Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-07, 19:15   #1
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Thumbs down

Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie


A powinnam zatytuować upierdliwe cytowanie

Jako ,ze zdarza mi sie być drażliwą na punkcie totalnych glupotek napiszę co mnie coraz bardziej ostatnio drażni na forum
Notoryczne cytowanie postu w całości

Rozumiem raz złapać cały post,zeby nie został skasowany przez autorkę . Najlepiej jakby to zrobiła pierwsza odpowiadająca osobaPo co wiecej ? Jeszcze post pod postem .
Nie lepiej odnieść sie do jakiegoś fragmentu a często po prostu wystarczy wpisać nick do ktorego sie zwracamy .
Niektórzy to chyba nie korzystają w ogole z opcji -odpowiedz tylko zawsze z cytuj
Mowię za siebie,pewnie innym to nie przeszkadza - mi się to po prostu b źle czyta .


Zacytowany po raz enty post autorki < jeszcze dłuuuugi > a często -gęsto skwitowany tylko emotinką czy jednym zdaniem

moze zademonstruję -będzie łatwiej przekazać o co mi chodzi


Cytat:
Napisane przez domniemana autorka
Kopernik Mikołaj, Copernicus (1473-1543) wybitny polski astronom, matematyk, lekarz, prawnik, tłumacz poezji włoskiej i ekonomista, pochodził z rodziny wywodzącej się z mieszczan krakowskich. Urodzony w Toruniu studiował w Krakowie (1491-95), natępnie w Bolonii, Padwie i Ferrarze, gdzie w 1503 doktoryzował się z prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski zamieszkał w Lidzbarku Warmińskim jako lekarz i sekretarz swojego wuja, Łukasza Watzenrode, biskupa warmińskiego.


W 1510 został kanonikiem warmińskim i zamieszkał we Fromborku, prowadził tam obserwacje astronomiczne i pisał swe główne dzieło. W czasie wojny polsko-krzyżackiej był zaangażowany w obronę Olsztyna (1520-1521). W latach 1517-1526 publikował prace o reformie moneternej, sformułował w nich prawo wypierania lepszego pieniądza przez gorszy (nazywane prawem Greshama-Kopernika).

Kopernik jako pierwszy w czasach nowożytnych opracował heliocentryczny model Układu Słonecznego (heliocentryczna teoria), model ten oparty był na trzech założeniach: planety biegną po torach kolistych dookoła Słońca, Ziemia jest jedną z planet oraz Ziemia obraca się wokół własnej osi. Heliocentryczny model Kopernika opublikownany drukiem w dziele De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach ciał niebieskiech) w Norymberdze w roku jego śmierci, opracowany był ok. 20 lat wcześniej i pojawiał się w odpisach rękopisów lub skrótach już przed 1543.

Teoria Kopernika stała się podstawą rozwoju nauk ścisłych w okresie renesansu jej zwolennikami byli m.in. J. Kepler i Galileusz, jej idee w dziedzinie kosmologii rozszerzyli Thomas Digges (w Anglii) i Giordano Bruno (we Włoszech).


Pomimo że dzieło Kopernika było dedykowane papieżowi Pawłowi III, zwolennicy idei Kopernikańskich popadali w konflikty z Kościołem, a samo dzieło w 1616 znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych, skąd zostało usunięte w 1828. Doświadczalne potwierdzenie ruchu orbitalnego Ziemi uzyskano dopiero w latach 20. XVIII w., po odkryciu przez J. Bradleya aberracji astronomicznej
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:16   #2
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez domniemana autorka
Kopernik Mikołaj, Copernicus (1473-1543) wybitny polski astronom, matematyk, lekarz, prawnik, tłumacz poezji włoskiej i ekonomista, pochodził z rodziny wywodzącej się z mieszczan krakowskich. Urodzony w Toruniu studiował w Krakowie (1491-95), natępnie w Bolonii, Padwie i Ferrarze, gdzie w 1503 doktoryzował się z prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski zamieszkał w Lidzbarku Warmińskim jako lekarz i sekretarz swojego wuja, Łukasza Watzenrode, biskupa warmińskiego.


W 1510 został kanonikiem warmińskim i zamieszkał we Fromborku, prowadził tam obserwacje astronomiczne i pisał swe główne dzieło. W czasie wojny polsko-krzyżackiej był zaangażowany w obronę Olsztyna (1520-1521). W latach 1517-1526 publikował prace o reformie moneternej, sformułował w nich prawo wypierania lepszego pieniądza przez gorszy (nazywane prawem Greshama-Kopernika).

Kopernik jako pierwszy w czasach nowożytnych opracował heliocentryczny model Układu Słonecznego (heliocentryczna teoria), model ten oparty był na trzech założeniach: planety biegną po torach kolistych dookoła Słońca, Ziemia jest jedną z planet oraz Ziemia obraca się wokół własnej osi. Heliocentryczny model Kopernika opublikownany drukiem w dziele De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach ciał niebieskiech) w Norymberdze w roku jego śmierci, opracowany był ok. 20 lat wcześniej i pojawiał się w odpisach rękopisów lub skrótach już przed 1543.

Teoria Kopernika stała się podstawą rozwoju nauk ścisłych w okresie renesansu jej zwolennikami byli m.in. J. Kepler i Galileusz, jej idee w dziedzinie kosmologii rozszerzyli Thomas Digges (w Anglii) i Giordano Bruno (we Włoszech).


Pomimo że dzieło Kopernika było dedykowane papieżowi Pawłowi III, zwolennicy idei Kopernikańskich popadali w konflikty z Kościołem, a samo dzieło w 1616 znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych, skąd zostało usunięte w 1828. Doświadczalne potwierdzenie ruchu orbitalnego Ziemi uzyskano dopiero w latach 20. XVIII w., po odkryciu przez J. Bradleya aberracji astronomicznej
Coś Ty ?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:16   #3
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez domniemana autorka

Kopernik Mikołaj, Copernicus (1473-1543) wybitny polski astronom, matematyk, lekarz, prawnik, tłumacz poezji włoskiej i ekonomista, pochodził z rodziny wywodzącej się z mieszczan krakowskich. Urodzony w Toruniu studiował w Krakowie (1491-95), natępnie w Bolonii, Padwie i Ferrarze, gdzie w 1503 doktoryzował się z prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski zamieszkał w Lidzbarku Warmińskim jako lekarz i sekretarz swojego wuja, Łukasza Watzenrode, biskupa warmińskiego.


W 1510 został kanonikiem warmińskim i zamieszkał we Fromborku, prowadził tam obserwacje astronomiczne i pisał swe główne dzieło. W czasie wojny polsko-krzyżackiej był zaangażowany w obronę Olsztyna (1520-1521). W latach 1517-1526 publikował prace o reformie moneternej, sformułował w nich prawo wypierania lepszego pieniądza przez gorszy (nazywane prawem Greshama-Kopernika).

Kopernik jako pierwszy w czasach nowożytnych opracował heliocentryczny model Układu Słonecznego (heliocentryczna teoria), model ten oparty był na trzech założeniach: planety biegną po torach kolistych dookoła Słońca, Ziemia jest jedną z planet oraz Ziemia obraca się wokół własnej osi. Heliocentryczny model Kopernika opublikownany drukiem w dziele De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach ciał niebieskiech) w Norymberdze w roku jego śmierci, opracowany był ok. 20 lat wcześniej i pojawiał się w odpisach rękopisów lub skrótach już przed 1543.

Teoria Kopernika stała się podstawą rozwoju nauk ścisłych w okresie renesansu jej zwolennikami byli m.in. J. Kepler i Galileusz, jej idee w dziedzinie kosmologii rozszerzyli Thomas Digges (w Anglii) i Giordano Bruno (we Włoszech).


Pomimo że dzieło Kopernika było dedykowane papieżowi Pawłowi III, zwolennicy idei Kopernikańskich popadali w konflikty z Kościołem, a samo dzieło w 1616 znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych, skąd zostało usunięte w 1828. Doświadczalne potwierdzenie ruchu orbitalnego Ziemi uzyskano dopiero w latach 20. XVIII w., po odkryciu przez J. Bradleya aberracji astronomicznej
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:18   #4
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez domniemana autorka
Kopernik Mikołaj, Copernicus (1473-1543) wybitny polski astronom, matematyk, lekarz, prawnik, tłumacz poezji włoskiej i ekonomista, pochodził z rodziny wywodzącej się z mieszczan krakowskich. Urodzony w Toruniu studiował w Krakowie (1491-95), natępnie w Bolonii, Padwie i Ferrarze, gdzie w 1503 doktoryzował się z prawa kanonicznego. Po powrocie do Polski zamieszkał w Lidzbarku Warmińskim jako lekarz i sekretarz swojego wuja, Łukasza Watzenrode, biskupa warmińskiego.


W 1510 został kanonikiem warmińskim i zamieszkał we Fromborku, prowadził tam obserwacje astronomiczne i pisał swe główne dzieło. W czasie wojny polsko-krzyżackiej był zaangażowany w obronę Olsztyna (1520-1521). W latach 1517-1526 publikował prace o reformie moneternej, sformułował w nich prawo wypierania lepszego pieniądza przez gorszy (nazywane prawem Greshama-Kopernika).

Kopernik jako pierwszy w czasach nowożytnych opracował heliocentryczny model Układu Słonecznego (heliocentryczna teoria), model ten oparty był na trzech założeniach: planety biegną po torach kolistych dookoła Słońca, Ziemia jest jedną z planet oraz Ziemia obraca się wokół własnej osi. Heliocentryczny model Kopernika opublikownany drukiem w dziele De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach ciał niebieskiech) w Norymberdze w roku jego śmierci, opracowany był ok. 20 lat wcześniej i pojawiał się w odpisach rękopisów lub skrótach już przed 1543.

Teoria Kopernika stała się podstawą rozwoju nauk ścisłych w okresie renesansu jej zwolennikami byli m.in. J. Kepler i Galileusz, jej idee w dziedzinie kosmologii rozszerzyli Thomas Digges (w Anglii) i Giordano Bruno (we Włoszech).


Pomimo że dzieło Kopernika było dedykowane papieżowi Pawłowi III, zwolennicy idei Kopernikańskich popadali w konflikty z Kościołem, a samo dzieło w 1616 znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych, skąd zostało usunięte w 1828. Doświadczalne potwierdzenie ruchu orbitalnego Ziemi uzyskano dopiero w latach 20. XVIII w., po odkryciu przez J. Bradleya aberracji astronomicznej
Super ,ale duzo wiesz o Koperniku !!!
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:23   #5
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczne cytowanie

I tak to się potem czyta .
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:24   #6
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Notoryczne cytowanie

ee tam

mi to akurat nie przeszkadza lepiej gdy post jest zacytowany - przynajmniej wiadomo, do kogo się ktoś zwraca z wypowiedzią "no co Ty"
chociaż równie dobrze można by było zastosować ciach wobec wyjątkowo długich postów ale to już zależy od dobrej woli cytującego.
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:31   #7
groshek
Raczkowanie
 
Avatar groshek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 261
Dot.: Notoryczne cytowanie

o matko nareszcie ktoś poruszyl ten temat!!! Łajka, a ja myslalam ze tylko mi to przeszkadza, a jednak nie jestem sama. yeeah oh yeahh popieram kazde zdanie Łajki i apel do was dziewczyny: naprawde musicie cytowac całe długaśne wypowiedzi?
groshek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 19:35   #8
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez groshek Pokaż wiadomość
o matko nareszcie ktoś poruszyl ten temat!!! Łajka, a ja myslalam ze tylko mi to przeszkadza, a jednak nie jestem sama. yeeah oh yeahh popieram kazde zdanie Łajki i apel do was dziewczyny: naprawde musicie cytowac całe długaśne wypowiedzi?
zalezy


(jakos nie przeszkadza mi to, choc ja przewaznie ciacham cytaty i zostawiam tej, do ktorego chce sie odniesc)
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:51   #9
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Notoryczne cytowanie

Łajko, chyba mamy zbieżność mysli bo pomyślałam dziś o tym samym
Ja cytując wycinam tylko fragment do którego sie odnoszę.
Bardzo źle czyta sie tematy gdzie odpowiedzi stanowią ''kilometrowe'' zacytowane posty.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:58   #10
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
(...) lepiej odnieść sie do jakiegoś fragmentu(...)

moze zademonstruję -będzie łatwiej przekazać o co mi chodzi
Zgadzam się całkowicie
I jaka świetna demonstracja

Może lepiej w celach edukacyjnych wrzucić na plotkowe ten temat ?
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 20:36   #11
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez groshek Pokaż wiadomość
o matko nareszcie ktoś poruszyl ten temat!!! Łajka, a ja myslalam ze tylko mi to przeszkadza, a jednak nie jestem sama. yeeah oh yeahh popieram kazde zdanie Łajki i apel do was dziewczyny: naprawde musicie cytowac całe długaśne wypowiedzi?
Tak!
Zwłaszcza w przypadku,gdyby jego treść mogła się nagle ulotnić,niczym kamfora.

Zrobiłam tak,na przykład dziś-w jednym wątku zacytowałam nie tylko jedną wypowiedź,ale nawet 4 ,czy 5 ( i to w całości) w jednym poście .

I nie tylko nie zamierzam z cytowania rezygnować,ale chciałabym zaapelować do innych Wizażanek,żeby też korzystały z opcji 'cytuj'.
Wolę dłużej suwakiem zjeżdżać,niż przyjść,jako ostatnia i klamkę w wątku pocałować,bo autorka edytowała swoje wpisy .


__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 22:09   #12
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczne cytowanie

Freso -ja dokładnie nakreśliłam co mnie / i nie mnie/ 'boli'

To notoryczne powielanie wciąż jednego i tego samego tekstu.
Gdzie na jednej stronie można się natknąć na wciąż i wciąż ten sam tekst. Własnie -jadę i jadę tym suwakiem i nic z tego nie wynika .
Dlaczego mam wątpić w inteligencję dziewczyn i tak dobitnie podkreślać do ktorego to sie postu odnoszę ?
Raczej sie domyślą mniemam .

Nie żebym była upierdliwa ale źle się czyta takie wątki .
Co do argumentu usuwania postów -umówmy się są to sporadyczne ,bardzo sporadyczne przypadki a nie notoryczne .
Grozi za to ban i dziewczyny tego nie robią .
Ale okej . Pierwszy post czy tam kontrowersyjny rozumiem -ale wszystkie?? !
To może wszystkie wszystko (!) zaczniemy za sobą cytować ? Wtedy bedzie jazda .
A może troszke zaufania by się przydało ?

ps Tak jak ja Ci teraz zaufałam i i nie zacytowalam tego do czego sie teraz odnoszę

Fresiak poważnie Ty pocałowalaś kiedyś klamkę ?

201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 22:23   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Notoryczne cytowanie

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Dlaczego mam wątpić w inteligencję dziewczyn i tak dobitnie podkreślać do ktorego to sie postu odnoszę ?
Raczej sie domyślą mniemam .
Łajko,może się zdziwisz-może nie ,ale czasami jest tak,że postów przybywa z prędkością światła i czasami naprawdę trudno sie domyślić,który do której wypowiedzi się odnosi.

Cytat:
Co do argumentu usuwania postów -umówmy się są to sporadyczne ,bardzo sporadyczne przypadki a nie notoryczne .
Grozi za to ban i dziewczyny tego nie robią .
Aby na pewno ?
Mam inne zdanie na ten temat.
Jak ktoś chce usunąć wpisy/y to go nawet widmo bana nie powstrzyma.
Może do czasu aż wejdzie zakaz posiadania więcej niż jednego konta.
Wizaż to naprawdę fajna strona i chyba żal byłoby ją opuszczać przez nieprzymyślaną wcześniej decyzję,prawda?

Cytat:
Ale okej ? Pierwszy post czy tam kontrowersyjny rozumiem -ale wszystkie?? !
Akurat tem,które ja zacytowałam są,że tak powiem-kluczowe.
W przeciwnym razie bym tego nie zrobiła.


To może wszystkie wszystko (!) zaczniemy za sobą cytować ? [/quote]
Nie mam nic przeciw .

Cytat:
A może troszke zaufania by sie przydało ?
Owszem -ufam.

Sobie .

Cytat:
ps Tak jak ja Ci teraz zaufałami nie zacytowalam to do czego sie teraz odnoszę
Hmm,spryciara ,wiesz,że nie edytuję moich postów ;zaufanie nie ma tu więc nic do rzeczy .

Cytat:
Fresiak poważnie Ty pocałowalaś kiedyś klamkę ?
A to zależy,o co pytasz dokładnie .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 22:35   #14
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Uwielbiamy cytowanie

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
A powinnam zatytuować upierdliwe cytowanie

Jako ,ze zdarza mi sie być drażliwą na punkcie totalnych glupotek napiszę co mnie coraz bardziej ostatnio drażni na forum
Notoryczne cytowanie postu w całości

Rozumiem raz złapać cały post,zeby nie został skasowany przez autorkę . Najlepiej jakby to zrobiła pierwsza odpowiadająca osobaPo co wiecej ? Jeszcze post pod postem .
Nie lepiej odnieść sie do jakiegoś fragmentu a często po prostu wystarczy wpisać nick do ktorego sie zwracamy .
Niektórzy to chyba nie korzystają w ogole z opcji -odpowiedz tylko zawsze z cytuj
Mowię za siebie,pewnie innym to nie przeszkadza - mi się to po prostu b źle czyta .


Zacytowany po raz enty post autorki < jeszcze dłuuuugi > a często -gęsto skwitowany tylko emotinką czy jednym zdaniem
lubię cytować będę cytować ta funkcja jest potrzebna i pomocna nawet notoryczne cytowanie tego samego fragmentu przez dziesiąta osobę

Ja tam nie widzę problemu
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 22:43   #15
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Notoryczne cytowanie

Widząc skróconą wersję wypowiedzi , można przecież łatwo przejść do jej pełnej wersji , przy niku w cytacie jest odsyłacz
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 22:51   #16
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Notoryczne cytowanie

Osobiście cytuje tylko fragmenty wypowiedzi do których tak naprawdę sie odnoszę.
Cytowanie całych postów ma swoje plusy i minusy:
+stanowi dowód jaka była pierwotna wersja wypowiedzi, zwłaszcza jeśli jest kontrowersyjna na wypadek, gdyby ktoś miał chrapkę na edycję swoich postów ( łatwiej rozstrzygnąć czy doszło do naruszenia regulaminu)
-może być wkurzające zwłaszcza jeśli reakcją na zacytowaną mega wypowiedź przez n-tą osobę są: ,, , lub inna lakoniczna wypowiedź.

Fajnie by było, gdyby multicytowanie i edycja swoich postów (w celu dodania komentarzy) też było takie oblegane, być może nie byłoby tyle postów pod postem tej samej z użytkowniczki ale to takie moje ciche marzenie
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 16:41   #17
e-xx
Rozeznanie
 
Avatar e-xx
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 912
Dot.: Notoryczne cytowanie

mi cytowanie nie przeszkadza. zgadzam się z fresą. dzieki cytatom niejednokrotnie udało się zachować spójność wątku...
__________________
na wymianę:
ciuszki
kosmetyki
e-xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:53   #18
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Notoryczne cytowanie



Nie przywiązuję szczególnej wagi, sama cytuję chyba dość rzadko, bo piszę przez szybką odp, a jeśli chcę mieć w poście szarą ramkę, kopiuję same słowa, bez zabawy z dopisaniem autora, w końcu widać, czyje to.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 14:19   #19
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Notoryczne cytowanie

musze sie pod tym podpisać. Mnie takze troche irytuje cytowanie postów, szczegolnie jesli pod tym cytatem jest sama buźka lub nie wiele wnoszący tekst czy pytanie. Mi sie wydaje ze cytaty powinno się stosowac tylko wtedy gdy chcemy odnieść sie do konkretnego zdania czy kilku zadań ( skomentowac je jakos ), jesli chcemy sie odniesc do osoby to wystarczy wpisać nick...męczące troche jest te ciagle przewijanie sie przez cytaty
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-11, 14:26   #20
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Uwielbiamy cytowanie

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
lubię cytować będę cytować ta funkcja jest potrzebna i pomocna nawet notoryczne cytowanie tego samego fragmentu przez dziesiąta osobę

Ja tam nie widzę problemu
<- załatwiłam sprawę jedną emotikonką

BTW. sama zaśmieciłaś pół strony, by pokazać o co Ci chodzi, mimo iż od samego początku istota rzeczy była bardzo klarowna
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 17:44   #21
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Uwielbiamy cytowanie

alufa
uhm....raczej nie zaśmieciła tylko pokazała jak czesto wątki są jak to nazwałaś "zaśmiecane" przez zbędne cytaty...ŁAJKA bardzo dobrze to zilustrowała.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 19:22   #22
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Uwielbiamy cytowanie

teraz zgłupiałam.
bo nie wiem czy często nie robie tak jak opisuje to łajka, a chciałabym powiedziec, ze mnie tez to drazni.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 13:05   #23
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Uwielbiamy cytowanie

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
alufa
uhm....raczej nie zaśmieciła tylko pokazała jak czesto wątki są jak to nazwałaś "zaśmiecane" przez zbędne cytaty...ŁAJKA bardzo dobrze to zilustrowała.
czterema mega długimi cytatami, bo żadna z nas nie wie co znaczy:


"Zacytowany po raz enty post autorki < jeszcze dłuuuugi > a często -gęsto skwitowany tylko emotinką czy jednym zdaniem"
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 17:02   #24
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
A powinnam zatytuować upierdliwe cytowanie
.... <ciach>
zalatwione

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 17:50   #25
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

Nie mogę sobie zacytować domniemanej autorki w wątku pokazowym cztery razy ?
A wiesz alufa chciałam co najmniej z sześć
Chciałam pokazać ...upierdliwość notorycznych cytowaczy .
Po drugim moim poście przestałam sie odzywać i stawiac akcent na słowo - >notorycznie.
Znając zycie zaraz znów sie dowiem ,ze cytowanie jest wskazane bo autor zrobi niespodziewane ciach ,ciach i ci co sie zlecieli za późno obejdą sie smakiem .
A słowo notorycznie znów gdzies uleci w siną dal .
Właściwie w każdym watku jest tak,ze istota 'problemu' ulatuje a z każdym nastepnym postem roztrzasane jest coś innego
Więc czemu tu ma być inaczej ?


<aleś aniołku pojechał po bandzie >
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 00:41   #26
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

dziewczyny kochane mam nadzieję, że mi pomożecie- chodzi mi o cytowanie. powiedzcie jak się cytuje tylko fragment wypowiedzi? i jak w jednym poście można zamieścić kilka cytatów kilku osób? wiem, że powinnasm to wiedzieć... ale nie wiem
pomożecie??
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 01:04   #27
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
dziewczyny kochane mam nadzieję, że mi pomożecie- chodzi mi o cytowanie. powiedzcie jak się cytuje tylko fragment wypowiedzi? i jak w jednym poście można zamieścić kilka cytatów kilku osób? wiem, że powinnasm to wiedzieć... ale nie wiem
pomożecie??

Żeby cytować kilka wypowiedzi w jednym poście klikasz przy wybranych do zacytowania postach +".
+" jest przy każdym poście jak spojrzysz po prawej stronie, pomiędzy Cytuj a Odp.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 12:52   #28
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
powiedzcie jak się cytuje tylko fragment wypowiedzi?
Wycinasz spomiędzy nawiasów to, co niepotrzebne, zostawiasz tylko to, co chcesz zacytować.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 13:20   #29
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

dziewczyny bardzo dziękuję
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 13:26   #30
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Notoryczne cytowanie - upierdliwe cytowanie

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Żeby cytować kilka wypowiedzi w jednym poście klikasz przy wybranych do zacytowania postach +".
+" jest przy każdym poście jak spojrzysz po prawej stronie, pomiędzy Cytuj a Odp.
A później przy ostatnim "+" kliknij jeszcze "cytuj",wtedy otworzy się okno z zacytowanymi wypowiedziami
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 09:33:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.