Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-03, 02:53   #1
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Unhappy

Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks


Witam.
Mam 17 lat, mój chłopak 19. Niedługo miną 2 lata odkąd jesteśmy razem. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i bardzo się kochamy. Męczy mnie tylko jedno. Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks. Wszystko inne mamy już za sobą z wyjątkiem klasycznego seksu. Mówi, że boi się wpadki i chce, żebym poszła do ginekologa po tabletki anty. Od koleżanek wiem, że mając 17 lat nie dostanę tabletek od lekarza bez zgody rodzica /a może jednak? jeśli można, to proszę- piszcie/. Oczywiście rozumiem to, że jest odpowiedzialny za nas oboje, ale chodzi o to, że już raz byliśmy bardzo, bardzo blisko, ale on przerwał. Ja jestem gotowa na to w stu procentach. Rozmawiałam z nim o tym wiele razy, pytałam, czy coś ze mną jest nie tak, że nie chce, a on twierdzi, że chodzi tylko o bezpieczeństwo. Nie potrafię przetłumaczyc mu, że prezerwatywa też jest dobrym środkiem antykoncepcji, z tabletkami można tak samo wpaśc. Nie wiem co zrobic, bo naprawdę zależy mi na tym. Nie tyle na przyjemności co na zbliżeniu się do siebie. Przyznam, że nieraz namawiałam go do tego, ale ile można się prosic. Przykre jest to, bo niby zawsze mężczyzna wychodzi z inicjatywą, a on zachowuje się jakbym go nie pociągała. Powiedziałam mu nawet, że skoro on tego nie chce to powinniśmy w ogóle zrezygnowac z jakich kolwiek pieszczot itd /chciałam się trochę odgryśc i pokazac, jak to jest/. Proszę, pomóżcie mi! Może spotkaliście się już z podobną sytuacją i wiecie co robic? Pozdrawiam.

Edytowane przez emam17
Czas edycji: 2010-01-03 o 03:31
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 03:31   #2
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez emam17 Pokaż wiadomość
Od koleżanek wiem, że mając 17 lat nie dostanę tabletek od lekarza bez zgody rodzica
To jest głupia głupota Powinnaś dostać tabletki bez większych problemów. Jeśli odmówi Ci ich wypisania lekarz z NFZ, to idź prywatnie.

Cytat:
Nie potrafię przetłumaczyc mu, że prezerwatywa też jest dobrym środkiem antykoncepcji, z tabletkami można tak samo wpaśc.
Tabletki są lepsze z kilku względów:
- tabletki mają wyższą skuteczność, niż prezerwatywy;
- przy nieumiejętnym używaniu prezerwatywy może się ona zsunąć czy pęknąć;
- na początek współżycia proponowałabym branie tabletek właśnie, bo dają one większe poczucie bezpieczeństwa (sama zresztą to widzisz po tym, co Twój chłopak mówi);
- prezerwatyw trzeba nauczyć się używać, zakładać, kontrolować, czy wszystko jest ok, przy tabletkach nie ma takiego stresu;
- przy tabletkach możecie zacząć kochać się spontanicznie, momentalnie przejść od gry wstępnej do właściwego stosunku, nie trzeba robić przerwy na zakładanie prezerwatywy. A wierz mi, ta przymusowa przerwa potrafi być deprymująca więc wyobraź sobie, jak podziałałoby to na Was, którzy robicie to pierwszy raz;
- tabletki dają więcej możliwości (moim zdaniem) - możecie się kochać, potem możesz penisa partnera pieścić ręką czy ustami bez obawy uszkodzenia prezerwatywy (po seksie oralnym trzeba zmienić gumkę!);
- kiedy jesteś "na tabletkach" partner może kończyć w Tobie, a kiedy będzie miał prezerwatywę, podejrzewam, że zarówno Ty, jak i on, będziecie się martwić, czy oby na pewno wszystko poszło ok, czy prezerwatywa czegoś nie przepuściła () itd;
- przy braniu tabletek nie musisz się martwić o to, czy czasami nie przeniesiesz do swoich narządów płciowych plemników np. za pomocą ręki.

Ja przed rozpoczęciem współżycia zaczęłam brać tabletki (nie miałam 18 lat i dostałam je bez problemu od lekarza prywatnego). Teraz mam przerwę (pewnie ok. 3-miesięczną) i używamy prezerwatyw. Zanim jednak odstawiłam tabletki postanowiliśmy spróbować seksu z prezerwatywą, po to właśnie, by je "oswoić". Uważam, że Twój chłopak ma całkowitą rację, że chce, żebyś brała tabletki. Całkowity komfort psychiczny jest baaaaardzo potrzebny zawsze, ale najbardziej przy pierwszym razie. Bo nie dość, że stresowalibyście się nie tylko seksem, to do tego doszedłby lęk o to, czy prezerwatywa Was nie zawiedzie.
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2010-01-03 o 03:33
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 03:44   #3
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Tak, to wszystko jest racja, ale rozmawiałam z mamą o tym bo nie chce niczego ukrywac i powiedziała,że nie pozwala bo jestem za młoda i w ogóle nie rozumie, że to nie jest jakiś związek na miesiąc czy dwa i nie potrafię jej przetłumaczyc ze to dobrze, że mysle o antykoncepcji a nie bezmyslnie ide z chłopakiem do łóżka bez zabezpieczenia. Także pieniędzy na tabletki nie dostanę. Wiadomo, chłopak powiedział że kupi ale kupi dwa czy trzy razy, bo sam jeszcze nie zarabia. I nie wiem co robic
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 04:30   #4
Bartolomea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez emam17 Pokaż wiadomość
Mówi, że boi się wpadki i chce, żebym poszła do ginekologa po tabletki anty. Od koleżanek wiem, że mając 17 lat nie dostanę tabletek od lekarza bez zgody rodzica /a może jednak? jeśli można, to proszę- piszcie/. Oczywiście rozumiem to, że jest odpowiedzialny za nas oboje, ale chodzi o to, że już raz byliśmy bardzo, bardzo blisko, ale on przerwał. Ja jestem gotowa na to w stu procentach. Rozmawiałam z nim o tym wiele razy, pytałam, czy coś ze mną jest nie tak, że nie chce, a on twierdzi, że chodzi tylko o bezpieczeństwo. Nie potrafię przetłumaczyc mu, że prezerwatywa też jest dobrym środkiem antykoncepcji, z tabletkami można tak samo wpaśc.
Ja radzę zainwestowac w spiralę (kobiety, które nie rodziły tez mogą), sama mam od roku i jestem zadowolona. Kosz wynosi ok 250zł o ile sie nie mylę i masz ją przez 5lat. Masz 17lat wiec możesz mieć problem bo nie każdy ginekolog podejmie się założenia spirali nieletniej, (mój ginekolog chwalił się że zakładał kilka razy nieletnim). Naprawdę polecam. Jeśli chodzi o tabletki to są niewygode bo trzeba pilnować i ja tyłam po Cilescie.
__________________
dr Jarliński Mentor okrągłe 350cc/400cc?
8 kwiecień operacja
przed 75/86
Z wiatrem będzie mu posyłać pocałunki, wierząc, że wiatr muśnie jego twarz i szepnie mu do ucha, że ona ciągle żyje i czekaPaulo Coelho
Bartolomea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 04:40   #5
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Teraz to chodzi właśnie głównie o koszty i zgodę mojej mamy, a z tym to za łatwo nie będzie :P
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 04:50   #6
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

To nie jesteś w stanie zaoszczędzić z kieszonkowego 30 zł miesięcznie na tabletki? Możecie oszczędzać z chłopakiem i się składać. Jak porozmawiasz z lekarzem to dobierze Ci takie tabletki, żeby były dla Ciebie odpowiednie i nie za drogie. A Twoja mama może "zwlekać ze zgodą" do Twojego ślubu...

Bartolomea - moim zdaniem emam jest za młoda na spiralę. Spirala ma też mniejszą skuteczność od tabletek. Poza tym tabletki można zmieniać,j est wiele typów tabletek, więc można je dobrze dobrać, można je też w każdej chwili odstawić, jak dzieje się coś nie tak, można regulować okres... A z pamiętaniem wcale nie jest tak źle. Jak ktoś czuje się dorosły na tyle, żeby uprawiać seks, to chyba nie będzie mieć problemu z przyjęciem na siebie wielkiej odpowiedzialności, jaką jest wzięcie tabletki codziennie o ustalonej porze? Rozumiem, że są ludzie zapominalscy (od czegoś są przypomnienia w telefonie), ale jak się chce mieć wygodę, to trzeba trochę z siebie dać. A to, że tyłaś po Cilescie nie znaczy, że utyłabyś po innych tabletkach ani nie znaczy, że inna dziewczyna po Cilescie utyje.
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2010-01-03 o 04:55
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 04:53   #7
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Zaoszczędzic jestem w stanie ale też nie zawsze, bo różne są wydatki... a z mamą to będzie problem bo nasłuchała się różnych historii o tym, że po odstawieniu tabletek ciężko jest zajśc w ciąże itp. eh...
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 04:59   #8
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez emam17 Pokaż wiadomość
Zaoszczędzic jestem w stanie ale też nie zawsze, bo różne są wydatki... a z mamą to będzie problem bo nasłuchała się różnych historii o tym, że po odstawieniu tabletek ciężko jest zajśc w ciąże itp. eh...
To daj mamie trochę do poczytania, niech kobitka zaktualizuje informacje
No niestety, nic nie ma za darmo, za coś te tabletki trzeba kupić, a skoro mama się sprzeciwia Twojej decyzji, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zacisnąć pasa. Coś za coś Poza tym prezerwatywy też kosztują, i nie są wcale takie tanie. 3 prezerwatywy kosztują ok. 10 zł (w aptece). A wiadomo, że najlepiej kupić trochę na zapas i przy sobie nosić, bo niewiadomo, kiedy najdzie ochota Więc jeśli będziecie uprawiać seks dwa razy w tygodniu to już wychodzi ok. 25 zł za same gumki. Koszt porównywalny do tabletek, a nawet czasem taki sam...
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 05:02   #9
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Jak tak sobie teraz myślę, to mój chłopak chyba faktycznie ma rację ;p chociaż nie ukrywam, że miło by było gdyby on tak bardzo mnie pragnął, że zgodził by się przynajmniej na ten pierwszy raz z prezerwatywą, bo obiecałam mu, że pójdę do ginekologa jak skończe 18 lat /za 3 miesiące/. Do tego czasu moglibyśmy przeżyc bez tabletek... ale jemu się nie przegada
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 05:07   #10
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez emam17 Pokaż wiadomość
Jak tak sobie teraz myślę, to mój chłopak chyba faktycznie ma rację ;p chociaż nie ukrywam, że miło by było gdyby on tak bardzo mnie pragnął, że zgodził by się przynajmniej na ten pierwszy raz z prezerwatywą, bo obiecałam mu, że pójdę do ginekologa jak skończe 18 lat /za 3 miesiące/. Do tego czasu moglibyśmy przeżyc bez tabletek... ale jemu się nie przegada
Ale czemu chcesz czekać do 18 z pójściem do lekarza? Naprawdę aż tak wierzysz koleżankom? Ginekolog przepisze Ci tabletki, spokojnie. Gorzej, jakbyś miała np. 14 lat
I mówię Ci, jeśli pierwszy raz to tylko z tabletkami. Nie wyobrażam sobie przeżyć pierwszy seks z prezerwatywą. Strach by mnie chyba sparaliżował i nie myślałabym o niczym innym, tylko o tym, czy gumka nie zawiedzie. A przy tabletkach przynajmniej lęk o bezpieczeństwo odpada i można skupić się na innych rzeczach
A jeśli chcesz czekać z pełnoletnością do wizyty u lekarza to poczekaj. Wytrzymacie kolejne 3 miesiące bez seksu, przed Wami jeszcze całe życie

P.S.: Czy Ty w ogóle kiedykolwiek byłaś u ginekologa?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 05:11   #11
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Nie, jeszcze nie byłam... Dlatego trochę się obawiam, że lekarz mnie wyśmieje albo coś w tym stylu;/
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 05:12   #12
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez emam17 Pokaż wiadomość
Nie, jeszcze nie byłam...
Ehh... Naprawdę nie musisz iść tam z mamą. Uwierz mi. Chodziłam do ginekologa wiele razy (co prawda prywatnie), a byłam przed 18tką. I dostałam tabletki od ręki.

A jak Cię lekarz wyśmieje to drugi raz do niego nie idź (może się trafić jakiś zatwardziały katolik, co to preferuje metody naturalne, ale wątpię, żebyś miała takiego pecha). Poczytaj jakieś fora, pogadaj z koleżankami, może znajdziesz informacje o dobrym lekarzu w Twoim mieście.

Nawet jeśli nie chcesz poprosić o tabletki, to idź przed pierwszym razem do lekarza się zbadać.
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2010-01-03 o 05:14
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 05:19   #13
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Tak właśnie zrobię, pójdę po te tabletki Dziękuje bardzo za radę Pozdrawiam!!
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 05:25   #14
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez emam17 Pokaż wiadomość
Tak właśnie zrobię, pójdę po te tabletki Dziękuje bardzo za radę Pozdrawiam!!
Nie ma za co
Tak tylko kilka rad "na start"
Co do tabletek: mam nadzieję, że trafisz na lekarza, który zrobi z Tobą wywiad (zapyta, czy nie masz np. nadciśnienia, czy ktoś w rodzinie nie chorował na raka itd.) i zbada Cię dokładnie zanim przepisze Ci tabletki.
Kiedy będziesz u lekarza nie bój się o nic pytać - najlepiej zapisz sobie pytania na kartce, żeby o niczym nie zapomnieć On/Ona od tego jest, żeby wszystko Ci wyjaśnić.
Pewnie to wiesz, ale tak dla spokojności powiem Pierwszy raz nie zawsze jest przyjemny Czasem może trochę poboleć, nie oczekuj też fajerwerków, przeważnie dopiero kolejne stosunki przynoszą przyjemność
Podłóż sobie pod pupę ręcznik - w razie krwawienia.
Kup sobie nawilżane chusteczki (takie dla dzieci) i połóż w zasięgu ręki - po wytrysku musisz się czymś wytrzeć bo sperma z Twojej pochwy będzie wypływać.
Daj się ponieść chwili i czerp z niej jak najwięcej - drugiego pierwszego razu nie będzie
Powodzenia
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2010-01-03 o 05:31
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 05:28   #15
emam17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Dziękuje jeszcze raz za rady!!
emam17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:15   #16
memorize
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 619
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Pierwszy raz sama u ginekologa bylam jak mialam 15 lat, wiec nie jest prawda to ze Cie nie przyjma Sam zapytal sie czy chce tabletki, wiec bez problemu mogla bym je dostac Ja mam takie same obawy jak twoj chlopak niedlugo tez koncze 18lat i dopiero wtedy pojde po tabletki nie dlatego ze boje sie ze mnie nie przyjma czy cos takiego, ale poprostu tak sobie z tz ustalilismy mimo ze jestesmy razem ponad 3lata i ma 22 lata
memorize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:59   #17
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Masz bardzo odpowiedzialnego chłopaka. Ciesz się z tego powodu a nie dramatyzuj. Wolałabyś kolesia, który tylko za przeproszeniem fiutkiem myśli, a jak zdarzy się wpadka to Ci powie: Sorry mała radź sobie sama. ?

Ginekolog przepisze Ci tabletki, a jeśli zamierzacie uprawiać seks minimum 2 razy w tygodniu to prezerwatywy wyjdą Cię nawet drożej niż tabletki.

Jednak jeśli decydujesz się na tabletki upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do brania i pamiętaj o badaniach.

Acha i jeszcze jedno. Czasami nie warto spowiadać się rodzicom ze swojego życia intymnego. Mama nie MUSI wiedzieć bo to Twoja prywatna sprawa.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:21   #18
limomanka
Raczkowanie
 
Avatar limomanka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 334
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

A jeśli przejmujesz się kosztami tabletek, to zawsze cenę można ustalić z ginekologiem. Moja pani doktor zapytała, ile chcę przeznaczyć na tabletki i przepisała mi takie za 7-8 zł.
Z wizytą u ginekologa nie powinnaś czekać do 18-tki, do tego lekarza chodzi się choćby po to, by sprawdzić czy nie masz nadżerki, grzybicy, czy zwykłej infekcji, która dodatkowo by pogorszyła Twój pierwszy raz. Warto też przed badaniem poinformować lekarza, że jesteś dziewicą, wtedy badanie odbędzie się per rectum (przez odbyt) i lekarz nie uszkodzi Ci błony dziewiczej.
Poza tym przy większości tabletek pierwszy miesiąc jeszcze nie jest antykoncepcyjny, więc od wizyty będziecie musieli jeszcze ten miesiąc czekać.
limomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:51   #19
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

rewelacyjny, choć krótki wątek. mam nadzieje, że każda nastolatka która myśli o współżyciu będzie miała okazje poczytać rady choć odrobinę podobne do tych Jeanne90 <brawo>
Nie wiem, przypiąć go gdzieś
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 13:35   #20
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
To jest głupia głupota Powinnaś dostać tabletki bez większych problemów. Jeśli odmówi Ci ich wypisania lekarz z NFZ, to idź prywatnie.

Tabletki są lepsze z kilku względów:
- tabletki mają wyższą skuteczność, niż prezerwatywy;
- przy nieumiejętnym używaniu prezerwatywy może się ona zsunąć czy pęknąć;
- na początek współżycia proponowałabym branie tabletek właśnie, bo dają one większe poczucie bezpieczeństwa (sama zresztą to widzisz po tym, co Twój chłopak mówi);
- prezerwatyw trzeba nauczyć się używać, zakładać, kontrolować, czy wszystko jest ok, przy tabletkach nie ma takiego stresu;
- przy tabletkach możecie zacząć kochać się spontanicznie, momentalnie przejść od gry wstępnej do właściwego stosunku, nie trzeba robić przerwy na zakładanie prezerwatywy. A wierz mi, ta przymusowa przerwa potrafi być deprymująca więc wyobraź sobie, jak podziałałoby to na Was, którzy robicie to pierwszy raz;
- tabletki dają więcej możliwości (moim zdaniem) - możecie się kochać, potem możesz penisa partnera pieścić ręką czy ustami bez obawy uszkodzenia prezerwatywy (po seksie oralnym trzeba zmienić gumkę!);
- kiedy jesteś "na tabletkach" partner może kończyć w Tobie, a kiedy będzie miał prezerwatywę, podejrzewam, że zarówno Ty, jak i on, będziecie się martwić, czy oby na pewno wszystko poszło ok, czy prezerwatywa czegoś nie przepuściła () itd;
- przy braniu tabletek nie musisz się martwić o to, czy czasami nie przeniesiesz do swoich narządów płciowych plemników np. za pomocą ręki.

Ja przed rozpoczęciem współżycia zaczęłam brać tabletki (nie miałam 18 lat i dostałam je bez problemu od lekarza prywatnego). Teraz mam przerwę (pewnie ok. 3-miesięczną) i używamy prezerwatyw. Zanim jednak odstawiłam tabletki postanowiliśmy spróbować seksu z prezerwatywą, po to właśnie, by je "oswoić". Uważam, że Twój chłopak ma całkowitą rację, że chce, żebyś brała tabletki. Całkowity komfort psychiczny jest baaaaardzo potrzebny zawsze, ale najbardziej przy pierwszym razie. Bo nie dość, że stresowalibyście się nie tylko seksem, to do tego doszedłby lęk o to, czy prezerwatywa Was nie zawiedzie.
zgadzam się
jestem w Twoim wieku (znaczy autorki wątku) i biorę tabletki, dziś zaczynam drugie opakowanie. Nie ma stresu, trochę się boję skutków ubocznych, ale nie ma rzeczy idealnych Do gina chodzę prywatnie, ale przerzucę się na NFZ, wiadomo - koszty.
Novynette kosztują 30zł, to nie jest jakaś wielka suma miesięcznie, ale płaci mój chłop. Ma lepszą sytuację materialną, a wszelkie skutki uboczne brania tabsów są na moje konto, nie jego, więc jakaś równowaga musi być!
Powodzenia
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:41   #21
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Powiem jeszcze że jak trafisz na przyzwoitą aptekę do np Novynette mogą kosztować 24-27 zł, ja za Yasminelle 30 płaciłam :p więc trzeba poszukać, bo różnice w cenach mogą być kolosalne
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:44   #22
Mystica23
Raczkowanie
 
Avatar Mystica23
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 318
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez limomanka Pokaż wiadomość
Warto też przed badaniem poinformować lekarza, że jesteś dziewicą, wtedy badanie odbędzie się per rectum (przez odbyt) i lekarz nie uszkodzi Ci błony dziewiczej.
Poza tym przy większości tabletek pierwszy miesiąc jeszcze nie jest antykoncepcyjny, więc od wizyty będziecie musieli jeszcze ten miesiąc czekać.

Badanie miałam normalnie, tabletki działają od pierwszej zażytej jeżeli bierze się ją w pierwszy dzień krwawienia

I ciesz się, że masz tak odpowiedzialnego faceta, mój też ma ciążofobię co uważam za duży plus Oboje zdecydowaliśmy się na tabletki i wtedy można cieszyć się z seksu a nie denerwować, czy coś pójdzie nie tak Także tabletki polecam o ile oczywiście dana dziewczyna może je brać Sama byłam u ginekologa, nie prywatnie i dostałam tabletki w wieku 17 lat bez problemu. Ważne żeby było przeprowadzone badanie i wywiad. No i czasami tabletki dobiera się metodą prób i błędów, taka prawda Nie warto się od początku zrażać i bać skutków ubocznych Mi np. wyszły one na dobre (większe piersi )

aha i ja biorę cilest - na trzy miesiące kosztuje mnie to 45zł... zakładając, że kochałabyś się 2-3 razy w tygodniu z chłopakiem, to gumki wyniosłyby cię prawie dwa razy drożej, więc w moim przypadku i lepsza cena i większe zabezpieczenie i większa przyjemność xD
__________________
We are linked in every way
And we're strong as our weakest fragment
Every word that we convey
Is an act with consequences

...szczęśliwa

Edytowane przez Mystica23
Czas edycji: 2010-01-03 o 13:46
Mystica23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:46   #23
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Poza tym przy większości tabletek pierwszy miesiąc jeszcze nie jest antykoncepcyjny, więc od wizyty będziecie musieli jeszcze ten miesiąc czekać.
ginekolog powiedział mi to samo :p ulotka co innego.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 14:07   #24
sissi89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Ginekolog przepisuje kobietom tabletki bez problemu o ile ukonczyly 16 lat Nawet ten z NFZ, wiec wypisze ci bez problemu a wizyta bedzie darmowa A co do tabletek jak bedzie wypisywal recepte zawsze mozesz poprosic o jakies tansze. Na samym poczatku kiedy zaczelam brac tabletki zazywalam rigevidon ktory kosztowal mnie cale 6 zl Sa tez tansze odpowiedniki roznych tabletek.. Np. teraz biore odpowiednik harmonetu (cena 30 pare zl) nazywa sie kontracept i kosztuje 20 zl
sissi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:13   #25
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
rewelacyjny, choć krótki wątek. mam nadzieje, że każda nastolatka która myśli o współżyciu będzie miała okazje poczytać rady choć odrobinę podobne do tych Jeanne90 <brawo>
Nie wiem, przypiąć go gdzieś
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
ginekolog powiedział mi to samo :p ulotka co innego.
W ulotce też jest napisane, że tabletki działają od pierwszej zażytej pigułki, chyba że mówisz o jakichś innych tabletkach, ja zażywałam Novynette i Kontracept i działały od razu. Jednak "dla spokojności" można sobie ten miesiąc poczekać, oswoić się z tabletkami, nic to w końcu nie zaszkodzi
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:26   #26
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Ja bylam w liecum kiedy poszlam po tabletki, wiec tez bylam nieletnia i zadnego problemu z otrzymaniem ich nie mialam.
I tez nie wiadomo jakie tabletki dostaniesz - ja place niecale 45 zl co pol roku - za 6 opakowan
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:45   #27
kasiula93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez mala19881 Pokaż wiadomość
Ja bylam w liecum kiedy poszlam po tabletki, wiec tez bylam nieletnia i zadnego problemu z otrzymaniem ich nie mialam.
I tez nie wiadomo jakie tabletki dostaniesz - ja place niecale 45 zl co pol roku - za 6 opakowan
witam czyli mówicie ,że ja mając 17 lat spokojnie mogłabym dostać bez zgody rodzica tabletki??;> Mała bierzesz moze tabletki 'Novynette' ??;>
kasiula93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:45   #28
FallenAnn
Rozeznanie
 
Avatar FallenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 941
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

rowniez nie mialam 18 lat jak dostalam tabletki od gina prywatnie.

Autorko, bardzo dobrze ze Twoj chlopak mysli o takich rzeczach, jestescie obydwoje mlodzi i wychowanie dziecka mogloby sprawic problem.
Bardzo mi sie podobaja rowniez Twoje relacje z mama, moja sie przez przypadek dowiedziala ze nie jestem dziewica, i dopiero wtedy jej powiedzialam o antykoncepcji hormonalnej i nawet zaoferowala podwyzenie kieszonkowego na ten cel. teraz placimy na pol z chlopakiem.
FallenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:54   #29
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

autorce wątku naprawdę zazdroszczę chłopaka, jest bardzo odpowiedzialny
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 17:00   #30
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Mój chłopak nie chce się zgodzic na seks

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Masz bardzo odpowiedzialnego chłopaka. Ciesz się z tego powodu a nie dramatyzuj. Wolałabyś kolesia, który tylko za przeproszeniem fiutkiem myśli, a jak zdarzy się wpadka to Ci powie: Sorry mała radź sobie sama. ?

Ginekolog przepisze Ci tabletki, a jeśli zamierzacie uprawiać seks minimum 2 razy w tygodniu to prezerwatywy wyjdą Cię nawet drożej niż tabletki.

Jednak jeśli decydujesz się na tabletki upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do brania i pamiętaj o badaniach.

Acha i jeszcze jedno. Czasami nie warto spowiadać się rodzicom ze swojego życia intymnego. Mama nie MUSI wiedzieć bo to Twoja prywatna sprawa.
ze wszystkim się zgadzam i popieram
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.