Nasze sposoby nauki języków obcych :) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 11:57   #151
ImpressiveBody
Przyczajenie
 
Avatar ImpressiveBody
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Oczywiście bez powtarzania się nie nauczysz...ja miałam duży problem ze systematycznością. Dopiero ostatnio usiadłam i stwierdziłam, że zacznę się uczyć systematycznie tylko jak będę miała jakiś uporządkowany kurs. Bo tak raz trochę poczytać Easy English , raz jakąś lekcję w necie przejść...sprawiało, że ta moja nauka była bardzo nie regularna. No i postanowiłam , ze kupię sobie kurs metodą Emila Krebsa. Można go wgrać na komórkę, i ma usystematyzowane lekcje. No i jak na razie się udaje. Codziennie co najmniej pół godziny wieczorem
ImpressiveBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 13:09   #152
maryneczka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

1. Filmy i seriale
Oglądam po angielsku z napisami angielskimi.

2. Talk shows
Uwielbiam przeróżne amerykańskie Talk Showy i często wyłapuje słówka, których nie znam. Mój ulubiony to z Jimmy'm Fallon'em - https://www.youtube.com/channel/UC8-..._thdKZDJCrn88g

3. Fiszki
Korzystam z aplikacji na telefon, która nazywa się AnkiDroid i w niej dodaje swoje nowe słówka

4. Kursy online
Ciężko znaleźć coś dobrego. Mogę jedynie polecić japanesepod101 do uczenia się japońskiego. Słyszałam, że etutor do angielskiego może być dobry ale nigdy nie korzystałam.
maryneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:15   #153
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Hej dziewczyny !!! Jak interesuje Was nauka angielskiego to proponuje http://www.e-ang.pl/ to kurs podstawowy i srednio zaawansowany , chyba jeden z lepszych i darmowy
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 19:30   #154
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Mnóstwo jest darmowych materiałów wystarczy poszukać.

Polecam:
do czytania: wattpad.com
do pisania: lang-8.com
do mówienia: skype i chętna osoba

no i to co napisała koleżanka wyżej oczywiście
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:50   #155
Ayla74
Raczkowanie
 
Avatar Ayla74
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: DE Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

rozmowy przez skypa sa jak najbardziej super , osobiscie tez w ten sposob powtarzam angielski
__________________
.....You may see me struggle , but you will never see me quite......
Ayla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 19:53   #156
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

<reklama>

Napisz tutaj

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-02-03 o 09:00 Powód: reklama
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 12:33   #157
CAROLANGUE
Przyczajenie
 
Avatar CAROLANGUE
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

W tych czasach jest całe mnóstwo sposobów na naukę, zarówno płatnych, jak i darmowych. Ja lubię uczyć się z blogów o tematyce językowej. Można się z nich nauczyć życiowego słownictwa i podłapać sprawdzone sposoby na naukę. Sama niedawno taki założyłam w ramach samorozwoju.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
CAROLANGUE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 14:44   #158
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5464776 1]Mnóstwo jest darmowych materiałów wystarczy poszukać.

Polecam:
do czytania: wattpad.com
do pisania: lang-8.com
do mówienia: skype i chętna osoba

no i to co napisała koleżanka wyżej oczywiście [/QUOTE]

Jak jest z tym wattpadem? Założyłam konto, wybrałam stories, ale po kliknięciu start reading to wyskakują średniej długości posty... Jak z takich krótkich tekstów można się czegoś nauczyć?
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 15:40   #159
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Niektóre wydawnictwa wydają książki w oryginalne z dodatkową kolumną przetłumaczonych trudniejszych wyrazów. Jednak są to publikacje po angielsku. Może znalazłyście coś takiego po rosyjsku?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 12:30   #160
melabela87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Zaczynałam naukę angielskiego od poziomu zero.

Etap 1 - osłuchanie się z językiem. Nagranie audiobooka po angielsku na mp3 oraz ebooka po polsku na czytnik kindle. Odsłuchiwałam tekst po angielsku z mp3 i równocześnie śledziłam tekst po polsku na czytniku. Tak przerobiłam 7 części Harrego Pottera.

Etap 2. (po całkowitym skończeniu etapu 1). Nauka słówek z poziomu A1 za pomocą metody fiszek na platformie vocabus (najlepiej mi podpasowały, choć wypróbowałam sporo taki fiszek online), równocześnie przepisywałam sobie zdania z książki Angielski Red Point poziom A1 do aplikacji wordi i też uczyłam się ich w formie fiszek. Czytanie tekstów na stronie bliubliu.

Etap 3. Po skończeniu poziomu A1 nauka gramatyki za pomocą książki Angielski w Tłumaczeniach poziom A1. Kontynuacja nauki słówek na poziomie A2 itd.

Jak zasób słownictwa był już na jakimś poziomie to dodatkowo czytanie książek, oglądanie serialu, konwersacje z native speaker itp.

Dodatkowo na poprawę motywacji afirmacje do nauki języka.
melabela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 06:51   #161
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja staram się jak najwięcej oglądać filmów w obcym języku. No i słucham radia. Można znacznie zwiększyć swoją umiejętność słuchania. Słuch się przyzwyczaja dzięki temu.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 11:27   #162
Czerniczka
Raczkowanie
 
Avatar Czerniczka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Osłuchanie się z językiem jest bardzo ważne. Wystarczy włączyć program w telewizji albo radiu czy audiobooka. Nie trzeba nawet zwracać uwagi na treść
Najważniejsza jest codzienna praca z językiem i systematyczna nauka w praktycznych, codziennych sytuacjach, w których język będzie nam najbardziej potrzebny. A do tego oczywiście oglądanie filmów i seriali (zwłaszcza starszych, gdzie posługiwano się bardziej formalnym językiem a aktorzy mówili wyraźniej) i czytanie. Krótkich tekstów, opowiadań, może nawet książek dla dzieci, bo są napisane prostszym językiem.
Czerniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 09:54   #163
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

1. Książki z gramatyką: regularne np co 2 dni, robienie ćwiczeń gramatycznych
2. Rozmowy po angielsku albo CS spotkania albo darmowe stronki www do nauki ang jako wymiany językowej
3. Słówka: polecam czytać artykuł na np independent, the guardian a potem wypisać z niego słówka nieznane i je wkuć Albo otworzyć napisy po angielsku do filmu który bedziemy oglądać, wypisać wszystkie nieznane, wkuć je na pamięć i potem włączyć tne film z angielskimi napisami i oglądać.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 18:06   #164
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja mam pytanie o niemiecki, a właściwie o materiały do słuchania. Widziałam, ze ktoś tutaj polecał deutsche radio itp ale jestem na podstawowym poziomie, a chciałabym jednak coś rozumieć z tego co mówią. Znalazłam na youtubie playlistę Deutsch Lernen Extra auf Deutsch Abschnitt ale mają tylko kilkanaście nagrań, codziennie słucham jednego i za chwilę mi się to skończy. Wiem, że wiele z Was uczy się przez bajki, jednak znajduje tylko jakieś 3-6 minutowe, a wolałabym coś 20-30 minutowego. Macie coś godnego polecenia?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 11:34   #165
marcabarca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Mój sposób na naukę (uczę się angielskiego)
1. Filmy z napisami (osłuchuję się)
2. Piosenki po angielsku i potem analiza tekstu piosenek
3. aplikacja na telefon speeq.

Wiem, że jest jeszcze taka strona, gdzie można poczatować w dowolnym języku ( nie wiem niestety jak się nazywa - była współlokatorka uczyła się angielskiego od kogoś kto chciał się nauczyć polskiego - i tak sobie rozmawiali i się poprawiali ).
marcabarca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 14:17   #166
hinduss44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja staram uczyć się jak największej ilości słówek. Według mnie to jest najważnejsze.
hinduss44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 14:46   #167
Clarise_Pn
Przyczajenie
 
Avatar Clarise_Pn
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Hej! A jakie macie sposoby na naukę angielskiego (lub innego języka), ale na poziomie powyżej B1-2? Nigdy nie byłam dobra z języków obcych, ale potrzebuję rozszerzyć moje aktualne umiejętności - robić mniej błędów w mowie i piśmie (teksty użytkowe, ale na rozmaite tematy), działać "płynniej". Co będzie lepsze - kurs grupowy? Indywidualne lekcje? Ćwiczenia samemu?
Jeszcze w liceum chodziłam na kurs językowy w grupie i wtedy chyba nauczyłam się najwięcej. O dziwo powszechnej opinii, że na zajęciach indywidualnych można wyciągnąć więcej dla siebie - mimo dobrych i zaangażowanych nauczycieli brakowało mi... rywalizacji? Nie wiem jak to określić. Byłam wtedy jednak na innym poziomie.
Co byście poleciły dla osób znających angielski na poziomie B1-B2?
__________________
If it doesn’t challenge you, it doesn’t change you.

Czym zajmuję się na co dzień? >> http://hrownia.pl/

Edytowane przez Clarise_Pn
Czas edycji: 2016-07-22 o 14:48 Powód: błąd ;)
Clarise_Pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 17:51   #168
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Moim zdaniem więcej jest możliwości dla osób na poziomie B1/B2 niż A1/A2. Na początku to głównie słówka i gramatyka. Później masz filmy, artykuły, książki, rozmowy z native speakerami
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 09:17   #169
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Podzielę się z Wami moimi sposobami na naukę, na skuteczną naukę (przynajmniej w moim wypadku )

Zaczęłam przede wszystkim od oglądania bajek dla dzieci na youtube. Dokupiłam sobie ksiązki, dla dzieci w języku angielskim. Z czasem przerzuciłam się na bardziej ambitne teksty kultury.
Słuchałam namiętnie anglojęzycznych piosenek, śledząc przy tym jednocześnie tekst na osobnej stronie.
Zapisywałam każde nowe słowo w specjalnym zeszyciku, założonym ku temu celu, tłumacząc je.
Pobrałam aplikację DUOLINGO na telefon oraz komputer, i w każdej wolnej chwili robiłam kolejny poziom.
Zarejestrowalam się na różnych portalach/czatach anglojęzycznych, zeby móc popisać z ludźmi w tym języku. (i to jest chyba najskuteczniejszy sposób w moim przypadku!)
Spotkałam się nawet z osobą, która nie mówi w innym języku. Byłam wtedy zmuszona do myślenia i mówienia po angielsku

Kupowałam masę książek do nauki, ale teraz, z biegiem czasu, uważam, że to tylko pieniądze wyrzucone w błoto, ponieważ ksiązki jak leżały, tak leżą. Nie mam samozaparcia do rozwiązywania ćwiczeń. Preferuję praktyczną naukę jezyków obcych
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 22:49   #170
Pattkaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 127
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja właśnie od jutra zamierzam samodzielnie uczyć sie języka angielskiego. Uczyłam sie go w szkole ale jak zakończyłam edukacje języka nie uzywalam.
Mam w domu fiszki, książki z ćwiczeniami . Do tego będę słuchać bajek dla dzieci po angielski na sam początek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pattkaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 23:49   #171
pauliszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Programy multimedialne np seria Profesor
albo
wyjazd a kurs językowy za granice
pauliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 21:25   #172
lunka_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę (mam nadzieję, że tak, a jak nie to przepraszam), czy możecie polecić jakieś fajne książki anglojęzyczne, które nie mają za trudnego słownictwa? Jestem gdzieś na poziomie B1/B2 i chciałabym podszkolić swój angielski, jak znacie coś dobrego to będę bardzo wdzięczna za podanie tytułów Starałam się już czytać w języku angielskim, ale trafiłam na książki, które były dla mnie jednak za trudne jak na początek :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lunka_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 13:43   #173
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 23 723
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez lunka_aa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę (mam nadzieję, że tak, a jak nie to przepraszam), czy możecie polecić jakieś fajne książki anglojęzyczne, które nie mają za trudnego słownictwa? Jestem gdzieś na poziomie B1/B2 i chciałabym podszkolić swój angielski, jak znacie coś dobrego to będę bardzo wdzięczna za podanie tytułów Starałam się już czytać w języku angielskim, ale trafiłam na książki, które były dla mnie jednak za trudne jak na początek :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja polecam z własnego doświadczenia lektury uproszczone Penguin Readers. Te w linku poniżej są akurat na Twoim poziomie. Bardzo dobrze się czyta i można znaleźć coś co nas zainteresuje .

http://www.bookcity.pl/penguin-reade...aawansowany-b1
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 15:39   #174
lunka_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

[1=d76b7b62abc76003533437b a9b2c050aff719167_6124288 bc3b3b;64371251]Ja polecam z własnego doświadczenia lektury uproszczone Penguin Readers. Te w linku poniżej są akurat na Twoim poziomie. Bardzo dobrze się czyta i można znaleźć coś co nas zainteresuje .

http://www.bookcity.pl/penguin-reade...aawansowany-b1[/QUOTE]
Dziękuję Ci bardzo!
lunka_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:24   #175
pauliszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

jak chcesz czytać książki w obcym języku to dobrym rozwiązaniem są czytnik e-bookow z zainstalowanym słownikiem. Jak jakiegoś słowa nie nie rozumiesz to po prostu na niego najeżdżasz i już widzisz tłumaczenie. Mi to bardzo pomaga
pauliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 21:08   #176
lunka_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez pauliszka Pokaż wiadomość
jak chcesz czytać książki w obcym języku to dobrym rozwiązaniem są czytnik e-bookow z zainstalowanym słownikiem. Jak jakiegoś słowa nie nie rozumiesz to po prostu na niego najeżdżasz i już widzisz tłumaczenie. Mi to bardzo pomaga
Może spróbuję, chociaż nie lubię czytać książek na ebooku, wolę formę tradycyjną, papierowa książka w ręku Ale dzięki wielkie za radę
lunka_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 17:40   #177
peggy_bundy
Przyczajenie
 
Avatar peggy_bundy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie o niemiecki, a właściwie o materiały do słuchania. Widziałam, ze ktoś tutaj polecał deutsche radio itp ale jestem na podstawowym poziomie, a chciałabym jednak coś rozumieć z tego co mówią. Znalazłam na youtubie playlistę Deutsch Lernen Extra auf Deutsch Abschnitt ale mają tylko kilkanaście nagrań, codziennie słucham jednego i za chwilę mi się to skończy. Wiem, że wiele z Was uczy się przez bajki, jednak znajduje tylko jakieś 3-6 minutowe, a wolałabym coś 20-30 minutowego. Macie coś godnego polecenia?
Ja nauczyłam się sporo niem z piosenek,jak miałam TV na kartę i mozliwość odbioru zagranicznych stacji-oglądałam sobie cokolwiek,nawet reklamy po niem. Ostatnio znów odświeżam sobie ten język,dziś np słuchałam na YT odcinek z niemieckiej edycji Top Model. Cokolwiek,co mnie interesuje. Myślę,że nie chodzi o to,aby wszystko rozumieć,ale osłuchać się z językiem. Gdy trochę więcej sobie przypomnę z niemieckiego,to poszukam jakiegoś czatu lub kogoś do rozmowy na skype. Swoją drogą,spotkałam na wakacjach Niemca i mimo kilkuletniej przerwy w nauce tego języka,udało mi się w miarę swobodnie z nim rozmawiać. To jest chyba najlepsze,co może być,bo uczysz się myśleć w obcym języku.
Najgorzej było mi uczyć się z książek typu samouczki,gramatyka-nigdy nie przebrnęłam dalej niż kilka początkowych rozdziałów. Oczywiście też nic z tego nie pamiętam. Nie ma to jak żywa nauka języka,i ja teraz będę szła w tym kierunku.

Edytowane przez peggy_bundy
Czas edycji: 2016-08-22 o 17:45
peggy_bundy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 18:38   #178
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Zazdroszczę, mi jednak brakuje słownictwa, więc myślę nad jakimś repetytorium, z gramatyki też miałam tylko czas teraźniejszy i przeszły, ten perfekt z tego co kojarzę, więc za bardzo nie porozmawiam
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 12:10   #179
AnnSt23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

W moim przypadku najlepiej sprawdza się nauka języków obcych ze słuchu bo jestem typowym słuchowcem. Jest to też fajne bo pozwala się osłuchać z językiem i popracowac od razu nad wymową słówek i zdań w obcym jezyku. Ja uczyłam się tak angielskiego i francuskiego. Zapisywałam sobie to słóko w tym czasie zeby sie nauczyc prawidłowo pisac. Naprawdę mi pomógł taki sposób nauki ze słuchu. podłączałam głosniki do lapka i juz. Dobrze jest wybrc porządne głośniki które nam nie zniekształcą głosu mówiącego xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-09-07 o 19:33 Powód: reklama
AnnSt23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:32   #180
passu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Od małego oglądałam bajki i filmy po angielsku lub z polskim lektorem (było słychać w tle głosy aktorów), do tego słuchałam muzyki itp. Dzięki temu nauczyłam się angielskiego <3
Teraz dużo korzystam z fejsa (wiadomo, heh), więc mam polubionych milion profili w stylu "naucz się angielskiego". Niestety, wiele z nich jest "martwych", ale codziennie aktualizowany jest ten: https://www.facebook.com/angielskie.idiomy/

Teraz zamarzyłam sobie nauczyć się hiszpańskiego i powtarzam dokładnie to samo! Otaczam się językiem: muzyka, filmy (nawet jeśli nic nie rozumiem, ale czasami sprawdzam znaczenie jakichś wyrażeń, które często się powtarzają), fiszki. Od niedawna chodzę też do szkoły językowej, gdzie uczą Hiszpanie.

Dużo też zależy od motywacji. I na pewno jeśli ktoś chce się nauczyć języka, to musi dużo mówić, więc trzeba szukać okazji! Wyjazd zagranicę (najlepiej na dłużej), kawiarenki językowe, albo po prostu zrobić sobie dzień obcokrajowca, wyjść do miasta i mówić do wszystkich po angielsku. ^^
passu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-13 09:41:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.