POMOCY!!! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 09:41   #241
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Pomocy proszę :)

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
talkative2 z tym BMI to ja bym była ostrożna. Sama wg niego mam całe życie niedowagę, a wiem, że jej na pewno nie mam. Trzeba brać pod uwagę, że budowa ludzkiego ciała jest bardzo różnorodna. Na wątku "chudzinek", teoretycznie większość ma niedowagę, ale to już taki typ budowy.
Ale 44kg przy wzroście 172 to nawet bez liczenia BMI oczywiste jest, że za mało. Ja mam 165, a moja waga wynosi jakieś 46-48 kg. A i tak ciągle słyszę, jaka to chudzinka jestem
Masz niedowage ale nie ''niedowyglad''
ale ze jestes otluszczona, to tego az tak mocno nie widac
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 11:55   #242
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pomocy proszę :)

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Masz niedowage ale nie ''niedowyglad''
ale ze jestes otluszczona, to tego az tak mocno nie widac
Ja otłuszczona ? A tak poważnie, to tłuszcz w ogóle nie chce mi się odkładać , serio Jedyne miejsce w które sobie emigruje to pupa. Bo brzuch mam płaściutki (ale nie zapadnięty i bez wystających nad nim żeber) i nawet delikatnie mięśnie widać bez żadnych ćwiczeń (może dlatego, że zawsze miałam bardzo mocne mięsnie brzucha). A pupa w spodniach to nawet całkiem fajnie wygląda. Bez już trochę gorzej, ale zaczęłam nad nią pracować. I cellulitu też nie mam (dzięki genom ). Nawet nie wiesz jakie kiedyś ilości jedzenia pochłaniałam, żeby przytyć, ale to było bez sensu. Waga trochę drgała, a potem do normy wracało. I żeby było jasne nie zapychałam się żadnym śmieciowym jedzeniem. Ja zawsze byłam taka drobna. Moja siostra ma podobnie i mama też tak miała. Teraz z racji wieku trochę przytyła (trochę ponad 50kg waży przy 162cm). W podstawówce pielęgniarki wiecznie wmawiały mi niedowagę ( te stereotypy ), a wiadomo, że to jeszcze taki przejściowy wiek był, kiedy człowiek rośnie . Ale teraz, już w wieku dojrzałym, konsultowałam się z dwoma lekarzami i stwierdzili, że to już taka moja budowa i nie można tu mówić o niedowadze. Bo np. nogi mam szczupłe, ale nie chude (33cm łydka, udo 52cm) – przy czym zauważyłam, że wiele dziewczyn tutaj z podobnymi wymiarami narzeka, że za grube. Ja nie wiem jakim cudem, bo ja słyszę, że mam chude nogi ( zwłaszcza dziewczyny tak twierdzą, bo facetom się podobają) Z kolei od pasa w górę budowę mam bardzo drobną (przy czym biust jakiś jest ). Mam podobno bardzo drobne kości. Zresztą to nie jest tylko maja opinia, że to BMI jest zwodnicze i tak naprawdę każdego człowieka trzeba traktować indywidualnie. Uh, rozpisałam się, ale jak słyszę, że mam niedowagę to .... W każdym razie , jak napisałam, mnie się podoba figura koleżanki z 1 i 2 zdjęcia. Uważam, że jest w sam raz i ma duży potencjał
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 12:19   #243
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Pomocy proszę :)

To w takim razie masz spaczony obraz siebie i nie tylko masz niedowage ale tez wygladasz

ale zarowno osoby z lekka niedowaga jak i lekka nadwaga moga byc zdrowe
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2010-07-04 o 12:22
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 15:03   #244
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pomocy proszę :)

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
To w takim razie masz spaczony obraz siebie i nie tylko masz niedowage ale tez wygladasz

ale zarowno osoby z lekka niedowaga jak i lekka nadwaga moga byc zdrowe
Spaczony w sensie jakim? Qurcze, ale jak mi lekarz mówi, że niedowagi nie mam, to chyba nie mam
Przecież nie ma jednego standardu, wg którego ma wyglądać ciało ludzkie. Ja się urodziłam z takimi genami i konkretną budową ciała, zresztą jak każdy. Swoje ciało akceptuję i dobrze się z nim czuję (oczywiście drobne rzeczy bym poprawiła, ale tu bardziej o rzeźbę chodzi). A że komuś wydaje się inaczej, że powinnam być grubsza, to już jego problem. Kiedyś miałam na tym punkcie mały kompleks i koniecznie chciałam przytyć. A teraz uważam, że fajnie jest jak jest

Czy ja mam wrażenie, czy my się w pewnych kwestiach nie rozumiemy

Edytowane przez maxi82
Czas edycji: 2010-07-04 o 15:35
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 15:34   #245
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Pomocy proszę :)

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Spaczony w sensie jakim? Qurcze, ale jak mi lekarz mówi, że niedowagi nie mam, to chyba nie mam
Przecież nie ma jednego standardu, wg którego ma wyglądać ciało ludzkie. Ja się urodziłam z takimi genami i konkretną budową ciała, jak każdy. Swoje ciało akceptuję i dobrze się z nim czuję (oczywiście drobne rzeczy bym poprawiła, ale tu bardziej o rzeźbę chodzi). A że komuś wydaje się inaczej, że powinnam być grubsza, to już jego problem. Kiedyś miałam na tym punkcie mały kompleks i koniecznie chciałam przytyć. A teraz uważam, że fajnie jest jak jest

Czy ja mam wrażenie, czy my się w pewnych kwestiach nie rozumiemy
Chyba sie nie rozumiemy

- ponizej pewnej wagi przy pewnym wzroscie jest niedowaga i tyle
- ale niektore osoby genetycznie tak maja i to nie jest nic zlego
- a niektore osoby mimo niedowagi maja nadmiar tluszczu i wtedy faktycznie moga nie wygladac na te niedowage (pisalas wczesniej, ze nie wygladasz ale skoro jak twierdzisz masz malo tluszczu to jednak jest to bardzo malo prawdopodobne, zwlaszcza ze jak piszesz, innii uwazaja, ze jestes chudziutka)
- w druga strone bywa tak samo

Niedowaga i nadwaga to tylko przyjete statystycznie normy. Mysle, ze lekarz mial na mysli, ze pomimo, ze odbiegasz od normy wagowej (czyli masz niedowage), to jednak wszystko inne jest prawidlowe np. nie jestes niedozywiona a to czeste nawet przy nadwadze, rozwijasz sie prawidlowo itp.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 16:08   #246
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pomocy proszę :)

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Chyba sie nie rozumiemy

- ponizej pewnej wagi przy pewnym wzroscie jest niedowaga i tyle
- ale niektore osoby genetycznie tak maja i to nie jest nic zlego
- a niektore osoby mimo niedowagi maja nadmiar tluszczu i wtedy faktycznie moga nie wygladac na te niedowage (pisalas wczesniej, ze nie wygladasz ale skoro jak twierdzisz masz malo tluszczu to jednak jest to bardzo malo prawdopodobne, zwlaszcza ze jak piszesz, innii uwazaja, ze jestes chudziutka)
- w druga strone bywa tak samo

Niedowaga i nadwaga to tylko przyjete statystycznie normy. Mysle, ze lekarz mial na mysli, ze pomimo, ze odbiegasz od normy wagowej (czyli masz niedowage), to jednak wszystko inne jest prawidlowe np. nie jestes niedozywiona a to czeste nawet przy nadwadze, rozwijasz sie prawidlowo itp.
Hmm, lekarz powiedział, że do mojej budowy ciała i przy obecnym wyglądzie taka waga jest dobra i nie muszę na siłę jeść i tyć i że wg niego wcale nie wyglądam na chudą czy też na osobę z niedowagą, ale na bardzo drobną (wyniki oczywiście też robiłam i są bardzo dobre). Powiedział także, że to BMI daje tylko orientacyjne informacje (że np. kości także mogą decydować o wadze). Napisałam, że nie wyglądam na chudą, w sensie, że ja tak uważam (bo mam podstawy, żeby tak twierdzić), ale inni (ciocie, niektóre koleżanki...) twierdzą, że chudzinka. Widzisz, ja mam bardzo drobne ramiona i raczej wąskie, szczupłą talię (chociaż, widzę, że sporo dziewczyn tutaj mnie przebija ) - być może wizualnie sprawia to, że ludzie postrzegają mnie tak a nie inaczej. Tym bardziej, że widzą mnie raczej w ubraniu, a nie bez Pomiar tłuszczu też miałam robiony i jest dobry. Ogólnie chodzi o to, że kości mi nie sterczą, nie mam dużej przerwy między udami (a to właśnie często świadczy o tym, że osoba jest chuda - np. Bezja przed odchudzaniem miała wg mnie bardzo fajne nogi, a teraz zrobiła jej się między udami właśnie taka luka). Żeby było śmieszniej, kiedyś z pewną koleżanką postanowiłyśmy zmierzyć grubość swoich nóg. Ona zawsze mówiła, że ja jestem chuda. Koleżanka dobrze zbudowana, ponad 170 wzrostu, a okazało się, że ma raptem 2cm w udzie więcej ode mnie Ale już górę i biust dużo większe Zresztą, z tego co tu czytam, większość wyższych dziewczyn ode mnie uważa, że 52-53 cm w udzie, to już za dużo (przejrzyj wątek, gdzie podają swoje wymiary). Moim zdaniem to właśnie jest spaczony obraz siebie. Zresztą jak czytam, że dziewczyny o wymiarach mniejszych ode mnie a podobnym wzroście (a natykam się tu na takie co chwilę) jeszcze chcą chudnąć, to zastanawiam się o co tu chodzi (czy im nikt nie mówi , że są za chude...) Poza tym mozna wyodrębnić trzy budowy ciała ludzkiego: drobną, normalną i mocną, a BMI już tego nie uwzględnia. Dlatego właśnie ja twierdzę, że nie mam niedowagi. I dlatego uważam, że każdy człowiek i jego waga to bardzo indywidualna sprawa zależna od baaardzo wielu czynników

EDIT

Jeszcze coś mi przyszło na myśl. Natknąłem się tu na dziewczyny o wadze sporo większej niż ja, mniej więcej tym samym wzroście, ale wg wymiarów które podają, chudszych ode mnie. Zatem ich BMI jest pewnie prawidłowe. No i co z tego wynika? Ja mam przytyć czy one mają schudnąć? Oczywiście to pytanie retoryczne Rzabba, ja już mam takie zboczenie, że jak tu wchodzę, to porównuję te wymiary i zwracam na nie uwagę i dochodzę do wniosku, że nie jest ze mną tak źle. Zastanawiam się tylko, jak to się dzieje, że ja słyszę "chudzinka", a one nie (albo puszczają to mimo uszu)

Bezja, przepraszam, wyszło na to, że my tu omawiamy mój "nie-problem" a powinnyśmy się zająć Twoim problemem

Edytowane przez maxi82
Czas edycji: 2010-07-04 o 16:29
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:15   #247
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
pomocy...

chcilabym ujedrnic i uniesc pupe ,zmniejszyc brzuch oraz wyszczuplic uda...prosze o cwieczenia-z gory dziekuje. Ile trzeba i jak czesto trenowac by bylo widac efekty?????
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 16:22   #248
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: pomocy...

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
chcilabym ujedrnic i uniesc pupe ,zmniejszyc brzuch oraz wyszczuplic uda...prosze o cwieczenia-z gory dziekuje. Ile trzeba i jak czesto trenowac by bylo widac efekty?????
na początek radziłabym, aby poćwiczyć korzystanie z wyszukiwarki
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:37   #249
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: pomocy...

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Pokaż wiadomość
chcilabym ujedrnic i uniesc pupe ,zmniejszyc brzuch oraz wyszczuplic uda...prosze o cwieczenia-z gory dziekuje. Ile trzeba i jak czesto trenowac by bylo widac efekty?????
A tak ciężko przejrzeć kilka wątków?? Polecam Brazil Butt Lift, jest o tym wątek.
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:11   #250
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: pomocy...

a kto by nie chcial hahaha
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:51   #251
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: pomocy...

poszukaj watkow, tak jak wspomniala moja poprzedniczka jest watek odnosnie cwiczen brazil butt lift, jest rowniez watek: tammylee web ja chce miec takie posladki- tam dziewczyny opisuja efekty po tych cwiczeniach.
Rowniez fajne cwiczenia na uda, brzuszek i posladki znajdziesz w watku: cwiczenia na uda i lydki- tam CrazyOlcia opisala wlasnie fajny zestawik cwiczen.
A tak pozatym to 8 min legs, 8 min buns- dostepne sa filmiki na youtubie.
Poszukasz i napewno znajdziesz cos co bedzie ciebie interesowalo
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 21:11   #252
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: pomocy...

E no, co wy dziewczyny, przecież nie ma takich ćwiczeń. Skoro autorka nie znalazła ich na forum, to na pewno takie nie istnieją.
Tak trudno poszukać? Mi też się nie chce pisać tego, co milion razy już zostało napisane.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 19:11   #253
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
pomocy ....

Dziewczyny, potrzebuje schudnac okolo 5-6 kg do swojego wesela.

Prosze was o rady co robic....

OSt. staram sie nie jesc chleba, jem owsiadnke na sniadanie, czasami jajko. losocia. Na lunch salatke albo zupe, a w domu obiad..Kolacji nie jem..nie wiem co robie zle
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:34   #254
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: pomocy ....

a po co zakładasz aż 3 wątki?? o 3 za dużo, bo na początek to wyszukiwarka powinna pójść w ruch
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:20   #255
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: pomocy ....

po 1 kiedy ślub
po 2 ćwiczysz coś
po 3 trzy posiłki to za mało
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 22:06   #256
malwinazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: pomocy ....

ćwiczenia przede wszystkim !! biegaj codziennie, pogoda teraz idealna.
malwinazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 22:09   #257
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: pomocy ....

Bieganie ponad 20 minut, rower około 15km dziennie , zero białego pieczywa, zero ziemniaków , zamień je na ryż. Wiecej białka niz tłuszczów. Wiecej gotuj niż smaż.

To chyba takie podstawowe rzeczy , ale bez gwarancji sukcesu.
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 22:21   #258
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: pomocy ....

Ryż tak, ale brązowy. Z ziemniaków bym nie rezygnowała, bo sa zdrowe i maja wiecej substancji odżywczych niz np bialy ryz
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 22:24   #259
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez stokrocia Pokaż wiadomość

OSt. staram sie nie jesc chleba, jem owsiadnke na sniadanie, czasami jajko. losocia. Na lunch salatke albo zupe, a w domu obiad..Kolacji nie jem..nie wiem co robie zle
łatwiej wyliczyć to, co robisz dobrze... eh. dobrze zbilansowana dieta to podstawa, 3 posiłki to zdecydowanie za mało. minimalnie nie znaczy dobrze. nie ilość zjadanych porcji a ich rozłożenie i wartość są najważniejsze.

poza tym ruch, ruch i jeszcze raz ruch!
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 22:45   #260
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Ryż tak, ale brązowy. Z ziemniaków bym nie rezygnowała, bo sa zdrowe i maja wiecej substancji odżywczych niz np bialy ryz
opowiedz cos o tym bo czegos chyba nie wiem ....?
na redukcji sama skrobia? hmm ... dawaj te nowosci
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 23:13   #261
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: pomocy ....

Proszę bardzo na 100 g:
ryż - 344 kcal ziemniaki - 199
węglowodany ryz - 78.9g ziemniaki - 30 g
błonnik ryż 2,4 g ziemniaki 3,6
Ponadto ziemniaki mają dużo więcej witamin i składników mineralnych niż biały ryż
Ponadto ryż także zabiera skrobię w 100 g 26,33

Ach i żeby nie było, że sobie to z d... wyjęłam informacje pochodzą z wykładów z dietetyki.

Edytowane przez 201703061232
Czas edycji: 2011-04-04 o 23:15
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 07:39   #262
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: pomocy ....

dodaj ze ziemniaki maja wysokie IG, ktore zwieksza sie dodatkowo po ugotowaniu a chyba to najwazniejsze przy redukcji
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 14:54   #263
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Proszę bardzo na 100 g:
ryż - 344 kcal ziemniaki - 199
węglowodany ryz - 78.9g ziemniaki - 30 g
błonnik ryż 2,4 g ziemniaki 3,6
Ponadto ziemniaki mają dużo więcej witamin i składników mineralnych niż biały ryż
Ponadto ryż także zabiera skrobię w 100 g 26,33

Ach i żeby nie było, że sobie to z d... wyjęłam informacje pochodzą z wykładów z dietetyki.
Jak i ziemniaki zawierają również:

np. glikoalkoloidy

Cytat:
Concentrations of glycoalkaloids normally available while eating potatoes can adversely affect the mammalian intestine and can aggravate IBD.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12479649


Cytat:
A product of global importance, the potato tuber contains toxic glycoalkaloids (GAs) that cause sporadic outbreaks of poisoning in humans, as well as many livestock deaths
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15036866


Jak i inne przysmaki:

Cytat:
Potatoes frequently contain growth inhibitors and toxic compounds including digestive enzyme inhibitors, lectins and glycoalkaloids.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1894220


Więc to dosyć słaby produkt biorąc pod uwage te wszytskie toksyny i enzymatyczne inhibitory.


Ps. Haj Mini

Edytowane przez Edo_ergo_sum
Czas edycji: 2011-04-05 o 14:56
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:23   #264
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Dot.: pomocy ....

slub 24 wrzesnia
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:47   #265
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość

Ps. Haj Mini
w sensie NIECH ZYJE RYZ?
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:59   #266
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
w sensie NIECH ZYJE RYZ?
A niech sobie żyje
W sensie : Heloł, hał ar Ju

Co do ryżu to tak jak z innymi roślinkami, zapominamy że roślinki nie są bezbronne posiadają całkiem fajny arsenał chemiczny by nas "odstraszyć"

chyba z tego wszystkiego kasza gryczana wychodzi najlepiej.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:10   #267
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: pomocy ....

Forumowe mądrale To poza kaszą gryczaną co polecacie jeść?

Gdzieś słyszałam, że na redukcji jogurty też są niet?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:34   #268
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: pomocy ....

nabialu na redukcji NIET.

laktoza - to cukier = weglowodany

dodatkowo te ,,owocowe" to dodany do nich cukier wiec .. sprawa prosta.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:41   #269
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Forumowe mądrale To poza kaszą gryczaną co polecacie jeść?

Gdzieś słyszałam, że na redukcji jogurty też są niet?
Co poza kaszą tzn jakie inne źródła węglowodanów?

Jogurty w ogóle są niet.

Ostatnio właśnie przeczytałem o exorphins działające jak opioidy i stąd uzależnienia od takich rzeczy jak mleko produkty mleczne i w ziarnach zbóż(gluten exorphins)
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 08:56   #270
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: pomocy ....

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Co poza kaszą tzn jakie inne źródła węglowodanów?

Jogurty w ogóle są niet.

Ostatnio właśnie przeczytałem o exorphins działające jak opioidy i stąd uzależnienia od takich rzeczy jak mleko produkty mleczne i w ziarnach zbóż(gluten exorphins)

serio jogurty niet?

ja naturalny dodaje do wszystkiego gdzie się da- sałatki, jako sosik czosnkowy, jako marynata do drobiu- cieżko mi sobie bez jogo wyobrazić moje menu

a co z pozostałmi przetworami mlecznymi jak kefir, maślanka o niskiej zawartości tłuszczu?
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.