Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-20, 22:14   #1
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876

Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)


Dziewczynki, tak sobie szukałam, szukałam i w zasadzie nie znalazłam.. Jest dużo wątków o polecanych żelach i akrylach, ale nie ma wątku, który stricte traktował by o dezynfekcji dłoni i miejsca pracy oraz o dezynfekcji czy sterylizacji narzędzi...

Proponuję uściślić tutaj obydwie kwestie, bo zauważyłam że wiele osób myli te dwa pojęcia, a przeciez ciągle nawołujemy jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo i higienę w pracy.
Myślę że będzie to pomocne dla początkujących stylistek.

DEZYNFEKCJA: czyli inaczej odkażanie jest to działanie mające na celu zmniejszenie liczby drobnoustrojów na powierzchni/ materiale który odkażamy w tym przypadku mamy tutaj: łapki klientki, swoje, stolik, pochłaniacz jeśli takowy jest, lampkę, oraz narzędzia którymi pracujemy.
Faktem odróżniającym dezynfekcje od sterylizacji jest to, że w przeciwieństwie do materiały wysterylizowanego, materiał ZDEZYNFEKOWANY NIE JEST JAŁOWY.

Nie mylmy tego pojęcia z dezynsekcją bo i z takowym określeniem się spotkałam, dezynsekcja to w skrócie tępienie szkodników

_________________________ _________________________ __



STERYLIZACJA: jest to proces polegający na zniszczeniu wszystkich, jak to ładnie w książce opisują: wegetatywnych i przetrwalnikowych form mikroorganizmów

Sterylizacja może odbywać się: chemicznie, fizycznie bądź mechanicznie.
Metody sterylizacji są przeróżne: poczynając od wyżarzania które wysoką temperaturą eliminuje drobnoustroje, po promieniowanie UV i stosowanie środków chemicznych.

Po każdej prawidłowo przeprowadzonej sterylizacji materiały poddane tej czynności SĄ WYJAŁOWIONE - pozbawione wszelkich drobnoustrojów.


_________________________ _________________________ _

Myśle że trzeba równiez napisać że narzedzia i dłonie dezynfekujemy ZA KAŻDYM RAZEM. Narzędzie po każdej klientce powinny być zdezynfekowane czyli na dobrą sprawę dobrze mieć kilka cążek, zaciskarek, dłutek, kopytek, nożyczek itp. żeby po zakończeńiu całego dnia pracy zdezynfekować wszystko na raz a nie biegać po każdej klientce.

Narzędzia muszą zostać poddane sterylizacji w momencie zetknięcia się ich z krwią ludzką. Czyli na prostu chłopski rozum: zaciachamy klientke kopytkiem metalowym i poleje się krew- ABSOLUTNIE nie używamy kopytka przy kolejnych klientkach, kopytko wędruje albo do autoklawu albo do przychodni która autoklaw posiada..


Do dezynfekcji używam skinsepta NSI i od Dobrej Rady.
Do dezynfekcji narzędzi mam kupioną wanienkę i płyn do narzędzi.
Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym zrobiła tyty klientce, ale zapobiegawczo ciocia po znajomości sterylizuje mi co jakiś czas narzedzia u siebie w przychodni.

Dziewczyny a jak u Was ma się sprawa dezynfekcji i sterylizacji?
__________________

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-07-20 o 22:16
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:21   #2
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

byli jak bylam poczatkujaca stylistkom przegrzebalam nie jedno forum i nic konkretnego na ten temat nie znalazlam o dzieki Ci

ja do dloni mam plyn antyseptyczny z apteki - Bootsa
do stolika mam jakistam plyn w spraju taki bardziej lazienkowo kuchenny ale napisane na nim ze kill all the germs wiec chyba jest ok
a do narzedzi cos co sie zowie Barbicide i sobie kapie w tym wszystkie pilniczki itp
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 23:14   #3
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

no wiec ja mam do dezynfekcja hydrosept i tym sobie pryskam narzedzia po kazdym uzyciu
izosol - na raczki moje i klientki

oprocz tego narzedzia sterylizuje w autoklawie umb, ile razy w tygodniu mi sie uda, najczesciej 2-3, dzieki uprzejmosci laborantek

powierzchnie stolika, a takze podloge oraz fotele przecieram kazdego dnia plynem antybaketryjnym oraz antygrzbicznym dokladnie takim jakiego uzywa sie w szpitalu

kazda klientka ma swoj pilniczek, patyczek do skorek, separator.
reczniczek i rekawiczki nowe przy kazdej klientce

wydaje mi sie, ze wiecej sie juz nie da.. ale chetnie sie dowiem jesli robicie cos jeszcze.

Edytowane przez anick88
Czas edycji: 2009-07-21 o 17:12
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 07:21   #4
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Ja też mam Hydrosept i Izosol- ale to chyba dezynfekcja a nie sterylizacja Annicku

a poza tym Barbicide albo Marvicide i do wanienki
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 07:32   #5
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

ja mam skisept na dłonie i incidin do powierzchni, pryskam tym pochłaniacz pyłu i przecieram lampkę od wewnątrz po każdej klientce. Podatkowo pilniki jednorazowe i patyczki drewniane do skórek, też jednorazowe. Skórek nie wycinam, więc też nie muszę narzedzi sterylizować. Kopytek metalowych też nie mam.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 17:13   #6
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

agatacia, oczywiscie, ze tak.. dopisywalam do posta i zapomnialam zmienic poczatku
i wyszlo, ze wszystkim sterylizuje
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:24   #7
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

fajnie by było, jakby można tak tylko psik! i wysterylizowane
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 23:59   #8
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

poczekaj poczekaj!
kiedys jakby ktos mi powiedzial, ze bedzie zel 3D, to bym go wysmiala!

a dzis nabylam pewien wynalazek.. jak sie sprawdzi, to bede wam polecac
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 10:20   #9
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Dziewczyny myslicie co uwazacie o tym to dezynfekcji? http://www.hurtownie.pl/oferta1069,euromed.html Bo tak sie zlozylo, ze mam w domu i zastanawiam sie czy bylo by dobre oczywiscie nie da raczek
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:18   #10
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

do rak niekoniecznie, zakladam, ze bedzie bardzo wysuszal.. nie wiem czy nie wywola podraznien, bo nie widze skladu.. (?)..
ale do powierzchni- pierwsza klasa
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:10   #11
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Ja dezynfekuje Skinseptem od Dobrej Rady i Cutaseptem... a do sterylizacji mam sterylizator UV... ale wiele moich klientek to normalnie szokuje. Nie wiem gdzie wcześniej trafiały, ale nie wyobrażam sobie tego normalnie...
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 10:30   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Czy w roztworze aldewiru mogę zdezynfekować plastikowy grzebień czy coś mu się stanie? Na opakowaniu napisane, cyt.: ...do dezynfekcji narzędzi, urządzeń medycznych z metalu, szkła, porcelany, tworzyw sztucznych, gumy oraz powierzchni".

I jak mam odmierzyć cm sześcienne?, bo takie jednostki są podane na opakowaniu do rozcieńczenia z wodą...

W jakim opakowaniu/naczyniu mam dezynfekować narzędzia, może być plastikowe? Rozumiem, że przy dezynfekcji ma być ono zamknięte, po upływie konkretnego czasu wyjmuję narzędzia, płuczę wodą i wycieram...hm?

Dopiero zaczynam, więc wszelkie sugestie mile widziane.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 13:35   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Czy w roztworze aldewiru mogę zdezynfekować plastikowy grzebień czy coś mu się stanie? Na opakowaniu napisane, cyt.: ...do dezynfekcji narzędzi, urządzeń medycznych z metalu, szkła, porcelany, tworzyw sztucznych, gumy oraz powierzchni".

I jak mam odmierzyć cm sześcienne?, bo takie jednostki są podane na opakowaniu do rozcieńczenia z wodą...

W jakim opakowaniu/naczyniu mam dezynfekować narzędzia, może być plastikowe? Rozumiem, że przy dezynfekcji ma być ono zamknięte, po upływie konkretnego czasu wyjmuję narzędzia, płuczę wodą i wycieram...hm?

Dopiero zaczynam, więc wszelkie sugestie mile widziane.
.......
Aldevir jest ok jak najbardziej...kupujesz specjalna plastikową wanienke do dezynfekcji(ona jest zamykana) w nia nalewasz roztwór Aldeviru o odpowiednim stężeniu moczysz narzędzia odpowiedni czas,płuczesz wodą i wycierasz,potem jeszcze raz przed użyciem przepsikuje dezynfekatorem w spreyu .Jeśli masz większe narzędzia do wyczyszczenia typu szczotki do włosów,grzebienie,loki... do możesz kupić pojemnik z pokrywką np jak do przechowywania zywnosci w lodówce.Przy Aldevirze jest zakrętka taka biała od razu z podziałką,odmierzasz ilość płynku i uzupełniasz wodą.
Warto dodac,że taki roztwór jest aktywny przez 14 dni więc go nie zmieniasz za każdym razem.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2011-11-12 o 13:36
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 15:07   #14
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Do aldewiru masz dołączoną taką miarkę, a na opakowaniu wyszczególnione jakie roztwory możesz zrobić - do tego się stosuj i będzie ok
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 18:45   #15
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.......
Aldevir jest ok jak najbardziej...kupujesz specjalna plastikową wanienke do dezynfekcji(ona jest zamykana) w nia nalewasz roztwór Aldeviru o odpowiednim stężeniu moczysz narzędzia odpowiedni czas,płuczesz wodą i wycierasz,potem jeszcze raz przed użyciem przepsikuje dezynfekatorem w spreyu .Jeśli masz większe narzędzia do wyczyszczenia typu szczotki do włosów,grzebienie,loki... do możesz kupić pojemnik z pokrywką np jak do przechowywania zywnosci w lodówce.Przy Aldevirze jest zakrętka taka biała od razu z podziałką,odmierzasz ilość płynku i uzupełniasz wodą.
Warto dodac,że taki roztwór jest aktywny przez 14 dni więc go nie zmieniasz za każdym razem.
Zaopatrzę się w pojemnik do żywności z przykrywką. Czyli grzebień bez problemu mogę w aldewir wsadzić, dobrze rozumiem tak?
Nie wiedziałam, że 14 dni rozwtór jest aktywny... w takim razie gdzie można ten roztwór przechowywać, bo przecież opary szkodliwie działają na drogi oddechowe...

Cytat:
Napisane przez misiu235 Pokaż wiadomość
Do aldewiru masz dołączoną taką miarkę, a na opakowaniu wyszczególnione jakie roztwory możesz zrobić - do tego się stosuj i będzie ok
Mam tą nakrętkę, ale myślałam, że to może zwykłe mililitry podane a nie cm sześcienne.

Dzięki serdeczne za info.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 20:13   #16
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

[QUOTE=niczka87;30469442]Zaopatrzę się w pojemnik do żywności z przykrywką. Czyli grzebień bez problemu mogę w aldewir wsadzić, dobrze rozumiem tak?
Nie wiedziałam, że 14 dni rozwtór jest aktywny... w takim razie gdzie można ten roztwór przechowywać, bo przecież opary szkodliwie działają na drogi oddechowe...
........
no to kup pojemnik ten spozywczy z pokrywką i w nim przechowujesz cały czas ten roztwór i wkładasz do niego narzędzia.tak robić poleciła m moja Inspektorka z sanepidu,grzebienie bez problemu tak oczyscisz.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:07   #17
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Ale chodzi mi o to, gdzie po dezynfekcji i wyjęciu narzędzi przechowywać pudełko z roztworem, bo napisałaś, że jest on aktywny 14dni i nie trzeba do każdej dezynfekcji nowego roztworu rozrabiać.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:20   #18
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Ale chodzi mi o to, gdzie po dezynfekcji i wyjęciu narzędzi przechowywać pudełko z roztworem, bo napisałaś, że jest on aktywny 14dni i nie trzeba do każdej dezynfekcji nowego roztworu rozrabiać.
........
a to Cię nie zrozumiałam nie musi stac w lodówce itd,powinien stac w takim miejscu zeby nikt go niechcący niezanieczyscił itd,jak to się mówi w miejscu niedostepnym dla dzieci normalnie trzymam go w gabinecie w miejscu do tego wyznaczonym a w domku to jak ci wygodnie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 15:08   #19
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

A jak będzie szczelnie zamknięty w tym plastikowym oapkowaniu z przykrywką, to nic się nie stanie tak? Schowam go gdzieś do szafki, bo ja w domu będę dezynfekować.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 15:32   #20
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A jak będzie szczelnie zamknięty w tym plastikowym oapkowaniu z przykrywką, to nic się nie stanie tak? Schowam go gdzieś do szafki, bo ja w domu będę dezynfekować.
.....
Będzie ok,byleby nie stał na słońcu,przy źródle ciepła itd..jak juz zdezynfekujesz narzędzia to wkładasz je do jakiegos zamykanego pojemnika najlepiej.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 20:04   #21
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
Będzie ok,byleby nie stał na słońcu,przy źródle ciepła itd..jak juz zdezynfekujesz narzędzia to wkładasz je do jakiegos zamykanego pojemnika najlepiej.
Ok, dzięki serdeczne za pomoc!
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:39   #22
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Jeszcze chciałam spytać po jakim czasie roztwór do dezynfekcji już nie nadaje się do ponownego dezynfekowania? I czy później mogę go wylać do zlewu/toalety? I czy mogę zdezynfekować maszynkę do golenia [wielorazową bądź jednorazową]?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:47   #23
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam spytać po jakim czasie roztwór do dezynfekcji już nie nadaje się do ponownego dezynfekowania? I czy później mogę go wylać do zlewu/toalety? I czy mogę zdezynfekować maszynkę do golenia [wielorazową bądź jednorazową]?
....
Aldevir/Aldesan E-14 dni
jednorazowa maszynka z zasady powinna byc jednorazowa
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 07:20   #24
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Witam, mam pytanko - jakie polecacie kopytka, mam na myśli takie, które bez problemów można dezynfekować i nie pojawią się na nim jakieś naloty czy cuś Dodam że używam preparatu Incidur
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 08:36   #25
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
Aldevir/Aldesan E-14 dni
jednorazowa maszynka z zasady powinna byc jednorazowa
Nie znam osoby, która jednorazowej maszynki używa tylko raz, ale nie o tym... Maszynka wielorazowa jest bardzo pdoobna do jednorazowej i czy ją można aldewir wsadzić?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 12:02   #26
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie znam osoby, która jednorazowej maszynki używa tylko raz, ale nie o tym... Maszynka wielorazowa jest bardzo pdoobna do jednorazowej i czy ją można aldewir wsadzić?
..........
można tylko,że płyny do dezynfekcji bardzo tępią ostrza i mozliwe,ze jednorazowa faktycznie będzie jednorazowa
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 19:12   #27
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez jotka97 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanko - jakie polecacie kopytka, mam na myśli takie, które bez problemów można dezynfekować i nie pojawią się na nim jakieś naloty czy cuś Dodam że używam preparatu Incidur
Ja mam 3 sztuki kopytek metalowych od Dobrej Rady. http://dobrarada.com.pl/p13060,dlutk...e-kopytko.html Jedno mam już prawie dwa lata. Dwa pozostałe ponad pół roku. Trochę do tego czasu zmatowiały i się porysowały od szorowania i moczenia w Aldesanie E , ale nigdy nie zardzewiały, nie mają też żadnego nalotu.

Ja do dezynfekcji rąk używam Handsana z La Rosa, kupiłam u DR, do powierzchni Desprej, do moczenia w wanience mam Aldesan E.
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 19:30   #28
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..........
można tylko,że płyny do dezynfekcji bardzo tępią ostrza i mozliwe,ze jednorazowa faktycznie będzie jednorazowa
Koleżanka dezynfekowała omegę i zapomniała wyjąć ostrza to jej zardzewiało. Ja z kolei niedawno dezynfekowałam maszynkę do golenia [wielorazową] i z ostrzami wszystko na szczęście w porządku, z kolei mój szafirowy pilnik odrobinkę od boku przyrdzewiał.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 19:25   #29
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
Aldevir/Aldesan E-14 dni
Nam pani z sanepidu nie pozwoliła korzystać z płynów, które utrzymują właściwości do 14 dni. Wg niej jak się otwiera co chwilę wanienkę to płyn wietrzeje i traci swoje właściwości... Jakie miasto takie zasady. Nie chcąc mieć problemów zmieniłam Aldesan E na Seku Extra i z koncentratu robi się płyn codziennie/co dwa dni.

A już kilku dobrych lat jestem wierna do dłoni - Skinsept Pur, do dezynfekcji powierzchni i pilników - Incidur/Incidin. Wszystkie płyny są z firmy Ecolab. Do sterylizacji narzędzi metalowych- sterylizator kulkowy.

Acha - a propos tego żółknięcia czy rdzy na narzędziach trzeba trzymać się norm wyznaczonych na opakowaniach. Nie pamiętam dokładnie ale narzędzie trzyma się w wanience 10.. 15 minut. Jakoś tak. W żadnym wypadku nie zostawiać np na całą noc. Bo już będzie po narzędziach...
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581

Edytowane przez madziulkaa
Czas edycji: 2012-01-06 o 19:28 Powód: dopisek
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 20:56   #30
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie ;)

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Nam pani z sanepidu nie pozwoliła korzystać z płynów, które utrzymują właściwości do 14 dni. Wg niej jak się otwiera co chwilę wanienkę to płyn wietrzeje i traci swoje właściwości... Jakie miasto takie zasady. Nie chcąc mieć problemów zmieniłam Aldesan E na Seku Extra i z koncentratu robi się płyn codziennie/co dwa dni.

A już kilku dobrych lat jestem wierna do dłoni - Skinsept Pur, do dezynfekcji powierzchni i pilników - Incidur/Incidin. Wszystkie płyny są z firmy Ecolab. Do sterylizacji narzędzi metalowych- sterylizator kulkowy.

Acha - a propos tego żółknięcia czy rdzy na narzędziach trzeba trzymać się norm wyznaczonych na opakowaniach. Nie pamiętam dokładnie ale narzędzie trzyma się w wanience 10.. 15 minut. Jakoś tak. W żadnym wypadku nie zostawiać np na całą noc. Bo już będzie po narzędziach...
.......
U nas natomiast nie mają nic przeciwko Aldesanowi za to twierdzą,że sterylizatory kulkowe nie sa skuteczne,raczej własnie chemiczna dezynfekcja...lub autoklaw do narzędzi wielorazowego urzytku.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-08 20:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.