Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-16, 08:23   #931
sidorcia
Rozeznanie
 
Avatar sidorcia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 698
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Biorę Cortelle, zapomniałam 2 tabletki z 3go rzędu, wzięłam ją 13h za późno. W opakowaniu jest napisane, żeby w takiej sytuacji po skończeniu tabletek z 3go rzędu zacząć nowe opakowanie, ale jeśli nie zamierzam współżyć conajmniej tydzien, co zrobić w takiej sytuacji? Kontynuowac brane tabletek, czy postępować wg ulotki?
sidorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 09:17   #932
ruda_wredota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam o tabletkach anty.

Ale odpisu nie zrealizuję w całodobowej aptece, skoro mam go z innej. Przynajmniej u mnie, bo już kiedyś mi odmówili.

Wiem o normalnym krwawieniu, przez to pyta bo zdziwiona byłam informacjami w internecie.

Seksu nie uprawiałam wtedy, więc o ciążę się obecnie nie boję, po prostu zastanawiam się czy iść dziś do apteki i zacząć brać, czy poczekać miesiąc.
ruda_wredota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 09:20   #933
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam o tabletkach anty.

Cytat:
Napisane przez ruda_wredota Pokaż wiadomość
Ale odpisu nie zrealizuję w całodobowej aptece, skoro mam go z innej. Przynajmniej u mnie, bo już kiedyś mi odmówili.

Wiem o normalnym krwawieniu, przez to pyta bo zdziwiona byłam informacjami w internecie.

Seksu nie uprawiałam wtedy, więc o ciążę się obecnie nie boję, po prostu zastanawiam się czy iść dziś do apteki i zacząć brać, czy poczekać miesiąc.
Odpis jest w tej aptece do zrealizowania, w której Ci go wystawili
No ja bym poczekała do miesiączki i zaczęła brać bo jak teraz zaczniesz to opakowanie w zasadzie bez sensu bierzesz bo i tak musisz się dodatkowo zabezpieczać a i tak już namieszałaś w organizmie i tak.

Swoją drogą jacy ludzie są nieogarnięci, nawet sami nie wiedzą o co chodzi z rzeczami, o które powinni się martwić, jak Ty z odpisem. A jak potrzebowałaś recepty to i rodzinny lekarz by Ci jedno opakowanie wypisał.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 09:24   #934
ruda_wredota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam o tabletkach anty.

Wiem o co chodzi z odpisem, dlatego mówię ze nie mogłam kupić. A rodzinny lekarz, jest w moim rodzinnym mieście i w sobotę już nie dałabym rady tam pojechać, a ten u którego się leczę obecnie nie przepisuje tabletek.

Zadałam pytanie, dziękuję za uzyskaną na nie odpowiedź.
Dyskusja o innych rzeczach jest zbędnym przyczepianiem się w internecie ; ). Więc dziękuję raz jeszcze i miłego dnia.
ruda_wredota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 10:07   #935
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam o tabletkach anty.

Cytat:
Napisane przez ruda_wredota Pokaż wiadomość
Wiem o co chodzi z odpisem, dlatego mówię ze nie mogłam kupić. A rodzinny lekarz, jest w moim rodzinnym mieście i w sobotę już nie dałabym rady tam pojechać, a ten u którego się leczę obecnie nie przepisuje tabletek.

Zadałam pytanie, dziękuję za uzyskaną na nie odpowiedź.
Dyskusja o innych rzeczach jest zbędnym przyczepianiem się w internecie ; ). Więc dziękuję raz jeszcze i miłego dnia.
Ale jak się możesz leczyć u dwóch rodzinnych? Przecież wypełniasz deklarację do jednej przychodni. I jak nie wypisuje to bym zmieniła lekarza bo powinien zrozumieć, że zdarzają się sytuacje awaryjne.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 13:15   #936
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez sidorcia Pokaż wiadomość
Biorę Cortelle, zapomniałam 2 tabletki z 3go rzędu, wzięłam ją 13h za późno. W opakowaniu jest napisane, żeby w takiej sytuacji po skończeniu tabletek z 3go rzędu zacząć nowe opakowanie, ale jeśli nie zamierzam współżyć conajmniej tydzien, co zrobić w takiej sytuacji? Kontynuowac brane tabletek, czy postępować wg ulotki?
najrozsądniej chyba będzie połączyć opakowania
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 22:21   #937
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczynki mam pytanie. Zazywajac nieregularnie (np. 1 dzien-13.00,2 dzien- 20.oo, 3 dzien- 16,00 itd) moze oslabic sie dzialanie tabletek? tak sie zastanawiam, poniewaz od kilku dni mam plamienie brazowe(dzis bardzo obfite) i bol brzucha jak na okres ... aa ostatnia tabletke w pt zazyję... co o tym sądzicie?
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 07:50   #938
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam pytanie. Zazywajac nieregularnie (np. 1 dzien-13.00,2 dzien- 20.oo, 3 dzien- 16,00 itd) moze oslabic sie dzialanie tabletek? tak sie zastanawiam, poniewaz od kilku dni mam plamienie brazowe(dzis bardzo obfite) i bol brzucha jak na okres ... aa ostatnia tabletke w pt zazyję... co o tym sądzicie?
Jeśli pomiędzy zażyciem jednej tabletki a drugiej nie upływa 36 godzin, to antykoncepcja jest zachowana. Plamienie w trakcie brania tabletek może się zdarzyć i nie ma się czym martwić. Jeśli powtórzy się w przyszłym miesiącu, trzeba pójść do ginekologa bo może okazać się, że tabletki wymagają zmiany na inne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 12:46   #939
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli pomiędzy zażyciem jednej tabletki a drugiej nie upływa 36 godzin, to antykoncepcja jest zachowana. Plamienie w trakcie brania tabletek może się zdarzyć i nie ma się czym martwić. Jeśli powtórzy się w przyszłym miesiącu, trzeba pójść do ginekologa bo może okazać się, że tabletki wymagają zmiany na inne.
jeśli pierwszego dnia była przyjęta o 13 a drugiego o 20 to już mamy 7 godzin spóźnienia. jeśli trzeciego dnia o 16 to mamy 3 godziny spóźnienia. Nie sądzę zeby to było zdrowe dla organizmu i nie bez powodu jest w ulotce napisane żeby brac o tej samej porze.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 13:07   #940
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli pomiędzy zażyciem jednej tabletki a drugiej nie upływa 36 godzin, to antykoncepcja jest zachowana. Plamienie w trakcie brania tabletek może się zdarzyć i nie ma się czym martwić. Jeśli powtórzy się w przyszłym miesiącu, trzeba pójść do ginekologa bo może okazać się, że tabletki wymagają zmiany na inne.
36 ? a nie raczej, że jak powyżej 12 to antykoncepcja jest zaburzona ?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 15:59   #941
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
36 ? a nie raczej, że jak powyżej 12 to antykoncepcja jest zaburzona ?
24 godziny odstępu między tabletkami+ możliwe 12 godzin spóźnienia = 36 godzin
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 17:33   #942
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;49014141]24 godziny odstępu między tabletkami+ możliwe 12 godzin spóźnienia = 36 godzin[/QUOTE]
ok, nie zrozumiałam na początku
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:55   #943
pink_peony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 58
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny , czy luźniejszy stolec ( nie biegunka ) raz oddany podczas 7 dniowej przerwy ma wplyw na antykoncepcje bo w ulotce mam tylko o tym gdy wystapi biegunka 3-4 h po przyjeciu tabletki a u mnie wystapilo to po ponad 24 h ?
pink_peony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 20:09   #944
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez pink_peony Pokaż wiadomość
Dziewczyny , czy luźniejszy stolec ( nie biegunka ) raz oddany podczas 7 dniowej przerwy ma wplyw na antykoncepcje bo w ulotce mam tylko o tym gdy wystapi biegunka 3-4 h po przyjeciu tabletki a u mnie wystapilo to po ponad 24 h ?
No skoro sytuacja miała miejsce, kiedy nie brałaś pigułki to jak mogłoby to wpłynąć na jej wchłanianie?
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 14:33   #945
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
No skoro sytuacja miała miejsce, kiedy nie brałaś pigułki to jak mogłoby to wpłynąć na jej wchłanianie?
I tym bardziej, że to nie była biegunka a jeden luźniejszy stolec...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 08:20   #946
Szu_Mil
Raczkowanie
 
Avatar Szu_Mil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 304
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

hej pisałam już w innym wątku ale dziewczyny dla pewności odesłały mnie jeszcze tutaj...
Otóż w trakcie pierwszego opakowania zagubiłam jedną tabletkę i zastąpiłam ją tą z następnego dnia. W miejsce 24 tabletki wzięłam pierwszą placebo - więc nie do końca postąpiłam tak jak jest w ulotce, że jeśli zapomnę tabletki z ostatniego tygodnia to zaczynam brać placebo i skracam przerwę.. i teraz moje pytanie - została mi ostatnia tabletka placebo - czy powinnam ją jutro przyjąć czy zacząć nowe opakowanie? no i co jeśli krwawienie nie wystąpi, a to chyba możliwe przy pierwszym blistrze tabletek? to też normalnie zacząć kolejny?
Dzięki za odpowiedzi
__________________
20.11.2009
Szu_Mil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 11:55   #947
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Szu_Mil Pokaż wiadomość
hej pisałam już w innym wątku ale dziewczyny dla pewności odesłały mnie jeszcze tutaj...
Otóż w trakcie pierwszego opakowania zagubiłam jedną tabletkę i zastąpiłam ją tą z następnego dnia. W miejsce 24 tabletki wzięłam pierwszą placebo - więc nie do końca postąpiłam tak jak jest w ulotce, że jeśli zapomnę tabletki z ostatniego tygodnia to zaczynam brać placebo i skracam przerwę.. i teraz moje pytanie - została mi ostatnia tabletka placebo - czy powinnam ją jutro przyjąć czy zacząć nowe opakowanie? no i co jeśli krwawienie nie wystąpi, a to chyba możliwe przy pierwszym blistrze tabletek? to też normalnie zacząć kolejny?
Dzięki za odpowiedzi
Nie rozumiem: zapomniałaś w końcu (czyli nie wzięłaś w ciągu 12godz.) czy zgubiłaś i wzięłaś następną z opakowania (jeżeli brałaś codziennie to nie pominęłaś przecież tabletki i ten dział ulotki cię nie interesuje).
Bo jeżeli to drugie to po prostu skracasz opakowanie zamiast 21/24 tabletek czynnych bierzesz jedną mniej czyli 20/23, przechodzisz do placebo i bierzesz je wszystkie.

Zdolność czytania ze zrozumieniem wymiera.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 13:57   #948
Szu_Mil
Raczkowanie
 
Avatar Szu_Mil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 304
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;49080006]Nie rozumiem: zapomniałaś w końcu (czyli nie wzięłaś w ciągu 12godz.) czy zgubiłaś i wzięłaś następną z opakowania (jeżeli brałaś codziennie to nie pominęłaś przecież tabletki i ten dział ulotki cię nie interesuje).
Bo jeżeli to drugie to po prostu skracasz opakowanie zamiast 21/24 tabletek czynnych bierzesz jedną mniej czyli 20/23, przechodzisz do placebo i bierzesz je wszystkie.

Zdolność czytania ze zrozumieniem wymiera.[/QUOTE]

Oczywiście tradycyjnie zamiast odpowiedzieć po ludzku nie można się powstrzymać od jakiegoś najzezdzania. Właśnie w poprzednim wątku ktoś mi napisał że powinnam skrócić przerwę i dlatego pytam a nie dlatego ze nie rozumiem co jest napisane w ulotce.
__________________
20.11.2009
Szu_Mil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 17:17   #949
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Szu_Mil Pokaż wiadomość
Oczywiście tradycyjnie zamiast odpowiedzieć po ludzku nie można się powstrzymać od jakiegoś najzezdzania. Właśnie w poprzednim wątku ktoś mi napisał że powinnam skrócić przerwę i dlatego pytam a nie dlatego ze nie rozumiem co jest napisane w ulotce.
To ja pisalam ci we wczesniejszym watku, wyczerpujaca odpowiedzialam na zadaner pytanie. Odpowiem jeszcze raz powinnas skrocic przerwe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 18:51   #950
Maarta94
Raczkowanie
 
Avatar Maarta94
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 298
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny mam pytanie, otóż w niedziele powinnam wziąć 1 tabletke z nowego opakowania o 20:00, natomiast calkem o tym zapomniałam i wziełam w poniedziałek o koło 9 czyli 12 h mineło. Co myslicie powinnam sie obawiac ? Kiedys juz zdarzylo mi siie wziąć tabletke o 12 h pozniej no wtedy wiadomo 7 dni dodatkowego zaezpieczenia i wszystko było worzadku. Jednak teraz sie martwie bo to nowe opakowanie i do konca nie wiem czy postepowanie jest takie samo ? A nie mam dostępu teraz do ulotki tabletek. co wy o tym myslicie ?
__________________
"Ile razy będę musiała przejść obok Ciebie z rozdartym sercem, aby przestać kochać"
"Trudniej żyć po stracie kogoś, kiedy jest się starym. Mam za dużo czasu na smutek"
Maarta94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 18:55   #951
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Maarta94 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, otóż w niedziele powinnam wziąć 1 tabletke z nowego opakowania o 20:00, natomiast calkem o tym zapomniałam i wziełam w poniedziałek o koło 9 czyli 12 h mineło. Co myslicie powinnam sie obawiac ? Kiedys juz zdarzylo mi siie wziąć tabletke o 12 h pozniej no wtedy wiadomo 7 dni dodatkowego zaezpieczenia i wszystko było worzadku. Jednak teraz sie martwie bo to nowe opakowanie i do konca nie wiem czy postepowanie jest takie samo ? A nie mam dostępu teraz do ulotki tabletek. co wy o tym myslicie ?
Nie masz dostępu do ulotki? nie rozśmieszaj mnie. google i wpisujesz nazwę, masz w pdf na stronie chociażby DOZ.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:47   #952
allein_deine
Raczkowanie
 
Avatar allein_deine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Gdyni
Wiadomości: 31
GG do allein_deine
Zapomniane tabletki - jak rozpocząć nowy blister tabletek antykoncepcyjnych?

Hej dziewczyny,
mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. Otóż od roku regularnie zażywam tabletki Mercilon, nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki, jednak tydzień temu skradziono mi torebkę, w której miałam blister i receptę na kolejne opakowanie...
I we wtorek i środę tydzień temu nie wzięłam dwóch ostatnich tabletek z blistra. Krwawienie dostałam w piątek (a zawsze ostatnią tabletkę brałam w środę i krwawienie miałam w niedzielę). Byłam u lekarza wczoraj po nową receptę (dopiero wczoraj, bo wcześniej nie udało mi się dostać) i zapytałam go o to, jak mam teraz przyjmować nowe opakowanie, a lekarz odpowiedział, że tak jak zawsze przyjmowałam - czyli w czwartek mam wziąć pierwszą tabletkę. Ale mam wątpliwości, bo w internecie naczytałam się o podobnej sytuacji i wszędzie piszą, że powinnam zacząć przyjmować je 2 dni wcześniej niż zwykle, czyli dziś... I teraz nie wiem, jak mam postąpić. Zacznę je brać dopiero w czwartek, tak jak do tej pory, bo dopiero wykupię receptę. Ale zastanawiam się, czy wtedy mam stosować dodatkowe zabezpieczenie, by uchronić się od ciąży i jak długo to dodatkowe zabezpieczenie powinnam stosować.
Może wpadam w paranoję albo wyda wam się to dziwne/śmieszne, ale proszę o pomoc
__________________
[perfectaB]207640[/perfectaB]

Tak... życie dziwne jest
słodko-gorzki ma smak
burzy w żyłach krew
cierpliwości uczy nas
allein_deine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:50   #953
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zapomniane tabletki - jak rozpocząć nowy blister tabletek antykoncepcyjnych?

Przedłużanie przerwy to kuszenie losu i nie wolno tego robić. Dziwne, że lekarz zalecił inaczej, przeczytaj ulotke i tym sie kieruj.
Dołóż dodatkowe zabezpieczenie, ja bym nawet przez caly ten cykl stosowała dla spokoju.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:37   #954
allein_deine
Raczkowanie
 
Avatar allein_deine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Gdyni
Wiadomości: 31
GG do allein_deine
Dot.: Zapomniane tabletki - jak rozpocząć nowy blister tabletek antykoncepcyjnych?

Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja, więc nawet nie zdziwiłam się tym, że lekarz powiedział, że mam brać kolejne opakowanie tak jak zawsze. Dopiero teraz po poszperaniu w internecie, zwątpiłam.
Tak czy siak muszę rozpocząć opakowanie w czwartek, bo tak to musiałabym już dziś rozpocząć nowy blister, a nie wykupiłam recepty dziś..
__________________
[perfectaB]207640[/perfectaB]

Tak... życie dziwne jest
słodko-gorzki ma smak
burzy w żyłach krew
cierpliwości uczy nas
allein_deine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 17:09   #955
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: Zapomniane tabletki - jak rozpocząć nowy blister tabletek antykoncepcyjnych?

mimo, że od wielu przyjmuję tabletki i czytam o wielu różnych sytuacjach głownie tu na forum, i uważam, że wiem dość sporo to teraz naszła mnie pewna wątpliwość.
Po 7 dniowej przerwie spóźniłam się z przyjęciem 1wszej tabletki o 16 h. ( biorę o 18.00, miałam "zjeść" ją w sobotę, zjadłam o 10.00 w niedzielę). Czyli według ulotki i wałkowanego niejednokrotnie tematu - należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni, bo może być zaniżona skuteczność antykoncepcyjna. To jest jak sztandar.
A zastanawiam się nad tym - bo gdy pierwszy raz przyjmujemy tabletki - w ogóle super pierwszy raz- to antykoncepcja jest zachowana od pierwszego dnia. To jak to jest z tymi hormonami, że w tym pierwszym przypadku spada skuteczność? Pytam raczej teoretycznie, chcę lepiej zrozumieć. I dlaczego akurat muszą być to akurat 7 dni dodatkowego zabezpieczenia, co jeśli do stosunku doszłoby w 5 dzień? Chciałabym po prostu wiedzieć jak to jest, kiedy może dojść do "aktywacji owulacji" (ale rym! )
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:33   #956
201604250953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Zapomniane tabletki - jak rozpocząć nowy blister tabletek antykoncepcyjnych?

Przepraszam, nie wiem czy to odpowiedni wątek.

Musiałam odstawić tabletki Midiana, ale zaczynam brać je ponownie, po 3 miesiącach. Przez 2 cykle ok. 2-3dni przed okresem występowało u mnie plamienie, najpierw lekkie, później większe i miesiączka. Teraz był tylko jeden dzień lekkiego plamienia i dziś wystąpiło mocniejsze, teoretycznie możnaby uznać, że to 1 dzień okresu, ale no jakoś mi to nie pasuje... I teraz nie wiem, czy uznać to za 1 dzień miesiączki wziąć 1 tabletkę już dzisiaj, czy poczekać do jutra jeszcze? Wiem, trochę głupie, ale przed stosowaniem tabletek (6 lat temu) miałam miesiączki w punkt i teraz ciężko mi to określić. I oczywiście wiem, że można tabletkę wziąć np 2 dnia cyklu i stosować dodatkowe zabezpieczenie. No nie wiem, co byście zrobiły na moim miejscu?
201604250953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 10:17   #957
Monuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej! Chciałabym się tutaj poradzić, gdyż informacje w ulotce nie są dla mnie zbyt jasne.
Zażywam tabletki w systemie 21/7 od pół roku, zawsze o 21. Po wzięciu 3 tabletki z blistra po ok.3h zwymiotowałam ją. Nie przyjęłam kolejnej niezwłocznie po tym incydencie ani nie wzięłam jej rano. Kolejną tabletkę wzięłam po prostu kolejnego dnia o 21 jak gdyby nic. Dodam, że ciążę wykluczam, gdyż unikałam bliższego kontaktu. Teraz jestem przy 17 tabletce i dostałam krwawienia, które ZAWSZE dostaje 4 dnia przerwy. Teraz nie wiem czy powinnam robić tą 7-dniową przerwę jak skończę ten blister i normalnie kontynuować kolejny blister po przerwie czy nie robić przerwy i od razu zacząć nowy? Totalnie się pogubiłam. Proszę o odpowiedź.
Monuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 18:14   #958
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Monuuu Pokaż wiadomość
Hej! Chciałabym się tutaj poradzić, gdyż informacje w ulotce nie są dla mnie zbyt jasne.
Zażywam tabletki w systemie 21/7 od pół roku, zawsze o 21. Po wzięciu 3 tabletki z blistra po ok.3h zwymiotowałam ją. Nie przyjęłam kolejnej niezwłocznie po tym incydencie ani nie wzięłam jej rano. Kolejną tabletkę wzięłam po prostu kolejnego dnia o 21 jak gdyby nic. Dodam, że ciążę wykluczam, gdyż unikałam bliższego kontaktu. Teraz jestem przy 17 tabletce i dostałam krwawienia, które ZAWSZE dostaje 4 dnia przerwy. Teraz nie wiem czy powinnam robić tą 7-dniową przerwę jak skończę ten blister i normalnie kontynuować kolejny blister po przerwie czy nie robić przerwy i od razu zacząć nowy? Totalnie się pogubiłam. Proszę o odpowiedź.
Zrób normalnie przerwę.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 01:35   #959
kicikicikotku
Raczkowanie
 
Avatar kicikicikotku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 123
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, błagam, pomóżcie!

Około 2h p wzięciu tabletki pogoniło mnie dwukrotnie do toalety. Wzięłam jakieś ziółka, odczekałam 3h i myślałam, że już wszystko w porządku, więc wzięłam - zgodnie z ulotką - tabletkę z dodatkowego blistra. Niestety - pół godziny później znowu wylądowałam w toalecie.

Nie mam pojęcia, co w tej sytuacji zrobić - wziąć kolejną (trzecią już!) tabletkę czy już nic nie robić? Dodam, że to 11 tabletka z blistra. Nie mogę sobie obecnie pozwolić na ciążę, więc wpadłam w panikę.
__________________
When you're finished changing, you're finished.


kicikicikotku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 17:10   #960
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez kicikicikotku Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam, pomóżcie!

Około 2h p wzięciu tabletki pogoniło mnie dwukrotnie do toalety. Wzięłam jakieś ziółka, odczekałam 3h i myślałam, że już wszystko w porządku, więc wzięłam - zgodnie z ulotką - tabletkę z dodatkowego blistra. Niestety - pół godziny później znowu wylądowałam w toalecie.

Nie mam pojęcia, co w tej sytuacji zrobić - wziąć kolejną (trzecią już!) tabletkę czy już nic nie robić? Dodam, że to 11 tabletka z blistra. Nie mogę sobie obecnie pozwolić na ciążę, więc wpadłam w panikę.
Ulotka
Tu jest uniwersalna https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.