śląskie licea - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-28, 19:54   #1
Responsive95
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 821

śląskie licea


Nie znalazłam takiego tematu (oprócz "Licea w Katowicach"), więc zakładam. Idę do 3 gimnazjum, ale już myślę o liceum ;p. Mieszkam w Jaworznie (dziura), a zależy mi na LO z wysokim poziomem. Koniecznie musi w nim być jakiś profil z rozszerzonym anglikiem i którymś z tych przedmiotów: geografia, matma, biologia. Bardzo chciałabym też, żeby był tam j. hiszpański (od podstaw), którego nie ma w żadnym liceum w moim mieście . A jeśli byłyby jeszcze jakieś wymiany.. to już po prostu marzenie . Na początku myślałam właśnie o jakiś katowickich szkołach, np. mickiewiczu (chociaż nie wiem, czy bym się dostała ), ale nie chcę tracić na jeden dojazd ponad godzinę (muszę najpierw dojechać do centrum i dopiero się przesiąść na właściwy autobus), czyli codziennie ponad 2 h . Opcja internat (w Krakowie na przykład ) odpada, bo rodzice się nie zgadzają ;/. Dlatego pomyślałam, żeby pójść do jakiegoś LO bliżej mojego miejsca zamieszkania, np. w Sosnowcu, Mysłowicach. Oglądałam oczywiście oferty, ale może któraś z was może jakieś dobre liceum mi polecić? Hmm, a istnieje taka możliwość, że w jakimś mniejszym mieście niedaleko Jaworzna jest jakaś naprawdę dobra szkoła? A może myślicie, że opłaca się dojeżdżać do Katowic? Z góry dzięki za odp.
__________________
Jestem Magda, a mój nick jest stary

“It's the possibility of having a dream come true that makes life interesting.”
(Paulo Coelho)

türkçe öğreniyorum

Edytowane przez Responsive95
Czas edycji: 2010-08-28 o 19:56
Responsive95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 18:41   #2
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: śląskie licea

Ja uważam, że opłaca się dojeżdżać, mi osobiście same dojazdy zajmują 40min w jedną stronę, a moim koleżankom około godziny i całkiem dobrze radzimy sobie w autobusie ;-) No chyba że nie jesteś aż tak przekonana do Katowic. Niestety nie doradzę Ci nic więcej, bo w ogóle nie znam szkół w Twojej okolicy.

Edytowane przez magnolia113
Czas edycji: 2010-08-29 o 18:45
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:27   #3
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: śląskie licea

Jeju, za młodu dojeżdżałam autobusami na uczelnię 1,5 godziny, czasem 2 g w jedną stronę i dałam radę. Dla chcącego nic trudnego, jeśli Ci naprawdę zależy to dasz radę. Powodzenia życzę!
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.