Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-02, 11:49   #2251
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No właśnie średnio pomagasz autorce swoimi wydumanymi teoriami nt. źle dobranych tabletek i możliwej ciąży.

Poczytaj dokładnie o wskaźniku Pearla, to się dowiesz, dlaczego nie ma 100% skuteczności. Nie chodzi o złowrogie zachowanie tabletek, które z zemsty się nie wchłaniają.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Ja chociaż zasugerowałam autorce, co powinna zrobić, w przeciwieństwie do pozostałych komentarzy odpowiadających na cześć mojego komentarza odnośnie tabletek, wiec może skończmy offtop i zajmijmy się tym jak autorce doradzić w kwestii jej bólów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:05   #2252
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczynie pomoże najbardziej zmiana ginekologa. Dobrze by był to ginekolog-endokrynolog. Niech jeszcze raz zrobi usg i zleci badania hormonów, bo takie różnice w długości cyklu normalne nie są.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:43   #2253
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny, zgłaszałam się najpierw do was, przewertowałam wątki znalazłam b mało informacji, a kto mi pomoże jak nie Wy
Przez ostatnie lata miesiaczkowalam w miare regularnie. W ostatnim cyklu (30 dniowym) dostalam okolo 18 dnia lekkich plamień, trwaly prawie 5 dni. Teraz spoznia mi sie okres juz 10 dni i nie wiem dlaczego. Czy te plamienia w polowie cyklu maja cos wspolnego? Domyślam się,że to plamienia okołoowulacyjne, wyczytałam gdzieś,że mógł być też brak owulacji w tym cyklu. Ciąże raczej wykluczam.Zresztą zrobiłam juz testy, ostatni dziś rano, wynik oczywiście negatywny.
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:52   #2254
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Ja chociaż zasugerowałam autorce, co powinna zrobić, w przeciwieństwie do pozostałych komentarzy odpowiadających na cześć mojego komentarza odnośnie tabletek, wiec może skończmy offtop i zajmijmy się tym jak autorce doradzić w kwestii jej bólów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wypraszam sobie. Też jej poradziłam co nie co! A na przełamane informacje trzeba reagować, chyba rozumiesz dlaczego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zgłaszałam się najpierw do was, przewertowałam wątki znalazłam b mało informacji, a kto mi pomoże jak nie Wy
Przez ostatnie lata miesiaczkowalam w miare regularnie. W ostatnim cyklu (30 dniowym) dostalam okolo 18 dnia lekkich plamień, trwaly prawie 5 dni. Teraz spoznia mi sie okres juz 10 dni i nie wiem dlaczego. Czy te plamienia w polowie cyklu maja cos wspolnego? Domyślam się,że to plamienia okołoowulacyjne, wyczytałam gdzieś,że mógł być też brak owulacji w tym cyklu. Ciąże raczej wykluczam.Zresztą zrobiłam juz testy, ostatni dziś rano, wynik oczywiście negatywny.
Generalnie radzi się, by iść do ginekologa, jeśli okres spóźnia się 2 tygodnie. Te plamienia mogły być wynikiem owulacji, ale też problemów hormonalnych itd.
Obserwuj sytuację i czekaj na okres. Jak się nie pojawi, to idź do ginekologa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 14:27   #2255
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zgłaszałam się najpierw do was, przewertowałam wątki znalazłam b mało informacji, a kto mi pomoże jak nie Wy
Przez ostatnie lata miesiaczkowalam w miare regularnie. W ostatnim cyklu (30 dniowym) dostalam okolo 18 dnia lekkich plamień, trwaly prawie 5 dni. Teraz spoznia mi sie okres juz 10 dni i nie wiem dlaczego. Czy te plamienia w polowie cyklu maja cos wspolnego? Domyślam się,że to plamienia okołoowulacyjne, wyczytałam gdzieś,że mógł być też brak owulacji w tym cyklu. Ciąże raczej wykluczam.Zresztą zrobiłam juz testy, ostatni dziś rano, wynik oczywiście negatywny.
Miałam tak kiedyś jak miałam problemy z niewydolnym ciałkiem żółtym. Poszłabym do ginekologa jak za kilka dni nie byłoby dalej okresu.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 15:45   #2256
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zgłaszałam się najpierw do was, przewertowałam wątki znalazłam b mało informacji, a kto mi pomoże jak nie Wy
Przez ostatnie lata miesiaczkowalam w miare regularnie. W ostatnim cyklu (30 dniowym) dostalam okolo 18 dnia lekkich plamień, trwaly prawie 5 dni. Teraz spoznia mi sie okres juz 10 dni i nie wiem dlaczego. Czy te plamienia w polowie cyklu maja cos wspolnego? Domyślam się,że to plamienia okołoowulacyjne, wyczytałam gdzieś,że mógł być też brak owulacji w tym cyklu. Ciąże raczej wykluczam.Zresztą zrobiłam juz testy, ostatni dziś rano, wynik oczywiście negatywny.
Też myślę, że to może być niedobór cialka żółtego stąd te plamienia zamiast owulacji, prawdopodobnie miałaś cykl bezowulacyjny
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 20:05   #2257
mariuda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lipno.
Wiadomości: 33
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cześć dziewczyny! Wiem, że nie jesteście ginekologami (chyba, że któraś z was jest? ) Mam mały problem. Od kwietnia do września brałam tabletki antykoncepcyjne Angiletta. Ostatnią miesiączkę miałam 15 września i do tego czasu ani słychu o miesiączce. Jajniki bolą jak cholera i nie wiem czy to powód aby iść do gina, czy cierpliwie czekac na okres? Ostatni stosunek był na początku sierpnia, kiedy brałam tabletki, wiec ciążę wykluczam. Spotkałyście się kiedyś z takim czymś?
mariuda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-02, 20:17   #2258
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez mariuda666 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Wiem, że nie jesteście ginekologami (chyba, że któraś z was jest? ) Mam mały problem. Od kwietnia do września brałam tabletki antykoncepcyjne Angiletta. Ostatnią miesiączkę miałam 15 września i do tego czasu ani słychu o miesiączce. Jajniki bolą jak cholera i nie wiem czy to powód aby iść do gina, czy cierpliwie czekac na okres? Ostatni stosunek był na początku sierpnia, kiedy brałam tabletki, wiec ciążę wykluczam. Spotkałyście się kiedyś z takim czymś?
W sumie to normalne, że okres się nie pojawił jeszcze po odstawieniu tabletek. Po dwóch miesiącach bez okresu juz bym się umówiła na badania do ginekologa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 09:23   #2259
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziękuję dziewczyny za taki odzew.
Okres pojawił się wczoraj bardzo późnym wieczorem, najpierw był skąpy, ale przez noc rozkręcił się i jest tak obfity jak zawsze.
Czy mogłybyście powiedzieć więcej o tym ciałku zółtym ? Brałyście na to jakieś leki?
Zastanawiam się czy to był jednorazowy wyskok mojego organizmu czy znów coś mi się przypałętało :/ Od 5 lat leczę się na nerki, ale do końca nie jestem zdiagnozowana i każde następne "niedowłady" mojego organizmu niesamowicie mnie wkurzają. Co więcej na ciąże szykuję się pod koniec następnego roku, a naczytałam się,że te ciałko może wpływać na problemy z płodnością...
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 10:24   #2260
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Ja brałam luteinę w drugie fazie cyklu. Wybierz się może kontrolnie do ginekologa, zrób usg, możesz zrobić badanie progesteronu w 21 -23 dniu cyklu i obserwuj swój organizm, może to był jednorazowy wybryk

Nie zmieniłaś trybu życia ostatnio? U mnie to wracało jak mi waga leciała mocniej w dół i niedowaga się pogłębiała do tego stopnia, że byłam w pewnym momencie po prostu wychudzona, do tego miałam problemy z niedoborem witamin i widoczne objawy awitaminozy - to wszystko wpływa na cykl
Jak miałam stresujący czas, że dosłownie słaniałam się na nogach, nie mogłam jeść z nerwów bo wymiotowałam to również objawy się znacznie nasilały, do tego stopnia że plamiłam bardzo, łączyło się to z nagłym bólem że w jednej chwili robiło mi się ciemno przed oczami.
Jak zaczęłam się leczyć luteiną to było lepiej, plamienia całkowicie nie były zlikwidowane, ale u mnie to wiązało się jeszcze z innym problemem. Luteina na pewno pomogła mi wyregulować cykl i zapanować nad nim
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 11:20   #2261
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ja brałam luteinę w drugie fazie cyklu. Wybierz się może kontrolnie do ginekologa, zrób usg, możesz zrobić badanie progesteronu w 21 -23 dniu cyklu i obserwuj swój organizm, może to był jednorazowy wybryk

Nie zmieniłaś trybu życia ostatnio? U mnie to wracało jak mi waga leciała mocniej w dół i niedowaga się pogłębiała do tego stopnia, że byłam w pewnym momencie po prostu wychudzona, do tego miałam problemy z niedoborem witamin i widoczne objawy awitaminozy - to wszystko wpływa na cykl
Jak miałam stresujący czas, że dosłownie słaniałam się na nogach, nie mogłam jeść z nerwów bo wymiotowałam to również objawy się znacznie nasilały, do tego stopnia że plamiłam bardzo, łączyło się to z nagłym bólem że w jednej chwili robiło mi się ciemno przed oczami.
Jak zaczęłam się leczyć luteiną to było lepiej, plamienia całkowicie nie były zlikwidowane, ale u mnie to wiązało się jeszcze z innym problemem. Luteina na pewno pomogła mi wyregulować cykl i zapanować nad nim
A czy można kupić luteinę bez recepty? Ja nigdy w życiu nie miałam przeprowadzanych hormonalnych badań krwi,a anatomicznie jestem w pełni zdrowa, bo regularnie wykonuję cytologię i USG. Natomiast mam prawie wszystkie objawy niedoboru progesteronu i nadmiaru estrogenu, ostatnio w środku cyklu zamiast owulacji miałam bardzo obfitą miesiączkę ze skrzeplinami Poza tym plamię już na tydzień przed miesiączką i kilka dni po, z czego w sumie robi się prawie 3 tyg. mniejszego lub większego krwawienia
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-03, 11:23   #2262
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
A czy można kupić luteinę bez recepty? Ja nigdy w życiu nie miałam przeprowadzanych hormonalnych badań krwi,a anatomicznie jestem w pełni zdrowa, bo regularnie wykonuję cytologię i USG. Natomiast mam prawie wszystkie objawy niedoboru progesteronu i nadmiaru estrogenu, ostatnio w środku cyklu zamiast owulacji miałam bardzo obfitą miesiączkę ze skrzeplinami Poza tym plamię już na tydzień przed miesiączką i kilka dni po, z czego w sumie robi się prawie 3 tyg. mniejszego lub większego krwawienia
Nie, zarówno Luteina jak i Duphaston są na receptę.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 11:51   #2263
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Nie, zarówno Luteina jak i Duphaston są na receptę.
Szkoda, parę lat temu byłam z tym problem u gin., to z miejsca zaproponował tabl. antykoncepcyjne - dopiero pod wpływem nacisku Duphaston. Zażywałam go i pomagał, lecz szybko problem powrócił
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 14:29   #2264
Julkaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 14
Brak miesiączki, ciąża wykluczona

Mam 19 lat, miesiączkuję od lat 5. Dwa tygodnie temu powinnam dostać okresu, cykle trwają zwykle 28-30 dni, są regularne (jedynie w te wakacje jeden cykl trwał 21 dni, bez konkretnej przyczyny). Od kiku tygdni często oddaję mocz. Wiem, że przeziębienie mogło spowodować opóźnienie się miesiączki, jednak nigdy okres nie spóźniał się tak długo. Ciąża absolutnie wyluczona. Bardzo proszę o poradę.
Julkaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 20:27   #2265
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Może, któraś z Was miała podobną sytuację...

Od jakiegoś czasu mam bardzo nieregularne cykle, ginekolog zlecił mi badania hormonów. TSH, FSH i fT4 w normie. Za to dramatycznie niski estradiol i progesteron. Nie wiem czy to stricte jajniki czy może wysoka prolaktyna, z którą moja mama miała swego czasu problemy... Do lekarza idę po weekendzie, sama mam medyczne wykształcenie ale to mnie przeraża Co może być przyczyną?

Edytowane przez malinowegruszki
Czas edycji: 2017-11-03 o 20:29
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 20:45   #2266
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Również miałam bardzo nieregularne cykle. Okazało się, że głównym winowajcą była prolaktyna. Dostałam Bromergon, potem tabsy Vibin Mini i wszystko jest w normie Rozregulowane hormony są niestety bardzo często spotykane u kobiet.
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 21:05   #2267
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
Może, któraś z Was miała podobną sytuację...

Od jakiegoś czasu mam bardzo nieregularne cykle, ginekolog zlecił mi badania hormonów. TSH, FSH i fT4 w normie. Za to dramatycznie niski estradiol i progesteron. Nie wiem czy to stricte jajniki czy może wysoka prolaktyna, z którą moja mama miała swego czasu problemy... Do lekarza idę po weekendzie, sama mam medyczne wykształcenie ale to mnie przeraża Co może być przyczyną?
Tsh w normie? To znaczy ile? TSH w normie to max. 1,5-2. Większe wyniki sugerują niedoczynność tarczycy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez anesthesiaa Pokaż wiadomość
Również miałam bardzo nieregularne cykle. Okazało się, że głównym winowajcą była prolaktyna. Dostałam Bromergon, potem tabsy Vibin Mini i wszystko jest w normie Rozregulowane hormony są niestety bardzo często spotykane u kobiet.
Jest w normie ponieważ bierzesz tabletki anty, tak? W takim razie nie wiadomo, co będzie, kiedy odstawisz tabletki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 21:41   #2268
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tsh w normie? To znaczy ile? TSH w normie to max. 1,5-2. Większe wyniki sugerują niedoczynność tarczycy.
Wiem jakie są normy Mam 1,85.

Edytowane przez malinowegruszki
Czas edycji: 2017-11-03 o 21:54
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 23:38   #2269
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Prolaktynę miałam już w normie po miesiącu brania Bromergonu. Po jego odstawieniu 3 miesiące nie brałam tabletek anty i wtedy również prolaktyna była w normie. Moja ginekolog twierdzi, że po odstawieniu tabletek anty powinnam mieć teoretycznie regularne cykle. Okaże się to dopiero za kilka lat
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-04, 06:56   #2270
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez anesthesiaa Pokaż wiadomość
Prolaktynę miałam już w normie po miesiącu brania Bromergonu. Po jego odstawieniu 3 miesiące nie brałam tabletek anty i wtedy również prolaktyna była w normie. Moja ginekolog twierdzi, że po odstawieniu tabletek anty powinnam mieć teoretycznie regularne cykle. Okaże się to dopiero za kilka lat
Jeden ginekolog też mi tak kiedyś powiedział, do tej pory nie wie jak bardzo był w błędzie

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
Wiem jakie są normy Mam 1,85.
Norma wg laboratoriów to chyba jakoś do 4 , więc trzeba czasami patrzeć też na to z przymróżeniem oka
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 11:30   #2271
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Jeden ginekolog też mi tak kiedyś powiedział, do tej pory nie wie jak bardzo był w błędzie
W sumie przez 3 miesiące po odstawieniu Bromergonu miałam regularne cykle, więc pozostaje mieć nadzieję, że nic się nie zmieniło
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 17:48   #2272
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Stosowałam tabletki anty od maja z przerwą co tydzień zmienił lekarz jednoskladnikowe limetic nie mam po nich miesiaczki minął drugi miesiąc jak nie stosuje anty a okresu nic nie ma czy to normalne robiłam testy az trzy ciążowe wszystkie negatywne bardzo się nie pokoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 18:29   #2273
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Stosowałam tabletki anty od maja z przerwą co tydzień zmienił lekarz jednoskladnikowe limetic nie mam po nich miesiaczki minął drugi miesiąc jak nie stosuje anty a okresu nic nie ma czy to normalne robiłam testy az trzy ciążowe wszystkie negatywne bardzo się nie pokoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę popraw to co napisałaś, dodaj znaki interpunkcyjne bo ciężko to zrozumieć.
Co tydzień robiłaś przerwę od tabletek? Jeśli tak to nie byłaś chroniona i nieźle mogłaś sobie namieszać w hormonach - nic dziwnego, że okresu nie ma.
Idź do ginekologa, zrobi usg i zobaczy w jakiej fazie cyklu jesteś.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 18:57   #2274
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Stosowałam tabletki anty od maja z przerwą co tydzień zmienił lekarz jednoskladnikowe limetic nie mam po nich miesiaczki minął drugi miesiąc jak nie stosuje anty a okresu nic nie ma czy to normalne robiłam testy az trzy ciążowe wszystkie negatywne bardzo się nie pokoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nic z tego nie rozumiem. Przerwa w tabletkach co tydzień? Wtf?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 20:51   #2275
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Też nic z tego nie rozumiem. Przerwa w tabletkach co tydzień? Wtf?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Chyba chodzi o to, że skończyła jedno opakowanie tabletek A, nastąpił tydzień przerwy, zaczęła opakowanie tabletek B. Tylko, że nie widzę w tym za bardzo sensu Chyba, że tygodniowa przerwa to czas podczas brania tabsów, podczas którego ma wystąpić okres.
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 21:01   #2276
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziwię się dlaczego pp odstawieniu tabelek nastepuje takie wahanie ostre hormonalne tym bardziej że bardzo krótko stosowałam tabletki :/ żałuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 22:06   #2277
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Dziwię się dlaczego pp odstawieniu tabelek nastepuje takie wahanie ostre hormonalne tym bardziej że bardzo krótko stosowałam tabletki :/ żałuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yyy, bo hormony to hormony. Ingerencja w organizm. Póki co nie czekasz na okres jakoś długo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 14:09   #2278
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

dostałam miesiączke w końcu trzy miesiące bez a taki krótki okres stosowania tabletek anty troszkę dziwne ;/;/ ..

Czy któraś z was może wie mozna stosować tabletki anty przy hiperprolaktynemii?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 17:00   #2279
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
dostałam miesiączke w końcu trzy miesiące bez a taki krótki okres stosowania tabletek anty troszkę dziwne ;/;/ ..

Czy któraś z was może wie mozna stosować tabletki anty przy hiperprolaktynemii?
To nie jest dziwne. Każdy reaguje na hormony inaczej, więc tutaj nie można przyjmować żadnych założeń.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 15:57   #2280
Zestresowanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cześć dziewczyny! Nie będę zakładać nowego tematu więc się dołączam. Mam taki problem. Z nocy z 20 na 21 paź i uprawiałam petting z moim chłopakiem , ostatni okres miałam na początku października , dzisiaj jest 12 listopada i miesiączka spóźnia mi się już 10 dni. Podczas naszej zabawy byliśmy ostrożni, nie dochodziło do żadnych kontaktów między naszymi narządami rozrodczymi ani też nie doszło do stosunku a tym bardziej nie doszło do wytrysku . Raz okres mi się przesunął jak przerwałam branie tabletek anty to było dawno. Teraz obawiam sie jednak że podczas naszych pieszczot mój chłopak mógł dotknąć preejakulatu i wprowadzić mi palce do mojej pochwy a bardzo uważaliśmy ale wiadomo jak są przy tym jeszcze ogromne emocje i uczucie to uczucie górowało. Teraz mnie to trochę niepokoi bo prawdopodobnie były to moje dni płodne. Nie mam żadnych objawów ciąży a mimo to minęło już 22 dni od tamtej sytuacji to jednak dalej nie mam okresu... Zaczynam się mocno stresować, jestem na studiach i mam teraz kolokwium no i jak wiadomo dużo nauki. Proszę o jakąś pomoc czy to od stresu czy mam się jakoś obawiać bo sama już nie wiem zaczynam już wariować.
Zestresowanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.