Czy paczka ciastek to duzo? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-24, 23:26   #31
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Kpisz, czy o droge pytasz ? Pewnie, ze stanowczo za duzo. Nawet jesli bedziesz miala niski ogolny bilans kaloryczny, to jesz smiecie.
Nie, nie kpię. To zależy jak się na to spojrzy. Tak, wiem, że to jest niezdrowe i lepiej byłoby nie jeść w ogole cukru. Ale moim wyborem jest to, że nie muszę być chodzącym przykładem zdrowego odżywiania. Co więcej, celem tego wątku nie jest krytyka mojego wyboru i pisanie, że to jest niezdrowe, ze lepiej zastąpić czyms innym. To się mija z celem. Tymbardziej, że jeśli chciałabym się tego dowiedzieć to użyłabym wyszukiwarki i z pewnością wiele wątków bym mogła przeczytać. Przepraszam za taki mały off top, ale chciałam to wyjaśnić

Wracając do tematu.. Tak jak napisałam to zależy jak się spojrzy na paczkę ciastek. Bo jak widzę inne osoby, to dla nich to coś normalnego, że (nawet codziennie) jedzą na śniadanie czy w dordze do pracy/szkoły bułkę słodką, w międzyczasie napój słodzony i wpadnie jeszcze jakiś batonik, serki słodkie (które, niektóre są porównywalne ze słodyczami). A czasami to ciasto, o którym wspomniałam, a które może być porównywalne z taką paczką ciastek. Oczywiście, jeśli ktoś codziennie zjada te wszystkie wyzej wymieniony rzeczy to generalnie mam wrazenie, ze jest przyjete, ze troche przesadza. Ale jesli ktos jednego dnia zje pączka i wypije colę, innego zje kawałek batonika, a w niedziele ciasto, a do tego każdego dnia jogurty owocowe, czekoladowe, które nie są uznawane za słodycze, to generalnie żywi się normalnie. A w gruncie rzeczy zjada taki człowiek porównywalną ilość śmieci jakby usiadł i zjadł ciastka. Stąd też się biorą moje wątpliwość i jakkkolwiek "paczka ciastek" to brzmi strasznie, to czy w moim przypadku dość ograniczonej liczbie tych ukrytych cukrów to naprawdę takie odstępstwo. I cały czas ponawiam pytanie, czym się różni kawałęk tortu od takiej paczki?

Aczykolwiek i tak zgadzam się z Wami, i jestem bardziej przychylna opinii, że taka paczka to za duzo
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 02:18   #32
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Nie, nie kpię. To zależy jak się na to spojrzy. Tak, wiem, że to jest niezdrowe i lepiej byłoby nie jeść w ogole cukru. Ale moim wyborem jest to, że nie muszę być chodzącym przykładem zdrowego odżywiania. Co więcej, celem tego wątku nie jest krytyka mojego wyboru i pisanie, że to jest niezdrowe, ze lepiej zastąpić czyms innym. To się mija z celem. Tymbardziej, że jeśli chciałabym się tego dowiedzieć to użyłabym wyszukiwarki i z pewnością wiele wątków bym mogła przeczytać. Przepraszam za taki mały off top, ale chciałam to wyjaśnić

Wracając do tematu.. Tak jak napisałam to zależy jak się spojrzy na paczkę ciastek. Bo jak widzę inne osoby, to dla nich to coś normalnego, że (nawet codziennie) jedzą na śniadanie czy w dordze do pracy/szkoły bułkę słodką, w międzyczasie napój słodzony i wpadnie jeszcze jakiś batonik, serki słodkie (które, niektóre są porównywalne ze słodyczami). A czasami to ciasto, o którym wspomniałam, a które może być porównywalne z taką paczką ciastek. Oczywiście, jeśli ktoś codziennie zjada te wszystkie wyzej wymieniony rzeczy to generalnie mam wrazenie, ze jest przyjete, ze troche przesadza. Ale jesli ktos jednego dnia zje pączka i wypije colę, innego zje kawałek batonika, a w niedziele ciasto, a do tego każdego dnia jogurty owocowe, czekoladowe, które nie są uznawane za słodycze, to generalnie żywi się normalnie. A w gruncie rzeczy zjada taki człowiek porównywalną ilość śmieci jakby usiadł i zjadł ciastka. Stąd też się biorą moje wątpliwość i jakkkolwiek "paczka ciastek" to brzmi strasznie, to czy w moim przypadku dość ograniczonej liczbie tych ukrytych cukrów to naprawdę takie odstępstwo. I cały czas ponawiam pytanie, czym się różni kawałęk tortu od takiej paczki?

Aczykolwiek i tak zgadzam się z Wami, i jestem bardziej przychylna opinii, że taka paczka to za duzo
Czego Ty sie spodziewasz, ze powiesz, ze krytyka nie jest celem tego watku i sie wszyscy dostosuja, niezaleznie od faktow? Powtorze pytanie - Ty kpisz, czy o droge pytasz?

Zadalas pytanie - czy to za duzo. Tak, to za duzo, zdecydowanie. Rob jak chcesz, mi to zwisa, ale jak nie chcesz slyszec odpowiedzi, to nie wiem, czy warto zadawac pytania?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 06:03   #33
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Czego Ty sie spodziewasz, ze powiesz, ze krytyka nie jest celem tego watku i sie wszyscy dostosuja, niezaleznie od faktow? Powtorze pytanie - Ty kpisz, czy o droge pytasz?

Zadalas pytanie - czy to za duzo. Tak, to za duzo, zdecydowanie. Rob jak chcesz, mi to zwisa, ale jak nie chcesz slyszec odpowiedzi, to nie wiem, czy warto zadawac pytania?
Wyraku, przeczytaj proszę jeszcze raz i może mniej emocjonalnie Nie chodzi o dostosowanie się wszystkich - wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że widzisz różnicę między napisaniem: " lepiej idź kupić jakieś low-kcal słodycze" lub "ciastka to śmiecie, zjedz sobie serek", a napisaniem "to stanowczo, za dużo, nikt tyle nie jest", albo " ja jem maksymalnie 2, a paczka to przesada". Pierwsza opcja to wypowiedzi nie wnoszące nic do wątku, ponieważ nie są odpowiedzią na moje pytanie - to nazwałam kryrytką mojego wyboru, który już został podjęty. Z pewnością są słuszne, ale nie na temat. Natomiast druga opcja to to co pomoże mi odnaleźć granicę i o to mi chodzi - czyli dokładnie odpowiedź na pytanie, a nie dywagację nad tym co jest zdrowe a co nie. Myślę, że brak zrozumienia pytania, wynikac może z błędnego założenia, że przeciętny człowiek żywi się zdrowo, a ja wybó jedzenia paczki ciastek chce podjąc w oparicu o standardy przeciętnego człowieka, nie wizazowego maniaka kalorii.
Mam nadzieje, że teraz nie będziesz miał wapliwości odnośnie istosty wątku bo roznica choc subtelna to całkowicie zmienia znaczenie.
Pozdrawiam serdecznie.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 07:07   #34
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Wiesz Summertime, mysle ze paczka ciastek dla osob ktore nigdy nie mialy nic wspolnego z dietami,zaburzeniami odzywiania- powiedza Ci ze paczka ciastek to nie duzo. Natomiast Ci,ktorzy sa po dietach,mieli\maja ed,chca zdrowo jesc ,albo maja bzika na tym punkcie bo i tacy sie zdarzaja powiedza Ci ze to strasznie duzo\same smieci\zamien na cos zdrowszego itd..
Dla niektorych tutaj maslanka straciatella porowywana jest do batonu,takze wiesz
Mysle ze sama musisz znalezc zloty srodek. Obserwuj sie,sluchaj swojego ciala,a gdy zauwazysz ze przesadzasz- wyluzuj z ciastkami i tyle.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 07:34   #35
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Wiesz Summertime, mysle ze paczka ciastek dla osob ktore nigdy nie mialy nic wspolnego z dietami,zaburzeniami odzywiania- powiedza Ci ze paczka ciastek to nie duzo. Natomiast Ci,ktorzy sa po dietach,mieli\maja ed,chca zdrowo jesc ,albo maja bzika na tym punkcie bo i tacy sie zdarzaja powiedza Ci ze to strasznie duzo\same smieci\zamien na cos zdrowszego itd..
Dla niektorych tutaj maslanka straciatella porowywana jest do batonu,takze wiesz
Mysle ze sama musisz znalezc zloty srodek. Obserwuj sie,sluchaj swojego ciala,a gdy zauwazysz ze przesadzasz- wyluzuj z ciastkami i tyle.

haha kojarze ten wątek :P

a paczka ciastek to na pewno jest za dużo. ale za dużo w sensie w miarę mądrego odżywiania, a nie, że za dużo i nie da się tyle zjeść. bo ja przed dietą potrafilam zjesc paczke ciastek, chipsow, czekolade i opić colą.
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 07:35   #36
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Wiesz Summertime, mysle ze paczka ciastek dla osob ktore nigdy nie mialy nic wspolnego z dietami,zaburzeniami odzywiania- powiedza Ci ze paczka ciastek to nie duzo. Natomiast Ci,ktorzy sa po dietach,mieli\maja ed,chca zdrowo jesc ,albo maja bzika na tym punkcie bo i tacy sie zdarzaja powiedza Ci ze to strasznie duzo\same smieci\zamien na cos zdrowszego itd..
Dla niektorych tutaj maslanka straciatella porowywana jest do batonu,takze wiesz
Mysle ze sama musisz znalezc zloty srodek. Obserwuj sie,sluchaj swojego ciala,a gdy zauwazysz ze przesadzasz- wyluzuj z ciastkami i tyle.
Chyba trafiłaś w samo sedno tych niejasności. Ale to mój błąd, bo zadaje pytanie na forum, gdzie ludzie z założenia mają bzika na punkcie jedzenia i oczekuje odpowiedzi jak od osoby z normalnym podejściem. Zrobię tak jak mówisz, albo pojadę do cioci na imieniny i będę obserwować ludzi Dzieki
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 08:50   #37
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

A ja mam do Was jeszcze takie pytanie, jeśli jestem na diecie i powiedzmy raz w miesiącu zjem na raz paczkę ciastek, to jak to się na mnie odbije?
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 09:24   #38
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Nic się nie stanie. Nie przytyjesz od zjedzenia paczki ciastek. Z tyciem jest tak samo jak z chudnięciem. Nawet jeżeli jednego dnia zrobisz sobie głodówkę to nie schudniesz nagle 1 kg, tak samo i w drugą stronę. Bilans kaloryczny powinno się rozpatrywać w dłuższym okresie . Jeżeli w ciągu np. miesiąc w sumie bilans masz ujemny to chudniesz,a jak dodatni to tyjesz. I nie ma znaczenia, że jednego dnia przekroczysz i zjesz 2000kcal zamiast 1500, jeżeli w pozostałe dni jesteś na minusie.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:31   #39
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Dla mnie paczka ciastek to byłoby za dużo, chociaż nie należę do maniaczek zdrowego żywienia. Jeżeli Twoje zapotrzebowanie kaloryczne liczy np. 1700 kcal, to trzeba rozważyć ile procent z tego może należeć do kategorii "śmieciowej". Jeżeli jedna trzecia (przykładowa paczka ciastek) to zdrowy rozsądek podpowiada, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Sama od lat intuicyjnie przyjmuję zasadę góra 200 kcal słodyczy w zwykły dzień, czyli np. niewielki batonik, dwa rządki czekolady, niezbyt duża porcja lodów dziennie. Oczywiście zdarzają się różne okazje, imprezy, święta, kiedy taką granicę się przekracza.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:37   #40
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Dieta utrzymaniowa jest wbrew pozorom o wiele trudniejsza od redukcji i mnie to pytanie nie dziwi.
Przecież na U można jeść słodycze, ale nie każdy wie, jaka ilość jest dla niego odpowiednia.
dokładnie zgadzam się to logiczne ze od jednego ciastka nie przytyjemy , każdy jest ciekawy ile może jeść zeby nie przytyć
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:39   #41
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Też tak miała przed redukcją ważyłam 60 kg / 168 cm i nigdy nie tyłam mimo, że zupełanie nie zwracałam uwagii na to co jem. MOgłam zjesć no pół pizzy, potem poprawić ciastami lub czekoladą i zapić słodzonym sokiem. Teraz mimo, że nie tyje, ale nie potrafię już tak, a jak sie zdarzy np. ciastka lub czkolada to mam wyrzuty mimo, że nie chce...
Dokładnie. Zawsze sobie myślę, że wolałabym już zostać taką przy kości (ale bez nadwagi) do końca życia, ale nigdy nie bawić się w jakieś diety, nie wpaść w ED, i móc jeść wszystko, tak jak to było kiedyś. Kiedyś jadłam tą paczkę ciastek bo:
a) byłam głodna
b) naszła mnie ochota na coś słodkiego...
I to było normalne moim zdaniem... A teraz... no dobrze, nie będę się rozpisywać, bo to nie wątek o ED

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
haha kojarze ten wątek :P
Czy mogę prosić o link? Chętnie poczytam o tej maślance
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 11:08   #42
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zawsze sobie myślę, że wolałabym już zostać taką przy kości (ale bez nadwagi) do końca życia, ale nigdy nie bawić się w jakieś diety, nie wpaść w ED, i móc jeść wszystko, tak jak to było kiedyś. Kiedyś jadłam tą paczkę ciastek bo:
a) byłam głodna
b) naszła mnie ochota na coś słodkiego...
I to było normalne moim zdaniem... A teraz... no dobrze, nie będę się rozpisywać, bo to nie wątek o ED


Czy mogę prosić o link? Chętnie poczytam o tej maślance
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221587&page=134
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 13:01   #43
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Wyraku, przeczytaj proszę jeszcze raz i może mniej emocjonalnie Nie chodzi o dostosowanie się wszystkich - wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że widzisz różnicę między napisaniem: " lepiej idź kupić jakieś low-kcal słodycze" lub "ciastka to śmiecie, zjedz sobie serek", a napisaniem "to stanowczo, za dużo, nikt tyle nie jest", albo " ja jem maksymalnie 2, a paczka to przesada". Pierwsza opcja to wypowiedzi nie wnoszące nic do wątku, ponieważ nie są odpowiedzią na moje pytanie - to nazwałam kryrytką mojego wyboru, który już został podjęty. Z pewnością są słuszne, ale nie na temat. Natomiast druga opcja to to co pomoże mi odnaleźć granicę i o to mi chodzi - czyli dokładnie odpowiedź na pytanie, a nie dywagację nad tym co jest zdrowe a co nie. Myślę, że brak zrozumienia pytania, wynikac może z błędnego założenia, że przeciętny człowiek żywi się zdrowo, a ja wybó jedzenia paczki ciastek chce podjąc w oparicu o standardy przeciętnego człowieka, nie wizazowego maniaka kalorii.
Mam nadzieje, że teraz nie będziesz miał wapliwości odnośnie istosty wątku bo roznica choc subtelna to całkowicie zmienia znaczenie.
Pozdrawiam serdecznie.
Emocjonalnie? Faktycznie, mam do czego emocjonalnie podchodzic

Jesli to do Ciebie nie dochodzi - to nie Tobie ustalac, co jest istota watku i co do niego wnosi, a co nie. Zadajesz pytanie, to sie przygotuj, ze nie wszystkie odpowiedzi Ci sie beda podobac. Tyle ode mnie, ciach bajera.

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Wiesz Summertime, mysle ze paczka ciastek dla osob ktore nigdy nie mialy nic wspolnego z dietami,zaburzeniami odzywiania- powiedza Ci ze paczka ciastek to nie duzo. Natomiast Ci,ktorzy sa po dietach,mieli\maja ed,chca zdrowo jesc ,albo maja bzika na tym punkcie bo i tacy sie zdarzaja powiedza Ci ze to strasznie duzo\same smieci\zamien na cos zdrowszego itd..
Dla niektorych tutaj maslanka straciatella porowywana jest do batonu,takze wiesz
Mysle ze sama musisz znalezc zloty srodek. Obserwuj sie,sluchaj swojego ciala,a gdy zauwazysz ze przesadzasz- wyluzuj z ciastkami i tyle.
Zdecydowanie przekrecasz
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 14:34   #44
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
.

Zdecydowanie przekrecasz
Czyzby? nie wydaje mi sie
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 20:40   #45
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

summertime bardzo Ci dziekuję za odpowiedź
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 22:11   #46
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Nie ma sprawy.
Wyraku, to najwyraźniej przyszedł czas pogodzić się z moją tępotą, bo zupełnie to do mnie nie dochodzi Twoje myślenie mozna porownac do takiej sytuacji jakbyś poszedł do sklepu zapytał w jakiej cenie ta szynka. Oczywiście wolisz usłyszeć niską cenę (= taka paczka ciastek to nic złego), ale jeśli będzie wyoska to się z tym pogodzisz i przynajmniej uzyskasz odpowiedź czy możesz ją kupić czy nie. A tymczasem pani za ladą w odpowiedzi na Twoje pytanie: po ile ta szynka? odpowiada Ci: Kup se Pan kiełbasę, bo świeższa i dziś w promocji. Ja z takiej odpowiedzi nie byłabym zadowolona. Jeśli Ty uważasz, że Pani z mięsnego zna lepiej istotę wątku to po prostu się różnimy. I Tyle
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 22:15   #47
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy.
Wyraku, to najwyraźniej przyszedł czas pogodzić się z moją tępotą, bo zupełnie to do mnie nie dochodzi Twoje myślenie mozna porownac do takiej sytuacji jakbyś poszedł do sklepu zapytał w jakiej cenie ta szynka. Oczywiście wolisz usłyszeć niską cenę (= taka paczka ciastek to nic złego), ale jeśli będzie wyoska to się z tym pogodzisz i przynajmniej uzyskasz odpowiedź czy możesz ją kupić czy nie. A tymczasem pani za ladą w odpowiedzi na Twoje pytanie: po ile ta szynka? odpowiada Ci: Kup se Pan kiełbasę, bo świeższa i dziś w promocji. Ja z takiej odpowiedzi nie byłabym zadowolona. Jeśli Ty uważasz, że Pani z mięsnego zna lepiej istotę wątku to po prostu się różnimy. I Tyle


za błyskotliwość
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 22:19   #48
ja_katarynka
Raczkowanie
 
Avatar ja_katarynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

jak sobie wspomnę czasy przed ED...

tak, zdecydowanie jak dawniej miałam ochotę na coś słodkiego, to zjadałam na raz paczkę ciastek/czekoladę/kilka kawałków sernika/dużą paczkę chipsów/drożdżówkę. nie tyłam od tego. nawet nie musiałam mieć jakiejś wielkiej ochoty na słodycze, ale jak coś było w domu, to wpadło po południu do kawki ale z całą pewnością nie jadłam tego codziennie w takich ilościach.

teraz mam problemy z "normalnym" jedzeniem, ale jak tak podglądam koleżanki, to raczej praktykują styl: 1-2 ciastka dziennie.. czasem 0 słodyczy, a czasem coś większego bez wyrzutów sumienia. ja tak w ogóle zazdroszczę mojemu bratu i bratowej, bo u nich wciąż półki się uginają pod ciężarem słodkości, a jedzą w rozsądnych ilościach, nie pochłaniają na raz.
__________________
farewell to the fairground...

i'm disgusting
ja_katarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 23:16   #49
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

No cóż, ja się zgodzę z orzeszkiem
Dla zwykłego śmiertelnika to wcale może nie być dużo, kiedyś to bym dodała do tego lody i czekoladę i byłoby ok Bo jadłabym wtedy, kiedy miałabym na to ochotę.
Teraz gdybym miała ochotę, to mogę wcinać nawet i po kilka paczek dziennie, ale znając zasady zdrowego żywienia i po przejściach z ED staram się tego nie robić, bo wiem, że ma to też swoje konsekwencje choć czasem niestety nie jest się na tyle silnym, i wtedy to staje się monstrualnie dużą ilością.

Ale nawiązując do pytania- sprzed ED to wcale nie byłoby dużo, w sam raz do schrupania przed TV, nie licząc BTW i potem jedząc normalną kolację
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 21:37   #50
persefona89898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 55
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

ja spokojnie wsune paczke ciastek do kawy... ostatnio upodobałam sobie wafelki z sante. a tam poza tym co znaczy ED?
persefona89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 11:40   #51
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez persefona89898 Pokaż wiadomość
ja spokojnie wsune paczke ciastek do kawy... ostatnio upodobałam sobie wafelki z sante. a tam poza tym co znaczy ED?
ed= eating disorder czyli zaburzenia odżywiania

co tam paczka ciastek, moja siostra maniaczka słodyczy potrafiła swego czasu na poczekaniu zjeść całą blachę (taką dużą,czarną która jest zwykle na wyposażeniu piekarnika) ciasta drożdżowego z owocami i kruszonką
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 18:40   #52
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

E, też bym potrafiła zjeść taką blachę Mam taki dziwny żołądek, że jak przejdę moment 'zapchania' to już nie ma żadnego oporu, zmieści się niestety wszystko, brrr.

Moim zdaniem paczka ciastek to zdecydowanie za dużo, chyba, że to taki grzeszek ze 2 razy w miesiącu... inna sprawa, że dla mnie cała czekolada albo cała paczka ciastek brzmią źle i nigdy tyle nie jem - ale już pasek czekolady rano, 2 ciasteczka po południu i jeszcze kilka cukierków wieczorem nie są w ogóle odczuwalne jako obżarstwo, a to dokładnie to samo albo i więcej pod względem cukru i kalorii co wcześniej wymienione więc trzeba się pilnować.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 22:12   #53
radosna_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 30
Dot.: Czy paczka ciastek to duzo?

Cytat:
Napisane przez persefona89898 Pokaż wiadomość
ja spokojnie wsune paczke ciastek do kawy... ostatnio upodobałam sobie wafelki z sante. a tam poza tym co znaczy ED?
Oj tak, też lubię te wafelki...
a ED mi się kojarzy z jedną bajką
radosna_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-20 23:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.