Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-11, 14:25   #511
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez crazyagness Pokaż wiadomość
przeproteinowuje - tzn?
Używasz zbyt dużej ilości protein/za często w stosunku do potrzeb włosów, co skutkuje przesuszeniem, pogrubieniem i spuszeniem, łamliwością, w niektórych przypadkach rozciągliwością włosa. Żeby to określić, trzeba przeanalizować pielęgnację. Co druga osoba, która trafia na ten wątek, ma przeproteinowane włosy. O co nietrudno, bo producenci upychają (głównie) keratynę gdzie popadnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:46   #512
crazyagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używasz zbyt dużej ilości protein/za często w stosunku do potrzeb włosów, co skutkuje przesuszeniem, pogrubieniem i spuszeniem, łamliwością, w niektórych przypadkach rozciągliwością włosa. Żeby to określić, trzeba przeanalizować pielęgnację. Co druga osoba, która trafia na ten wątek, ma przeproteinowane włosy. O co nietrudno, bo producenci upychają (głównie) keratynę gdzie popadnie.
jesli chodzi o keratynę to stosuję maske do włosów z Biovax z keratyną (biało-niebieska) - po niej moje włosy wyglądają najlepiej
powiem szczerze że nie wiem w czym jest problem bo na prawdę tyle produktów ile ja przetestowałam to jest na prawde ogrom, a poprawy widocznej niestety nie widzę... stosowałam i szampony ziołowe i drogeryjne i po prostu tragedia..
crazyagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:53   #513
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez crazyagness Pokaż wiadomość
jesli chodzi o keratynę to stosuję maske do włosów z Biovax z keratyną (biało-niebieska) - po niej moje włosy wyglądają najlepiej
powiem szczerze że nie wiem w czym jest problem bo na prawdę tyle produktów ile ja przetestowałam to jest na prawde ogrom, a poprawy widocznej niestety nie widzę... stosowałam i szampony ziołowe i drogeryjne i po prostu tragedia..
A inne produkty z proteinami? Jakie masz i jak często ich używasz?
Jakie miałaś włosy przed prostowaniem?
Jaki masz skręt, czym i jak/kiedy czeszesz włosy?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 15:03   #514
crazyagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A inne produkty z proteinami? Jakie masz i jak często ich używasz?
Jakie miałaś włosy przed prostowaniem?
Jaki masz skręt, czym i jak/kiedy czeszesz włosy?
aktualnie uzywam szamponu i odżywki z VitalDerm - po nich mam bardzo dużo baby hair i włosy są totalnie przesuszone, na zmianę z szamponem i odżywką z Garnier - oil repair lub odżywką lnianą z Herbal Care. Wszystkie działają podobnie, wydaje mi się że najlepszy stan moich włosów jest po umyciu Garnierem + odżywka.
Przez prostowaniem włosów miałam włosy falowane, teraz też takie mam tylko podkreślam ich skręt mleczkiem do włosów kręconych
włosy czeszę szczotką (nie po umyciu bo układam je palcami)
crazyagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 15:12   #515
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez crazyagness Pokaż wiadomość
aktualnie uzywam szamponu i odżywki z VitalDerm - po nich mam bardzo dużo baby hair i włosy są totalnie przesuszone, na zmianę z szamponem i odżywką z Garnier - oil repair lub odżywką lnianą z Herbal Care. Wszystkie działają podobnie, wydaje mi się że najlepszy stan moich włosów jest po umyciu Garnierem + odżywka.
Przez prostowaniem włosów miałam włosy falowane, teraz też takie mam tylko podkreślam ich skręt mleczkiem do włosów kręconych
włosy czeszę szczotką (nie po umyciu bo układam je palcami)
Vital Derm odżywka ma proteiny jedwabiu, Farmona lniana keratynę, więc możliwa jest opcja, że używasz za dużo/za często protein. Garnier Oleo Repair nie ma protein, u niektórych źle może działać obecność alkoholu izopropylowego, ale piszesz że u Ciebie jest dobrze.

Szukałaś porady na podforum dla kręconych?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 17:27   #516
crazyagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Vital Derm odżywka ma proteiny jedwabiu, Farmona lniana keratynę, więc możliwa jest opcja, że używasz za dużo/za często protein. Garnier Oleo Repair nie ma protein, u niektórych źle może działać obecność alkoholu izopropylowego, ale piszesz że u Ciebie jest dobrze.

Szukałaś porady na podforum dla kręconych?
nie znam się za bardzo na składach i nie wiem jak szukać w takim razie odżywek bez protein
nie, ale zajrzę
crazyagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 17:31   #517
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez crazyagness Pokaż wiadomość
nie znam się za bardzo na składach i nie wiem jak szukać w takim razie odżywek bez protein
Pigułka nt protein
http://www.wiedzmabloguje.com/2012/0...w-i-skory.html
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 17:44   #518
luvargetlam
Przyczajenie
 
Avatar luvargetlam
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Problem z włosami, suche, rzadkie etc.

Witam
Właściwie można powiedzieć że jestem tu nowa więc z góry przepraszam za błędy.
Chciałabym się poradzić Was w sprawie moich włosów. Zacznę od początku.
Farbuje włosy już około rok. Najpierw na blond pozniej przeszłam na brąz a potem znowu wróciłam do blondu. Od podstawowki ok 5-6 klasy zaczęłam te moje kłaczki prostowac (obecnie jestem w 2 technikum). Ostatnio miałam fazę na mycie rano i suszenie bo jak umyje wieczorem to rano już tracą na objętości i robią się kluseczki. Kiedyś moja koleżanka powiedziała mi co zrobiłam z moimi włosami, że kiedyś miałam gęste, mama twierdzi tak samo ale ja sobie nie przypominam żebym miała ich więcej niż tylko 5 w siedmiu rzędach. Co ja mogę zrobić z tymi moimi kudłami żeby nie były suche na koncach i się nie łamały. Podcięłam już je. Tylko pytanie co mam używać żeby były ładne i lsniace a jednoczesnie żeby nie było ich za mało. Wieem, że zle zrobilam ale pocieniowalam sobie wlosy bo gdybym nie miala ich pocieniowanych to bylyby takie oklapniete u góry i po prostu brzydkie. Dodam jeszcze ze strasznie mi i przetłuszczaja sie. Aa no i sięgają mi tak do początku łopatek. Nie ma mowy o przestaniu malować. Postanowilam ze bede malowac tylko odrosty. Hmm co polecicie mi na te włosy żeby mi urosły jak najszybciej, żeby było ich więcej, by sie błyszczały i tak dalej. Wiem że chaotycznie ale mam nadzieje ze zrozumiecie. Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
luvargetlam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 19:01   #519
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z włosami, suche, rzadkie etc.

Cytat:
Napisane przez luvargetlam Pokaż wiadomość
Witam
Właściwie można powiedzieć że jestem tu nowa więc z góry przepraszam za błędy.
Chciałabym się poradzić Was w sprawie moich włosów. Zacznę od początku.
Farbuje włosy już około rok. Najpierw na blond pozniej przeszłam na brąz a potem znowu wróciłam do blondu. Od podstawowki ok 5-6 klasy zaczęłam te moje kłaczki prostowac (obecnie jestem w 2 technikum). Ostatnio miałam fazę na mycie rano i suszenie bo jak umyje wieczorem to rano już tracą na objętości i robią się kluseczki. Kiedyś moja koleżanka powiedziała mi co zrobiłam z moimi włosami, że kiedyś miałam gęste, mama twierdzi tak samo ale ja sobie nie przypominam żebym miała ich więcej niż tylko 5 w siedmiu rzędach. Co ja mogę zrobić z tymi moimi kudłami żeby nie były suche na koncach i się nie łamały. Podcięłam już je. Tylko pytanie co mam używać żeby były ładne i lsniace a jednoczesnie żeby nie było ich za mało. Wieem, że zle zrobilam ale pocieniowalam sobie wlosy bo gdybym nie miala ich pocieniowanych to bylyby takie oklapniete u góry i po prostu brzydkie. Dodam jeszcze ze strasznie mi i przetłuszczaja sie. Aa no i sięgają mi tak do początku łopatek. Nie ma mowy o przestaniu malować. Postanowilam ze bede malowac tylko odrosty. Hmm co polecicie mi na te włosy żeby mi urosły jak najszybciej, żeby było ich więcej, by sie błyszczały i tak dalej. Wiem że chaotycznie ale mam nadzieje ze zrozumiecie. Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Przestać prostować.
Zacząć stosować odżywki i maski.
Możesz spróbować olejowania.
Rozdwojone końce podciąć.
Używać serum silikonowego na końcówki.
Zacząć stosować suplementację wewnętrzną i wcierki/oleje przyśpieszające porost - jeśli rzeczywiście miałaś gęstsze włosy, to jest szansa, że wyrośnie ich więcej, możliwe jest też przyśpieszenie porostu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:28   #520
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Problem z włosami, suche, rzadkie etc.

A jaki olejek polecacie do włosów? Teraz w Naturze na promocji jest
Kuracja z olejkiem arganowym z Mariona (buteleczka 50ml)
i z Loton Spa& Beauty Olejki arganowy i kokosowy
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:44   #521
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z włosami, suche, rzadkie etc.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A jaki olejek polecacie do włosów? Teraz w Naturze na promocji jest
Kuracja z olejkiem arganowym z Mariona (buteleczka 50ml)
i z Loton Spa& Beauty Olejki arganowy i kokosowy
Do olejowania włosów czy do zabezpieczania końcówek? Jak do olejowania to olej/olejek bez silikonów, jak do zabezpieczania to Marion się nada. Składu tego drugiego nie znam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 14:58   #522
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Problem z włosami, suche, rzadkie etc.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Do olejowania włosów czy do zabezpieczania końcówek? Jak do olejowania to olej/olejek bez silikonów, jak do zabezpieczania to Marion się nada. Składu tego drugiego nie znam.
Na tym blogu są składy
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 21:54   #523
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Jaki sprey polecacie do zabezpieczenia wlosow przed wysoka temperatura? I drugie pytanie czy sa jakies spreye nawilzajace pachnace?
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 12:56   #524
19lipiec
Przyczajenie
 
Avatar 19lipiec
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam Was wszystkie.
W tym dziale udzielam się pierwszy raz i szczerze liczę na Waszą pomoc...
Od początku.
Nigdy nie przykuwałam uwagę swoim włosom, nie dbałam o nie w żadnen sposób.... tapirowanie, lakier - oby włosy mi nie przeszkadzały.
Nie używałam odżywek, olejków ani nic z tych rzeczy. Generalnie nie lubiłam uczucia miękkich nie układających się włosów.
Moje czynności jakie robiłam przy włosach: mycie szamponem (zazwyczaj do włosów przetłuszczających się - 2 dnia mam już mega tłuste), mokre włosy psikałam lakierem do włosów, bo po opuszeniu były sztywne i nie elektryzujące się. Suszyłam suszarką, tapirowałam i tona lakieru.... wyobrażacie sobie moje włosy w jakim są stanie?
Jedno wielkie siano, suche, łamiące, matowe... koszmar.
Chcę z tym skończyć. Zazdroszczę dziewczynom długich, gęstych, lśniących włosów.
Chciałabym zacząć o nie dbać....tylko nie wiem od czego zacząć?
Jaka odżywka, olejki?
Chcę przestać je męczyć.
Dodaję zdjęcie od razu po wysuszeniu, widać co się dzieje....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10685380_946677168691245_378851735702427550_n.jpg (41,9 KB, 33 załadowań)
__________________
19lipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 13:13   #525
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez 19lipiec Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie.
W tym dziale udzielam się pierwszy raz i szczerze liczę na Waszą pomoc...
Od początku.
Nigdy nie przykuwałam uwagę swoim włosom, nie dbałam o nie w żadnen sposób.... tapirowanie, lakier - oby włosy mi nie przeszkadzały.
Nie używałam odżywek, olejków ani nic z tych rzeczy. Generalnie nie lubiłam uczucia miękkich nie układających się włosów.
Moje czynności jakie robiłam przy włosach: mycie szamponem (zazwyczaj do włosów przetłuszczających się - 2 dnia mam już mega tłuste), mokre włosy psikałam lakierem do włosów, bo po opuszeniu były sztywne i nie elektryzujące się. Suszyłam suszarką, tapirowałam i tona lakieru.... wyobrażacie sobie moje włosy w jakim są stanie?
Jedno wielkie siano, suche, łamiące, matowe... koszmar.
Chcę z tym skończyć. Zazdroszczę dziewczynom długich, gęstych, lśniących włosów.
Chciałabym zacząć o nie dbać....tylko nie wiem od czego zacząć?
Jaka odżywka, olejki?
Chcę przestać je męczyć.
Dodaję zdjęcie od razu po wysuszeniu, widać co się dzieje....
Jakakolwiek odżywka powinna być w tej sytuacji dobrym pomysłem.
Spróbuj któregoś Biovaxa (najpierw najlepiej saszetkę, bo nie każdemu pasuje), albo np Biovaxy z serii BB. Któryś Gliss Kur np Nutritive Oil jako odżywka proteinowa, jakiś nawilżacz np Natur Vital z aloesem, może Equlibra.

Tak jak pisałam, każda odżywka może się sprawdzić na włosach, które żadnej nie widzą. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby obserwować reakcje włosów, bo niektóre składniki można przedawkować (np proteiny).
Jak masz ochotę się pobawić, to spróbuj olejowania, u niektórych działa.
Na końcówki jakieś serum/olejek z silikonami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:18   #526
anetka780
Przyczajenie
 
Avatar anetka780
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wierzbica, z domu:)
Wiadomości: 24
GG do anetka780
Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Witam Was Kobietki Mam do Was wielką prośbę,więc kilka dni temu rozjaśniałam całe włosy gdyż chciałam zejść do jaśniejszego koloru. Teraz moje włosy nie są w najlepszej kondycji...i też moje pytanie/prośba mogły byście polecić jakieś sprawdzone odżywki do regeneracji włosów bądź maski?? Słyszałam że olej kokosowy jest dobry tylko nie bardzo wiem gdzie go mogła bym kupić może wie któraś z Was gdzie go dostanę?? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
anetka780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 22:00   #527
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez anetka780 Pokaż wiadomość
Witam Was Kobietki Mam do Was wielką prośbę,więc kilka dni temu rozjaśniałam całe włosy gdyż chciałam zejść do jaśniejszego koloru. Teraz moje włosy nie są w najlepszej kondycji...i też moje pytanie/prośba mogły byście polecić jakieś sprawdzone odżywki do regeneracji włosów bądź maski?? Słyszałam że olej kokosowy jest dobry tylko nie bardzo wiem gdzie go mogła bym kupić może wie któraś z Was gdzie go dostanę?? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
To jest odpowiedni wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=736519&page=18
Na każdej stronie pojawiają się nazwy masek i odżywek, których warto spróbować przy zniszczonych włosach.
Olej kokosowy to nie jest najlepszy wybór w Twoim przypadku, to jest olej raczej do włosów zdrowych i w lepszej kondycji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 22:21   #528
anetka780
Przyczajenie
 
Avatar anetka780
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wierzbica, z domu:)
Wiadomości: 24
GG do anetka780
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Dziękuję za odpowiedz,zapytałam o ten olej kokosowy bo gdzieś na jakimś forum dziewczyny się rozpisywały że pomógł im w zregenerowaniu włosów.
anetka780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 23:01   #529
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

witajcie .trafiła mi sie ostatnio maska Glorii. I o ile emulsje kocham tak maska nie robi nic z moimi włosami.(czym poza gliceryna moznaby ja wzbogacic?) (a emulsja juz na wykonczeniu a z dostepnoscia oj kiepsko)
ale chciałam wam napisac ze dzisiaj z głupia (po 2 miesiecznej przerwie) nałozyłam olej na włosy .Kujawskitak tak wiem internet az huczy ze to do smazenia
jestem zachwycona (a nie wiem czy wam pisałam próbowałam wczesniej innych)
w koncu mam koncówki nie odstajace od reszty owłosienia !!!!! (stosowałam czesto jakies silikonowe zabezpieczacze ale srednio sie sprawdzały)
u mojej mamy widziałam jeszcze kujawski nierafinowany z krótka datą sprobuje taki kupic, a jak mi nie spasuje to zostaje przy kujawskim

ps.chimay masz cudne włosy warto było sie męczyc nie?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 09:55   #530
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Może się zdarzyć, że będzie pasował sfatygowanym włosom, ale teoria jest taka, że to olej wnikający, przez co włazi pod łuski, podnosi je i napusza włosy.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
witajcie .trafiła mi sie ostatnio maska Glorii. I o ile emulsje kocham tak maska nie robi nic z moimi włosami.(czym poza gliceryna moznaby ja wzbogacic?) (a emulsja juz na wykonczeniu a z dostepnoscia oj kiepsko)
To zależy, czy chcesz sięgać po półprodukty ze sklepów internetowych, czy coś apteczno - chałupniczego. Jak to pierwsze, to wybór masz duży. Jak drugie to poza gliceryną np glut z siemienia (nawilżacz), lecytyna (kapsułki), jajco (proteiny), oleje, nafta.


Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ale chciałam wam napisac ze dzisiaj z głupia (po 2 miesiecznej przerwie) nałozyłam olej na włosy .Kujawskitak tak wiem internet az huczy ze to do smazenia
jestem zachwycona (a nie wiem czy wam pisałam próbowałam wczesniej innych)
w koncu mam koncówki nie odstajace od reszty owłosienia !!!!! (stosowałam czesto jakies silikonowe zabezpieczacze ale srednio sie sprawdzały)
u mojej mamy widziałam jeszcze kujawski nierafinowany z krótka datą sprobuje taki kupic, a jak mi nie spasuje to zostaje przy kujawskim
E tam, niektórzy olejują tylko typowo spożywczymi i są zadowoleni. Nie trzeba od razu wydawać nie wiadomo ile kasy i sprowadzać nie wiadomo skąd egzotyczne cuda, bo może się okazać, że włosy bardziej lubią to, co pod ręką.


Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ps.chimay masz cudne włosy warto było sie męczyc nie?
Dziękuję Ano warto
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 08:32   #531
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

A co możecie mi powiedzieć o tej odzywce
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ne-olejki.html

Ma dobry skład?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 09:02   #532
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A co możecie mi powiedzieć o tej odzywce
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ne-olejki.html

Ma dobry skład?
Zbiera dobre opinie. A czy dobry skład - to zależy. Jeśli ktoś nie używa szamponów z siarczanami, to będzie za ciężka, bo ma silikony i parafinę. Dla mnie dyskwalifikuje ją gliceryna.
Wszystko zależy od preferencji włosów i stosowanej pielęgnacji.
Spróbować na pewno można.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 09:10   #533
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zbiera dobre opinie. A czy dobry skład - to zależy. Jeśli ktoś nie używa szamponów z siarczanami, to będzie za ciężka, bo ma silikony i parafinę. Dla mnie dyskwalifikuje ją gliceryna.
Wszystko zależy od preferencji włosów i stosowanej pielęgnacji.
Spróbować na pewno można.
A gliceryna szkodzi włosom ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 10:00   #534
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A gliceryna szkodzi włosom ?
Moim tak, jak zresztą wszystkie nawilżacze. Ale ja nie mam zniszczonych włosów, którym poświęcony jest ten wątek, więc proszę się nie sugerować

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-10-26 o 10:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 10:06   #535
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim tak, jak zresztą wszystkie nawilżacze. Ale ja nie mam zniszczonych włosów, którym poświęcony jest ten wątek, więc proszę się nie sugerować
Ale jak ktoś ma suche włosy to chyba nie powinna zaszkodzić
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 10:13   #536
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale jak ktoś ma suche włosy to chyba nie powinna zaszkodzić
Nie, suche włosy potrzebują nawilżenia.
Poza tym w odżywce Timotei jest jej mało. Ja po prostu dla pewności unikam nawet takich produktów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 10:30   #537
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, suche włosy potrzebują nawilżenia.
Poza tym w odżywce Timotei jest jej mało. Ja po prostu dla pewności unikam nawet takich produktów.
Czyli lepsza jest z Garniera z awokado (chodzi o skład) ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 10:51   #538
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Czyli lepsza jest z Garniera z awokado (chodzi o skład) ?
Nie da się zrobić takiego porównania. Skład nie określa z góry, jak zadziała kosmetyk. Tylko mając sporą wiedzę o reakcji naszych własnych włosów lub skóry można sobie gdybać, jak dany produkt się zachowa, ale i tak bez przetestowania się o tym nie przekonamy.
Podstawowa różnica jest taka, że Awokado i Karite to odzywka emolientowa bez silikonów, a Timotei Precious Oil ma silikony i trochę gliceryny.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-10-26 o 10:53
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 11:06   #539
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie da się zrobić takiego porównania. Skład nie określa z góry, jak zadziała kosmetyk. Tylko mając sporą wiedzę o reakcji naszych własnych włosów lub skóry można sobie gdybać, jak dany produkt się zachowa, ale i tak bez przetestowania się o tym nie przekonamy.
Podstawowa różnica jest taka, że Awokado i Karite to odzywka emolientowa bez silikonów, a Timotei Precious Oil ma silikony i trochę gliceryny.
emolientowa czyli jaka ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 11:37   #540
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
emolientowa czyli jaka ?
Emolienty to alkohole i kwasy tłuszczowe, oleje, masła, silikony, parafina, woski. Natłuszczają, zatrzymują wilgoć, zmiękczają i w przypadku włosów dociążają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.