN to konkretne wydarzenie w naszej religi nie zebym byla jakos przesadnie swieta ale o to najbardziej chodzi w tych swietach o wiare

na dodatek sa ludzie ktorzy nie moga jesc slodyczy lub tlustych potraw (cukrzyca badz jakies inne choroby) ale istnieje wiele przepisow na niskokaloryczne lub bezcukrowe potrawy ktorymi inni oga sie podzielic

na dodatek znajdujemy sie na watku Dietetyczne potrawy a wiec po to jest ten watek zeby moc uzyskac jakies DIETETYCZNE przepisy
Jezeli rzeczywiscie masz motywacje zeby gotowac dietetycznie na swieta to polecam ten watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196551 sa tu np przepisy na łazanki,rybe po grecku,serniki,szarlotki itd
Pozatym http://kociolstregi.blox.pl/2008/01/...-z-metoda.html piernik
http://www.sfd.pl/Ciasto_Makowe-t441142.html ciasto makowe
http://forum.montignac.com.pl/keks-s...iif-vt2696.htm keks
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:17   #1322
LooLka8844
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 65
GG do LooLka8844
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Taa, przez wigilijna jedną kolację napewno zaprzepasci ktos całe odchudzanie Ale głupoty piszesz:rolleye s:
Raz juz poszlam na wesele w czasie odchudzania zaczely sie slodkie ciasta i salatki itd i potem sie nie chcialo juz odchudzac co nie znaczy zeby unikac wesel ;p

zle mnie zrozumialas
nie chodzilo mi o to ze przez jedna kolacje od razu wszystko przytyje co zrzucil (ktos) tylko o to ze moze stracic motywacje do dalszego odchudzania i moze sie zdarzyc ze cos tam mu przybedzie ;p

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
Jezeli rzeczywiscie masz motywacje zeby gotowac dietetycznie na swieta to polecam ten watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196551 sa tu np przepisy na łazanki,rybe po grecku,serniki,szarlotki itd
Pozatym http://kociolstregi.blox.pl/2008/01/...-z-metoda.html piernik
http://www.sfd.pl/Ciasto_Makowe-t441142.html ciasto makowe
http://forum.montignac.com.pl/keks-s...iif-vt2696.htm keks


dziekuje bardzo

nie wiem dlaczego tyle ludzi na mnie naskoczylo ze chce dietetyczne przepisy skoro ten watek sie nazywa Dietetyczne przepisy
ludzie patrzcie gdzie wchodzicie
LooLka8844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 22:29   #1323
fisher121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Wrócę do tematu

świetna jest sałatka z kiszonego ogórka:

3-4 kiszone ogórki w kosteczkę (zalezy od wielkości ogórka zreszta i waszego apetytu:P) plus do tego cebulka (na oko, ja daję albo jedną małą albo poł duzej). Potem dodaję pieprz, duuużo pieprzu. I na koniec jogurt naturalny.

Mnóstwo witaminy C, idealna na sezon grypowy i tez dobra do jakiegos kurczaczka
fisher121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 14:18   #1324
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez princessaa11 Pokaż wiadomość
płatki frutina+jajka (2 wystarczą)a raczej piana:P wymieszać, rzucić na patelnie z oliwą, pokroić banana, podpiec odwrócić na drugą stronę i gotowe polecam bardziej w porze obiadowej gdyż jest wysoko białkowy ;P
Wysokobialkowy? To jakies 12g pelnowartosciowego, owszem, wysokiej jakosci bialka z jajek, ale tylko 12g, a nie wysokobialkowy Za to dowalasz jak dzika wegli frutina i bananem...

Cytat:
Napisane przez LooLka8844 Pokaż wiadomość
macie jakies przepisy na lekkie dania wigilijne? ;>
ostatnio w SuperLini pojawilo sie kilka ciekawych
Cytat:
Napisane przez LooLka8844 Pokaż wiadomość
Wiem ze wszystko mozna zjesc na diecie ale w pewnych ilosciach
ale wyobraz sobie ze nie kazdy lubi jesc smazonego karpia na tluszczu albo zajadac sie slodkimi plackami ciastkami
wszyscy jedza ok ale ja nie musze
co nie znaczy ze musze jesc tunczyka albo salateczke jakas skromna
po za tym jezeli udalo sie komus schudnac i sporo osiagnac to dlaczego przez taka wigilijna kolacje ma wszystko zaprzepascic bo po takim czyms juz sie nie chce odchudzac albo cos
na dodatek trzeba przypomniec ze w okresie swiatecznym nie chodzi o kolacje czy zabawy z rodzina lub prezenty bo swieta BN to konkretne wydarzenie w naszej religi nie zebym byla jakos przesadnie swieta ale o to najbardziej chodzi w tych swietach o wiare

na dodatek sa ludzie ktorzy nie moga jesc slodyczy lub tlustych potraw (cukrzyca badz jakies inne choroby) ale istnieje wiele przepisow na niskokaloryczne lub bezcukrowe potrawy ktorymi inni oga sie podzielic

na dodatek znajdujemy sie na watku Dietetyczne potrawy a wiec po to jest ten watek zeby moc uzyskac jakies DIETETYCZNE przepisy
Cytat:
Napisane przez LooLka8844 Pokaż wiadomość
Raz juz poszlam na wesele w czasie odchudzania zaczely sie slodkie ciasta i salatki itd i potem sie nie chcialo juz odchudzac co nie znaczy zeby unikac wesel ;p

zle mnie zrozumialas
nie chodzilo mi o to ze przez jedna kolacje od razu wszystko przytyje co zrzucil (ktos) tylko o to ze moze stracic motywacje do dalszego odchudzania i moze sie zdarzyc ze cos tam mu przybedzie ;p

dziekuje bardzo

nie wiem dlaczego tyle ludzi na mnie naskoczylo ze chce dietetyczne przepisy skoro ten watek sie nazywa Dietetyczne przepisy
ludzie patrzcie gdzie wchodzicie
Mysle, ze dlatego, ze ta wypowiedz zabrzmiala, jakby los diety zalezal od jednej kolacji , a wychodzi na to, ze to po prostu kwestia sily woli
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 08:59   #1325
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez okretka Pokaż wiadomość
Podbijam wątek, bo chciałabym poznać jakieś ciekawe przepisy

Sama jestem BEZTALENCIEM KULINARNYM i hm... mam kilka głupich pytań :P

1. można zrobić ponoć jakieś fajne sałatki z tuńczyka... tylko czy ten tuńczyk ma być wędzony czy z puszki czy jaki?

2. do Smile_Smile: kostki kurczaka? ee, można jaśniej? a kukurydza jaka? z puszki?

3. czy można coś zdrowego zrobić np. z sardynek z puszki? (ciekawe, czy one w ogóle dobre są...)

4. znacie jakieś fajne 'sposoby na musli'?

5. można wyczarować coś ciekawego z mrożonych 'warzyw na patelnię'?
a ja mam swietny przepis na salatke z tunczyka choc za tunczykiem w czystej postaci nie przepadam to w tej salatce moglabym zjesc go tone ;p

potrzebny ci bedzie tunczyk w puszce w oleju najlepiej do tego puszka ananasow kukurydza i majonez ;]

od tunczyka odlac olej i wsypac go do miski to samo z kukurydza ananasa pokroic w kawaleczki (male) i wymieszac z reszta dodac troche majonezu i pieprzu do smaku

mozna tez ta salatke zamiast tunczyka zastapic gotowanym kurczakiem tez pycha polecam ;]
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 09:20   #1326
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
od tunczyka odlac olej i wsypac go do miski to samo z kukurydza ananasa pokroic w kawaleczki (male) i wymieszac z reszta dodac troche majonezu i pieprzu do smaku
Myślałam, że to wątek na dania dietetyczne
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 09:22   #1327
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
a ja mam swietny przepis na salatke z tunczyka choc za tunczykiem w czystej postaci nie przepadam to w tej salatce moglabym zjesc go tone ;p

potrzebny ci bedzie tunczyk w puszce w oleju najlepiej do tego puszka ananasow kukurydza i majonez ;]

od tunczyka odlac olej i wsypac go do miski to samo z kukurydza ananasa pokroic w kawaleczki (male) i wymieszac z reszta dodac troche majonezu i pieprzu do smaku

mozna tez ta salatke zamiast tunczyka zastapic gotowanym kurczakiem tez pycha polecam ;]
Ale dietetyczne to to raczej nie jest ... zdecydowanie NIE! Majonez, tunczyk w OLEJU .... kukurydza .... uhuuuu raczej bomba kaloryczna !
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 09:49   #1328
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dania Dietetyczne.

wystarczy zmodyfikowac: tunczyk w sosie wlasnym, troszke kukurydzy, ananas lub mandarynki, jogurt naturalny 0%. a jak dodamy ryzu brazowego to bedzie danie kolacyjne lub nawet obiadowe.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 13:53   #1329
KlaudiPL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 97
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Pomidory z puszki w sosie wlasnym, najlepiej bez skórki i już pokrojone wlewamy je na patelnie, dodajemy duuuużo cebuli i pokrojony w kostkę filet rybny. Bez żadnego tłuszczu! Przykrywamy na 7 minut, dokładamy rozmrożone warzywa wcześniej zakupione, mogę być także świeże, ale gotowe oszczędzają nam czasu. Ja kupiłam mieszankę zawierającą marchewkę, ogórka, brokuły, kukurydzę i paprykę. To przykrywamy i dusimy 10 minut razem. doprawiamy czosnkiem, bazylią, tymiankiem lub oregano, lub dowolnymi przyprawami i gotowe. Ja często jem to z odtłuszczonym twarogiem.
KlaudiPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:20   #1330
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Dania Dietetyczne.

Ostatnio policzyłam kalorie mojego deseru kiedy nachodzi mnie ochote na cos slodkiego i doszłam do wniosku, ze jest to dietetyczne jak na deser a przy tym takie pyszne ;p Więc robię sobie krem Dr Oetkera. I teraz probowalam rozstrzygnac ile kalorii bedzie w przygotowanej przeze mnie szklance takiego kremu. Z tylu opakowania mamy kalorycznosc w 100g 179kcal (wersja z mlekiem2%). Jesli sie pomyle to poprawcie mnie, bo sama jestem zaskoczona, ze jem kubeł kremu, a to tak mało kcal ;p Proszek ważny 120g i w recepturze trzeba dać 300ml mleka. Czyli waga całego kremu to 300+120=420. Wiec kalorycznosć całego kremu to 4,2*179 ok 750. Gdzie mleko stanowi 150 kcal, więc sam proszek o wadze 120g musi miec 750-150 czyli 600. Na 100g wychodzsi ok. 500kcal. Ja jak robie sobie deser to daje ok. 2 lyzki stolowe proszku czyli gora 25g (ale mysle, ze nie ma wiecej niz 20) i 100ml mleka 2%. Więc razem 125+50=175, a wychodzi cała szklanka pysznego kremu, a kalorycznosc jak zwykłego serka waniliwego. DO tego dodaje jakieś płatki lub inne dodatki i mam przepyszny deser :P EH rozpisałam się, ale sama jestem mile zaskoczone ;]
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:18   #1331
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Dania Dietetyczne.

Podbijam temat

Ja ostatnio upodobałam sobie na obiad klopsiki z mięsa mielonego (lub, nawet podobno lepiej, pokrojone drobiowe) z mieszanką warzywną (brokuły,fasolka,kalafior ,marchewka itp) z sosikiem (sok pomidorowy bez cukru+trochę cebulki na oliwie+dużo natki pietruszki, szczypiorku,ziół prowansalskich i tymianku, sol,pieprz). Bardzo sycącę i szybkie
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 13:33   #1332
cividini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

hej


super wątek


a wy się wszystkie odchudzacie??

ja na diecie

a dziś wymyśliłam taki przepis, banalnie prosty ale zawsze odmiana dla zwykłego jabłka
-parę rodzynek
-jabłko duże obrane ze skórki
-cynamon
-troszkę cytryny

jabłko obieram wrzucam do garnka dodaje resztę i gotuję wychodzi super! zwykłe jabłko a na ciepło!!

polecam także wam jabłko pieczone w piekarniku, także rewelacja

super przepisy
cividini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:30   #1333
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Ja wrzucam jabłko do owsianki, dodaje przyprawy(cynamon, imbir), potem twaróg i wychodzi smaczne śniadanko na ciepło
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 05:36   #1334
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Ja śniadanka robie różne, coś mniej więcej takiego
np dziś:

twaróg 0% tłuszczu "bieluch", troche mleka 0,5%, szczypta cukru trzcinowego
- podgrzewam w mikrofali
dodaję: zarodki pszenne, otręby, pół banana rozgniecionego, szczypta cynamonu i kawy rozpuszczalnej. Mieszam

Czy to dobry posiłek? Powiedzcie mi co źle robię
Mam nadzieje że jest dietetyczny ..
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 14:08   #1335
Mafdziulka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Oto mój dzisiejszy obiadek:

Kurczak z ryżem i brokułami (2 os.)

- 2 piersi z kurczaka (400g) ~ 400 kcal
- 1/2 opakowania mrożonych brokułów (200g) ~ 75 kcal
- przyprawy, np.: gyros, papryka, sól, pieprz..., co kto lubi i dużo
- 1 łyżeczka oleju (8 ml) ~ 90 kcal
- 1 torebka ryżu paraboiled (120 g) ~ 424 kcal
- 1/2 łyżeczki kurkumy


Piersi ponacinać w paski, tak by wyglądały jak zdjęte z grilla .
Nacinać tę stronę, na której znajduje się błonka. Posypać obficie przyprawami, takimi jakie lubimy. Należy się starać, by przyprawy dotarły w nacięcia, wtedy mięso lepiej się zamarynuje. Odłożyć na ok. 15 minut.

Zagotować 1 L wody, osolić, dodać kurkumę, wrzucić ryż do gotowania.

Rozgrzać porządnie niewielką patelnię, wlać olej i położyć piersi.
Dusić pod przykryciem,na średnim ogniu, obracając kilka razy, około 15 minut.

Brokuły zagotować krótko, tak by były lekko twardawe.

Gdy ryż dochodzi, odkryć kurczaka, by odparowała woda z patelni.

I można jeść

Całość to około 990 kcal, czyli na porcję 495 kcal. Jak dla mnie jedzonko ciekawe i bardzo sycące. Wykonanie zajmuje ok. 30 min. Polecam.

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez nataliii1425 Pokaż wiadomość
Ja śniadanka robie różne, coś mniej więcej takiego
np dziś:

twaróg 0% tłuszczu "bieluch", troche mleka 0,5%, szczypta cukru trzcinowego
- podgrzewam w mikrofali
dodaję: zarodki pszenne, otręby, pół banana rozgniecionego, szczypta cynamonu i kawy rozpuszczalnej. Mieszam

Czy to dobry posiłek? Powiedzcie mi co źle robię
Mam nadzieje że jest dietetyczny ..
Początek wygląda dobrze - twaróg, mleko...
Zależy ile tych dodatków dajesz. Otręby, banan, zarodki z tym bym uważała... Trzeba by było przeliczyć.
Jeśli jest tego niewiele, np.: łyżka, to myślę, że jest ok
Jutro spróbuję, ale bez banana

Edytowane przez Mafdziulka123
Czas edycji: 2010-04-23 o 14:02 Powód: literówka
Mafdziulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 16:43   #1336
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Macie sprawdzone przepisy na szpinak?
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 21:16   #1337
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

ewaw71, ja mam przepis na dietetyczne naleśniki ze szpinakiem, bardzo dobre. poszukać go?
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 22:49   #1338
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Jak mozesz to byłabym wdzięczna ,kupiłam ten szpinak i nie wiem co z niego zrobić
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 09:33   #1339
moniku69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 66
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

oo przyłączam się do prośby o przepis. uwielbiam naleśniki, uwielbiam szpinak... ale zawsze jakoś trudno mi było znaleźć przyzwoitą dietetyczną wersję naleśników
moniku69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 10:34   #1340
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

ja robie omleta ze szpinakiem:

3 białka, jedno żółtko
łyżka mąki razowej
1-2 łyżki wody
szczypta proszku do pieczenia

bialka ubijam na sztywna piane, zoltka mieszam z woda proszkiem i maka. lacze delikatnie obie masy, wylewam na patelnie teflonowa, przykrywam i jak wierzch sie zetnie, zsuwam na talerz i przerzucam na druga strone.

szpinak rozmarazam, duze z cebulka, czosnkiem, sola, galka muszkatolowa i ostra papryka. wykladam na omlet i jem z salatka z pomidorow.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 11:58   #1341
Mafdziulka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Wczoraj na śniadanko zjadłam serek według przepisu nataliii1425

Polecam naprawdę dobre!

w
czoraj zrobiłam sobie taki oto deser:
1 jabłko - pokrojone w ósemki i te ósemki w cienkie plasterki
1 łyżka rodzynków - zalać 1/3 szklanki wrzącej wody i odstawić do napęcznienia
1/2 banana- rozgnieść na talerzu starannie widelcem, aż zrobi się z niego sos
Wymieszać wszystko razem (ja dałam rodzynki razem z wodą) i papusiamy! Mniammm...
Mafdziulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:41   #1342
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

3 łyżki czubate mąki
1/2 szklanki wody
białko z jajka

Wszystko razem zmieszać. Wodę lejemy według. Do smażenia używać teflonowej patelni (ewentualnie posmarować ją dosłownie kropla oliwy z oliwek)

Szpinak rozmrozic, w garnku podgrzać, dodać czosnek, gałke muszkatołową i dużo bazylii. Taką papkę dawać na naleśniki.

__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 15:25   #1343
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Dzięki
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 13:12   #1344
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Zupa bananowo-kokosowa
Składniki:
o 500 ml mleka kokosowego
o 100 g ciemnej czekolady
o 1 szczypta cynamonu
o 20 g masła
o 20 g cukru waniliowego
o 2 banany
o 1 łyżka wiórków kokosowych
o 1 łyżka kakao

Sposób przygotowania:
Podgrzej mleko kokosowe w garnku. Kiedy będzie ciepłe, dodaj posiekaną czekoladę i cynamon. Mieszaj, aż się rozpuści.
Na patelni podgrzej masło. Dodaj cukier i wymieszaj.
Pokrój banany na plasterki wrzuć na patelnię.
Krem czekoladowo-kokosowy wlej do filiżanek. Przed podaniem dodaj po kilka plasterków bananów, posyp wiórkami kokosowymi i kakao.


Zupa z jabłek
Składniki:
o 150 g jabłek,
o 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej,
o 1 łyżka cukru,
o cynamon,
o goździki

Sposób przygotowania:
Ugotować pokrojone jabłka, dodając cukier i przyprawy. Zagęścić rozprowadzoną w zimnej wodzie mąką. Dokładnie wymieszać tak, aby nie było grudek.


Zupa owocowa
Składniki:
o 500 g dowolnych owoców (u mnie: czerwone porzeczki, jagody, truskawki)
o makaron
o 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej lub kisiel o smaku wybranych przez nas owoców
o słodzik
o śmietana

Sposób przygotowania:
Owoce zagotuj i gotuj tak długo, aż się trochę rozgotują. Kisiel lub mąkę rozrób z wodą i wlej do zupy, zagotuj. Dosłodź do smaku, ile lubisz.
Osobno ugotuj makaron.
Możesz podawać od razu po zagotowaniu, na ciepło, lub schłodzić i podać na zimno, w każdym przypadku z kleksem kwaśnej śmietany.


Muesli gruszkowe
Składniki:
o 100 g gruszki,
o 2 łyżki płatków żytnich,
o 1 łyżka otrąb żytnich,
o 1 łyżeczka miodu,
o 150 ml jogurtu naturalnego bez cukru

Sposób przygotowania:
Gruszkę umyć i pokroić w drobna kostkę, dodać do niej płatki, otręby i miód. Polać jogurtem.






Znalazłam takie przepisy, bo szukam jakiejś zupy owocowej.
Co o tym sądzicie? Na pewno ta bananowa niskokaloryczna nie jest :/
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 15:47   #1345
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

bardzo wzglednie dietetyczne te zupy
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:08   #1346
heronik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

to ja dodam cos od siebie
CHLEBEK TUNCZYKOWY
Do puszki odsaczonego tunczyka w sosie wlasnym dodajemy 2 jaja, jogurt naturalny 0 % z 5-6 lyzek, 2 lyzki otrab owsianych i 1 pszennych, cebulka posiekana w kostke. Zmieszac na jednolita mase.Wlewamy do malej blaszki. Piec 25-30 minut w 180c.
polecam zdrowe i smaczne szamanko
heronik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:08   #1347
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez heronik Pokaż wiadomość
to ja dodam cos od siebie
CHLEBEK TUNCZYKOWY
Do puszki odsaczonego tunczyka w sosie wlasnym dodajemy 2 jaja, jogurt naturalny 0 % z 5-6 lyzek, 2 lyzki otrab owsianych i 1 pszennych, cebulka posiekana w kostke. Zmieszac na jednolita mase.Wlewamy do malej blaszki. Piec 25-30 minut w 180c.
polecam zdrowe i smaczne szamanko
to taki bardzo dukanowy chlebek bardziej do TEGO wątku

PS. witamy na forum
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 21:06   #1348
heronik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
to taki bardzo dukanowy chlebek bardziej do TEGO wątku

PS. witamy na forum
tak rzeczywiscie to przepis" dukanowy "ale jest tam bardzo duzo ciekawych, zdrowych i pysznych przepisow, ktore robie sobie w mojej diecie, zawieraja duzo blonnika - jest on bardzo wazny przy diecie.. no i ten chlebek jest pyszny wiec chcialam sie z wami podzielic tym przepisem, gdyz duzo zaczerpnelam pysznych dan od was..dziekuje
heronik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 21:59   #1349
heronik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

polecam wam przepyszna rybe na grila lub do piekarnika, wsam raz na grilowanie dla nas jest naprawde mniam mniam
filety z rybki nacieramy sola ziolowa do tego robimy sos z dwoch lyzeczek musztardy i sok z cytryny-mieszamy i ciup obsmarowujemy rybke zawijamy w sreberko i na grila lub do piekarnika na ok 30 min.. - pycha

drugi na salatke z paluszkow krabowych
gotujemy makaron razowy, ciemny odcedzamy i ploczemy zimna woda , do tego paluszki krabowe pociete w kosteczke, peczek zielonej pietruszki drobno pokrojony, sok z cytryny, kukurydza z puszki solimy, pieprzymy i dodajemy jog nat (ewentualnie do jogurtu naturalnego lyzka majonezu light) wszystko mieszamy.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

jeszcze cos dorzuce na obiadek
roladki z piersi kurczaka
pirsi kurczaka myjemy, rozbic delikatnie na kotlety, lekko przyprawic sola, pieprzem (ja dodaje zawsze przyprawe zlocista kamisa-jest naprawde wysmienita) , nastepnie smarujemy z jednej strony musztarda i kladziemy na to plasterek szynki drobiowej lub indyczej i musztarde, zawijamy przyprawiamy delikatnie z zewnatrz i zawijamy w sreberko, wkladamy do naczynia zaroodpornego i do piekarnika na 180 c na ok 1 godzinke
do tego duzo surowki i obiadek pycha..polecam ( miesko nie jest takie suche)
heronik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 22:34   #1350
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

czytałam tu o spaghetti light chciałabym dołożyć do tego mięsa mielonego ale te nie jest zbyt zdrowe wiec z jakiego mięsa najlepiej zrobić takie mięsko mielone?
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 19:38:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.