Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67. - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-01-31, 11:19   #2821
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
2 Kiedyś pomalowałam na szybko raz i już następnego dnia miałam odpryski, więc teraz zawsze 2

A to jak więcej niż raz to normalka niestety. Ja ile by nie dała to na drugi dzień wyglądam jakbym rowy rękami kopała


Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Czy w Rossmanie albo Hebe dostanę jakąś sensowną odżywkę do rzęs? Coś polecacie? Bo ja nigdy nic z tych rzeczy nie używałam, a tak mi ostatnio rzęsy lecą że porażka.

Ja bym bardziej postanowiła na samoróbkę typu olej kokosowy, olej rycynowy, kozieradka. Te odżywki nie są dobre dla oczu. Ja się nich wyleczyłam jak mojej koleżance, która tego używała rzęsa zaczęła rosnąć jakby od spodu. Jakiś czas temu przeczytałam też coś takiego:


❌SZKODLIWOŚĆ„ODŻYWE K”DO RZĘS❌
Czy wiesz co stymulatory robią z Twoimi rzęsami?

Koniecznie przeczytaj ten post do końca i udostępnij nieświadomym.

Pewnego dnia znudzona, czy też zaniepokojona wyglądem swoich rzęs sięgasz po stymulator.
Jego celem jest spowodowanie wzrostu Twoich naturalnych rzęs. To taka prosta droga do „maksimum szczęścia”. 🙄

Zacznijmy zatem od punktu „zero”.

🔘 Naturalna rzęsa ma fazy wzrostu na które nie jesteśmy w stanie zadziałać “dożywotnio”. Każda z nich ma zapisany w genach swój czas i chcąc to zmienić działamy na daną faze tylko w czasie rzeczywistym.
Czyli: 🏻️
Substancja czynna działa jedynie na fazę anagenu - stymulując wzrost rzęs, przyspiesza go i wydłuża. Po zaprzestaniu stosowania substancji stymulującej rzęsa wraca do swojego dawnego stanu, a cykle zaś do swojego właściwego czasu trwania. Po takim procesie, w najgorszym wypadku rzęsa nie będzie miała siły rosnąć. Dlaczego? Oduczyła się.

Przejdźmy zatem do owej substancji czynnej.

🔘 O ile odżywki do rzęs na bazie naturalnych składników, odżywki komórkowe oraz suplementy diety z dużą zawartością biotyny mają rację bytu, to niestety stymulatory wzrostu – dopalacze mogą nieźle nabroić.
Skoro stymulator wzrostu tworzy nam rzęsę 2x dłuższą od tej “wcześniejszej”, to czy serio ona jest "prawdziwa" i taka będzie rosła już zawsze?

W ¾ odżywek dostępnych na rynku substancją czynną nazywa się Dichloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide (Dżizas) - jest to główny składnik odżywek stymulujących, który stricte wpływa na wzrost rzęs.
Ten składnik to chemiczny analog bimatoprostu, który jest syntetycznym odpowiednikiem prostaglandyn czyli niczym innym jak hormonem. Nierzadko, co jest zaskakujące, sam biomatoprost jest składnikiem stymulatorów.
Bimatoprost jest głównym składnikiem kropli na jaskrę. 🙄🔫⚫️
W ulotce leków na jaskrę jednym z efektów ubocznych ich stosowania jest nieprawidłowy i nadmierny wzrost rzęs.

Niepodważalnym pozostaje fakt, iż biomatoprost jest lekiem, a nie suplementem, dlatego też aplikowanie go może nieść za sobą wiele konsekwencji – skutków ubocznych.
Ilość zawartego preparatu nie jest niebezpieczna?
Przeczytaj zatem drugą część posta.
Będzie ciekawie.

🔴Co zaobserwowałam u klientek stosujących stymulatory z w/w substancją czynną?
Co zaobserwowały u siebie czytelniczki tu zgromadzone?

️Oczywiście nieprawidłowości we wzroście rzęs naturalnych. Rosną nienaturalnie długie i w różnych kierunkach.
️Anagen jest wydłużony, ale niestety katagen nie, dlatego tak szybko zaczynamy obserwować wypadanie rzęs (tzw.telogen), a naszym oczom ukazują się niepokojąco krótkie rzęsy (młody anagen – baby lashes)
️Kolejna zaobserwowana nieprawidłowość to poszerzone naczynia krwionośne. Substancje zawarte w odżywce powodują zwiększenie przepływu krwi przez mieszek włosowy (mikro stany zapalne), co ma wpływ na stymulację wzrostu.
️Przekrwienie naczyniówki, (spowodowane zwiększeniem ciśnienia krwi w okolicy oka, natomiast zwiększenia ogólnoustrojowego ciśnienia krwi w badaniach klinicznych nie zaobserwowano)
️zaburzenia czynnościowe gruczołów łojowych powieki, jest bowiem bardzo słabe nawilżanie skóry. Skóra podrażniona bardziej reaguje również na późniejsze opary kleju.
️Przekrwienie spojówki, zapalenie spojówki
️Stany zapalne rogówki (nawet nadżerki) – erozje bardzo słabo się goją.
️Ogólne wrażenie podrażnienia oczu (pieczenie, suchość) – taka klientka będzie łzawiła w trakcie zabiegu i odczuwała oparowość kleju znacznie bardziej, niż klientka nie stosująca stymulatorów.
️Nadmierne łzawienie oczu
️Hiperpigmetacja tęczówki,
️Zasinienie doliny łez oraz powiek
️Przekrwienie brzegów powiek,
️Światłowstręt – klientki stosujące odżywki gorzej znoszą emisję światła w czasie zabiegu, jak również światła słonecznego.
️Pogorszenie ostrości widzenia.
️Swędzenie okolicy oka, powieki i brzegów powiek
️Dodam, że odżywka dostając się na powierzchnię rogówki może ją poparzyć.

🔘 Kolejne składniki to tablica mendelejewa rodem z "Chemii Łazienkowej", ale niestety współczesne kosmetyki ją posiadają, i np ja sama sobie to funduję na codzień. Będą to konserwanty i bakteriostatyki. Wiele odżywek posiada w składzie również np kwas fosforanowy (stylistki się teraz uśmiechają i odpowiadają sobie na pytanie „dlaczego klej się nie klei u klientki stosującej odżywki”? 😎)
Takie składniki będą zmieniać odczyn włosa, zaburzając tym samym polimeryzację kleju.

Wniosek?

✅ Konsultując się z lekarzami okulistami jednoznacznie ocenili, że zabiegi stylizacji rzęs są mniej inwazyjne dla narządu wzroku niż odżywki, a biorąc pod uwagę podrażnienia rogówki – mniej niż tusze do rzęs.” 👍🏻

😪Tak wiem.
Stylizacja rzęs to liquidy na bazie alkoholi, kleje z rodziny cyjano. One natomiast nie mają takiego wpływu na samo oko jak stymulatory. (Zakładając, że zabiegi wykonywane są poprawnie przez profesjonalne stylistki rzęs)

❓Zapewne nasuwa Ci się pytanie:
- „czyli nie ma ratunku dla moich rzęs po źle wykonanym zabiegu, oraz sposobu na zabezpieczenie się prewencyjnie przed ewentualnymi uszkodzeniami ?”
(tu raczej mamy na myśli ewetualne działanie trakcyjne)
Nic bardziej mylnego.

Oto moje propozycje:

✅zdrowa dieta i nawodnienie organizmu
✅Odżywki na bazie składników naturalnych (przed zakupem zawsze sprawdź skład)
✅Suplementy wzmacniające włosy i paznokcie z dużą zawartością biotyny (te z biotyną jednak nie służą tym z Was, które przyjmują leki na tarczycę)
Suplementacja BIOTYNY – zatrzyma łodygę rzęsy w mieszku włosowym
✅Mezoterapia okolicy oka
✅Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
✅Olejek rycynowy (nie polecam w trakcie noszenia rzęs❗️)
✅Stymulujący wzrost rzęs masaż brzegu powieki.

💯

⚠️Drogie stylistki – informujcie stale swoje klientki o stanie ich rzęs naturalnych.

Drogie klientki – stymulatory do kosza

Drogie Panie, które nie noszą rzęs, a chcą je wzmocnić i spowolnić fazę wypadania - pamiętajcie o zdrowej diecie, nawodnieniu organizmu i suplementacji. Olejek rycynowy też będzie mile widziany 👍🏻

Serdecznie zapraszam do dyskusji.

Ciekawe kto dotrwał do końca 😂🔫
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 11:48   #2822
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
2 Kiedyś pomalowałam na szybko raz i już następnego dnia miałam odpryski, więc teraz zawsze 2
Sprobuj odczekac miedzy malowaniem 2 warstwy, nawet do 2 godzin. Od kiedy tak zaczelam robic to zadnych odciskow juz nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 13:03   #2823
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Karta dużej rodziny dla rodzica. Kto może z niej korzystać? Czy tylko rodzic, czy może dać jednemu z dzieci? (Dorosłych)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko rodzic, sprawdzaliśmy, gdy teść nam chciał pożyczyć swoją po zniżki na stacji benzynowej. Finalnie zabieramy go ze sobą, bo pytali o dowód kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 15:02   #2824
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Gdzie na fb znajdę osoby, które zablokowałam? Chciałam jedną odblokować i nie wiem gdzie to jest
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 15:06   #2825
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Gdzie na fb znajdę osoby, które zablokowałam? Chciałam jedną odblokować i nie wiem gdzie to jest
powinno gdzieś byś w ustawieniach prywatności, a jak wymieniałaś z nią wiadomości to możesz na czacie poszukać i chyba tam odblokować
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 15:08   #2826
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89484544]powinno gdzieś byś w ustawieniach prywatności, a jak wymieniałaś z nią wiadomości to możesz na czacie poszukać i chyba tam odblokować[/QUOTE]Szukam w ustawieniach ale nigdzie czegoś takiego nie widzę. Nie wymieniałam z nią wiadomości.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 15:20   #2827
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Tylko rodzic, sprawdzaliśmy, gdy teść nam chciał pożyczyć swoją po zniżki na stacji benzynowej. Finalnie zabieramy go ze sobą, bo pytali o dowód kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-31, 15:23   #2828
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Szukam w ustawieniach ale nigdzie czegoś takiego nie widzę. Nie wymieniałam z nią wiadomości.
Ustawienia > prywatność > zablokuj użytkowników > edit
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 15:30   #2829
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89484569]Ustawienia > prywatność > zablokuj użytkowników > edit[/QUOTE]Tam akurat nie kliknęłam Tzn klikałam we wszelkie możliwe ustawienia, ale nie wiedziałam, że jeszcze są inne, tylko trzeba kliknąć na imię i nazwisko
Dzięki
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 15:39   #2830
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tam akurat nie kliknęłam Tzn klikałam we wszelkie możliwe ustawienia, ale nie wiedziałam, że jeszcze są inne, tylko trzeba kliknąć na imię i nazwisko
Dzięki
Spoko Kiedyś to faktycznie było na wierzchu. FB non stop coś zmienia, niby takie szczegóły, ale no jednak nie jest to mega intuicyjne zawsze
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 16:26   #2831
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Co polecacie na przesuszoną (?) skórę głowy? Mam problem z łuszczeniem, nie swędzi mnie,nie jest to łupież raczej. Jakieś wcierki? Myślałam o oleju, ale boje się jak będzie ze zmywaniem go

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-31, 16:35   #2832
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Co polecacie na przesuszoną (?) skórę głowy? Mam problem z łuszczeniem, nie swędzi mnie,nie jest to łupież raczej. Jakieś wcierki? Myślałam o oleju, ale boje się jak będzie ze zmywaniem go

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Wcierka z Joanny konopie po myciu ( na skórę głowy po myciu psikaszni suszysz normalnie włosy, nie bój się, nie obciąża, ani nie robi przyklapu)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...acniajaca.html

Przed myciem, tak 20 minut przed nacieramy skalp żelem aloesowym ( ja mam biedronkowy), ładnie się zmywa szamponem.

Ja tak ładnie nawilzylam.skode głowy, ograniczyło mi to przetłuszczanie włosów.

Wiem, że wiele osób poleca z apteki cerkogel, ale on wychodzi drogo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 16:52   #2833
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wcierka z Joanny konopie po myciu ( na skórę głowy po myciu psikaszni suszysz normalnie włosy, nie bój się, nie obciąża, ani nie robi przyklapu)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...acniajaca.html

Przed myciem, tak 20 minut przed nacieramy skalp żelem aloesowym ( ja mam biedronkowy), ładnie się zmywa szamponem.

Ja tak ładnie nawilzylam.skode głowy, ograniczyło mi to przetłuszczanie włosów.

Wiem, że wiele osób poleca z apteki cerkogel, ale on wychodzi drogo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za polecenie, kupie jutro te wcierke

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 18:50   #2834
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Mój ojciec rozwiązał umowę z UPC, chciał im zwrócić w punkcie obsługi klienta dekoder ale go nie przyjęli tylko kazali odesłać paczkomatem. Wysyłka wprawdzie za darmo, ale nikt nie poinformował w żaden sposób jak to zrobić, mój ojciec jest już starszy i średnio ogarnia więc się wkurzył i powiedział że nic odsyłać nie będzie. Po pewnym czasie dostał od UPC instrukcję jak odesłać sprzęt i od razu karę za nieodesłanie w terminie 14 dni od rozwiązania umowy.
Czy taka kara jest w ogóle legalna? Ojciec chciał sprzęt oddać w terminie, ale nikt go nie chciał przyjąć. Jedyna opcja nie obejmująca wysyłki która była dostępna to odbiór przez technika który kosztował chyba 100 zł. Wydaje mi się że i kara i brak możliwości oddania sprzętu w punkcie sprzedaży są niezgodne z prawem. Może któraś z Was mogłaby to potwierdzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 19:20   #2835
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mój ojciec rozwiązał umowę z UPC, chciał im zwrócić w punkcie obsługi klienta dekoder ale go nie przyjęli tylko kazali odesłać paczkomatem. Wysyłka wprawdzie za darmo, ale nikt nie poinformował w żaden sposób jak to zrobić, mój ojciec jest już starszy i średnio ogarnia więc się wkurzył i powiedział że nic odsyłać nie będzie. Po pewnym czasie dostał od UPC instrukcję jak odesłać sprzęt i od razu karę za nieodesłanie w terminie 14 dni od rozwiązania umowy.
Czy taka kara jest w ogóle legalna? Ojciec chciał sprzęt oddać w terminie, ale nikt go nie chciał przyjąć. Jedyna opcja nie obejmująca wysyłki która była dostępna to odbiór przez technika który kosztował chyba 100 zł. Wydaje mi się że i kara i brak możliwości oddania sprzętu w punkcie sprzedaży są niezgodne z prawem. Może któraś z Was mogłaby to potwierdzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że może być legalna, chyba że, być może, w umowie nie było słowa o zwrocie sprzętu.

Tak niezależenie od tego, UPC to firma-koszmar. Ja akurat zwróciłam pracownikowi, bo tak zażądali, jak zdecydowałam się rozwiązać umowę dużo przed terminem i z ich winy. Na szczęście kazałam mu podpisać 2 zdania, że wziął sprzęt, bo potem zaczęłam od nich postawać ponaglenia, żeby zwrócić sprzęt ze straszakiem w postaci kary. Okazało się, że zgubili sprzęt/ technik nie oddał i mnie obarczali winą. Szczyt braku profesjonalizmu.

Zaczęłabym od spokojnego przeczytania umowy i co ona pisze o zwrocie sprzętu. I jeszcze informacje przekazane przy wypowiedzeniu umowy, jeśli takie było.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2023-01-31 o 19:23
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 19:48   #2836
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Ostatnio pobolewa mnie w poziomym obszarze pomiędzy pępkiem, a piersiami. Czym może być to spowodowane? Pierwszy i ostatni raz miałam takie bóle w zaawansowanej ciąży, a teraz na pewno w niej nie jestem.
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 19:57   #2837
dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 160
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mój ojciec rozwiązał umowę z UPC, chciał im zwrócić w punkcie obsługi klienta dekoder ale go nie przyjęli tylko kazali odesłać paczkomatem. Wysyłka wprawdzie za darmo, ale nikt nie poinformował w żaden sposób jak to zrobić, mój ojciec jest już starszy i średnio ogarnia więc się wkurzył i powiedział że nic odsyłać nie będzie. Po pewnym czasie dostał od UPC instrukcję jak odesłać sprzęt i od razu karę za nieodesłanie w terminie 14 dni od rozwiązania umowy.
Czy taka kara jest w ogóle legalna? Ojciec chciał sprzęt oddać w terminie, ale nikt go nie chciał przyjąć. Jedyna opcja nie obejmująca wysyłki która była dostępna to odbiór przez technika który kosztował chyba 100 zł. Wydaje mi się że i kara i brak możliwości oddania sprzętu w punkcie sprzedaży są niezgodne z prawem. Może któraś z Was mogłaby to potwierdzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, ale mi również nie chcieli przyjąć w punkcie tylko kazali odesłać, wyslalam paczkomatem. Wcześniej zadzwoniłam zapytać co i jak na infolinię, bo właśnie od kobiety w punkcie też informacji nie dostałam. Kazali mi na jakiejś stronie coś wypełnić, jeśli dobrze pamiętam. Ale raczej prosta sprawa była. Za to mój facet mial coś takiego, że rozwiązał umowę, przyszedł gościu odebrać sprzęt, a później zaczęli mojego faceta ścigać, że nie oddał. Przez 2 lata do niego wydzwaniali i pisali maile strasząc karami. Mówił im, że sprzęt został odebrany, ale nie wierzyli. W końcu się poddali.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-31, 20:41   #2838
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89484896]Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że może być legalna, chyba że, być może, w umowie nie było słowa o zwrocie sprzętu.

Tak niezależenie od tego, UPC to firma-koszmar. Ja akurat zwróciłam pracownikowi, bo tak zażądali, jak zdecydowałam się rozwiązać umowę dużo przed terminem i z ich winy. Na szczęście kazałam mu podpisać 2 zdania, że wziął sprzęt, bo potem zaczęłam od nich postawać ponaglenia, żeby zwrócić sprzęt ze straszakiem w postaci kary. Okazało się, że zgubili sprzęt/ technik nie oddał i mnie obarczali winą. Szczyt braku profesjonalizmu.

Zaczęłabym od spokojnego przeczytania umowy i co ona pisze o zwrocie sprzętu. I jeszcze informacje przekazane przy wypowiedzeniu umowy, jeśli takie było.[/QUOTE]Nie wiem co było w umowie, była podpisywana wiele lat temu - na pewno w czasach kiedy odsyłanie czegokolwiek nie wchodziło w grę i z tego co pamiętam to nawet kilka lat później znajomi zwracali sprzęt w punkcie sprzedaży.
Bo właśnie o to mi chodzi najbardziej - że nie przyjmują zwrotu w swojej siedzibie tylko wymyślają rozwiązania które dla starszej osoby są bardzo trudne do zrealizowania. [1=dd713d7aeb1ca621bb1f04f 5de473baa557ab4c7_64655c7 28a6af;89484937]Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, ale mi również nie chcieli przyjąć w punkcie tylko kazali odesłać, wyslalam paczkomatem. Wcześniej zadzwoniłam zapytać co i jak na infolinię, bo właśnie od kobiety w punkcie też informacji nie dostałam. Kazali mi na jakiejś stronie coś wypełnić, jeśli dobrze pamiętam. Ale raczej prosta sprawa była. Za to mój facet mial coś takiego, że rozwiązał umowę, przyszedł gościu odebrać sprzęt, a później zaczęli mojego faceta ścigać, że nie oddał. Przez 2 lata do niego wydzwaniali i pisali maile strasząc karami. Mówił im, że sprzęt został odebrany, ale nie wierzyli. W końcu się poddali.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Wiem że odesłanie nie jest trudne, dzisiaj ogarnęłam to w kilka minut. Tylko uważam za strasznie chamskie to że w punkcie sprzedaży nie udzielają żadnych informacji tylko każą dzwonić po infoliniach - powinni wydrukować kartkę z instrukcją i tyle.
Tylko w sumie czego ja oczekuję, jak u nich nawet nie da się na miejscu rozwiązać umowy jeśli człowiek nie zrobi awantury i nie postraszy ich składaniem skarg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 06:01   #2839
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czy ktoś z was ma w domu patelnie tego typu? Czy dobrze się sprawdza?

Bo tak myślę,żeby kupić,.ale się zastanawiam, czy jak będę przewracać naleśnika na drugą stronę, to czy trudno jest trafić , powrotem w tą dziurę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230201-065955_compress36.jpg (64,1 KB, 117 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-01, 07:40   #2840
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Co polecacie na przesuszoną (?) skórę głowy? Mam problem z łuszczeniem, nie swędzi mnie,nie jest to łupież raczej. Jakieś wcierki? Myślałam o oleju, ale boje się jak będzie ze zmywaniem go

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Możesz sobie zrobić glutka z siemienia lnianego i nakładać na skalp. Na to możesz dać olej z czarnuszki. Jego spokojnie domyjesz szamponem. Co do wcierek to jest z nowej kosmetyki dedykowana na takie problemy i teraz też od Anwen. No i sprawdź jaki masz szampon, bo prawdopodobnie on podrażnia Ci skórę. Ja też mam z tym problem. Za podrażnienie odpowiada składnik cocamidopropyl betaine. Ja używam szamponów od Chodakowskiej, bo są bez tego składnika.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wcierka z Joanny konopie po myciu ( na skórę głowy po myciu psikaszni suszysz normalnie włosy, nie bój się, nie obciąża, ani nie robi przyklapu)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...acniajaca.html

Przed myciem, tak 20 minut przed nacieramy skalp żelem aloesowym ( ja mam biedronkowy), ładnie się zmywa szamponem.

Ja tak ładnie nawilzylam.skode głowy, ograniczyło mi to przetłuszczanie włosów.

Wiem, że wiele osób poleca z apteki cerkogel, ale on wychodzi drogo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cerkogel też nie do końca jest dobry, bo ma alkohol w składzie, który też może wysuszać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 08:43   #2841
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 371
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Co polecacie na przesuszoną (?) skórę głowy? Mam problem z łuszczeniem, nie swędzi mnie,nie jest to łupież raczej. Jakieś wcierki? Myślałam o oleju, ale boje się jak będzie ze zmywaniem go

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Ja używam wcierek hairy tale cosmetics, mam wszystkie, są też takie właśnie na ukojenie i nawilżenie skalpu


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 09:20   #2842
agga87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 153
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was ma w domu patelnie tego typu? Czy dobrze się sprawdza?

Bo tak myślę,żeby kupić,.ale się zastanawiam, czy jak będę przewracać naleśnika na drugą stronę, to czy trudno jest trafić , powrotem w tą dziurę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taką. Bez problemu da się trafić z powrotem w minkę, chociaż i tak łatwiej mi na normalnej smażyć placuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 11:13   #2843
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czy któraś z was używa dyfuzor na olejki eteryczne? Działa? Możecie jakiś, poleci" czy to pic na wodę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 11:17   #2844
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was używa dyfuzor na olejki eteryczne? Działa? Możecie jakiś, poleci" czy to pic na wodę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam jakiś noname, jeżeli chodzi o zapachy to były odczuwalne, jeżeli chodzi o stosowanie olejków do czegoś wiecej to wolę inne metody :P
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 13:14   #2845
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Możesz sobie zrobić glutka z siemienia lnianego i nakładać na skalp. Na to możesz dać olej z czarnuszki. Jego spokojnie domyjesz szamponem. Co do wcierek to jest z nowej kosmetyki dedykowana na takie problemy i teraz też od Anwen. No i sprawdź jaki masz szampon, bo prawdopodobnie on podrażnia Ci skórę. Ja też mam z tym problem. Za podrażnienie odpowiada składnik cocamidopropyl betaine. Ja używam szamponów od Chodakowskiej, bo są bez tego składnika.




Cerkogel też nie do końca jest dobry, bo ma alkohol w składzie, który też może wysuszać.
Może to rzeczywiście ten składnik, ostatnie szampony jakie stosowałam mają go. A kojarzysz jakie jeszcze szampony są bez niego?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 13:19   #2846
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was używa dyfuzor na olejki eteryczne? Działa? Możecie jakiś, poleci" czy to pic na wodę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używam od kilku lat. W jakim sensie miałby to być pic na wodę i jakiego działania oczekujesz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 13:36   #2847
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Dziewczyny, a co warto teraz kupić w drogerii DM?
Nie byłam bardzo dawno, a znienacka trafia mi się okazja
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 14:12   #2848
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czy polecacie skrobak do płyty indukcyjnej?

Czasem jak mi się coś przypali to nie mogę doszorować, widziałam taki gadżet, ale jakoś mam obawy, że minplyte porysuje 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 14:16   #2849
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy polecacie skrobak do płyty indukcyjnej?

Czasem jak mi się coś przypali to nie mogę doszorować, widziałam taki gadżet, ale jakoś mam obawy, że minplyte porysuje 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bierz, jak dobrze użyjesz, to nie porysujesz.
Ja tym inne powierzchnie czyszczę i jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-01, 14:33   #2850
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was używa dyfuzor na olejki eteryczne? Działa? Możecie jakiś, poleci" czy to pic na wodę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale pod jakim kątem działa? Zapach czuć, ale najlepiej kupować naturalne olejki. Takie za 5 zł mają różne dodatki, które nie są dobre dla zdrowia i lepiej tego nie wdychać.


Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Może to rzeczywiście ten składnik, ostatnie szampony jakie stosowałam mają go. A kojarzysz jakie jeszcze szampony są bez niego?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Petal Fresh, HTC, Anwen, Radical, pewne coś jeszcze, ale ja celuję raczej w naturalne. U mnie ten od Chodakowskiej się sprawdza, bo i fajnie domywa i nie podrażnia.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 15:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.