Jak pomóc skórze ODWODNIONEJ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-01, 21:36   #1
Sun kisses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 24

Jak pomóc skórze ODWODNIONEJ?


Witam,

Czy ktoś z Was zna salon kosmetyczny w Warszawie, który ma w ofercie możliwość zmierzenia nawilżenia skóry czy coś takiego ?. A także aby kosmetyczka potrafiła powiedzieć o konkretej pielęgnacji takiej cery ?. Pytam, gdyż wydaje mi się ze mam bardzo odwodnioną skórę i od jakiegoś czasu śledzę nowinki na forum i staram się używać głęboko nawilżających maseczek i kremów ale nie widzę specjalnych efektów (może jestem niecierpliwa?). Używałam:
żelu Tolerienne, Nutric z LPR,
Physiogel,
tonik Avene,
żel dla nadwrażliwców Avene,
Thermal Fix 1 Vichy
kremów nawilżających z serii Sensation?- Avon
oraz różnego rodzaju maseczek głęboko nawilżających.
Starałam się również pić więcej wody niż zwykle. Może napiszę w jakim stanie jest moja cera: cerę mam mieszaną, wrażliwą, zaczerwienioną na policzkach(z tendencja do naczynkowej?),bardzo sucha, choć już nie taka szorska, mam uczucie napięcia i dyskomfortu a także pojawiły się zmarszczki na czole, pod oczami, na szyi i dekolcie(takie odgniecenia, które nie znikają?). Nie wiem jakie kosmetyki będą dla mnie odpowiednie, gdyż właśnie skóra jest taka bez życia, szara i jakby zmęczona. Nie wiem jak pomóc „jej” wrócić do formy i równowagi ?. Nie wiem czy mając 23 lata (prawie 24)powinnam używać kosmetyków przeciwzmarszczkowych:con fused:. Z drugiej strony nie wiem czy nawilżające kosmetyki wystarcza i gdzieś czytałam że przy odwodnionej skórze musi być specjalna pielęgnacja?. Może ktoś jest w podobnej sytuacji i podzieli się swoją receptą jak poradzić sobie z takim problematycznym stanem skóry...?.
Sun kisses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 11:21   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak pomóc skórze ODWODNIONEJ?

spróbuj kremów lipobase i/lub nanobase , dostępnych w aptece. ja też mam bardzo suchą, alergiczną cerę i te kremy pomagają mi. są tłuste i regenerujące, zwłaszcza nanobaza, ale u mnie nie zapychaja porów.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 11:26   #3
margerita007
Raczkowanie
 
Avatar margerita007
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 130
Dot.: Jak pomóc skórze ODWODNIONEJ?

na biochemii jest wątek dość duży o cerze odwodnionej może poczytaj na pewno znajdziesz coś dla siebieteż mam cere odwodnioną
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
__________________
"Nie patrz na piękność lecz serce człowieka bo serce zostanie a piękność ucieka..."
margerita007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 22:59   #4
Sun kisses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 24
Smile Dot.: Jak pomóc skórze ODWODNIONEJ?

Dziekuje za odpowiedzi . A mam jeszcze pytanko: czy znacie jakis dobry salon kosmetyczny w Warszawie gdzie można byłoby zrobić sobie taki test poziomu nawilżenia cery lub skóry...albo może taki punkt . Mam wrażenie, że trochę gubię się w tym wszystkim i przydałaby mi się jakas porada dermatologiczna lub kosmetyczna, itp .
Ostatnio czytałam artykuł o dobrym działaniu alg morskich i odkryłam maseczke algową Bielendy...może ktoś z Was ją stosował?. Jakie są efekty kuracji i jak często można ją stosować ?.Niestety nie mogę jej znaleźć na KWC.
Sun kisses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 23:07   #5
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Jak pomóc skórze ODWODNIONEJ?

Tez mam problem z wysuszajaca sie skora i szczerze mowiac najlepsze kosmetyki nawilzajace na jakie trafilam to:
- l'oreal happyderm, jest idealny pod makijaz bo blyskawicznie sie wchlania, lekko rozswietla skore, jest po nim gladka i lepiej wyglada
- Dermedic hydrain 2 krem intensywnie nawilzajacy o przedluzonym dzialaniu - po dwoch zastosowaniach nie mam na twarzy nawet pol suchej skorki, a uzywam wysuszajacych skore lekow przeciwtradzikowych. moim zdaniem warto go kupic i aplikowac w sytuacjach krytycznych do 3 razy dziennie, choc nie wiem, czy bedzie Ci to potrzebne, bo jest naprawde skuteczny
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.