ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-16, 13:24   #331
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

ja już wielokrotnie miałam objawy ciązy (zażywając tabletki oczywiście) - naszczęście to były tylko urojenia
tak to jest jak się zbytnio panikuje
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 10:38   #332
myszka8425
Rozeznanie
 
Avatar myszka8425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 606
proste (chyba) pytanie

czy jak sie jest w ciazy i bierze tabletki antykoncepcyjne (cilesit)to czy ono pozniej powoduje ze ciaze utrzymuje?prosze prosta odpowiedz,
myszka8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 10:40   #333
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: proste (chyba) pytanie

Nie. Na każdych tabletkach jest napisane jasno i wyraźnie, że ciąża jest przeciwwskazaniem!
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 13:29   #334
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: proste (chyba) pytanie

ja gdzieś wyczytałam, że hormony zawarte w tabletkach utrzymują ciąże ale faktem jest, że zgodnie z ulotką ciąża jest przeciwskazaniem do ich stosowania.
chyba najlepiej zapytać ginekologa
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 13:39   #335
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: proste (chyba) pytanie

To, że jeden hormon zawarty w tabletkach utrzymuje ciążę, nie znaczy, że tak działa tabletka jako taka.

Za utrzymanie ciąży odpowiedzialny jest progesteron. Owszem, tabletki anty go zawierają. Ale zawierają też estrogeny, hormony które podane w nadmiarze mogą powodować przerost błony śluzowej macicy, mdłości, wymioty, zatory, zakrzepy, obrzęki, zatrzymanie wody i inne atrakcje mało przydatne w ciąży.

Jednej kobiecie nie będzie nic, inna poroni, różnie to bywa. W dzisiejszych czasach, gdy tyle dzieci rodzi się z wadami, lepiej unikać tego typu sytuacji, zawsze lepiej ograniczyć ryzyko.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 07:20   #336
DarkLilly
Raczkowanie
 
Avatar DarkLilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 319
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Aj dziewczyny...cieszę się,ża to nie tylko ja jestem taką panikarą tabletki biorę od dwóch miesięcy,dotychczas miałam tylko 1 przerwę. No właśnie...ta przerwa. Wiem,że jest się zabezpieczonym w czasie jej trwania ale jakoś nie pomaga to mojej psychice któa szalenie obawia się ciąży Niby wszystko robiłam jak trzeba,tabletki brałam mniej więcej o 20,ze 2 razy wymiotowałam,ale miało to miejsce 13 i 18 godzin po wzięciu tabletki,a nowe opakowanie zaczęłam 8 dnia po przerwie o godz 20.
Strasznie się boję,że mogłam zajść.
__________________
Moje życiowe plany?...

KOCHAć I BYć KOCHANYM!


DarkLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 07:58   #337
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkLilly Pokaż wiadomość
Aj dziewczyny...cieszę się,ża to nie tylko ja jestem taką panikarą tabletki biorę od dwóch miesięcy,dotychczas miałam tylko 1 przerwę. No właśnie...ta przerwa. Wiem,że jest się zabezpieczonym w czasie jej trwania ale jakoś nie pomaga to mojej psychice któa szalenie obawia się ciąży Niby wszystko robiłam jak trzeba,tabletki brałam mniej więcej o 20,ze 2 razy wymiotowałam,ale miało to miejsce 13 i 18 godzin po wzięciu tabletki,a nowe opakowanie zaczęłam 8 dnia po przerwie o godz 20.
Strasznie się boję,że mogłam zajść.
to sie nie boj
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 08:58   #338
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
to sie nie boj
ja juz jade ponad rok na samiutkich tabletkach i nie zaszłam wiec sie nie martw
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 10:03   #339
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja juz jade ponad rok na samiutkich tabletkach i nie zaszłam wiec sie nie martw
ja to samo czasem sie boje o cos tam i pytam, ale to nie jest jakas skrajna paranoja czy cos...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 15:53   #340
brzydal86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, a ciąża

witam wszystkich..
Czytałam posty, ale nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie jestem w połowie brania tabl yasminelle tj 2 tydzień i wczoraj zapomniałam wziąć tabletki.. wzięłam ją po 22 godz .. A ostatni stosunek miałam przed wczoraj.. Jedyne co mnie teraz martwi, to fakt, że jeśli będę w ciąży, to dalsze branie tabletek z tego opakowania może źle wpłynąć ewentualnie na płód.. Jeśli zaszłam przez to w ciąże, to chciałabym mieć zdrowe dziecko... Proszę niech ktoś mi odpowie co robić ??
brzydal86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 08:46   #341
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, a ciąża

Dziewczyny a czy na skuteczność tabletek anty ma wpływ to że nie biorę je punktualnie o godzinie jaką sobie ustaliłam tylko np z godzinnym lub półgodzinnym wahaniem, czasowym? ustaliłam sobie godzinę 21.00 a biorę je czasem o 22.00, 21.30
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 09:17   #342
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, a ciąża

Cytat:
Napisane przez kkaarroollaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy na skuteczność tabletek anty ma wpływ to że nie biorę je punktualnie o godzinie jaką sobie ustaliłam tylko np z godzinnym lub półgodzinnym wahaniem, czasowym? ustaliłam sobie godzinę 21.00 a biorę je czasem o 22.00, 21.30
taki poślizg nie jest groźny, w ulotce jest napisane żeby brać mniej więcej o tej samej porze, a nie koniecznie punktualnie o czasie co do sekundy sama miałam takie wahania bo w sierpniu pracowałam, normalnie biore tabletki o 21, ale ze wzgledu ze prace konczylam o 22 i czasami sie po prostu zapomniało wziasc tabletke o 21, wiec bralam 10, 20, 30, 40 minut pozniej, też zapytałam dziewczyn czy wszystko bedzie ok i dostalam odp. że do 12 godzin nie ma sie czego obawiac, ale lepiej jest jednak dla wlasnej psychiki pamietac o nich
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 07:20   #343
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja juz jade ponad rok na samiutkich tabletkach i nie zaszłam wiec sie nie martw
Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
ja to samo czasem sie boje o cos tam i pytam, ale to nie jest jakas skrajna paranoja czy cos...
tez na tabletkach tylko jestem tez mam czasem obawy,ale wlasnie tym razem chcialam sie Was zapytac..
wszystkie tabletki wziete,zadna nie pominieta. do przerwy tylko dwa dni! do krwawienia 5 dni,ale martwie sie czyms...otoz od okolo 4-5 dni ciagle biegam do toalety,nie moge wytrzymac,podejrzewalam zapalenie pecherza moczowego,wiec w aptece zakupilam jakies leki,ale to nie mija,...zwlaszcza rano odczuwam potrzebe pojscia do toalety.... potem gdy zazyje tabletki,jest okej,ale martwie sie,czy to nie moze....ciaza...bo podobno objawem moze byc ciagle oddawanie moczu z drugiej strony przywoluje sie do porzadku,bo przeciez zadnej tabletki nie pominelam,ani nie bralam z opoznieniem.jednak ciazy na mnie ta sytuacja...co o tym myslicie?
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017



Edytowane przez martha330
Czas edycji: 2008-09-24 o 07:20 Powód: literowka
martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 09:51   #344
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość




tez na tabletkach tylko jestem tez mam czasem obawy,ale wlasnie tym razem chcialam sie Was zapytac..
wszystkie tabletki wziete,zadna nie pominieta. do przerwy tylko dwa dni! do krwawienia 5 dni,ale martwie sie czyms...otoz od okolo 4-5 dni ciagle biegam do toalety,nie moge wytrzymac,podejrzewalam zapalenie pecherza moczowego,wiec w aptece zakupilam jakies leki,ale to nie mija,...zwlaszcza rano odczuwam potrzebe pojscia do toalety.... potem gdy zazyje tabletki,jest okej,ale martwie sie,czy to nie moze....ciaza...bo podobno objawem moze byc ciagle oddawanie moczu z drugiej strony przywoluje sie do porzadku,bo przeciez zadnej tabletki nie pominelam,ani nie bralam z opoznieniem.jednak ciazy na mnie ta sytuacja...co o tym myslicie?
ja myślę, że to jednak zapalenia pęcherza
może sie wybierz do lekarza to Ci cos mocniejszego da na to?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 10:42   #345
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

tez mysle, ze podziebilas sobie pecherz teraz, kiedy znacznie sie ochlodzilo ja jakis czas temu przechodzilam dokladnie to samo. Nie martw sie
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 10:53   #346
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość




tez na tabletkach tylko jestem tez mam czasem obawy,ale wlasnie tym razem chcialam sie Was zapytac..
wszystkie tabletki wziete,zadna nie pominieta. do przerwy tylko dwa dni! do krwawienia 5 dni,ale martwie sie czyms...otoz od okolo 4-5 dni ciagle biegam do toalety,nie moge wytrzymac,podejrzewalam zapalenie pecherza moczowego,wiec w aptece zakupilam jakies leki,ale to nie mija,...zwlaszcza rano odczuwam potrzebe pojscia do toalety.... potem gdy zazyje tabletki,jest okej,ale martwie sie,czy to nie moze....ciaza...bo podobno objawem moze byc ciagle oddawanie moczu z drugiej strony przywoluje sie do porzadku,bo przeciez zadnej tabletki nie pominelam,ani nie bralam z opoznieniem.jednak ciazy na mnie ta sytuacja...co o tym myslicie?
myślę, że to rzeczywiście może być jakieś przeziębienie/początek zapalenia pęcherza. a przede wszystkim - za dużo o tym myślisz. Ja też kiedyś sobie myślałam,że jestem w ciąży i do wc biegałam baaardzo często - bo po prostu nie myślałam o niczym innym tylko o pęcherzu i o tym że częste siku = ciąża takie urojenie
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 11:49   #347
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

tez na tabletkach tylko jestem tez mam czasem obawy,ale wlasnie tym razem chcialam sie Was zapytac..
wszystkie tabletki wziete,zadna nie pominieta. do przerwy tylko dwa dni! do krwawienia 5 dni,ale martwie sie czyms...otoz od okolo 4-5 dni ciagle biegam do toalety,nie moge wytrzymac,podejrzewalam zapalenie pecherza moczowego,wiec w aptece zakupilam jakies leki,ale to nie mija,...zwlaszcza rano odczuwam potrzebe pojscia do toalety.... potem gdy zazyje tabletki,jest okej,ale martwie sie,czy to nie moze....ciaza...bo podobno objawem moze byc ciagle oddawanie moczu z drugiej strony przywoluje sie do porzadku,bo przeciez zadnej tabletki nie pominelam,ani nie bralam z opoznieniem.jednak ciazy na mnie ta sytuacja...co o tym myslicie?
[/quote]

to nie ciaza bo czeste oddawanie moczu podczas ciazy jest wynikiem tego, ze macica uciska na pecherz. dzieje sie tak wtedy, gdy mamy juz duza fasolke w brzuchu
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 11:59   #348
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość

to nie ciaza bo czeste oddawanie moczu podczas ciazy jest wynikiem tego, ze macica uciska na pecherz. dzieje sie tak wtedy, gdy mamy juz duza fasolke w brzuchu
dobrze wiedzieć
dzięki ! myślę, że to się przyda większości świrujących wizażanek
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 13:01   #349
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziewczyny, współżyłyście już od pierwszego opakowania? bo ja się boję, czekam conamniej do drugiego.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 13:03   #350
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Dziewczyny, współżyłyście już od pierwszego opakowania? bo ja się boję, czekam conamniej do drugiego.
jeżeli wzięłaś pierwsza w 1 dzien miesiaczki to nie musisz czekac
naprawde
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 13:40   #351
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja myślę, że to jednak zapalenia pęcherza
może sie wybierz do lekarza to Ci cos mocniejszego da na to?
Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
tez mysle, ze podziebilas sobie pecherz teraz, kiedy znacznie sie ochlodzilo ja jakis czas temu przechodzilam dokladnie to samo. Nie martw sie
Cytat:
Napisane przez intransitive Pokaż wiadomość
myślę, że to rzeczywiście może być jakieś przeziębienie/początek zapalenia pęcherza. a przede wszystkim - za dużo o tym myślisz. Ja też kiedyś sobie myślałam,że jestem w ciąży i do wc biegałam baaardzo często - bo po prostu nie myślałam o niczym innym tylko o pęcherzu i o tym że częste siku = ciąża takie urojenie
Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
tez na tabletkach tylko jestem tez mam czasem obawy,ale wlasnie tym razem chcialam sie Was zapytac..
wszystkie tabletki wziete,zadna nie pominieta. do przerwy tylko dwa dni! do krwawienia 5 dni,ale martwie sie czyms...otoz od okolo 4-5 dni ciagle biegam do toalety,nie moge wytrzymac,podejrzewalam zapalenie pecherza moczowego,wiec w aptece zakupilam jakies leki,ale to nie mija,...zwlaszcza rano odczuwam potrzebe pojscia do toalety.... potem gdy zazyje tabletki,jest okej,ale martwie sie,czy to nie moze....ciaza...bo podobno objawem moze byc ciagle oddawanie moczu z drugiej strony przywoluje sie do porzadku,bo przeciez zadnej tabletki nie pominelam,ani nie bralam z opoznieniem.jednak ciazy na mnie ta sytuacja...co o tym myslicie?
to nie ciaza bo czeste oddawanie moczu podczas ciazy jest wynikiem tego, ze macica uciska na pecherz. dzieje sie tak wtedy, gdy mamy juz duza fasolke w brzuchu [/quote]


dziekuje Wam za pomoc,pewnie rzeczywiscie to takie urojenie...ja tez obstawiam na zapalenie pecherza,ale wiecie jak to czasem bywa...myslenie silniejsze od rozumu.... jak mi do pt nie przejdzie to ide do lekarza,moze byc pierwszego kontaktu???
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 13:43   #352
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
dziekuje Wam za pomoc,pewnie rzeczywiscie to takie urojenie...ja tez obstawiam na zapalenie pecherza,ale wiecie jak to czasem bywa...myslenie silniejsze od rozumu.... jak mi do pt nie przejdzie to ide do lekarza,moze byc pierwszego kontaktu???
może być
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 14:03   #353
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Dziewczyny, współżyłyście już od pierwszego opakowania? bo ja się boję, czekam conamniej do drugiego.
ja od pierwszego i nic sie nie dizało a t już pół roku jak biorę tabsy
__________________
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 14:23   #354
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jeżeli wzięłaś pierwsza w 1 dzien miesiaczki to nie musisz czekac
naprawde
Ja miałam zawsze tak, że najczęściej wieczorem jednego dnia małe plamienie, a dopiero na drugi dzień normalne miesiączkowe krwawienie. I nie wiedziałam w końcu kiedy te tabletke wziąć więc koleżanka mi poradziła, żeby od razu jak się plamienie pojawi. No i się pojawiło wieczorem a tabletke wziełam tego dnia o 22 i tak juz regularnie biorę 11 dni, więc czy ten dzien dobrze wybralam? sam poczatek, lekkie plamienie to juz pierwszy dzien miesiaczki'?
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 23:17   #355
Ewelciaaaaa8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Hej pomozcie !! Biore tabletki, wlasnie skonczylam 2 opakowanie. Po pierwszym opakowaniu w czasie 7- dniowej przerwy nie dostalam okresu, ale dostalam go pozniej po ok 4 dniach brania tabletek. Teraz skonczylam brac 2 opakowanie. Jestem w trakcie przerwy (4 dzien), nie dostałam jeszcze okresu i mysle ze znowu szybko nie dostane tak jak to bylo miesiac temu. I teraz mam pytanie: jeżeli jestem w czasie 7 dniowej przerwy a dzisiaj ( 4-go dnia) wspołżyłam i w czasie niej nie dostane okresu czy jest mozliwosc ze moge zajsc w ciaze ? Niby w czasie tej przerwy antykoncepcja jest zachowana ale normalnie zawsze wtedy dostaje sie okres wiec wiadomo ze to dni nieplodne. A co jesli tego okresu sie nie dostaje ? Czy wtedy jest zachowana skutecznosc tabletek i ochrona przed ciaza ? Z góry dzięki za odpowiedź
Ewelciaaaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 23:39   #356
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Ewelcia skoro nie dostajesz krwawienia w przeriwe a juz w trakcie brania pigulek to ja bym sie na Twoim miejscu zastanowila nad zmiana talbletek.
przy prawidlowo dobranych pigulkach krawienie powinno wystapic w ciagu 7mio dniowej przerwy

a co do ciazy- jesli zazywasz je prawidlowo to pawdopodobienstwo jest bardzo małe, w czasie przerwy 7mio dniowej tez jestes zabezpieczona
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 13:58   #357
Ewelciaaaaa8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

tabletki mam odpowiednio dobrane , zapomnialam dodac ze te zmiany w dostawaniu okresu spowodowane sa lekiem ktory takze biore razem z tabletkami. Wiec jesli o to hcodzi to wszystko jest ok Tylko martwie sie czy jest zachowana skutecznosc przez te 7 dni w przypadku gdy sie wtedy nie dostaje okresu.
Ewelciaaaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 10:58   #358
sieboi19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

witam wszystkich serdecznie

mam pewien problem... otoz stosuje tabletki antykoncepcyjne diane 35.
pierwszy miesiac przebiegl swietnie, nic praktycznie mnie nie bolalo, mialam male nudnosci, pierwsza tabletke wzielam dokladnie pierwszego dnia okresu. mialam plamienia caly miesiac, ale na ulotce i w innych miejscach wyczytalam, ze to jest normalne. okres z odstawienia dostalam dokladnie 4 dnia. dzis wzielam juz pierwsza tabletke drugiego opakowania. wstalam o 6.30, z bolem brzucha, takim jakbym miala zaraz dostac biegunki, poszlam do wc, ale nic. o 6:45 wzielam tabletke i okolo 7:30 mialam biegunke. wzielam szybko druga tabletke. okolo godziny 11 znow mialam biegynke i wzielam kolejna tabletke. okolo 11:48 kolejny raz poszlam na wc, ale tym razem "polecialo" ze mnie malo. powinnam wziac czwarta dzis tabletke?
czy jesli bede wspolzyc po zakonczeniu okresu, czyli zaczne od jutra, zajde w ciaze?
czy tabletki ktore zjadlam dadza mi skutecznosc?
prosze bardzo o pomoc!
sieboi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 11:48   #359
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Chcesz w jeden dzień wybrać całe opakowanie tabletek? Niepotrzebnie wzięłaś tyle tabletek. Na pewno nie powinnaś już już ich dzisiaj więcej brać bo tylko sobie zaszkodzisz. Jeśli biegunka Ci się utrzyma to musisz iść do lekarza a nie faszerować się tabletkami anty. Tak na wszelki wypadek przez tydzień stosuj dodatkową antykoncepcję.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 12:29   #360
sieboi19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

ale jest dokladnie tak jak pisalam, dosc sporo ze mnbie wylecialo po 7:25, ze o 7:30 wzielam kolejna, potem po 11 znow troche i wtedy wzielam nastepna, a jak poszlam na spacer z psem i wrocilam przed 12 to wyleciala ze mnie jakby "resztka" i od tamtego czasu mam spokoj, ani brzuch nie boli, ani nic, obiad zjadlam normalnie i wszystko jest ok


wiec jak? musze sie zabezpieczac przez tydzien, czy moge wcale?
czy mam pozegnac sie z seksem w tym miesiacu ?
sieboi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-06 13:33:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.