Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-26, 11:55   #541
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Poradźcie jakieś odżywki do pięlegnacji włosów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Emolienty to alkohole i kwasy tłuszczowe, oleje, masła, silikony, parafina, woski. Natłuszczają, zatrzymują wilgoć, zmiękczają i w przypadku włosów dociążają.
Dziekuję
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 23:22   #542
SuperTramp_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam serdecznie wszystkie włosomaniaczki!
Muszę być dziś bardzo udana, bo udało mi się już trzykrotnie napisać długi, tłusty post, a następnie przypadkowo go skasować Tak więc tym razem w dużym skrócie chciałabym Was prosić o analizę planu pielęgnacji włosów, który ułożyłam w oparciu o wątki na forum i blogi kosmetyczne. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy włos jest inny i nie oczekuję od Was podania mi złotego środka, ale zwykłej porady dla amatorki, cobym nie doprowadziła do jeszcze większej dewastacji na głowie np. poprzez zły dobór proporcji .
Włosy suche, łamliwe, wysokoporowate (chyba) z tendencją do falowania i podatne na odkształcenia. Obecnie zniszczone nieodpowiednią pielęgnacją i okazjonalnym prostowaniem, duża część ułamana w miejscu zetknięcia z gumką przez zbyt ciasne wiązanie . Niefarbowane, po podcięciu końcówek.

Proponowany plan:
O - olejowanie (rycyna/słodkie migdały) na odżywkę humektantową Farmona Herbal Care 'Len' ew. wzbogaconą sokiem z aloesu
M - szampon bez sls, parabenów etc
O - proteinowa maska L'Biotyna Biovax Keratyna + Jedwab - jak wiadomo jest ona dość bogata co grozi przeproteinowaniem, zastanawiam się czy nie wymienić jej na Garniera Avocado i masło karite, który z drugiej strony wydaje mi się nieco zbyt ubogi jak na tak zniszczone włosy...
O - odżywka z dodatkiem lekkich silikonów - np. Mrs. Potter's czy silnie silikonowa odżywka (z użyciem szamponu oczyszczającego co jakiś czas) w celu ochrony zniszczonych włosów?

Do tego obowiązkowo jedwabne serum CHI/L'Biotyna na końcówki, wcierka (kozieradka, Jantar lub Radical), znana wszystkim maseczka z żółtka, herbata z pokrzyw, może nawet przekonam się do drożdży
Z góry dziękuję wszystkim za rady i opinie

Edytowane przez SuperTramp_94
Czas edycji: 2014-10-26 o 23:31
SuperTramp_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 23:36   #543
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez SuperTramp_94 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie włosomaniaczki!
Muszę być dziś bardzo udana, bo udało mi się już trzykrotnie napisać długi, tłusty post, a następnie przypadkowo go skasować Tak więc tym razem w dużym skrócie chciałabym Was prosić o analizę planu pielęgnacji włosów, który ułożyłam w oparciu o wątki na forum i blogi kosmetyczne. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy włos jest inny i nie oczekuję od Was podania mi złotego środka, ale zwykłej porady dla amatorki, cobym nie doprowadziła do jeszcze większej dewastacji na głowie np. poprzez zły dobór proporcji .
Włosy suche, łamliwe, wysokoporowate (chyba) z tendencją do falowania i podatne na odkształcenia. Obecnie zniszczone nieodpowiednią pielęgnacją i okazjonalnym prostowaniem, duża część ułamana w miejscu zetknięcia z gumką przez zbyt ciasne wiązanie . Niefarbowane, po podcięciu końcówek.

Proponowany plan:
O - olejowanie (rycyna/słodkie migdały) na odżywkę humektantową Farmona Herbal Care 'Len' ew. wzbogaconą sokiem z aloesu
M - szampon bez sls, parabenów etc
O - proteinowa maska L'Biotyna Biovax Keratyna + Jedwab - jak wiadomo jest ona dość bogata co grozi przeproteinowaniem, zastanawiam się czy nie wymienić jej na Garniera Avocado i masło karite, który z drugiej strony wydaje mi się nieco zbyt ubogi jak na tak zniszczone włosy...
O - emolientowa odżywka b/s Mrs. Potter's Aloes z Jedwabiem z dodatkiem lekkich silikonów w celu ochrony włosów

Do tego obowiązkowo jedwabne serum CHI/L'Biotyna na końcówki, wcierka (kozieradka, Jantar lub Radical), znana wszystkim maseczka z żółtka, herbata z pokrzyw, może nawet przekonam się do drożdży
Z góry dziękuję wszystkim za rady i opinie

Może być za dużo protein: Biovax, Mrs Potters, CHI, farmona także ma keratynę. To zależy też jakie proteiny Twoje włosy lubią i jak często. Tu przydałoby się trochę rozwagi i obserwacja.
Jak chcesz coś nawilżającego zamiast Farmony to może nowy Biovax BB, Alberto, albo dwufazówka Biovax?

Dobrze rozumiem, że jesteś dopiero przed zakupami? Biovaxa możesz najpierw spróbować w saszetce, ewetualnie wymienić na AiK Garniera tak jak piszesz.

Parabeny nie mają żadnego wpływu na kondycję włosów, więc rezygnowanie z nich jest bez sensu, no chyba że dla zasady.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-10-26 o 23:37
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:42   #544
Julka_Jul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

SuperTramp, przepraszam z góry za może niezbyt mądre pytanie, ale czy to wszystko chcesz robić w ramach jednego zabiegu ?
Julka_Jul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:51   #545
Sarkamari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny, jaki szampon zaproponujecie na zniszczone, przetłuszczające się włosy i jeszcze nie mają objętości? Dziękuję!
Sarkamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:03   #546
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Sarkamari Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jaki szampon zaproponujecie na zniszczone, przetłuszczające się włosy i jeszcze nie mają objętości? Dziękuję!
W tej sytuacji szampon dobrałabym pod kątem skóry głowy, a nie włosów czyli coś oczyszczającego, do włosów przetłuszczających się, np
Fructis Mint Fresh, Fructis Grapefruit Tonic, Pollena Eva Natura pokrzywa , albo z tej samej serii brzoza, Joanna Pokrzywa i Biała Herbata, Joanna Biosiarka.

To są szampony średnio do mocno myjacych, więc żeby nie maltretować włosów myj je metodą OMO - kładź przed myciem na mokre włosy odżywkę, która częściowo ochroni przed detergentami.
Do tego na objętość - peeling skóry głowy np kawą, ewentualnie jakaś wcierka, wywar ziołowy, ale tylko na skórę głowy, nie na włosy na długości.
Też kiedyś miałam zniszczone włosy przy tłustej skórze głowy i to jest chyba najlepsze wyjście. Jak kupisz szampon do zniszczonych, to jest duże prawdopodobieństwo, że włosy owszem, nie będa przesuszane podczas mycia, ale głowa też nie będzie domyta, bo te szampony są cięższe, mają oleje, silikony i inne emolienty, które mogą nasilać przetłuszczanie. Zaś produkty typu "do suchych włosów i tłustej głowy" to jest moim zdaniem pomyłka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:14   #547
Sarkamari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziękuję serdecznie! Pytanie co do peeling kawą. Jak go robić? Na suche czy mokre włosy? I co z odżywkami, jakie odżywki? Bo pierwszy raz słyszę o używaniu do mycia. Na suche czy mokre włosy?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Chimay, co myślisz o otcie jablkowym?
Sarkamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 13:26   #548
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Sarkamari Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie! Pytanie co do peeling kawą. Jak go robić? Na suche czy mokre włosy? I co z odżywkami, jakie odżywki? Bo pierwszy raz słyszę o używaniu do mycia. Na suche czy mokre włosy?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Chimay, co myślisz o otcie jablkowym?
Koniecznie na mokre, zaparzoną kawą wymieszaną z szamponem (ja lubię fusy z takiej zaparzonej i wypitej, bo jak używam kawy specjalnie parzonej do peelingu małą ilością wody, to skóra potem jest powleczona taką aksamitno - woskową warstewką, co jest fajne na ciele, ale nie na głowie).
Tutaj więcej:
http://moje-bubble.blogspot.com/2014...kory-gowy.html
Można dodać kilka kropli olejku eterycznego, który działa antybakteryjnie, odświeżająco np cedrowy, pomarańczowy, tea tree.

Metoda OMO

Ocet - do płukanki zakwaszającej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:34   #549
Sarkamari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Serdecznie dziękuję za pomoc!!!
Sarkamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 22:25   #550
SuperTramp_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dzięki wielkie Chimay za odpowiedź Faktycznie wymienię Farmonę na Biovaxa BB lub NutriQuick w zależności od tego którą uda mi się dorwać, skład wydaje się rozsądny.
Czy zamiana jedwabiu CHI na Biovax A+E jest dobrym pomysłem? Może ten drugi zawiera mniejszą liczbę protein? Chciałabym się też dopytać o tę odżywkę silikonową, która nie zaatakuje mnie dodatkowo proteinami - bo większość tu na forum polecanych działa w dokładnie innym kierunku, bezsilikonowa, za to silnie nasycona proteinami
Jestem jeszcze przed zakupami, mieszkam za granicą i szykuję się do zamówienia produktów przez internet, chciałabym zawrzeć wszystko w jednym zamówieniu, także wszelkie rady mile widziane

Julka_Jul owszem, powtarzanego zresztą co 2-3 dni trochę mnie to przeraża, nie powiem, ale jeśli może to zapobiec kruszeniu się i wypadaniu moich włosów to chyba warto spróbować
SuperTramp_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 12:21   #551
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Wiecej wcale nie oznacza lepiej :p
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 13:02   #552
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez SuperTramp_94 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Chimay za odpowiedź Faktycznie wymienię Farmonę na Biovaxa BB lub NutriQuick w zależności od tego którą uda mi się dorwać, skład wydaje się rozsądny.
Czy zamiana jedwabiu CHI na Biovax A+E jest dobrym pomysłem? Może ten drugi zawiera mniejszą liczbę protein? Chciałabym się też dopytać o tę odżywkę silikonową, która nie zaatakuje mnie dodatkowo proteinami - bo większość tu na forum polecanych działa w dokładnie innym kierunku, bezsilikonowa, za to silnie nasycona proteinami
Jestem jeszcze przed zakupami, mieszkam za granicą i szykuję się do zamówienia produktów przez internet, chciałabym zawrzeć wszystko w jednym zamówieniu, także wszelkie rady mile widziane

Julka_Jul owszem, powtarzanego zresztą co 2-3 dni trochę mnie to przeraża, nie powiem, ale jeśli może to zapobiec kruszeniu się i wypadaniu moich włosów to chyba warto spróbować
Biovax A+E swego czasu cieszył się powodzeniem, ale myślę że spokojnie możesz spróbować jakiegokolwiek innego serum/olejku bez protein.

Odżywki z silikonami bez protein to rzeczywiście może być problem, bo proteiny są od jakiegoś czasu pakowane do coraz większej ilości kosmetyków (moim osobistym "faworytem" jest Gliss Kur, który produkuje pond 10 różnych serii do włosów i każdą jedną musi naszpikować keratyną).
Dove nie są nimi przeładowane, na pewno wersja z olejami jest bezproteinowa, ale nie mam pewności, co do reszty, trzeba po prostu patrzeć na składy. Timotei też mogą się sprawdzić, ostatnio dobre opinie zbiera Preciuos Oil.

Tylko miej świadomość, że jeśli będziesz używać odżywek z silikonami (parafina też wraca wreszcie do łask, w paru odżywkach Dove i Timotei jest), to nie wystarczy Ci szampon bez siarczanów, a przynajmniej nie na dłuższą metę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 20:29   #553
Kamilkowa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam : )
Jestem początkującą włosomaniaczką i mam straszny problem z suchymi, zniszczonymi i wypadającymi włosami. Mam strasznie rozdwojone końcówki, które wyglądają jak siano ; / Nie używam prostownicy, lokówki, jedynie suszarkę z lekkim nawiewem. Wcześniej farbowałam włosy, jednak od paru miesięcy tego nie robię (fryzjerka twierdzi, że na pewno włosy nie zniszczyły się od farby, gdyż ona podobno stosuje takie, które włosów nie niszczą)
Stosuję napar z kozieradki przed każdym myciem, myję szamponem Pharmaceris do włosów osłabionych i wypadających, a po myciu stosuję odżywkę Garnera Avocado i Karite (raz w tygodniu maskę Sleek Line Stapiz) i na końcówki serum wzmacniające z olejkiem z kokosa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...age-serum.html
Łykam olej z wiesiołka, tran i Skrzyp+vit z bambusem z firmy Nord Farm.
Pomimo stosowania tych kosmetyków, moje włosy dalej wyglądaja na strasznie przesuszone. Co mogłabym zrobić, żeby wyglądały na nawilżone? Jaką maskę/odżywkę stosować? Planuję kupić maskę z Kallos (keratynową i czekoladową), czy to będzie dobry wybór?
Będę wdzięczna za każdą pomoc : )

Edytowane przez Kamilkowa_
Czas edycji: 2014-11-06 o 20:55
Kamilkowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 20:05   #554
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Witajcie

Postanowiłam założyć ten wątek, aby uzyskać pomoc od Was, bo nie wiem już co robić..

Zrobiłam dziś zdjęcia włosów oraz końcówek i chciałabym, żebyście mi powiedziały, czy jest aż tak źle jak myślę?

Pewnie dawno bym już ścięła włosy, ale bardzo mi zależy, żeby tego nie robić, dlatego zastanawiam się, czy jest jeszcze jakiś sposób, żeby im pomóc..

Obecnie włosy wypadają mi garściami, przy każdym myciu- prawie codziennie wyczesuję cały pukiel włosów.. do tego sporo zostaje w wannie i przez cały dzień też wychodzą.. Strasznie jest też przy skalpie... zrobiły mi się tak zwane zakola.. widać to dopiero gdy założę opaskę..

Na samej górze widac moje włosy, potem niżej gdzieniegdzie plamy po czarnej hennie... a na samym dole pozostałości po rozjasnianiu... które oczywiście nie wyszło.
Włosy są połamane na całej długości..


Czy możecie mi doradzić co robić?

Co zrobić, żeby przestały tak wypadać?

Co zrobić, żeby włosy się nie łamały na całej długości? i czy mogę coś zrobić, żeby nie było tak widać tych połamanych włosów...? Szczególnie widać pod światło..

W jakiej fryzurze mam spać?



Marta

Edytowane przez 4eternity
Czas edycji: 2014-12-07 o 13:22
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 08:06   #555
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Witajcie

Postanowiłam założyć ten wątek, aby uzyskać pomoc od Was, bo nie wiem już co robić..

Zrobiłam dziś zdjęcia włosów oraz końcówek i chciałabym, żebyście mi powiedziały, czy jest aż tak źle jak myślę?

Pewnie dawno bym już ścięła włosy, ale bardzo mi zależy, żeby tego nie robić, dlatego zastanawiam się, czy jest jeszcze jakiś sposób, żeby im pomóc..

Obecnie włosy wypadają mi garściami, przy każdym myciu- prawie codziennie wyczesuję cały pukiel włosów.. do tego sporo zostaje w wannie i przez cały dzień też wychodzą.. Strasznie jest też przy skalpie... zrobiły mi się tak zwane zakola.. widać to dopiero gdy założę opaskę..

Na samej górze widac moje włosy, potem niżej gdzieniegdzie plamy po czarnej hennie... a na samym dole pozostałości po rozjasnianiu... które oczywiście nie wyszło.
Włosy są połamane na całej długości..


Czy możecie mi doradzić co robić?

Co zrobić, żeby przestały tak wypadać?

Co zrobić, żeby włosy się nie łamały na całej długości? i czy mogę coś zrobić, żeby nie było tak widać tych połamanych włosów...? Szczególnie widać pod światło..

W jakiej fryzurze mam spać?


Marta
Na tych zdjęciach nie widać tragedii, ale skoro twierdzisz, że wypadają Ci tak, że aż zrobiły się zakola, to ja bym z tym szła do lekarza i na badania, zamiast szukać metod domowych na forum.
Jeśli są połamane na całej długości (czego też tutaj za bardzo nie widać), to bez podcięcia się nie obejdzie, złamany włos się nie zrośnie.
W jakiej fryzurze sypiasz? Najlepsze opcje to wysoki kok albo warkocz, zależy co komu pasuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 09:02   #556
Patiiix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Hej dziewczyny

Chciałabym uzyskać od Was porady,bo może znajdą się osoby,które miały podobną sytuacje
Od długiego czasu codziennie myję włosy (po prostu nie lubię mieć przetłuszczonych),czy uważacie,że codzienne mycie szkodzi czy pomaga raczej włosom?
Do tego myje je raczej "na szybko",dlatego też muszę je suszyć. Oprócz tego codziennie je prostuje. Próbowałam tego nie robić,ale moje włosy już tak się "przyzwyczaiły" do prostowania,że bez tego wyglądają jak siano..
Ostatnio jednak ich kondycja jest okropna. Końcówki rozdwojone,ogólna masakra ;/ Postanowiłam się za nie zabrać tylko,że już sama nie wiem od czego zacząć,aby naprawdę im pomóc i doprowadzić je do ładnego,zdrowego wyglądu.
Wcześniej farbowałam włosy mniej więcej raz na miesiąc,a teraz postanowiłam używać szamponetek (ok. 3 razy w miesiącu). Nie wiem czy to dobry wybór? Czy faktycznie szamponetki mniej niszczą włosy?
Poza tym planuję zacząć myć włosy co drugi dzień,aby ich codziennie nie suszyć. Mam problem z tym prostowaniem,bo nie wiem co zrobić,aby bez prostowania wyglądały ładnie,a nie jak siano. Macie jakiś pomysł?
Do tego kupiłam sobie jakieś serum Garniera na rozdwojone końcówki,aby chociaż trochę poprawić ich wygląd oraz tabletki drożdżowe,bo naczytałam się,że również pomagają.
Czy któraś z Was ma za sobą podobną "walkę" o ładne włosy? Wiem,że to raczej przez głupotę (codzienne suszenie,prostowanie,częs te farbowanie..) moje włosy są w takim stanie,ale chce naprawić swój błąd
Patiiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 09:19   #557
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Zazwyczaj śpię w rozpuszczonych włosach.

Myślałam, że właśnie od koka na noc mogą się łamać...

Robiłam badania krwi, miałam pare pozycji za nisko. w takim razie powtórzę i może udam się także do endokrynologa.
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 09:27   #558
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Cytat:
Napisane przez Patiiix Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Chciałabym uzyskać od Was porady,bo może znajdą się osoby,które miały podobną sytuacje
Od długiego czasu codziennie myję włosy (po prostu nie lubię mieć przetłuszczonych),czy uważacie,że codzienne mycie szkodzi czy pomaga raczej włosom?
Do tego myje je raczej "na szybko",dlatego też muszę je suszyć. Oprócz tego codziennie je prostuje. Próbowałam tego nie robić,ale moje włosy już tak się "przyzwyczaiły" do prostowania,że bez tego wyglądają jak siano..
Ostatnio jednak ich kondycja jest okropna. Końcówki rozdwojone,ogólna masakra ;/ Postanowiłam się za nie zabrać tylko,że już sama nie wiem od czego zacząć,aby naprawdę im pomóc i doprowadzić je do ładnego,zdrowego wyglądu.
Wcześniej farbowałam włosy mniej więcej raz na miesiąc,a teraz postanowiłam używać szamponetek (ok. 3 razy w miesiącu). Nie wiem czy to dobry wybór? Czy faktycznie szamponetki mniej niszczą włosy?
Poza tym planuję zacząć myć włosy co drugi dzień,aby ich codziennie nie suszyć. Mam problem z tym prostowaniem,bo nie wiem co zrobić,aby bez prostowania wyglądały ładnie,a nie jak siano. Macie jakiś pomysł?
Do tego kupiłam sobie jakieś serum Garniera na rozdwojone końcówki,aby chociaż trochę poprawić ich wygląd oraz tabletki drożdżowe,bo naczytałam się,że również pomagają.
Czy któraś z Was ma za sobą podobną "walkę" o ładne włosy? Wiem,że to raczej przez głupotę (codzienne suszenie,prostowanie,częs te farbowanie..) moje włosy są w takim stanie,ale chce naprawić swój błąd
Suszenie umiejętnie, nie gorącym powietrzem z reguły nie wyrządza włosom szkody. Za to bez odstawienia prostownicy nie będziesz mieć ładnych włosów. Skoro już teraz są sianowate i zniszczone, to przy dalszym używaniu prostownicy jest tylko kwestią czasu, kiedy zaczną się kruszyć.

Nie opisałaś w ogóle pielęgnacji, stosujesz jakiekolwiek odżywki, maski? To jest podstawa przy zniszczonych włosach.

Co do farbowania, to wszystko zależy od włosów, jedne znoszą je dobrze, dla innych to jest zabójcze. Zależy też od farby i metody (np wiele kobiet nakłada od razu farbę na całość, zamiast farbować tylko odrosty i na ostatnie 5-10 minut przeciągnąć farbę na długość).
Na blogu Mysi jest świetny wpis o szamponetkach, to Ci powinno rozjaśnić sprawę.
Nie napisałaś nic o kolorze, może henna byłaby dla Ciebie jakimś rozwiązaniem (pod warunkiem, że nie farbujesz na blond).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:46   #559
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Na zdjęciach nie widac niestety rzeczywistego stanu, ale naprawdę jest fatalnie... Włosy są połamane na całej długości, tylko nie mam kompletnie pojecia od czego. ..
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 21:14   #560
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Na zdjęciach nie widac niestety rzeczywistego stanu, ale naprawdę jest fatalnie... Włosy są połamane na całej długości, tylko nie mam kompletnie pojecia od czego. ..
Rozjaśnianie na pewno nie pozostało bez wpływu na ich kondycję. Poza tym nic nie piszesz o pielęgnacji, jej brak lub niewłaściwa produkty też mogą włosy zniszczyć.
Ja bym się w tej sytuacji najbardziej martwiła tym dużym wypadaniem.
To co połamane, trzeba ściąć, jak tego nie zrobisz, to zniszczenia będą szły ku górze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 21:36   #561
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rozjaśnianie na pewno nie pozostało bez wpływu na ich kondycję. Poza tym nic nie piszesz o pielęgnacji, jej brak lub niewłaściwa produkty też mogą włosy zniszczyć.
Ja bym się w tej sytuacji najbardziej martwiła tym dużym wypadaniem.
To co połamane, trzeba ściąć, jak tego nie zrobisz, to zniszczenia będą szły ku górze.

Wcześniej używałam szamponu alterra z rossmana i odzywki alterra.
Włosy zaczęły wychodzić garściami po jakichś dwóch miesiącach od używania naturalnego szamponu.

Od paru dni myję shaumą ziołową i nakładam odzywkę alterra na całą długość.

Nie suszę, codziennie chodzę w luznym warkoczu.

Śpię w rozpuszczonych włosach.

Używam szczotki tangle teezer.

Psikam lakierem gdy wychodzę na te połamane włosy na wysokości uszu. Reszta schowana jest w warkoczu...

NIc więcej nie robię.
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 09:17   #562
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

dziewczyny, czy maski z Kallosa (algowa albo keratynowa) zawierają proteiny? Nadadzą się do przeproteinowanych włosow?
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 09:36   #563
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Kamilkowa_ Pokaż wiadomość
Witam : )
Jestem początkującą włosomaniaczką i mam straszny problem z suchymi, zniszczonymi i wypadającymi włosami. Mam strasznie rozdwojone końcówki, które wyglądają jak siano ; / Nie używam prostownicy, lokówki, jedynie suszarkę z lekkim nawiewem. Wcześniej farbowałam włosy, jednak od paru miesięcy tego nie robię (fryzjerka twierdzi, że na pewno włosy nie zniszczyły się od farby, gdyż ona podobno stosuje takie, które włosów nie niszczą)
To zależy w dużej mierze od samych włosów, są takie dla których koloryzacja jest zabójcza i takie, na których nie robi wielkiego wrażenia.

Cytat:
Napisane przez Kamilkowa_ Pokaż wiadomość
Stosuję napar z kozieradki przed każdym myciem, myję szamponem Pharmaceris do włosów osłabionych i wypadających, a po myciu stosuję odżywkę Garnera Avocado i Karite (raz w tygodniu maskę Sleek Line Stapiz) i na końcówki serum wzmacniające z olejkiem z kokosa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...age-serum.html
Łykam olej z wiesiołka, tran i Skrzyp+vit z bambusem z firmy Nord Farm.
Pomimo stosowania tych kosmetyków, moje włosy dalej wyglądaja na strasznie przesuszone. Co mogłabym zrobić, żeby wyglądały na nawilżone? Jaką maskę/odżywkę stosować? Planuję kupić maskę z Kallos (keratynową i czekoladową), czy to będzie dobry wybór?
Będę wdzięczna za każdą pomoc : )
Którego Sleeka używasz?
Twoje końcówki mogą być przesuszone przez serum z keratyną i jedwabiem - regularne i częste używanie protein u wielu osób prowadzi do efektów odwrotnych od pożądanych.
Ja bym postawiła bardziej na nawilżanie niż na proteiny, które są w obu Kallosach, które chcesz kupić.


Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy maski z Kallosa (algowa albo keratynowa) zawierają proteiny? Nadadzą się do przeproteinowanych włosow?
Keratynowa jak sama nazwa wskazuje zawiera proteiny. Algowa nie jest typowym proteinowcem, chociaż algi mają sporo białka, więc na włosy nadwrażliwe na proteiny się nie nadadzą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 15:33   #564
wyindywidualizowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Unhappy Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Witam Was serdecznie !
Zacznę od tego, że jestem mężczyzną w wieku 19 lat - niedługo.
Problem wynika już z samego tytuły mam problem z moimi włosami i nie mam pojęcia co stosować żeby je w jakikolwiek sposób odżywić.
Otóż, problem z moimi włosami zaczął się już pewnie jakiś czas temu ale dopiero z wiekiem zacząłem rozumieć, stało się to denerwujące. Na mojej głowie jest siano !
Nie to, że jestem jakimś wieśniakiem, choć mieszkam w małym miasteczku. Lubię o siebie dbać od 16 roku życia zaczął zauważać swoje niedoskonałości niektóre już wykluczyłem, choćby to, że Rok temu skończyłem kurację antybiotykową na wstrętne pryszcze( mogę podzielić się informacjami, wręcz służę pomocą)
Ale zacznijmy od tego, że nie stosuje jakiś markowych produktów do włosów.
Zwykłe szampony w granicach- 15 zł, nie używam odżywek bo nie wiem jakich.
Nie wiem jak się do tego zabrać, otóż moje włosy są:
-Suche
-Przerzedzają się
-Są bardzo zniszczone
Aktualnie moje włosy są dość średniej wielkości, często zapuszczam grzywkę i boki skracam wiec można ująć to za taką normę.
Mam zamiar obciąć się teraz dosyć krótko, obciąć grzywkę i wszytko tak na równo i zastosować jakieś odżywki tylko jakie ??????????
Proszę o pomoc i rozważenie tego co napisałem.
Oczekuję żeby te włosy by trochę bardziej grubsze, nie takie suche i gęstsze !
Dostosuję się do porad, będę aktywnie starał się odpisywać na zadane pytania i niektóre problemy.
I tak, kiedyś stosowałem suszarkę i prostownicę przez co je zniszczyłem włosy i zdaje sobie z tego sprawę dlatego też, teraz muszę je obciąć to wiem na pewno.
Nie mogłem znaleźć trafnego tematu i dlatego piszę tutaj. Liczę na pomoc.
Dziękuję !
wyindywidualizowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 15:38   #565
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez wyindywidualizowany Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie !
Zacznę od tego, że jestem mężczyzną w wieku 19 lat - niedługo.
Problem wynika już z samego tytuły mam problem z moimi włosami i nie mam pojęcia co stosować żeby je w jakikolwiek sposób odżywić.
Otóż, problem z moimi włosami zaczął się już pewnie jakiś czas temu ale dopiero z wiekiem zacząłem rozumieć, stało się to denerwujące. Na mojej głowie jest siano !
Nie to, że jestem jakimś wieśniakiem, choć mieszkam w małym miasteczku. Lubię o siebie dbać od 16 roku życia zaczął zauważać swoje niedoskonałości niektóre już wykluczyłem, choćby to, że Rok temu skończyłem kurację antybiotykową na wstrętne pryszcze( mogę podzielić się informacjami, wręcz służę pomocą)
Ale zacznijmy od tego, że nie stosuje jakiś markowych produktów do włosów.
Zwykłe szampony w granicach- 15 zł, nie używam odżywek bo nie wiem jakich.
Nie wiem jak się do tego zabrać, otóż moje włosy są:
-Suche
-Przerzedzają się
-Są bardzo zniszczone
Aktualnie moje włosy są dość średniej wielkości, często zapuszczam grzywkę i boki skracam wiec można ująć to za taką normę.
Mam zamiar obciąć się teraz dosyć krótko, obciąć grzywkę i wszytko tak na równo i zastosować jakieś odżywki tylko jakie ??????????
Proszę o pomoc i rozważenie tego co napisałem.
Oczekuję żeby te włosy by trochę bardziej grubsze, nie takie suche i gęstsze !
Dostosuję się do porad, będę aktywnie starał się odpisywać na zadane pytania i niektóre problemy.
I tak, kiedyś stosowałem suszarkę i prostownicę przez co je zniszczyłem włosy i zdaje sobie z tego sprawę dlatego też, teraz muszę je obciąć to wiem na pewno.
Nie mogłem znaleźć trafnego tematu i dlatego piszę tutaj. Liczę na pomoc.
Dziękuję !
Tu jest właściwy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=736519&page=19

Jakiej długości masz włosy?
Zetnij, co jest rozdwojone i zniszczone. Na zagęszczenie i porost nowych włosów kup wcierkę (przykładowe: Joanna rzepa, Jantar, Seboradin) lub łykaj suplementy (poszukaj wątku na ten temat).
Kup odżywkę - skoro żadnej nie stosowałeś, to każda będzie dobra na początek. Popularne są: Biovaxy, Alterra aloes i granat, Fructis Oleo Repair i inne tej marki, Kallosy. Nie pytaj którą dokładnie, bo nikt nie przewidzi tego, jak Twoje włosy zareagują na dany produkt, dopóki sam tego nie przetestujesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 15:55   #566
wyindywidualizowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Grzywka mierzy aktualnie 10 cm, starałem się ją zapuszczać ale moja fryzjerka non stop ją przycina i cieniuje. Ale to ona w tym momencie jest najbardziej zniszczona, występuję też takie przebarwienia ( nie znam fachowej nazwy) blondu jakby, a jestem zdecydowanie brunetem. Góra ma jakieś 6cm, a boki 2cm.
Znaczy skłamałem troszkę przez chwilę stosowałem jakąś odżywkę bananową ... Ale zaprzestałem
A co do mycia to wskazane jest codzienne, prawda ?(Głupie pytanie ale wolę się upewnić)
wyindywidualizowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 16:21   #567
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez wyindywidualizowany Pokaż wiadomość
Grzywka mierzy aktualnie 10 cm, starałem się ją zapuszczać ale moja fryzjerka non stop ją przycina i cieniuje. Ale to ona w tym momencie jest najbardziej zniszczona, występuję też takie przebarwienia ( nie znam fachowej nazwy) blondu jakby, a jestem zdecydowanie brunetem. Góra ma jakieś 6cm, a boki 2cm.
Znaczy skłamałem troszkę przez chwilę stosowałem jakąś odżywkę bananową ... Ale zaprzestałem
Od kiedy masz to przebarwienie włosów?
Widziałeś jakieś zmiany po tej odżywce bananowej?

Cytat:
Napisane przez wyindywidualizowany Pokaż wiadomość
A co do mycia to wskazane jest codzienne, prawda ?(Głupie pytanie ale wolę się upewnić)
Wskazane jest tak częste mycie włosów, żeby nie były tłuste. U jednego jest to codziennie, u innych raz na tydzień.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 16:37   #568
wyindywidualizowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Od kiedy masz to przebarwienie włosów?
Widziałeś jakieś zmiany po tej odżywce bananowej?



Wskazane jest tak częste mycie włosów, żeby nie były tłuste. U jednego jest to codziennie, u innych raz na tydzień.
Przebarwienie mam dosyć długo już, moja fryzjerka mnie o tym często informowała ale chyba sama nie wiedziała co zrobić. Ogólnie bardziej to chyba widać jakoś od tamtego roku
Po tej bananowej odżywce lekkie zmiany można zauważyć, przynajmniej mi się wydaję, że włosy są troszkę bardziej natłuszczone ale to i tak nie to czego oczkuje i może troszkę gęstsze jak przejadę ręką
wyindywidualizowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 16:47   #569
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez wyindywidualizowany Pokaż wiadomość
Przebarwienie mam dosyć długo już, moja fryzjerka mnie o tym często informowała ale chyba sama nie wiedziała co zrobić. Ogólnie bardziej to chyba widać jakoś od tamtego roku
Po tej bananowej odżywce lekkie zmiany można zauważyć, przynajmniej mi się wydaję, że włosy są troszkę bardziej natłuszczone ale to i tak nie to czego oczkuje i może troszkę gęstsze jak przejadę ręką
Jeśli się nie farbuje włosów, to takie przebarwienia są najczęściej od słońca.

Odżywki Ci gęstości raczej nie nadadzą, a jeśli któraś potrafi optycznie nadać objętości, to może to zrobić kosztem usztywnienia włosów, co na zniszczonych i suchych wygląda po prostu źle. Jeśli planujesz włosy zagęścić, to działaj na skórę głowy z myślą o wyrośnięciu nowych włosków (czyli wcierki i suplementy do stosowania wewnętrznego).
Kup jakąś odżywkę, najlepiej nawilżającą, ewentualnie możesz dodać do gotowej odżywki kilka kropel gliceryny z apteki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 16:57   #570
wyindywidualizowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli się nie farbuje włosów, to takie przebarwienia są najczęściej od słońca.

Odżywki Ci gęstości raczej nie nadadzą, a jeśli któraś potrafi optycznie nadać objętości, to może to zrobić kosztem usztywnienia włosów, co na zniszczonych i suchych wygląda po prostu źle. Jeśli planujesz włosy zagęścić, to działaj na skórę głowy z myślą o wyrośnięciu nowych włosków (czyli wcierki i suplementy do stosowania wewnętrznego).
Kup jakąś odżywkę, najlepiej nawilżającą, ewentualnie możesz dodać do gotowej odżywki kilka kropel gliceryny z apteki.
Jestem zielony, a szkoda wydawać grubej kasy na nic nie dające wcierki których jest mega dużo na naszym rynku.
Mógłbym prosić o jakieś szczegóły ? Jakiego typu wcierki, jakieś nazwy ?
Nazwy typowych sumplementów.
Bo nie chce kupić czegoś co tak naprawdę nie pomoże.
Może są jakieś sprawdzone dobre domowe sposoby na poprawienie gęstości włosów ?
wyindywidualizowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.