Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-06, 15:46   #1111
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym klasycznie obstawiała przeproteinowanie, bo Barwa pokrzywowa ma taki oto skład:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Urtica Dioica Extract, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080, CI 15985

Keratyna jeszcze przed zapachem, przy regularnym stosowaniu może przeproteinować. Barwy używasz około rok, jeśli wcześniej używałaś drogeryjnych z proteinami (Gliss Kur, Nivea, ale nie tylko), to może być przyczyna.
Odżywka Farmony regenerująca też ma proteiny i to nie tylko jeden rodzaj KLIK.
Dziękuję bardzo za wskazówkę. Nie przyszłoby mi to do głowy, muszę się doszkolić.
A polecasz jakiś szampon bez protein i bez silikonów?
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 19:02   #1112
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za wskazówkę. Nie przyszłoby mi to do głowy, muszę się doszkolić.
A polecasz jakiś szampon bez protein i bez silikonów?
Zależy od potrzeb skóry głowy, bo jestem zdania, że to głównie pod nią trzeba dobierać szampon w pierwszej kolejności i trudno mi polecać jakiś szampon tylko na zasadzie "nie ma protein i silikonów" nie wiedząc, czego oczekujesz.
Lista silikonów używanych w szamponach nie jest długa, mają wszystkie podobne nazwy typu Dimethicone, Amodimethicone. Podobnie z proteinami, zawsze stoi w nazwie "Protein", najczęściej jako "Hydrolyzed (...) Protein". Najlepiej po prostu przeglądać składy przed zakupem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 19:40   #1113
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Lawsonia Inermis Extract, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Behenamidopropyl Dimethylamine, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantion, Parfum, Lactic Acid, Limonene, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Cl 16255

Czy maska z takim skladem jest dobra? Kompletnie sie na tym nie znam;-)

Zastabawiam sie jeszcze co bedzie lepsze jako odżywka na co dzień czy kallos np jagodowy albo aloesowy czy balsam babuszki agafii np https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ropolisie.html

Mam wlosy w kierunku wysokoporowatych ;-)

Edytowane przez iinnkkaa
Czas edycji: 2016-02-06 o 19:45
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 21:36   #1114
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Lawsonia Inermis Extract, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Behenamidopropyl Dimethylamine, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantion, Parfum, Lactic Acid, Limonene, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Cl 16255

Czy maska z takim skladem jest dobra? Kompletnie sie na tym nie znam;-)

Zastabawiam sie jeszcze co bedzie lepsze jako odżywka na co dzień czy kallos np jagodowy albo aloesowy czy balsam babuszki agafii np https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ropolisie.html

Mam wlosy w kierunku wysokoporowatych ;-)
To tak nie działa. Nie ma kosmetyków o dobrych składach, które pasują wszystkim i o złych, które nie pasują nikomu. Po porowatości włosów też niewiele można ocenić. Dopasowywanie kosmetyków robi się testując je a nie czytając składy. Sam skład może Ci trochę pomóc, jak już wiesz, czego Twoje włosy nie lubią, a co lubią. Ale i tak jest to zawsze loteria.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:12   #1115
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zależy od potrzeb skóry głowy, bo jestem zdania, że to głównie pod nią trzeba dobierać szampon w pierwszej kolejności i trudno mi polecać jakiś szampon tylko na zasadzie "nie ma protein i silikonów" nie wiedząc, czego oczekujesz.
Lista silikonów używanych w szamponach nie jest długa, mają wszystkie podobne nazwy typu Dimethicone, Amodimethicone. Podobnie z proteinami, zawsze stoi w nazwie "Protein", najczęściej jako "Hydrolyzed (...) Protein". Najlepiej po prostu przeglądać składy przed zakupem.
Rozumiem. Czytałam pozytywne opinie o szamponie Green Farmacy Pokrzywa zwyczajna i planuję go wypróbować, a dziś kupiłam na spróbowanie Garnier Ultra Doux z awokado i masłem karite (nie było dużego wyboru i nie zauważyłam w składzie wymienionych składników), choć teraz widzę, że ma złe opinie ;/ na KWC ale może u mnie się sprawdzi, ważne, że nie ma protein.
__________________
Vouloir c'est pouvoir.

Edytowane przez Chibiusa
Czas edycji: 2016-02-07 o 14:14
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 07:54   #1116
ulata70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Od dłuższego czasu staram się "coś zrobić" z moimi suchymi i zniszczonymi włosami. Nie będę ukrywać "zdejmowałam kolor" sama w domu. Obawiam się, że koniec końców będę musiała włosy obciąć..
ulata70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 08:21   #1117
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez ulata70 Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu staram się "coś zrobić" z moimi suchymi i zniszczonymi włosami. Nie będę ukrywać "zdejmowałam kolor" sama w domu. Obawiam się, że koniec końców będę musiała włosy obciąć..
chyba tak
nie uratujesz ich

Sama rozjaśniałam włosy i niestety musiałam podcinać co miesiąc i wczoraj też ścinałam. Farba totalnie została wypita przez te suche końce, kolor wyszedł ciemniejszy niż góra. Na szczęście i tak ścinałam więc tak nie widać
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 08:45   #1118
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez ulata70 Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu staram się "coś zrobić" z moimi suchymi i zniszczonymi włosami. Nie będę ukrywać "zdejmowałam kolor" sama w domu. Obawiam się, że koniec końców będę musiała włosy obciąć..
A jeszcze w ogóle nie podcinałaś od czasu zdejmowania koloru? Nawet 1 cm? To ruszaj do fryzjera i podetnij chociaż minimalnie, tyle ile potrafisz znieść, tych włosów najprawdopodobniej nie da się uratować.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 12:21   #1119
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Czy tym zestawem można przeproteinować włosy? Wydaje mi się, że nie ale potrzebuję opinii kogoś mądrzejszego w tej kwestii

Natura Siberica szampon cesarzowe jagody
Skład INCI: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Rubus Chamaemorus Fruit Extract*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Spirae Ulmaria Extract*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum Leaf Extract*, Tilia Cordata Flower Water*, Urtica Dioica Extract, Geranium Sibiricum ExtractWH,Hesperis Sibirica ExtractWH,Pinus Pumila Needle ExtractWH,Nepeta Sibirica ExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Silk Amino Acids, Juniperus Communis Fruit Extract*, Pineamidopropyl BetainPS, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Parfum, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone.

Natura Siberica odżywka cesarzowe jagody

Skład INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behentrimonium Chloride, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Rubus Chamaemorus Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Spirae Ulmaria Extract*, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Salvia Sclarea Oil*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum Leaf Extract*, Tilia Cordata Flower Water*, Urtica Dioica Extract, Geranium Sibiricum ExtractWH,Hesperis Sibirica ExtractWH,Pinus Pumila Needle ExtractWH,Nepeta Sibirica ExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Silk Amino Acids, Juniperus Communis Fruit Extract*, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Cetrimonium Bromide, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 13:49   #1120
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dzieczyny pani fryzjerka przed nast. farbowaniem zaproponowałam mi zabieg keratynowy na włosy. Miałam je pół roku temu rozjaśniane. Końce podcinałam co mieisąc ale jeszcze zostały takie spuszone niestety.

Myślicie, że to coś pomoże? A może sama dam radę zrobić zabieg w domu z równie dobrym efektem?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 14:36   #1121
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Czy tym zestawem można przeproteinować włosy? Wydaje mi się, że nie ale potrzebuję opinii kogoś mądrzejszego w tej kwestii

Natura Siberica szampon cesarzowe jagody
Skład INCI: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Rubus Chamaemorus Fruit Extract*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Spirae Ulmaria Extract*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum Leaf Extract*, Tilia Cordata Flower Water*, Urtica Dioica Extract, Geranium Sibiricum ExtractWH,Hesperis Sibirica ExtractWH,Pinus Pumila Needle ExtractWH,Nepeta Sibirica ExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Silk Amino Acids, Juniperus Communis Fruit Extract*, Pineamidopropyl BetainPS, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Parfum, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone.

Natura Siberica odżywka cesarzowe jagody

Skład INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behentrimonium Chloride, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Rubus Chamaemorus Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Spirae Ulmaria Extract*, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Salvia Sclarea Oil*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum Leaf Extract*, Tilia Cordata Flower Water*, Urtica Dioica Extract, Geranium Sibiricum ExtractWH,Hesperis Sibirica ExtractWH,Pinus Pumila Needle ExtractWH,Nepeta Sibirica ExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Silk Amino Acids, Juniperus Communis Fruit Extract*, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Cetrimonium Bromide, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone.
Odżywka ma aminokwasy jedwabiu, więc efekt przy przesadzeniu będzie taki sam jak z proteinami. Co nie znaczy, że musi się pojawić.

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dzieczyny pani fryzjerka przed nast. farbowaniem zaproponowałam mi zabieg keratynowy na włosy. Miałam je pół roku temu rozjaśniane. Końce podcinałam co mieisąc ale jeszcze zostały takie spuszone niestety.

Myślicie, że to coś pomoże? A może sama dam radę zrobić zabieg w domu z równie dobrym efektem?
Z keratynowym prostowaniem to na dwoje babka wróżyła. Jednemu pomoże, innemu zaszkodzi. Możesz zrobić sama w domu. Tu jest wątek na ten temat KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-14, 17:02   #1122
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Nie polecam keratynowego prostowania, tak brzydkich wlosow jak po tym to jeszcze nie miałam, duza utrata objętości, włosy sztywne, to nie jet żadna regeneracja tylko prostowanie trwałe przez co ukryte sa objawy zniszczonych wlosow, końce mi sie po tym strasznie kruszą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 17:22   #1123
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Nie polecam keratynowego prostowania, tak brzydkich wlosow jak po tym to jeszcze nie miałam, duza utrata objętości, włosy sztywne, to nie jet żadna regeneracja tylko prostowanie trwałe przez co ukryte sa objawy zniszczonych wlosow, końce mi sie po tym strasznie kruszą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może się zdarzyć i tak. Ja keratynowe prostowanie polecam jako zabieg trwale stylizujący osobom zmagającym się z uporczywym puszeniem się, ale bez większych problemów odnośnie kondycji włosów. Sama takie miałam i w moim przypadku był to strzał w 10. Przy zniszczonych włosach bym się jednak obawiała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 08:03   #1124
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może się zdarzyć i tak. Ja keratynowe prostowanie polecam jako zabieg trwale stylizujący osobom zmagającym się z uporczywym puszeniem się, ale bez większych problemów odnośnie kondycji włosów. Sama takie miałam i w moim przypadku był to strzał w 10. Przy zniszczonych włosach bym się jednak obawiała.

Dodam jeszcze ze zabieg był robiony w listopadzie 2014 i ta czesc wlosow nadal mam prosta :/ keratyna z nich nie schodzi, jak mi podrosną jesCze wlosy to podejrzewam ze bede musiała obciąć czesc gdzie była robiona keratyna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 09:04   #1125
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze ze zabieg był robiony w listopadzie 2014 i ta czesc wlosow nadal mam prosta :/ keratyna z nich nie schodzi, jak mi podrosną jesCze wlosy to podejrzewam ze bede musiała obciąć czesc gdzie była robiona keratyna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo tu nie ma reguły, tak samo jak z trwałą. Dopiero po fakcie widać efekty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 09:19   #1126
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziękuję za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może się zdarzyć i tak. Ja keratynowe prostowanie polecam jako zabieg trwale stylizujący osobom zmagającym się z uporczywym puszeniem się, ale bez większych problemów odnośnie kondycji włosów. Sama takie miałam i w moim przypadku był to strzał w 10. Przy zniszczonych włosach bym się jednak obawiała.
No ja mam właśnie zniszczone po rozjaśnianiu.
Pozostaje chyba tylko dociąć wszystko i dbać o włosy.

Tylko już sama nie wiem co robię źle. Do tej pory moja pielęgnacja była ok, włosy były naprawdę ładne. A teraz są nadal sianowate, okropnie się puszą, bardziej niż zwykle
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 11:15   #1127
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi


No ja mam właśnie zniszczone po rozjaśnianiu.
Pozostaje chyba tylko dociąć wszystko i dbać o włosy.

Tylko już sama nie wiem co robię źle. Do tej pory moja pielęgnacja była ok, włosy były naprawdę ładne. A teraz są nadal sianowate, okropnie się puszą, bardziej niż zwykle
Zniszczenia po rozjaśnianiu mogą objawić się po jakimś czasie, ale ten krótki opis pasuje do słynnego przeproteinowania. Szczególnie jeśli przedtem było okej. Napisz jakich konkretnie używasz szamponów, odżywek, serów itp.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 11:43   #1128
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Zniszczenia po rozjaśnianiu mogą objawić się po jakimś czasie, ale ten krótki opis pasuje do słynnego przeproteinowania. Szczególnie jeśli przedtem było okej. Napisz jakich konkretnie używasz szamponów, odżywek, serów itp.
Rozumiem

co do pielęgnacji:
SZAMPONY: tutaj jest baardzo różnie, Pantene Aqua Light, Isana (różne, jakie akurat trafię) do farbowanych, https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...itamin-b5.html , - niestety teraz szampony kupuję na szybko, co dostanę w sklepie obok.

ODŻYWKI: Nivea long repair, intense repair, Isana oil care, rpair nutrition, Kallos bananowa (yżywam tylko do zmycia oleju bo kompletnie mi nie podpasowała) , resztę Kallosów używałam ale teraz są dla mnie za słabe, jakbym nic nie nakładała na włosy
do tego czasami Wax

Na końce biowax a+e + olej z pestek śliwki

Obecnie moja pielęgnacja jest kiepska bo nie daję rady ogarnąć się przy małym dziecku. Dawniej było lepiej bo i bardziej dbałam o włosy. Teraz jak dam radę umyć włosy przed 12 i nałożyć na 1 min odżywkę jest dobrze
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 12:47   #1129
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Rozumiem

co do pielęgnacji:
SZAMPONY: tutaj jest baardzo różnie, Pantene Aqua Light, Isana (różne, jakie akurat trafię) do farbowanych, https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...itamin-b5.html , - niestety teraz szampony kupuję na szybko, co dostanę w sklepie obok.

ODŻYWKI: Nivea long repair, intense repair, Isana oil care, rpair nutrition, Kallos bananowa (yżywam tylko do zmycia oleju bo kompletnie mi nie podpasowała) , resztę Kallosów używałam ale teraz są dla mnie za słabe, jakbym nic nie nakładała na włosy
do tego czasami Wax

Na końce biowax a+e + olej z pestek śliwki

Obecnie moja pielęgnacja jest kiepska bo nie daję rady ogarnąć się przy małym dziecku. Dawniej było lepiej bo i bardziej dbałam o włosy. Teraz jak dam radę umyć włosy przed 12 i nałożyć na 1 min odżywkę jest dobrze
Podlinkowany szampon z Isany ma proteiny, nie wiem jak Pantene, pogrubione odżywki także są proteinowe. Kallos bananowy na pewno nie ma.

Wrzuć w google hasło: przeproteinowanie i poczytaj informacje, przede wszystkim naucz się rozpoznawać nazwy protein w składach. Myślę, że czasowe odstawienie protein nawet przy nakładaniu odżywek na kilka min - powinno pomóc.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 12:49   #1130
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Z masek do włosów mogę polecić maskę z biedronki Perfect Me. Jakiś czas temu pojawiły się u nich w regularnej ofercie ( swoją drogą to mam nadzieje,ze z nich nie zrezygnują bo są bardzo fajne). Przetestowałam wszystkie 3 rodzaje oraz najbardziej przypadły mi do gustu zielona z olejkami oraz różowa z keratyną. Maski w niskiej cenie 1,50 , pojemność jest dość spora 20 ml tak wiec wystarcza na pokrycie całej czupryny. W składzie podoba mi się równiez to,że nie ma parabenów, barwników,ftalanów oraz innych szkodliwych substancji. Zapach ok, mógłby być lepszy za to działąnie moim zdaniem porównywalne do o wiele droższych produktów.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 08:45   #1131
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Podlinkowany szampon z Isany ma proteiny, nie wiem jak Pantene, pogrubione odżywki także są proteinowe. Kallos bananowy na pewno nie ma.

Wrzuć w google hasło: przeproteinowanie i poczytaj informacje, przede wszystkim naucz się rozpoznawać nazwy protein w składach. Myślę, że czasowe odstawienie protein nawet przy nakładaniu odżywek na kilka min - powinno pomóc.
Dzięki

A mam takie pytanie jeszcze-możesz jakąś odżywkę b/s tak na szybko polecić? Gliss Kur? czy nie bardzo?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:06   #1132
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dzięki

A mam takie pytanie jeszcze-możesz jakąś odżywkę b/s tak na szybko polecić? Gliss Kur? czy nie bardzo?
Gliss Kur nie ma ani jednej serii bez protein.
Tak jak Wolha napisała, przeczytaj jakis post o przeproteinowaniu, każda włosowa blogerka ma taki na koncie, spisz sobie nazwy protein i pod tym kątem szukaj kosmetyków. Nie jest to jakieś wymagające intelektualnie zadanie, bo każde proteiny mają "Protein" w nazwie.
To jest o wiele prostsze niż wklejanie potem składów na forum z pytaniem, czy są w nim proteiny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 13:32   #1133
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Gliss Kur nie ma ani jednej serii bez protein.
Tak jak Wolha napisała, przeczytaj jakis post o przeproteinowaniu, każda włosowa blogerka ma taki na koncie, spisz sobie nazwy protein i pod tym kątem szukaj kosmetyków. Nie jest to jakieś wymagające intelektualnie zadanie, bo każde proteiny mają "Protein" w nazwie.
To jest o wiele prostsze niż wklejanie potem składów na forum z pytaniem, czy są w nim proteiny.
Spoko, ne bój się. Nie zamierzałam wklejać każdej odżywki i pytać Was o jej skład..

Ogólne rozeznanie zrobiłam, mam nadzieję, że w miarę ok ułożę sobie plan i dobiorę odpowiednie kosmetyki

Dzięki za rady.
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 17:28   #1134
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Spoko, ne bój się. Nie zamierzałam wklejać każdej odżywki i pytać Was o jej skład..

Ogólne rozeznanie zrobiłam, mam nadzieję, że w miarę ok ułożę sobie plan i dobiorę odpowiednie kosmetyki

Dzięki za rady.
Ok Większość i tak wyjdzie w trakcie, po samym składzie nie da się ocenić, jak konkretna odżywka zadziała na konkretnych włosach. Powodzenia w testach
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 10:04   #1135
karolinkazak
karolinkazak
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

ok to teraz kolej na mnie
Zawsze byłam platynowa blondynką jakieś 5 lat temu kolor mi się znudził i zrobiłam marchewkę, która stopniowo przyciemniałam, az skończyłam z czarnymi włosami, które nosiłam chyba przez 3 lata. Obecnie od listopada staram sie wrócić do mojej platynki. Miałam ściąganie koloru z olaplexem, dwa balejage z olaplexem i wczoraj castinga jasny zimny blond tez z olaplexem
Włosy jak można się spodziewać sa zniszczone, przesuszone i gumowate pomimo stosowania olapelxu.
Z góry mówię, że ścinanie zniszczonych włosów średnio wchodzi w gre bo włosy mam już do ramion, także maksymalnie moge ciachnąć 1-2cm.
Planuje zacząć stosowac OMO w pierwszej fazie O olej kokosowy/oliwa z oliwek/ olej lniany
Jezeli chodzi o szampony i odzywki od listopada uzywam Kevina Murphy obecnie seria angel do wlosow cienkich i farbowanych
Czy moge jeszcze czyms je poratowac czy takie zabiegi to juz wszytsko co moge zorbić?
Włosow oczywiscie nie prostuje, bo nic by z nich nie zostalo, susze suszarka z jonizacja i chlodnym powietrzem

Zastanawiaja mnie tez wpisy, ktore mówią zeby stosowac silikony na zniszczone i suche wlosy..?? a to nie jest tak ze powinnyśmy własnie używac produtów bez siarczanów, parabenów i silikonów?

Edytowane przez karolinkazak
Czas edycji: 2016-03-10 o 10:05
karolinkazak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 10:34   #1136
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez karolinkazak Pokaż wiadomość
ok to teraz kolej na mnie
Zawsze byłam platynowa blondynką jakieś 5 lat temu kolor mi się znudził i zrobiłam marchewkę, która stopniowo przyciemniałam, az skończyłam z czarnymi włosami, które nosiłam chyba przez 3 lata. Obecnie od listopada staram sie wrócić do mojej platynki. Miałam ściąganie koloru z olaplexem, dwa balejage z olaplexem i wczoraj castinga jasny zimny blond tez z olaplexem
Włosy jak można się spodziewać sa zniszczone, przesuszone i gumowate pomimo stosowania olapelxu.
Z góry mówię, że ścinanie zniszczonych włosów średnio wchodzi w gre bo włosy mam już do ramion, także maksymalnie moge ciachnąć 1-2cm.
Planuje zacząć stosowac OMO w pierwszej fazie O olej kokosowy/oliwa z oliwek/ olej lniany
Jezeli chodzi o szampony i odzywki od listopada uzywam Kevina Murphy obecnie seria angel do wlosow cienkich i farbowanych
Czy moge jeszcze czyms je poratowac czy takie zabiegi to juz wszytsko co moge zorbić?
Włosow oczywiscie nie prostuje, bo nic by z nich nie zostalo, susze suszarka z jonizacja i chlodnym powietrzem

Zastanawiaja mnie tez wpisy, ktore mówią zeby stosowac silikony na zniszczone i suche wlosy..?? a to nie jest tak ze powinnyśmy własnie używac produtów bez siarczanów, parabenów i silikonów?
Jak są gumowate, to masz małe szanse, żeby je doprowadzić do ładu.
Uważaj na olej kokosowy, często nie jest on najlepszym wyborem dla zniszczonych włosów.
Parabeny nie mają ŻADNEGO wpływu na włosy. Nie wiem, skąd się takie bzdury biorą.
Siarczany - różnie bywa.
Silikony to wręcz konieczność na takich włosach, coś musi stworzyć na nich warstwę ochronną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 08:03   #1137
karolinkazak
karolinkazak
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Czyli produkty kevina murphyego ktore sa pozbawione tego wszystkiego nie sa teraz najlepsza opcją? a może wystarczy jak kupię jakąś maskę napakowaną silikonami ? Macie jakąś godną polecenia?
karolinkazak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:50   #1138
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja z kolei ma problem ze skórą głowy. Włosy myje co 2-3 dni, niestety nawet gdy mam świeżo umytą głowę to mam coś w rodzaju tłustego łupieżu. W 2 i 3 dniu skóra głowy zaczyna mnie swędzić i jak się podrapię to na palcach zostaje właśnie taki tłusty łupież. Próbowałam już wielu szamponów. Obecnie używam szamponu lnianego z Barwy. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 23:16   #1139
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Ja z kolei ma problem ze skórą głowy. Włosy myje co 2-3 dni, niestety nawet gdy mam świeżo umytą głowę to mam coś w rodzaju tłustego łupieżu. W 2 i 3 dniu skóra głowy zaczyna mnie swędzić i jak się podrapię to na palcach zostaje właśnie taki tłusty łupież. Próbowałam już wielu szamponów. Obecnie używam szamponu lnianego z Barwy. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
Zakażenie grzybicze/bakteryjne lub bardzo mocne przesuszenie skóry głowy. Ewentualnie - alergia.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinkazak Pokaż wiadomość
Czyli produkty kevina murphyego ktore sa pozbawione tego wszystkiego nie sa teraz najlepsza opcją? a może wystarczy jak kupię jakąś maskę napakowaną silikonami ? Macie jakąś godną polecenia?
Nie chcę Cię martwić, ale składy INCI, które znalazłam mówią co innego Kosmetyki HM zawierają zarówno silikony, jak i polyquateria, quateria czy gumę guar - filmformery.

Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale tak informacyjnie wolałam napisać
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 17:00   #1140
kalkierxx3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Zniszczone przez fryzjera włosy... POMOCY

Hej, piszę bo nie mam siły już. Moje włosy, które pielęgnowałam są w opłakanym stanie. Dwa dni temu byłam u fryzjerki, miało być jedynie krótkie podcięcie końcówek!! Dodam, że poszłam do polecanego w moim miasteczku salonu ale widocznie trafiłam na niekompetentną babę!! Po wizycie tej wizycie moje włosy, zawsze grube i mocne, w tym momencie na końcówkach są porozdwajane, strasznie cienutkie i przepalone !!! Podczas wizyty gdy mi je prostowała, zwracałam jej chyba 3 razy uwagę żę wystarczy tej prostownicy bo chyba troszkę za dużo i długo jej używa!! W domu używałam prostownicy nie raz, zawsze wystarczyło mi jedno pociągnięcie gdy tymczasem fryzjerka używała jeździła nią chyba po 5 razy. Wiem że, moje włosy są dość specyficzne i fryzjerzy zazwyczaj muszą sobie pomagać prostownicą, ale babka przegięła!!!!! Jasne, byłam tam wczoraj, zwróciłam jej uwagę, ale to nie przywróci mi moich włosów...

Dziewczyny pomóżcie, powiedzcie mi jak je ratować, bo jestem załamana...
__________________
Wybrałam kuszącą Lady Berry!
kalkierxx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.