Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-24, 06:26   #121
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Wiedzma ostatnio mało publikuje. Jeszcze anwen warto poczytać zwłaszcza jej starsze posty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 11:20   #122
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Zamiast kokardki poczytaj kasianafali blogspot com

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja, kokardka mysi to blog bardziej zaawansowany, ksianafali to zdecydownie lepsza opcja na pcozątek Szczególnie są tam ładne spisy masek i odżywek najróżniejszych typów, więc warto tam szukać.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 13:09   #123
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Na U byłam cięta w sumie kilka razy, może to dobry pomysł



Tylko boję się, że jak powiem że tylko końce to będę miała fryzurę wycieniowaną od połowy...

Nie, chyba cieniowania nie zaryzykuję, 2 tygodnie od cięcia i włosy same mi się lekko cieniują, takze po takim cieciu będę miała piórka. Za cienkie mam włosy.

Kurcze, ale zmiany jakiejś potrzebuję. Szkoda, że z długich włosów to niewiele zmian można wyczarować
Rozumiem, ja mam zaufana i sprawdzona fryzjerke wiec wiem czego się mogę po niej spodziewać, i mimo że włosy tez mam cienkie potrafi sobie z nimi poradzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 19:24   #124
gonkam
Raczkowanie
 
Avatar gonkam
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 338
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Jakby to powiedział Marcinek w pit-bul'u "tępa dzida" jestem...
Za dużo wiadomości, nie usystematyzowane, pogubiłam się
Stanęłam w rosku przed półka z farbami i każda ma MEA albo ethanolamine czyli sole amonowe niszczące włos bardziej niż amoniak, od bardzo już dawna używam preferance i skojarzyłam, ze to może właśnie ona też się przyczynia do suchości i szopowatości moich włosów

Na półce z szamponami wszędzie jest SLS albo SLES nawet w dziecięcych no i zgłupiałam czy one mają być czy nie

chciałam piankę do loków mają alkohol denat, edta,

Odżywki to już wogóle zdurniałam, które to emolienty a które "hefalumpy" tak mi się nazwa zapamiętała i tak zostanie
Proteiny przynajmniej wiem, że mają być "drobnocząsteczkowe" czyli hydrolizowane ale tych odżywek kupować nie muszę bo mam zapas nivea long care &repair a ona ma , panthenol, hydrolyzed keratin, lanolin, macadamia oil, oleifera oil i jeszcze serum i odżywka i maska deep repair gliss kur z siliconami, keratyna, pantenol, gliceryne, propylen glikol

Chciałam odżywke bs ale już mi się we łbie pomieszało i odpuściłam...
gonkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 20:16   #125
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez gonkam Pokaż wiadomość
Jakby to powiedział Marcinek w pit-bul'u "tępa dzida" jestem...
Za dużo wiadomości, nie usystematyzowane, pogubiłam się
Stanęłam w rosku przed półka z farbami i każda ma MEA albo ethanolamine czyli sole amonowe niszczące włos bardziej niż amoniak, od bardzo już dawna używam preferance i skojarzyłam, ze to może właśnie ona też się przyczynia do suchości i szopowatości moich włosów

Na półce z szamponami wszędzie jest SLS albo SLES nawet w dziecięcych no i zgłupiałam czy one mają być czy nie

chciałam piankę do loków mają alkohol denat, edta,

Odżywki to już wogóle zdurniałam, które to emolienty a które "hefalumpy" tak mi się nazwa zapamiętała i tak zostanie
Proteiny przynajmniej wiem, że mają być "drobnocząsteczkowe" czyli hydrolizowane ale tych odżywek kupować nie muszę bo mam zapas nivea long care &repair a ona ma , panthenol, hydrolyzed keratin, lanolin, macadamia oil, oleifera oil i jeszcze serum i odżywka i maska deep repair gliss kur z siliconami, keratyna, pantenol, gliceryne, propylen glikol

Chciałam odżywke bs ale już mi się we łbie pomieszało i odpuściłam...
Ale przynajmniej humoru nie tracisz
Odżywkę emolientowa - wez sobie Fructisa żółtego chociażby. Albo Isane jakaś ( dobrze prawie ?)
Szampon .. choćby Babydream z lewkiem ułatwiający rozczesywanie, Myszka chwaliła. Ja osobiście i Johnsona Baby lawendowego lubię.
Jak pianka to chyba Isana fur Locken. Bez alkoholu, pomarańczowa.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 20:45   #126
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Gonkam spoczko wyluzuj. Ja wpisuje w wyszkiwarke odzywka emolientowa kasianafali albo anwen i wyskakuje dluuuuuga lista odzywek. Print screeny jak nie masz neta w telefonie i działasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:33   #127
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

GONKAM spokojnie zalapiesz w końcu wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 14:15   #128
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez gonkam Pokaż wiadomość
Jakby to powiedział Marcinek w pit-bul'u "tępa dzida" jestem...
Za dużo wiadomości, nie usystematyzowane, pogubiłam się
Stanęłam w rosku przed półka z farbami i każda ma MEA albo ethanolamine czyli sole amonowe niszczące włos bardziej niż amoniak, od bardzo już dawna używam preferance i skojarzyłam, ze to może właśnie ona też się przyczynia do suchości i szopowatości moich włosów

Na półce z szamponami wszędzie jest SLS albo SLES nawet w dziecięcych no i zgłupiałam czy one mają być czy nie

chciałam piankę do loków mają alkohol denat, edta,

Odżywki to już wogóle zdurniałam, które to emolienty a które "hefalumpy" tak mi się nazwa zapamiętała i tak zostanie
Proteiny przynajmniej wiem, że mają być "drobnocząsteczkowe" czyli hydrolizowane ale tych odżywek kupować nie muszę bo mam zapas nivea long care &repair a ona ma , panthenol, hydrolyzed keratin, lanolin, macadamia oil, oleifera oil i jeszcze serum i odżywka i maska deep repair gliss kur z siliconami, keratyna, pantenol, gliceryne, propylen glikol

Chciałam odżywke bs ale już mi się we łbie pomieszało i odpuściłam...
Gonkam, spokojnie
Na początek uwierz na słowo jakiejś blogerce włosowej, które odżywki są emolientowe i humektantowe (skoro proteinowe masz) i które mają bezpieczne składy, te sobie kup i używaj, a do następnych zakupów już będziesz wyedukowana
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 14:20   #129
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Zwłaszcza że nie ma co analizować samemu składów skoro ktoś to już zrobił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 14:32   #130
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Zwłaszcza że nie ma co analizować samemu składów skoro ktoś to już zrobił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja myślę, że warto, dla treningu, chociaż niekoniecznie na samym początku, kiedy jeszcze w głowie ma się zamęt Z tymi "hitami blogosfery" jest o tyle łatwiej, że potem można porównać wyniki analizy z wpisem jakiegoś doświadczonego w temacie blogera
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 15:06   #131
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Po czasie czytania analizy zaczynasz łapać na co warto zwrócić uwagę ale na początku można zaufać czy to kasinafali czy kascysko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 08:33   #132
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Hej dziewczyny !!!
Postanowiłam przyłączyć się do waszego tematu, bowiem po latach całych katowania swoich włosów, postanowiłam się z nimi przeprosić i pogodzić się z faktem, że są raczej kręcone niźli proste.
Naturalnie jestem blondynką, kiedyś jasną, teraz bardziej myszowatą (a ja nie cierpię takich myszowatych kolorów). Farbuję włosy na jasny blond, bo w takim czuję sie najlepiej (a serio przetestowałam już całą gamę). Ostatnio złapałam taki kryzys kolorystyczny i pomyślałam, że może bym zapuściła własny odrost pod ombre, no ale później przejrzałam temat o zapuszczaniu odrostów, obejrzałam zdjęcia i nie wiem, mam mieszane uczucia... nie wyobrażam sobie po prostu nosić takiego odrostu. Jedno wiem na pewno.
Bardzo, ale to BARDZO chcę odbudować swoje loki (od długiego dość czasu już nie używam, ale latami katowałam włosy prostownicą).
Chciałabym je nawilżyć i sprawić żeby wyglądały po prostu DOBRZE.
Na chwilę obecną myję je szamponem drogeryjnym (czasem używam Syberica ) nakładam maski, odżywki, wcieram jantar i od dwóch dni staram się pryskać je rozcieńczonym żelem lnianym.
Może macie jakies porady dla mnie i może jesteście w stanie ocenić jakkolwiek stan moich włosów, jest szansa? Będzie coś z tego?
Z góry dziękuję za pomoc
IMG_20170727_090258.jpg
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 09:25   #133
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Anaitis wyzwanie przed tobą niezłe! ale nie ma rzeczy niemożliwych!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 09:38   #134
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Anaitis wyzwanie przed tobą niezłe! ale nie ma rzeczy niemożliwych!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, wieeem właśnie
Zależy mi bardzo, więc biorę się w garść i będę się starać.
Mam nadzieję, że ogarnę.
Póki co wędruję po wizażu i ogrom informacji do przyswojenia jest niemal zabójczy, ale się nie zniechęcam!!
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 09:40   #135
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Spokojnie, stronę wcześniej pisalyśmy co warto czytać. Anwen wydała podobno fajną książkę dla początkujących olej w ruch, maski nawilżające, trochę protein i będzie cudnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 09:50   #136
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !!!
Postanowiłam przyłączyć się do waszego tematu, bowiem po latach całych katowania swoich włosów, postanowiłam się z nimi przeprosić i pogodzić się z faktem, że są raczej kręcone niźli proste.
Naturalnie jestem blondynką, kiedyś jasną, teraz bardziej myszowatą (a ja nie cierpię takich myszowatych kolorów). Farbuję włosy na jasny blond, bo w takim czuję sie najlepiej (a serio przetestowałam już całą gamę). Ostatnio złapałam taki kryzys kolorystyczny i pomyślałam, że może bym zapuściła własny odrost pod ombre, no ale później przejrzałam temat o zapuszczaniu odrostów, obejrzałam zdjęcia i nie wiem, mam mieszane uczucia... nie wyobrażam sobie po prostu nosić takiego odrostu. Jedno wiem na pewno.
Bardzo, ale to BARDZO chcę odbudować swoje loki (od długiego dość czasu już nie używam, ale latami katowałam włosy prostownicą).
Chciałabym je nawilżyć i sprawić żeby wyglądały po prostu DOBRZE.
Na chwilę obecną myję je szamponem drogeryjnym (czasem używam Syberica ) nakładam maski, odżywki, wcieram jantar i od dwóch dni staram się pryskać je rozcieńczonym żelem lnianym.
Może macie jakies porady dla mnie i może jesteście w stanie ocenić jakkolwiek stan moich włosów, jest szansa? Będzie coś z tego?
Z góry dziękuję za pomoc
No, fale .... przypominają mi nieco włosy Caskady ( jest jej włosowa historia u Anwen)
Nie musisz rezygnować na sile z farbowania, wystarczy ze podszkolisz się z pielęgnacji rozjaśnianych włosów. Tu zadziała olejowanie ( na blondy poleca się olej awokado, arganowy, z kiełków pszenicy, lniany). Szampon delikatny - mój faworyt lawendowy Johnson Baby. Odżywka emolientowa - choćby Fructis żółty, maska Elseve Total Repair.
Co do stylizacji to doradzilabym nie trzymać się ślepo wizazowych perełek wydobywania skrętu w stylu " ugniatanie włosów z głowa do dołu, plunking , suszenie dyfuzorem z głowa do dołu " i tym podobne. Fale mogą te techniki lubić ale często owocuje to efektem " piorun w miotle" . U mnie w każdym razie na pewno . Czesanie włosów na mokro z odżywka bs = porządek na głowie a potem można wgnieść stylizator i zostawić do wyschnięcia.
Przy twoich włosach które wyglądają na dość suche sprawdzi się zapewne kropla serum silikonowego zamiast odżywki bs.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 10:52   #137
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Ja bym na takich zrobiła terapie ala kokardka-mysi i potem intensywnie nawilżała i olejowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 11:07   #138
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
No, fale .... przypominają mi nieco włosy Caskady ( jest jej włosowa historia u Anwen)
Nie musisz rezygnować na sile z farbowania, wystarczy ze podszkolisz się z pielęgnacji rozjaśnianych włosów. Tu zadziała olejowanie ( na blondy poleca się olej awokado, arganowy, z kiełków pszenicy, lniany). Szampon delikatny - mój faworyt lawendowy Johnson Baby. Odżywka emolientowa - choćby Fructis żółty, maska Elseve Total Repair.
Co do stylizacji to doradzilabym nie trzymać się ślepo wizazowych perełek wydobywania skrętu w stylu " ugniatanie włosów z głowa do dołu, plunking , suszenie dyfuzorem z głowa do dołu " i tym podobne. Fale mogą te techniki lubić ale często owocuje to efektem " piorun w miotle" . U mnie w każdym razie na pewno . Czesanie włosów na mokro z odżywka bs = porządek na głowie a potem można wgnieść stylizator i zostawić do wyschnięcia.
Przy twoich włosach które wyglądają na dość suche sprawdzi się zapewne kropla serum silikonowego zamiast odżywki bs.
Oja!!!! Właśnie sprawdziłam tę włosową historię. Faktycznie sama mogę powiedzieć, że są podobne !!
Bardzo Ci dziękuję za taką "pigułkę" wiedzy dla laika!!!
Zastosuję się + poszukam też (pewnie metodą prób i błędów) swoich sposobów. Jesteście jednak mega inspirujące!!!

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja bym na takich zrobiła terapie ala kokardka-mysi i potem intensywnie nawilżała i olejowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam jeśli wyjdę na głupola, ale co to takiego terapia a'la "kokardka-mysi" ??
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 11:31   #139
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Jest taki blog kokardka-mysi - dziewczyna jest fryzjerem i przeprowadza jednodniowe mega transformacje włosów. Opisuje co stosuje itd. Można coś podpatrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

A i zazwyczaj dowala mega bogatą pielęgnację wtedy dlatego o niej wspomniałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 11:42   #140
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Oja!!!! Właśnie sprawdziłam tę włosową historię. Faktycznie sama mogę powiedzieć, że są podobne !!
Bardzo Ci dziękuję za taką "pigułkę" wiedzy dla laika!!!
Zastosuję się + poszukam też (pewnie metodą prób i błędów) swoich sposobów. Jesteście jednak mega inspirujące!!!


Przepraszam jeśli wyjdę na głupola, ale co to takiego terapia a'la "kokardka-mysi" ??
Powoli się ogarniesz a włosy maja potencjał tylko trochę je porozpieszczac.
Ciekawe rzeczy są tez na blogu Blondeme, sporo o rozjaśnianiu, farbowaniu i pielęgnacji blondow.
Pociesz się, ja tez nie wiem co to za terapia. czytałam bloga Mysi ale akurat to mi umknęło.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 08:15   #141
Gennewife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 9
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Dobre Dusze.
CG stosuję od ponad roku, ale pierwszy raz chcę w niedzielę przeprowadzić złożoną pielęgnację, bo coś czuję, że moje włoski są przekarmione nawilżaczami albo czymś (protein nie stosowałam za dużo) i chcę im dopomóc. Powiedzcie, czy plan jest mniej więcej dobry (włoski raczej suche, falowo-kręcone, ciut niesforne, ale podatne na układanie; zdjęcia nie będzie niestety):
1. Olej koko (nie mam innego, a koko raczej wbrew pozorom mi służy) i maska Kallos Aloe,
2. Szampon pszeniczno-owsiany Sylveco (
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...o-owsiany.html
),
3. Jajeczno-miodowy szampon z Receptariusza (
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=26
),
4. Maska drożdżowa B. Agafii (
https://www.drogerienatura.pl/b-agaf...owa-300ml.html
)
5. Płukanka cytrynowa (
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...0&postcount=14
).
Może ewentualnie Płyn do Kręconych Włosów Marion Hairline jako BS...
Czegoś za dużo? Czegoś za mało? Tak jak mówię, do tej pory głównie humektantowo-emolientowo było, więc chciałam je rozpieścić proteinami trochę...
Z góry dzięki!

Edytowane przez Gennewife
Czas edycji: 2017-07-28 o 08:18
Gennewife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 09:34   #142
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

3 masz proteiny ale duzoczasteczkowe bodajże bo to jajko. Albo się włosy przyzwyczaiły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 11:57   #143
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Zagłębiam się w pielęgnację twarzy i znalazłam taki kosmetyk KLIK Stosowała któraś? Fajną opinię pisze o nim alinarose KLIK Może faktycznie warty zachodu? 16 zł tylko kosztuje..
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 12:08   #144
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Zagłębiam się w pielęgnację twarzy i znalazłam taki kosmetyk KLIK Stosowała któraś? Fajną opinię pisze o nim alinarose KLIK Może faktycznie warty zachodu? 16 zł tylko kosztuje..
Całkiem fajny skład, ja bym chętnie kupiła .
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 12:20   #145
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

No właśnie dodawać do kallosow albo jako mgiełkę pod olej chyba byłoby fajne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 12:28   #146
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
No właśnie dodawać do kallosow albo jako mgiełkę pod olej chyba byłoby fajne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodałabym do maski jakiejkolwiek. Kallosow żadnych nie posiadam . Chyba dziś wreszcie wezmę sobie biała Elseve.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 13:46   #147
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Wspomniałam o kallosach bo zazwyczaj są bazą a u mnie nic nie robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 14:59   #148
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Wspomniałam o kallosach bo zazwyczaj są bazą a u mnie nic nie robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie kiedyś kretynka działała ale teraz to nie wiem co o nim myśleć, a za to uwielbiałam latte
Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Wiem, wieeem właśnie
Zależy mi bardzo, więc biorę się w garść i będę się starać.
Mam nadzieję, że ogarnę.
Póki co wędruję po wizażu i ogrom informacji do przyswojenia jest niemal zabójczy, ale się nie zniechęcam!!
Oleje i będzie super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 16:18   #149
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Ja mam Kallosa Milk i Kallosa Keratin i te maski sprawdzają się u mnie świetnie, uwielbiam je za to Kallos Blueberry to był tkai nierób, zero efektu.

Dostałam od siostry maskę arganową z Ziaji i po 2 tygodnaich od otwarcia zważyła się mimo że przechowywałam ją dobrze, tam gdzie inne kosmetyki Szkoda mi bo fajnie nawilżała i pięknie pachniała.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-28, 21:57   #150
gonkam
Raczkowanie
 
Avatar gonkam
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 338
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli wyjdę na głupola, ale co to takiego terapia a'la "kokardka-mysi" ??
Hehehe kokardka- mysi, blog na blogosferze o włosach, kosmetykach i dbaniu w teorii i praktyce... ostrzegam po dojściu do końca w głowie chaos totalny

Terapia mysi to - teraz się wykażę

* łagodny szampon na codzień, z SLES raz na 2- 3 tygodnie do zmycia porządnego wszystkiego co nakładamy

* ostrożnie z proteinami, raz na jakiś czas nie zaszkodzi, włosy nie lubią przekarmienia i się nie słuchają i sucha miotła

* nawilżacze "hefalumpy" czyli odżywki i maski z gliceryną, pantenolem, glikolem, lanoliną, miodem, aloesem

* emolienty czyli odżywki i maski z olejami

No i do loków jakiś żel, pianka, krem do loków, odzywka bez spłukiwania- oczywiście wymiennie

no mam nadzieję, że zakumałam w końcu

A teraz ja
Jestem po zakupach, Nie ukrywam że "kasia na fali" też pomogła.
nawilżacz isana do farbowanych
emolienty alterra z granatem
olejek avocado Marion
żelu nie kupowałam bo kocham lniany glut
b/s nie kupowałam bo gluta używam

babydream z ulatwiaczem rozczesywania nie było w rosku, zamówię z apki
kremu nivea do loków nie brałam póki służy mi glut.


Robiłam wczoraj zdjęcia jak moje loki po 4 dniach od mycia wyglądają i szok mnie ogarnął jaki ja odrost uchodowałam więc dziś farbowanie...

Od mysi metodą

Juz wiem ze rano będzie zgrzytanie zębami i płacz bo moje włosy jakoś się tak bardzo podzielily na cieniutkie pasemka...

Edytowane przez gonkam
Czas edycji: 2017-07-28 o 22:05
gonkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-16 09:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.