"Kurze łapki'' pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 22:14   #1
milenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar milenkaJ
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42

"Kurze łapki'' pod oczami


Witam.
Tego lata zauważyłam, iż zrobiły mi się pod oczami zmarszczki nazwałam je ''kurzymi łapkami'', normalnie ich nie widać, ale gdy przebywałam cały dzień na słońcu i opaliłam twarz to właśnie pod oczami pozostały mi takie białe kreski i to właśnie są te zmarszczki Okropnie to wygląda. Mam śniada cerę i bardzo suchą. Używam kremu do cery suchej z kolagenem. Chciałam jeszcze dodać, że nie używam na co dzień fluidu, pudru itp. Mój co dzienny makijaż to krem i tusz do rzęs Bardzo bym prosiła o porady co zrobić z tymi zmarszczkami pod oczami? Zacząć stosować jakiś dodatkowy krem pod oczy?
Jeśli tak to jaki? A może jakieś maseczki?

PS mam 23 lata
milenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:39   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Niestety, kremu na już powstałe zmarszczki nie ma. Kremy jak sama nazwa wskazuje są przeciwzmarszczkowe, czyli przeciw powstawaniu zmarszczek. Jak zmarszczka już powstała to nic z nią nie zrobimy przy pomocy samego kremu. Prawodpoobnie u Ciebie powstały na skutek przesuszenia skóry. W tej sytuacji jedyne co możesz zrobić to zaopatrzyć się w krem pod oczy, aby zmarszczki się nie pogłębiały i nie powstawały nowe. Bogaty wybór dobrych kremów pod oczy i nie drogich ma Flos-Lek. A od czasu do czasu możesz nałożyć płatki pod oczy przeciwzmarszczkowe - dostępne są w każdej drogerii
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:54   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Mnie na powstające w czasie lata zmarszczki mimiczne (od mruzenia oczu) już kilka lat z rzędu pomaga seria ultralift z garniera. W dwa tygodnie wszystko pięknie prasuje. A na codzień polecam z ziaji krem pod oczy kozie mleko, ok 12 zł.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:10   #4
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Mnie na powstające w czasie lata zmarszczki mimiczne (od mruzenia oczu) już kilka lat z rzędu pomaga seria ultralift z garniera. W dwa tygodnie wszystko pięknie prasuje. A na codzień polecam z ziaji krem pod oczy kozie mleko, ok 12 zł.
Serio? ultralift prasuje Ci zmarszczki?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:48   #5
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Już kilka lat tak robię. Taka kuracja "interwencyjna" krem na dzień+na noc+pod oczy i na rok masz spokój. Stówa dobrze wydana.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:56   #6
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Już kilka lat tak robię. Taka kuracja "interwencyjna" krem na dzień+na noc+pod oczy i na rok masz spokój. Stówa dobrze wydana.
Ale to całą serię ultra lift stosujesz? Czy tylko ten roll-on pod oczy?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:03   #7
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Krem na dzień , na noc i krem pod oczy, nie roll-on. Wszystko w jednym czasie.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 13:53   #8
milenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar milenkaJ
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Mnie na powstające w czasie lata zmarszczki mimiczne (od mruzenia oczu) już kilka lat z rzędu pomaga seria ultralift z garniera. W dwa tygodnie wszystko pięknie prasuje. A na codzień polecam z ziaji krem pod oczy kozie mleko, ok 12 zł.
Kiedyś używałam kremu ziaji kozie mleko ale tego do twarzy a nie pod oczy i niestety mnie nie zadowolił. Ale nie wiedziałam, ze jest krem pod oczy kozie mleko. Wypróbuje go

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

no to już wiem coś o kremach na mój problem a jakieś naturalne domowe maseczki do cery bardzo suchej moze mi polecicie?

dzięki serdeczne z góry
milenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:24   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Domowe maseczki pod oczy odradzam- możesz sobie bardzo podrażnić okolice oczu i będzie więcej szkód niż pożytku.
Natomiast polecam to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...luronowym.html
Dostępne w drogeriach Rossmann.
Bardzo wydajny produkt i rzeczywiście redukuje zmarszczki pod oczami.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

I bardziej niż Ziaję polecam to:
http://www.laroche-posay.pl/produkty...czy-p4128.aspx
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:25   #10
Brooke91
Raczkowanie
 
Avatar Brooke91
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 140
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Krem na dzień , na noc i krem pod oczy, nie roll-on. Wszystko w jednym czasie.
Spróbowałabym, ale tak naraz to dużo tego, trzeba zaczekać chyba na przypływ gotówki..

A jakby tak pod oczy chociaż stosować krem? Efekty pewnie nie byłyby tak spektakularne, ale może coś da? Borykam się z tym samym problemem..
__________________
Włosomaniaczka

19 września - COLDPLAY

Brooke91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:25   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

A UltraLift widziałam chyba w cenie promocyjnej w SuperPharm.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 15:30   #12
Brooke91
Raczkowanie
 
Avatar Brooke91
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 140
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Ale krem pod oczy? Czy na dzień/noc?
__________________
Włosomaniaczka

19 września - COLDPLAY

Brooke91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:24   #13
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez milenkaJ Pokaż wiadomość
Witam.
Tego lata zauważyłam, iż zrobiły mi się pod oczami zmarszczki nazwałam je ''kurzymi łapkami'', normalnie ich nie widać, ale gdy przebywałam cały dzień na słońcu i opaliłam twarz to właśnie pod oczami pozostały mi takie białe kreski i to właśnie są te zmarszczki Okropnie to wygląda. Mam śniada cerę i bardzo suchą. Używam kremu do cery suchej z kolagenem. Chciałam jeszcze dodać, że nie używam na co dzień fluidu, pudru itp. Mój co dzienny makijaż to krem i tusz do rzęs Bardzo bym prosiła o porady co zrobić z tymi zmarszczkami pod oczami? Zacząć stosować jakiś dodatkowy krem pod oczy?
Jeśli tak to jaki? A może jakieś maseczki?

PS mam 23 lata
Zmarszczki, które opisujesz to bez wątpienia bardzo mało widoczne zmarszczki mimiczne. Jak sama napisałaś zauważyłaś je dopiero po opalaniu. Może w ciągu dnia przebywałaś bez okularów przeciwsłonecznych i te białe linie pojawiły się w okolicach oczu, bo przez działanie słońca mrużyłaś powieki?

Myślę, że nie musisz się jeszcze bardzo martwić takimi zmarszczkami, ale warto rozpocząć jakieś profilaktyczne działania. Jeżeli skóra okolic oczu jest bardzo sucha to wybieraj bogatsze kremy pod oczy. Niestety suchość skóry sprawia, że zmarszczki bardzo się uwidaczniają. Z tego co kojarzę bogatszą konsystencję mają kremy: Declare Nutrilipd pod oczy oraz Vichy pod oczy http://av.pl/663,vichy-liftactiv-ret...ien-30-ml.html. Ten ostatni kosmetyk ogólnie polecany jest przez producenta dla osób ok. 30 roku życia, ale nie dajmy się zwariować...granice te ustala się jedynie po to, aby ułatwić wybór konsumentom. Trochę na ten temat wiem, bo studiowałam kosmetologię. Ja sama stosowałam ten krem pod oczy i polecam go . Nie obawiaj się tych, które mają zaznaczone, że są "przeciwzmarszczkowe" . Tak naprawdę łatwiej zapobiegać aniżeli redukować.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:25   #14
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

ten żel IVR jest bardzo tani- coś koło 12 zł chyba.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

ja używam i żelu hialuronowego IVR i kremu IVR z witaminami C i E, 2 razy dziennie, i rano i wieczorem.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:55   #15
Brooke91
Raczkowanie
 
Avatar Brooke91
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 140
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
ten żel IVR jest bardzo tani- coś koło 12 zł chyba.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

ja używam i żelu hialuronowego IVR i kremu IVR z witaminami C i E, 2 razy dziennie, i rano i wieczorem.
Czytałam opinie, użytkowniczki bardzo chwalą żel a co do kremu to nie ma żadnych opinii, albo nie znalazłam tego, o którym mówisz.. Czy chodzi Ci o ten z SPF50, czy o ten odmładzający pod oczy?
__________________
Włosomaniaczka

19 września - COLDPLAY

Brooke91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 21:08   #16
milenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar milenkaJ
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Domowe maseczki pod oczy odradzam- możesz sobie bardzo podrażnić okolice oczu i będzie więcej szkód niż pożytku.
Natomiast polecam to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...luronowym.html
Dostępne w drogeriach Rossmann.
Bardzo wydajny produkt i rzeczywiście redukuje zmarszczki pod oczami.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

I bardziej niż Ziaję polecam to:
http://www.laroche-posay.pl/produkty...czy-p4128.aspx
Na pewno wypróbuje cena pierwszego produktu rewelacyjna a jeśli chodzi o drugi produkt też mnie zaciekawił ale niestety nie ma tam ceny, albo ze mnie taka gapa że jej nie widze

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez sergeevna Pokaż wiadomość
Zmarszczki, które opisujesz to bez wątpienia bardzo mało widoczne zmarszczki mimiczne. Jak sama napisałaś zauważyłaś je dopiero po opalaniu. Może w ciągu dnia przebywałaś bez okularów przeciwsłonecznych i te białe linie pojawiły się w okolicach oczu, bo przez działanie słońca mrużyłaś powieki?

Myślę, że nie musisz się jeszcze bardzo martwić takimi zmarszczkami, ale warto rozpocząć jakieś profilaktyczne działania. Jeżeli skóra okolic oczu jest bardzo sucha to wybieraj bogatsze kremy pod oczy. Niestety suchość skóry sprawia, że zmarszczki bardzo się uwidaczniają. Z tego co kojarzę bogatszą konsystencję mają kremy: Declare Nutrilipd pod oczy oraz Vichy pod oczy http://av.pl/663,vichy-liftactiv-ret...ien-30-ml.html. Ten ostatni kosmetyk ogólnie polecany jest przez producenta dla osób ok. 30 roku życia, ale nie dajmy się zwariować...granice te ustala się jedynie po to, aby ułatwić wybór konsumentom. Trochę na ten temat wiem, bo studiowałam kosmetologię. Ja sama stosowałam ten krem pod oczy i polecam go . Nie obawiaj się tych, które mają zaznaczone, że są "przeciwzmarszczkowe" . Tak naprawdę łatwiej zapobiegać aniżeli redukować.
Cena proponowanego produktu mnie przeraziła, niestety nie na moją kieszeń.
A co do kosmetyków na których są zaznaczone np. po 40 roku życia, zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie mogę znaleźć kremów przeciwzmarszczkowych dla osób ok. 30 roku życia.Naprawdę szukałam w sklepach ale ilosć takich produktów jest bardzo ograniczona. Zazwyczaj są po 30, 40, 50 roku życia. Słyszałam, że np. jak ja mam 23 lata a użyje kremu dla osób po 30, 40 itd. roku życia to mogę sobie zniszczyć cerę używając tak ''mocnych'' kremów, kosmetyków. Czy to prawda?

Edytowane przez milenkaJ
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:02
milenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 07:49   #17
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez milenkaJ Pokaż wiadomość
Na pewno wypróbuje cena pierwszego produktu rewelacyjna a jeśli chodzi o drugi produkt też mnie zaciekawił ale niestety nie ma tam ceny, albo ze mnie taka gapa że jej nie widze

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------



Cena proponowanego produktu mnie przeraziła, niestety nie na moją kieszeń.
A co do kosmetyków na których są zaznaczone np. po 40 roku życia, zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie mogę znaleźć kremów przeciwzmarszczkowych dla osób ok. 30 roku życia.Naprawdę szukałam w sklepach ale ilosć takich produktów jest bardzo ograniczona. Zazwyczaj są po 30, 40, 50 roku życia. Słyszałam, że np. jak ja mam 23 lata a użyje kremu dla osób po 30, 40 itd. roku życia to mogę sobie zniszczyć cerę używając tak ''mocnych'' kremów, kosmetyków. Czy to prawda?
Ech... znowu to samo. Skończmy w końcu z tym mitem! Wklejam ten link już chyba po raz 10 na forum... Proszę! -> https://wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-pie...moze-uzaleznic
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 11:44   #18
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: "Kurze łapki'' pod oczami

Cytat:
Napisane przez milenkaJ Pokaż wiadomość
Słyszałam, że np. jak ja mam 23 lata a użyje kremu dla osób po 30, 40 itd. roku życia to mogę sobie zniszczyć cerę używając tak ''mocnych'' kremów, kosmetyków. Czy to prawda?
Mnie w świat kosmetyków wprowadziła moja babcia, która sprezentowała mi na 13 te urodziny pierwsze kremy do twarzy i kazała używać codziennie. Powtarzała: "Złap, zanim upadnie". Umarła w wieku 71 lat, nikt jej wtedy nie dawał więcej niż 55 lat. Mam więc pewne doświadczenia pod tytułem : nie wolno bo można sobie zniszczyć cerę.

Jak miałam 15 lat to weszły na rynek pierwsze kwasy owocowe AHA z L'Oreal, wówczas przeznaczone dla cery 50+, po konsultacji z babcią (analiza składu i działanie) zaczęłam stosować zamiast maści siarkowej i po dwóch tygodniach cud! Buzia bez pryszczy, zaskórniki znikają. Teraz AHA są powszechnie stosowane dla cer tłustych i trądzikowych.

Retinol właśnie do prasowania zmarszczek mimicznych po lecie stosowałam już 10 lat temu, kiedy jeszcze był dla cery powyżej 45 roku życia, dziś są zalecenia, by po niego sięgać już koło 30tki.

Ostatnio trochę schudłam i owal twarzy oraz szyję pięknie "trzymają" kremy z wapniem przeznaczone dla.... 60+. Stosuję na noc, a twarz nie odpada, że niby za mocne. Także skoncentrowany kwas hialuronowy i III kolagen się świetnie sprawdzają na mojej buzi, nie mam żadnej zmarszczki.

Niedługo spróbuję także pektyn, które także mają być wyłącznie dla cer dojrzałych i bardzo dojrzałych, tylko są jeszcze za drogie jak na moją kieszeń.

Podsumowując, z doświadczenia: dzisiejsza nowość, o ile działa, jutro będzie codziennością. Nie ma co patrzeć na te oznaczenia dotyczące wieku.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2012-09-10 o 13:27
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.