Keratynowe prostowanie włosów cz. V - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-27, 06:43   #571
Raspberry000
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 240
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Lepiej najpierw koloryzacja a później keratyna.

Rozjasnianie na pewno w jakimś stopniu wyplucze keratynę.
Raspberry000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 17:38   #572
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez yolca Pokaż wiadomość
Zrobiłaś może nanoplastię??? W Polsce ten zabieg jest jeszcze bardzo mało popularny. Też się nad nim zastanawiam i ciekawa jestem efektu i Twoich wrażeń
Tak, zrobiłam, jestem już 3,5 miesiąca po włosy nadal proste, jedynie odrost już mnie denerwuje

Sam zabieg nie trwał aż tak długo jak się spodziewałam, no nic nie dusilo i nie szczypalo w oczy

Efekt super, moje zniszczone rozjaśnianiem włosy do tej pory wyglądają na zdrowe. (najpierw robiłam inoar i trzymał mi się bardzo krótko).

Ogólnie jestem bardzo zadowolona i na wiosnę na pewno powtórzę zabieg. Myślę że nie wrócę już do kreatyny.

W moich rejonach jest to już dość popularne prostowanie a przynajmniej tak mi się wydaje
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!

Edytowane przez emila28101987
Czas edycji: 2019-11-29 o 17:39
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 23:29   #573
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
Tak, zrobiłam, jestem już 3,5 miesiąca po włosy nadal proste, jedynie odrost już mnie denerwuje

Sam zabieg nie trwał aż tak długo jak się spodziewałam, no nic nie dusilo i nie szczypalo w oczy

Efekt super, moje zniszczone rozjaśnianiem włosy do tej pory wyglądają na zdrowe. (najpierw robiłam inoar i trzymał mi się bardzo krótko).

Ogólnie jestem bardzo zadowolona i na wiosnę na pewno powtórzę zabieg. Myślę że nie wrócę już do kreatyny.

W moich rejonach jest to już dość popularne prostowanie a przynajmniej tak mi się wydaje


Dzięki za informacje. Napisz jeszcze na jakiej długości włosach robiłaś i jaka była cena (tak orientacyjnie tylko . Pamiętasz może z jakiej firmy był produkt?
Przepraszam, że zarzucam Cię pytaniami, ale bardzo mało informacji można znaleźć stąd moja ciekawość.
Pozdrawiam
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-30, 06:47   #574
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Kupiłam właśnie zestaw encanto nanox (pierwszy raz), wcześniej robiłam normalne, zastanawia mnie jak niewiele jest porównań w internecie. Najbardziej mnie interesuje czy mniej pali w oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 07:06   #575
Raspberry000
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 240
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Możecie coś wiecej napisac o prostowaniu nanoplastią? Jak wygląda zabieg? Jakimi produktami jest wykonany? Może spróbowałabym
Raspberry000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 16:51   #576
halinken
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 296
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Kupiłam właśnie zestaw encanto nanox (pierwszy raz), wcześniej robiłam normalne, zastanawia mnie jak niewiele jest porównań w internecie. Najbardziej mnie interesuje czy mniej pali w oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę pali, ale znacznie mniej niż klasyczna wersja, przy której zabieg wykonywałam w zasadzie z zamkniętymi oczami Nanox jest w mojej opinii trochę słabszy, nieco szybciej mi się wypłukuje, ale - nie podrażnia mi skóry (po tradycyjnym dostałam ostatnim razem okropnego uczulenia), mniej śmierdzi, robi się szybko i efekt końcowy bardziej mi się podoba, włosy nie są tak przylizane, robią wrażenie gęstszych, grubszych. Dlatego na pewno następnym razem też kupię nanoxa.
halinken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 08:21   #577
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez yolca Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje. Napisz jeszcze na jakiej długości włosach robiłaś i jaka była cena (tak orientacyjnie tylko . Pamiętasz może z jakiej firmy był produkt?
Przepraszam, że zarzucam Cię pytaniami, ale bardzo mało informacji można znaleźć stąd moja ciekawość.
Pozdrawiam
Wlosy dość długie ale nie za grube, płaciłam 450 zł ale to była promocja jakas. Firma Floractive. Cena może trochę wyższa niz przy keratynie ale jak dla mnie warto.

Zabieg nanoplastii wg mnie trochę podobny jak przy keratynie, może trochę dłużej trwa bo potrzebny jest czas żeby trzymać kosmetyk na włosach, w moim przypadku nie było to jakoś bardzo długo jeśli chodzi o całość. No i nie śmierdzi, nie dusi
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 10:51   #578
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez halinken Pokaż wiadomość
Trochę pali, ale znacznie mniej niż klasyczna wersja, przy której zabieg wykonywałam w zasadzie z zamkniętymi oczami Nanox jest w mojej opinii trochę słabszy, nieco szybciej mi się wypłukuje, ale - nie podrażnia mi skóry (po tradycyjnym dostałam ostatnim razem okropnego uczulenia), mniej śmierdzi, robi się szybko i efekt końcowy bardziej mi się podoba, włosy nie są tak przylizane, robią wrażenie gęstszych, grubszych. Dlatego na pewno następnym razem też kupię nanoxa.
Zrobiłam nanox wczoraj wieczorem. Poszłam spać. Teraz włosy sie nieco odkształcily od poduszki i zastanawiam się czy ich jeszcze nie wyprostować raz zanim je umyje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 13:30   #579
kwiatuszek828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 11
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
Hej. Czy któraś z Was robiła nanoplastie? Będę robiła w piątek ale trochę obawiam się efektu. Na filmikach efekt po jest świetny ale gdzieś przeczytałam że włosy mniej proste niż po keatynie, że efekt bardziej naturalny, ja jednak lubię bardzo proste włosy.. Ostatnim razem robiłam keratyne Inoar, efekt nie był powalający i trzymał się tylko 2 miesiące więc szukam czegoś innego..
A czym myłaś włosy? ??? Co z nimi w tym czasie robiłaś? Ja keratynę inoar powtarzam co ok 6 miesięcy i trzyma sie bosko, ale myję tylko kosmetykami inoar, a refleksy zawsze odświeżam ok dwa-trzy tyg przed keratyną . Rozjaśnianie, zła pielegnacja kąpiele w basenie, sauna przyspieszają wypłukiwanie się keratyny.
kwiatuszek828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 00:40   #580
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek828 Pokaż wiadomość
A czym myłaś włosy? ??? Co z nimi w tym czasie robiłaś? Ja keratynę inoar powtarzam co ok 6 miesięcy i trzyma sie bosko, ale myję tylko kosmetykami inoar, a refleksy zawsze odświeżam ok dwa-trzy tyg przed keratyną . Rozjaśnianie, zła pielegnacja kąpiele w basenie, sauna przyspieszają wypłukiwanie się keratyny.
Myłam odpowiednimi kosmetykami włosy farbowalam też w naleznym odstępie ale myślę że to wina mojego wcześniejszego rozjasnienia włosów ciemnych, miałam dekoloryzacje która niestety bardzo źle wpłynęła na moje włosy (choć było to prawie rok przed tą keratyną) I być może dlatego Inoar nie trzymal się odpowiednio długo nie wiem, ale nie chciałam już drugi raz próbować..
Kiedyś robiłam dwukrotnie encanto i trzymało długo, raz purc który trzymał niecałe 2 mce, ale tu nie spodziewałam się rewelacji no i wtedy miałam na pewno zdrowsze włosy, nie rozjaśniane
Na szczęście nanoplastia uratowała stan moich włosów, no i są proste
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 09:37   #581
kwiatuszek828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 11
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
Myłam odpowiednimi kosmetykami włosy farbowalam też w naleznym odstępie ale myślę że to wina mojego wcześniejszego rozjasnienia włosów ciemnych, miałam dekoloryzacje która niestety bardzo źle wpłynęła na moje włosy (choć było to prawie rok przed tą keratyną) I być może dlatego Inoar nie trzymal się odpowiednio długo nie wiem, ale nie chciałam już drugi raz próbować..
Kiedyś robiłam dwukrotnie encanto i trzymało długo, raz purc który trzymał niecałe 2 mce, ale tu nie spodziewałam się rewelacji no i wtedy miałam na pewno zdrowsze włosy, nie rozjaśniane
Na szczęście nanoplastia uratowała stan moich włosów, no i są proste
A jak jest z tą nanoplastią , na jakiej zasadzie odbudowuje ona włosy? Może to jest jakieś chemiczne prostowanie że tak długo się trzyma , ale kondycja mam na myśli nawilżenie , domknięcie łuski?tworzy nowe wiązania? czy są tylko proste?
kwiatuszek828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 10:26   #582
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek828 Pokaż wiadomość
A jak jest z tą nanoplastią , na jakiej zasadzie odbudowuje ona włosy? Może to jest jakieś chemiczne prostowanie że tak długo się trzyma , ale kondycja mam na myśli nawilżenie , domknięcie łuski?tworzy nowe wiązania? czy są tylko proste?
Wiem że ma bardziej naturalny skład, nie zawiera formaldehydu, nie śmierdzi jak keratyna. Mozna stosować nawet u kobiet w ciąży, karmiących oraz nawet u dzieci.. Polecam poczytać w sieci dokładnie bo ja ekspertem nie jestem nanpolastia zainteresowałam się właśnie w ciąży gdy chciałam zrobić keratynę a nie mogłam, choć wtedy było jeszcze mało dostępna i zrobiłam dopiero jakiś czas temu
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 10:11   #583
kwiatuszek828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 11
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Właśnie czytam na hairmomentum i glamour że niestety nanoplastie zawierają pohodne formaldehydu które podczas podgrzewania wydzielają formaldehyd.
Karbocysteina oksoacetamidowa zawarta w natoplastiach, znana również jako glioksyloilokarbocysteina , jest aldehydem / kwasem . Można powiedzieć, że jest to połączenie kwasu glioksylowego + cysteiny + kwasu octowego. Kwas glioksylowy przenosi grupę aldehydową charakteryzującą się częścią HC = O.
Jestem załamana jak producenci ukrywają i zamieniają składniki i potem fryzjerzy robią to kobietom w ciąży i dzieciom trafiłam na oficjalną stronę ministerstwa zdrowia w brazyli gdzie produkowane są różnego rodzaju nanoplastie, żadne z produktów które transformują włosy nie wolno stosować na dzieciach info w linku , punkt nr 5
http://portal.anvisa.gov.br/alisante...KV51VXTeZc70TM
kwiatuszek828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 18:05   #584
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Ja tam nie widzę nazwy firmy z której ja miałam robiona nanoplastię, wg oficjalnych informacji nie zawiera formaldehydu i jego pochodnych.. Keratyna też nie ma super składu i śmierdzi każdy robi co chce keratyna, nanoplastia czy keratyna z aliexpress (ja też robiłam ) czy z odlewek z allegro (ja również) Napisałam że polecam bo jestem zadowolona z efektu wyprostowania i odżywienia włosów, więcej nie będę się wypowiadać w tym temacie bo tu jest wątek o keratynie
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!

Edytowane przez emila28101987
Czas edycji: 2019-12-09 o 18:10
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 09:06   #585
kwiatuszek828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 11
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

aha, no tak tylko w keratynie producent nie ukrywa składu i wiemy co jest w produkcie nie robi się go dzieciom i kobietom w ciąży, w nanoplastii czy innych plastiach , składnik prostujący jest "ukryty-pod inna nazwą" i i tak jest to składnik wydzielający formaldehyd podczas podgrzana , więc po co te kłamstwa potem zabiegi są☠wykonywane na dzieciach i kobietach w ciąży to jest przerażające;(
kwiatuszek828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 14:53   #586
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Nie wiem skąd taka szczegółowa wiedza na ten temat konto założone po to żeby jedynie wypowiedzieć się w tym temacie czyżby ktoś obawiał się konkurencji

P. S. Nie znalazłam wspomnianych artykułów, a na glamour nanoplastia jest opisana pozytywnie :P

Niestety keratyna też jest wykonywana kobietom w ciąży, słyszałam o takich przypadkach. Każdy jest odpowiedzialny za własne zdrowie.
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!

Edytowane przez emila28101987
Czas edycji: 2019-12-10 o 15:03
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 13:15   #587
kwiatuszek828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 11
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

nie udzielam się☠tak na watkach włósowych bo oddaje sie w rece fryzjera jesli chodzi o farbowanie i keratyne , moje główne farum to operacje plastyczne ckn nosa które przeszłąm niedawno u doktora wysockiego , zabiegów keratynowych miałam już kilka jestem świadomym konsumentem i czytam składy natrafiłam ostatnio na dużo reklam różnych nanoplasti i wystarczyło poszperać w google i trafilam na artykuł☠glamour potem hairmomentum nie jest to nic skomplikowanego
kwiatuszek828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 11:14   #588
annaadam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek828 Pokaż wiadomość
nie udzielam się☠tak na watkach włósowych bo oddaje sie w rece fryzjera jesli chodzi o farbowanie i keratyne , moje główne farum to operacje plastyczne ckn nosa które przeszłąm niedawno u doktora wysockiego , zabiegów keratynowych miałam już kilka jestem świadomym konsumentem i czytam składy natrafiłam ostatnio na dużo reklam różnych nanoplasti i wystarczyło poszperać w google i trafilam na artykuł☠glamour potem hairmomentum nie jest to nic skomplikowanego
No i właśnie chodzi o to abyśmy nie dawały się☠robić☠w konia firmom, które ściemniają. Dotyczy to przecież nie tylko włosów. To my, które się właśnie wgłębiamy , robimy dobrą robotę !
annaadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 23:32   #589
stomatolog12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Miałam wykonywany zabieg keratynowego prostowania marki Inoar. Fryzjerka spaliła mi włosy. Po zabiegu od razu zakupiłam u niej szampon i odżywkę dedykowana do pielęgnacji- nie mogłam po nich rozczesać włosów.

Fryzjerka umyła ręce ponieważ powiedziała, ze to wina moich włosów. Do tej fryzjerki chodziłam przez ok 2 lata i to ona rozjaśniła moje włosy, wiec doskonale znała ich stan/kondycję. Ale tu chodziło tylko o zarobek.

Włosy po zabiegu miały być odżywione, zregenerowane, a efektem ubocznym miało być ich wyprostowanie (moje z natury są proste) wiec oczekiwałam regeneracji... w efekcie mam puch, spłatane i spalone włosy. Minęło już pół roku, a włosy nadal nie odzyskały dawnej kondycji. I nie odzyskają jeśli nie obetnie ich na krotkie.

Nigdy więcej nikt nie namówi mnie na ten zabieg.
stomatolog12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-01, 11:42   #590
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Przykro mi że w Twoim przypadku prostowanie się nie udalo Fryzjerka pewnie użyła zbyt wysokiej temperatury. Przy Inoar pracuje się na 3 zakresach temperatur w zależności od kondycji włosów.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 10:57   #591
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Hej. to mój pierwszy post tutaj
Chciałam zadać pytania, przepraszam jeśli się powtórzą, starałam się przeszukać jak najwięcej forum.


Miałam w miniony piątek keratynowe prostowanie: true keratin.
Mam włosy blond, rozjaśniane, na górze swój naturalny blond.
Robiłam u fryzjerki w salonie.
Mam długie włosy i zapłaciłam 400 zł. (nie wiem czy to mało czy normalnie, robiłam w Pułtusku - szukałam na olx to dziewczyny robią w domach to za 350-400 zł też mi proponowały)

Efekt: wyprostowane, miękkie, ale nie są tak ładnie błyszczące jak na waszych zdjęciach lub w internecie

Mam pytanka, będę wdzięczna za odpowiedź:


1) Czy mogę opanować jakoś elektryzowanie? One są teraz takie mięciutkie, jest ich połowę mniej i tak się jakby elektryzują, wcześniej nasmarowałam olejkiem włosy do końcówek i były opanowane. Jaki kosmetyk na to mogę użyć?

2) Czy mogę używać kosmetyków z alkoholem?
To tylko sól wypłukuje keratynę? Widzialam że pisałyście że lepiej soli nie używać ale że też nie widzicie ze szkodzi.
Bo zastanawiam się jaki olejek na końcówki mogę używać.
Mam taki co ma alkohol w sobie, o ten - czy mogę go używac?

Dessange, Professional Hair Luxury - kwc


3) Na czym polega różnica używania produktów które polecacie a tych odfryzjera? Te od fryzjera podtrzymują efekt, czy te co polecacie z rosmanna też podtrzymają?
Bo fryzjerka mi sprzedała szampon i odżywkę true keratin ale to kosztowało mnie 180 zł i na kolejny raz chciałabym uniknąć kupowania tego bo jest to jednak dla mnie za drogie


4) Zżółknięcie włosów: miałam beżowy blond a teraz mam żółty po tym prostowaniu, ostrzegano mnie. Czy przy farbowaniu kolejnym na blond , to znaczy że teraz szybciej mi się włosy do zółtego będą wypłukiwać?


5) Czy jeśli fryzjerka użyła na moje włosy 70 ml preparatu, i potem każde pasmo prostowała 9 razy prostownicą 220*C to znaczy że jak będe chciała za 6 mscy powtórzyć keratynowe prostowanie ale gdzieś w domu u kogoś kto ma doświadczenie, to czy powinnam też kupić 70 ml preparatu, np encanto? czy inna marka to możliwe że inna porcja produktu?


6) czy jak zrobiłam keratynowe prostowanie true keratin i nie są super błyszczące to znaczy ze moje włosy takie nigdy nie będą nawet po innych preparatach?


7) czy mogę uzyć innej marki produktu niż mam teraz? czy np za 6 mcy mogę wybrać inny produkt niz true keratin i sprobowac cos nowego? czy powinnam odczekac?



Z góry dziękuję bardzo!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2020-03-02 o 11:01
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 14:49   #592
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej. to mój pierwszy post tutaj
Chciałam zadać pytania, przepraszam jeśli się powtórzą, starałam się przeszukać jak najwięcej forum.


Miałam w miniony piątek keratynowe prostowanie: true keratin.
Mam włosy blond, rozjaśniane, na górze swój naturalny blond.
Robiłam u fryzjerki w salonie.
Mam długie włosy i zapłaciłam 400 zł. (nie wiem czy to mało czy normalnie, robiłam w Pułtusku - szukałam na olx to dziewczyny robią w domach to za 350-400 zł też mi proponowały)

Efekt: wyprostowane, miękkie, ale nie są tak ładnie błyszczące jak na waszych zdjęciach lub w internecie

Mam pytanka, będę wdzięczna za odpowiedź:


1) Czy mogę opanować jakoś elektryzowanie? One są teraz takie mięciutkie, jest ich połowę mniej i tak się jakby elektryzują, wcześniej nasmarowałam olejkiem włosy do końcówek i były opanowane. Jaki kosmetyk na to mogę użyć?

2) Czy mogę używać kosmetyków z alkoholem?
To tylko sól wypłukuje keratynę? Widzialam że pisałyście że lepiej soli nie używać ale że też nie widzicie ze szkodzi.
Bo zastanawiam się jaki olejek na końcówki mogę używać.
Mam taki co ma alkohol w sobie, o ten - czy mogę go używac?

Dessange, Professional Hair Luxury - kwc


3) Na czym polega różnica używania produktów które polecacie a tych odfryzjera? Te od fryzjera podtrzymują efekt, czy te co polecacie z rosmanna też podtrzymają?
Bo fryzjerka mi sprzedała szampon i odżywkę true keratin ale to kosztowało mnie 180 zł i na kolejny raz chciałabym uniknąć kupowania tego bo jest to jednak dla mnie za drogie


4) Zżółknięcie włosów: miałam beżowy blond a teraz mam żółty po tym prostowaniu, ostrzegano mnie. Czy przy farbowaniu kolejnym na blond , to znaczy że teraz szybciej mi się włosy do zółtego będą wypłukiwać?


5) Czy jeśli fryzjerka użyła na moje włosy 70 ml preparatu, i potem każde pasmo prostowała 9 razy prostownicą 220*C to znaczy że jak będe chciała za 6 mscy powtórzyć keratynowe prostowanie ale gdzieś w domu u kogoś kto ma doświadczenie, to czy powinnam też kupić 70 ml preparatu, np encanto? czy inna marka to możliwe że inna porcja produktu?


6) czy jak zrobiłam keratynowe prostowanie true keratin i nie są super błyszczące to znaczy ze moje włosy takie nigdy nie będą nawet po innych preparatach?


7) czy mogę uzyć innej marki produktu niż mam teraz? czy np za 6 mcy mogę wybrać inny produkt niz true keratin i sprobowac cos nowego? czy powinnam odczekac?



Z góry dziękuję bardzo!
1. Możesz użyć jakiegoś serum na końcówki, ale uważaj bo może je delikatnie obciążyć.
2. Zależy jaki alkohol. Unikaj alcohol denat i isopropyl alcohol (mogą wysuszyć), alkohole tłuszczowe są ok ( np ceteatyl alcohol).
3. Nigdy nie używałam kosmetykow dedykowanych specjalnie do włosów po kerarynowym prostowaniu. Unikam tylko soli i mocnych detergentów w szamponach i to wszystko.
4. Nie wiem bo nie rozjaśniałam włosów przy keratynowym prostowaniu.
5. Wydajność może się różnić. Jedne preparaty są gestsze inne rzadsze i ilość potrzeba do zabiegu możr się różnić. Dlatego lepiej kupić trochę więcej, najwyżej zostanie do poprawek.
6. Nie koniecznie. Inny preparat może dać lepszy efekt ale musisz to sprawdzać metoda prób i błędów.
7. Możesz wypróbować inny preparat

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 11:07   #593
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej. to mój pierwszy post tutaj
Chciałam zadać pytania, przepraszam jeśli się powtórzą, starałam się przeszukać jak najwięcej forum.


Miałam w miniony piątek keratynowe prostowanie: true keratin.
Mam włosy blond, rozjaśniane, na górze swój naturalny blond.
Robiłam u fryzjerki w salonie.
Mam długie włosy i zapłaciłam 400 zł. (nie wiem czy to mało czy normalnie, robiłam w Pułtusku - szukałam na olx to dziewczyny robią w domach to za 350-400 zł też mi proponowały)

Efekt: wyprostowane, miękkie, ale nie są tak ładnie błyszczące jak na waszych zdjęciach lub w internecie

Mam pytanka, będę wdzięczna za odpowiedź:


1) Czy mogę opanować jakoś elektryzowanie? One są teraz takie mięciutkie, jest ich połowę mniej i tak się jakby elektryzują, wcześniej nasmarowałam olejkiem włosy do końcówek i były opanowane. Jaki kosmetyk na to mogę użyć?

2) Czy mogę używać kosmetyków z alkoholem?
To tylko sól wypłukuje keratynę? Widzialam że pisałyście że lepiej soli nie używać ale że też nie widzicie ze szkodzi.
Bo zastanawiam się jaki olejek na końcówki mogę używać.
Mam taki co ma alkohol w sobie, o ten - czy mogę go używac?

Dessange, Professional Hair Luxury - kwc


3) Na czym polega różnica używania produktów które polecacie a tych odfryzjera? Te od fryzjera podtrzymują efekt, czy te co polecacie z rosmanna też podtrzymają?
Bo fryzjerka mi sprzedała szampon i odżywkę true keratin ale to kosztowało mnie 180 zł i na kolejny raz chciałabym uniknąć kupowania tego bo jest to jednak dla mnie za drogie


4) Zżółknięcie włosów: miałam beżowy blond a teraz mam żółty po tym prostowaniu, ostrzegano mnie. Czy przy farbowaniu kolejnym na blond , to znaczy że teraz szybciej mi się włosy do zółtego będą wypłukiwać?


5) Czy jeśli fryzjerka użyła na moje włosy 70 ml preparatu, i potem każde pasmo prostowała 9 razy prostownicą 220*C to znaczy że jak będe chciała za 6 mscy powtórzyć keratynowe prostowanie ale gdzieś w domu u kogoś kto ma doświadczenie, to czy powinnam też kupić 70 ml preparatu, np encanto? czy inna marka to możliwe że inna porcja produktu?


6) czy jak zrobiłam keratynowe prostowanie true keratin i nie są super błyszczące to znaczy ze moje włosy takie nigdy nie będą nawet po innych preparatach?


7) czy mogę uzyć innej marki produktu niż mam teraz? czy np za 6 mcy mogę wybrać inny produkt niz true keratin i sprobowac cos nowego? czy powinnam odczekac?



Z góry dziękuję bardzo!

Jeżeli chodzi o kosmetyki to ja z kolei zawsze używam maski albo odżywki dedykowanej po keratynowym prostowaniu.

Olejek jak koleżanka napisała wyżej, może być też jedwab w płynie.

Rozjaśnianie włosów nieststy wypłukuje keratynę, czasem bardziej czasem mniej, ale musisz sie z tym liczyć. Odczekaj 2 tygodnie i możesz wlosy malować.
Jak będzie się farba wypłukiwać po keratynie to sama zobaczysz, ja nie zauważyłam żeby kolor szybciej znikał.

Włosy blond prawie nigdy nie są błyszczące, chyba że naturalne, bo rozjaśniane mają taką niestety urodę, są zniszczone rozjaśnieniem i nic się na to nie poradzi, niestety.
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 11:56   #594
kafka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 36
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Część, mam pytanie. Czy keratynę mogę zrobić jedynie na połowie włosów, np od ucha w dół?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kafka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-21, 20:36   #595
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez kafka1 Pokaż wiadomość
Część, mam pytanie. Czy keratynę mogę zrobić jedynie na połowie włosów, np od ucha w dół?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teoretycznie można. Jednak część robiona keratyną może się wizualnie odznaczać od reszty włosów (mogą być one bardziej lśniące i gładkie od naturalnych włosów). Szczególnie jeżeli Twoje wlosy mają skłonność do puszenia, niekoniecznie to dobry pomysł.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 18:55   #596
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Wstawiam moje włosy po keratynie inoar. Efekt po 3 myciach i wysuszeniu suszarką. Przepraszam za zdjęcie z lampą, jutro postaram się wstawić zdjęcie w naturalnym świetle IMG_20200323_195339.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 12:10   #597
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Ale masz super kolor włosów jaki to kolor, czym farbujesz???
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:11   #598
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

To jest l'oreal excellence ciemny brąz, ale bardzo wypłukany. Na żywo widać dużo jaśniejszych prześwitow. Ostatni raz całość włosów farbowałam w październiku.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 13:45   #599
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Odświeżę trochę wątek. Zrobiłam wczoraj zabieg nanoplastii. Mówi się o nim, że to organiczna keratyna.
I tak: nie śmierdzi, nie szczypie w oczy, łatwo się nakłada, od razu można myć włosy, dość mocno rozjaśnia farbowane włosy. Niestety więcej czasu trzeba na niego poświęcić, bo praparat musi być godzinę na włosach, co wydłuża czas.
No i to tyle
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 14:54   #600
dzik306
YYY
 
Avatar dzik306
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 35
Keratynowe prostowanie włosów

Cześć

W zeszłym miesiącu zdecydowałam się na zabieg keratynowego prostowania włosów. Sceptycznie byłam do niego nastawiona bo różnych opiń się nasłuchałam i w dodatku moje włosy były tak beznadziejnie poskręcane... Ale powiem wam ze efekt jest i nie żałuję wydanych pieniędzy włoski są proste, gładkie, same się układają i bez problemu się rozczesują. Pójdę jeszcze do fryzjera (jak otworzą) żeby je wyrównać i będzie spoko miała któraś taki zabieg? Czy włosy szybciej rosly? Dodam ze mi jeszcze wypadają ale kupiłam sobie wcierke więc zobaczymy chętnie poczytam wasze opinie na temat tego zabiegu a jak któraś bedxie miała pytania to odpowiem
dzik306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-18 09:37:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.