Gdzie najlepiej wyemigrować? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 14:11   #31
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

To i ja się wypowiem. W Polsce nie mieszkam bo przeszkadza mi tamtejsza mentalność, zacofanie (nie oszukujmy się, ale większa połowa narodu taka jest) i problemy ze znalezieniem pracy. Czy tęsknie za Polską? Nie. I jak tam jadę to po pierwszym dniu już chcę wracać do DE...

I tutaj w Niemczech początki są trudne a social również ciężko dostać jak nie ma się obywatelstwa Ja np. żadnej pomocy od państwa nie dostaję. Warto się ubiegać, ale niekiedy szanse są na prawde marne
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 15:33   #32
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

No, ale jak się dziecko urodzi w Niemczech i rodzice tam pracują, albo chociaż jedno z nich to chyba ten socjal dostanie (dziecko)...


Szczerze mówiąc zamiast pieniędzy wolałabym żłobek.W Polsce nie mam szans.U mnie w mieście jest 40 chętnych na jedno miejsce.Pracuję na zlecenie więc nawet płatnego urlopu bym nie miała,Podejrzewam, że zostałabym zwolniona po prostu...

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2012-01-24 o 15:44
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 21:00   #33
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

No tak, ale większość przyjeżdża już z dzieckiem... O to mi chodzi.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:52   #34
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
To i ja się wypowiem. W Polsce nie mieszkam bo przeszkadza mi tamtejsza mentalność, zacofanie (nie oszukujmy się, ale większa połowa narodu taka jest) i problemy ze znalezieniem pracy. Czy tęsknie za Polską? Nie. I jak tam jadę to po pierwszym dniu już chcę wracać do DE...

I tutaj w Niemczech początki są trudne a social również ciężko dostać jak nie ma się obywatelstwa Ja np. żadnej pomocy od państwa nie dostaję. Warto się ubiegać, ale niekiedy szanse są na prawde marne
czy mogę zapytać - jak wygląda sytuacja z pracą ? Jest szansa na pracę biurową jeśli będę znała średnio niemiecki i średnio angielski poziom b1/b1? Czy tylko praca fizyczna?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 08:42   #35
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
No tak, ale większość przyjeżdża już z dzieckiem... O to mi chodzi.
Co to ma za znaczenie, skoro oboje rodzice pójdą do pracy. Ich zarobki przekroczą wtedy chyba prób od jakiego udzielane jest wsparcie materialne i nic szczególnego nie będzie im przysługiwać. Posiadanie dziecka i potrzeba zapewnienia mu opieki w odpowiedniej placówce to nie jakaś wielka fanaberia.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 09:47   #36
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
czy mogę zapytać - jak wygląda sytuacja z pracą ? Jest szansa na pracę biurową jeśli będę znała średnio niemiecki i średnio angielski poziom b1/b1? Czy tylko praca fizyczna?
Pytasz o Niemcy?


Raczej szanse sa male, a nawet bardzo male. CHyba ze masz takie wyksztalcenie powiedzmy ,, biurowe". Ale B1 czy B2 to chyba nie wystarczy. Ostatnio sama troche szukam wiec widze jak to jest.
Agencja nie pomoze dopoki im nie siedzisz na socjalu. Nie majac pochodzenia nie dosaniesz socjalu. Tak wiec niestety w Niemczech sporo sie pozmienialo od pewnego czasu... Zasada taka: sama chcesz tu przyjechac, to sama sobie radz. Niestety

Do autorki watku: Proponuje Skandynawie. Nie wiem jak z praca, ale jezyk to podstawa. Sporo Polakow tam wyjechalo ale nie slyszalam jeszcze od zajomych zeby ktos narzekal. raczej opinie sa pozytywne.

W Angli czy Szkocji i Irlandii podobno katastrofa. Bezrobocie rosnie, obcinaja dodatki. Podobno prace znalzc jest coraz ciezej. To nie to samo co kilka lat temu, gdy wybuchl wielki boom ba prace za granica. Gdzie szlo sie do 2-3 agenci i dzwonili ze maja pace. teraz i miesiacami mozna jej tam szukac. Rynek za bardzo nasycony. Nie dziwie sie ze tylu rodakow wrocilo do kraju.

W Niemczech juz nie jest ,,Reich" tak jak 20 lat temu. Jako obcokrajowiec, jesli nikogo nie masz do pomocy to bedzie bardzo ciezko. Zalezy jeszcze w jakim miescie. Ale z reguly jest ciezko. Bo jak nie znasz jezyka to klapa. Niemcy maja chyba dosyc pieciu pokolen Turkow, Kurdow, i niekiedy i Polakow ktorzy tu mieszkaja od 20, 30 lat i nie gadaja w ich jezyku.

gdybym ja miala jeszcze raz mozliwosc wyjadzu na pewno nie wybraalbym Niemiec. Warto tez zauwazyc ze od maja 2011 mozemy pracowac tu bez pozwolenia na prace. I pamietam jak sluchalam audycji w radiu nemieckim, ze niemcy obawiali sie znowu wielkiej fali emigrantow z Pl ktora zaleje ich rynek pracy. I co sie okazalo? ze przyjechalo zaledwie kilka tysiecya osob ( chyba 3 tys.) Bo niemiecki rynek pracy nie jest atrakcyjny. Nie mowie juz o wyskoch czynszach, podatkach, oplatach. moja zanajoma pracuje fizycznie na 2 zmiany. Ma meza - to wazny szczegol bo gdyby byla sama to panstwo zjadaloby jej jeszcze wiecej wyplaty wlasnie na nierobow zyjacych z socjalu. Pracuje po ok 8,5 - 9 godzin dziennie. Zarabia 850 w porywach do 900 euro. Gdyby byla sama moooze zarobilaby jakies 1100 euro. Ale nic nie jest pewne bo odciagaja wysoki podatek jesli nie masz rodziny i wysoki podatek jesli maz pracuje. Zebyscie czasem nie zarobili za duzo! i co?

Czynsz ok 650 euro za 2 pokojowe mieszkanie w nieskich blokach
do tego dochodza inne koszty : , abonamet telewizyjny co 3 miesiace 50 euro, prad ok 30 euro, koszty utrzymania jakies 250 ( skromnie) do 350, benzyna jakies tam raty na meble. czasem jakis ciuch.

wszystko zelzy od tego jak sie rzadzisz. Ale ze tej wyplaty 900 lub 1100 euro nie zostaje wiele. jakioes 150 euro.

A najsmieszniejsze jest to ze sporo ludzi z Pl mysli ze euro na drzewach rosnie.
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 10:22   #37
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

czy któraś z Was może przybliżyć zatem życie w Skandynawii?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 16:12   #38
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
czy któraś z Was może przybliżyć zatem życie w Skandynawii?
Z pracą wyglada tak, że ludzie z innych krajów zmieniają nazwiska a nawet imiona na szwedzko brzmiące, żeby tylko ktos ich zechciał zatrudnic. Ale jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej okazuje się, że z daną osobą nie można się płynnie i łatwo porozumieć to ciężko o pracę. Szwedzi najchętniej zatrudniają innych Szwedów, bo niestety imigrantom nie potrafią tak samo zaufać, a Szwedzi to w porównaniu z innymi raczej uczciwy naród. Żeby dostać socjal trzeba mieć najpierw stałą pracę i pracować przez min. rok, a jak wyżej wspomniałam Szwedzi boją się zatrudniać imigrantów, zwłaszcza na stałe, bo pracownicy kosztują szwedzkich pracodawców krocie.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Ale ze tej wyplaty 900 lub 1100 euro nie zostaje wiele. jakioes 150 euro.

A najsmieszniejsze jest to ze sporo ludzi z Pl mysli ze euro na drzewach rosnie.
Hehe, dokładnie! Polakom wydaje się, że ludzi z bogatszych krajów na wszystko stać i żyją w niewiadomo jakich luksusach. Znam parę osób (Szwedów), którzy mają ciężko finansowo i nie stać ich np. na jakiś wypad na miasto w weekendy.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Bo
-cięzko jest nam pracą
-a nawet jak to za mało zarobimy żeby założyć rodzin
-do żłobków jest więcej chętnych na jedno miejsce niż na najlepsze uczelnie
-z przedszkolami też nie za wesoło ( a nie mam żadnej opcji darmowej opieki nad dzieckiem)
-nianii trzeba oddać wypłatę
-a maż za mało zarabia żebym ja nie pracowała i wychowywała dziecko
-dodatek na dziecko jest śmiesznie niski

Jednym słowem nie mam warunków na założenie i utrzymanie rodziny oraz godne życie dla niej.
Te powody są trochę inne niż powody imigrantów z innych części świata. Ich do wyjazdu zmuszają wojny lub prawdziwa bieda, jednocześnie jakoś oni nie plują na swoje kraje, mimo dużo większej biedy i jeszcze gorszych polityków.

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2012-01-27 o 16:18
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:32   #39
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

najlepiej tam gdzie nas nie ma trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie...
zagranica to nie kraina mlekiem i miodem plynaca i czesto trzeba dwa razy bardziej sie starac, schowac swoja dume w kieszen i zakasac wysoko rekawy

Anglia robi sie wyjatkowo trudna ostatnio..
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 23:28   #40
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość

[/COLOR]

Hehe, dokładnie! Polakom wydaje się, że ludzi z bogatszych krajów na wszystko stać i żyją w niewiadomo jakich luksusach. Znam parę osób (Szwedów), którzy mają ciężko finansowo i nie stać ich np. na jakiś wypad na miasto w weekendy.[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 -----

Te powody są trochę inne niż powody imigrantów z innych części świata. Ich do wyjazdu zmuszają wojny lub prawdziwa bieda, jednocześnie jakoś oni nie plują na swoje kraje, mimo dużo większej biedy i jeszcze gorszych polityków.
Ale moze tych Szwedów stać na opiekę dla dzieci.

Ja nie pluję na swój kraj, ale źle mi się tu żyje, nie jestem w stanie zrealizować swoich potrzeb i chcę wyjechać.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:36   #41
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
najlepiej tam gdzie nas nie ma trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie...
zagranica to nie kraina mlekiem i miodem plynaca i czesto trzeba dwa razy bardziej sie starac, schowac swoja dume w kieszen i zakasac wysoko rekawy

Anglia robi sie wyjatkowo trudna ostatnio..
To powtarzam tym, którzy myślą o emigracji

Mnie Anglia pod względem pracy zaczyna przypominać Polskę
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 14:45   #42
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

może wypowie się ktos na temat Hiszpanii?
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:21   #43
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Na wstepie - to naprawde dziwne, ze np. w Norwegii chca norweskiego ?

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
To i ja się wypowiem. W Polsce nie mieszkam bo przeszkadza mi tamtejsza mentalność, zacofanie (nie oszukujmy się, ale większa połowa narodu taka jest) i problemy ze znalezieniem pracy. Czy tęsknie za Polską? Nie. I jak tam jadę to po pierwszym dniu już chcę wracać do DE...

I tutaj w Niemczech początki są trudne a social również ciężko dostać jak nie ma się obywatelstwa Ja np. żadnej pomocy od państwa nie dostaję. Warto się ubiegać, ale niekiedy szanse są na prawde marne
Jakie znowuz zacofanie i jaka mentalnosc ?

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
W Angli czy Szkocji i Irlandii podobno katastrofa. Bezrobocie rosnie, obcinaja dodatki. Podobno prace znalzc jest coraz ciezej. To nie to samo co kilka lat temu, gdy wybuchl wielki boom ba prace za granica. Gdzie szlo sie do 2-3 agenci i dzwonili ze maja pace. teraz i miesiacami mozna jej tam szukac. Rynek za bardzo nasycony. Nie dziwie sie ze tylu rodakow wrocilo do kraju.
Hm... katastrofa?
http://www.people.co.uk/news/uk-worl...2039-23574180/



To, ze obcinaja dodatki, to chyba dobrze, przeciez ten socjal to jak rak na zachodniej Europie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:56   #44
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Mnostwo moich znajomych wyjechalo w czasie boomu do krajow anglojezycznych . I mam z nimi staly kontakt, wiec tak sie sklada ze mam troszke pojecia jak wyglada tam sytuacja. Sporo z nich wrocilo. Widze ze lubisz czytac, polecam te artykuly: http://polonia.wp.pl/title,Gigantycz...l?ticaid=1dd21

http://polonia.wp.pl/title,Bezdomni-...wiadomosc.html

To prawda, ze nadal sytuacja tam jest lepsza niz w PL. Ale i tak ulegl pogorszeniu.

jasne, ze dobrze ze obcinaja socjal. miedzyinnymi przez socjal padla Grecja. Ale ja mowie o problemach z praca. I mowiac socjal mam na mysli bezmyslne ladowanie w tylek ludzim ktorym sie nie chche pracowac. a nie pobieranie zasilku dla osoby bezrobotnej ktory pracowala i stracila prace i teraz musi miec zasilek , bo szuka pracy.

Edytowane przez Mila 23
Czas edycji: 2012-01-28 o 15:59
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:35   #45
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Ja mówiąc o socjalu miałam na myśli z tytułu urodzenia i wychowywania dziecka i to w sytuacji, gdzie co najmniej jedno z rodziców pracuje i płaci podatki.O zasiłku dla bezrobotnych nawet nie pomyślałam.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:45   #46
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ja mówiąc o socjalu miałam na myśli z tytułu urodzenia i wychowywania dziecka i to w sytuacji, gdzie co najmniej jedno z rodziców pracuje i płaci podatki.O zasiłku dla bezrobotnych nawet nie pomyślałam.
Niestety czesto jest tak ze ktos mysli ze mu socjal sie ,, nalezy jak psu kosc" i dlatego ludzie robia sobie po 4 -5 dzieciakow zeby nie musiec pracowac, tylko zyc wlasnie z socjalu. A ludzi ktorzy widza wyplate po miesiacu harowki patrza na rozliczenie i co widza? ze np 1000 euro poszlo sobie na nierobow z banda dzieciakow.
#

pozatym dlaczego myslimy ze jak sie urodzi dziecko to trzeba dostac kase z panstwa? sama nie wiem skad takie myslenie sie wzielo. gdybysmy zyli w jeszcze biedniejszym kraju niz Pl to kto bym dawal ten socjal? dlatego w PL go nie ma. skoro ktos decyduje sie miec potomstwo to niech zadba zeby mialo co jesc. Z jakiej racji panstwo ma to sponsorowac. fajnie jak sa jakies dodatki, ale nieraz one znacznie przewyzszaja potrzeby dziecka. i dlatego rodzi sie potem 5 dzieciakow w jednej rodzinie.
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 20:34   #47
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jakie znowuz zacofanie i jaka mentalnosc ?
Chociażby mieszanie z błotem, wyśmiewanie lub głupie komentarze na temat ludzi, którzy wyglądają INACZEJ. Dla tych co się nie wyróżniają z tłumy to może i obojętne i tego nie widzą, ale ja już sporo usłyszałam na temat moich kolców itd razem z siorą jak byłam na urlopie w PL i mi wystarczy.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 23:10   #48
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

[QUOTE=Wyrak;31907874]Na wstepie - to naprawde dziwne, ze np. w Norwegii chca norweskiego ?
Tak, po części dziwne, to zależy od wykonywanego zawodu. Rozumiem, że pracując i mając kontakt z norwegami musisz znać język, ale jest wiele prac, np. budowlanych, w fabrykach, jako kierowcy(na długich trasach) i tu język nie jest konieczny. Przynajmniej nie był... wystarczył komunikatywny angielski. Niestety z informacji dobrego kolegi to się zmieniło i praktycznie w każdej pracy, nawet bez kontaktu osobistego z ludźmi wymaga się norweskiego. Wg mnie to jest podejście w stylu - chcemy zatrudnić tylko Norwega i nie mamy gdzieś twoje doświadczenie etc Takie sito już na początku rekrutacji...
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 23:15   #49
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
fajnie jak sa jakies dodatki, ale nieraz one znacznie przewyzszaja potrzeby dziecka. i dlatego rodzi sie potem 5 dzieciakow w jednej rodzinie.
No te 50 zł rodzinnego rzeczywiście przewyższa potrzeby dziecka.Ja bym potrzebowała tak z 1500 zł na dziecko (niania plus jedzenie ubranie i inne akcesoria, tyle wyjdzie).Takiego socjalu to nigdzie w Europie raczej nie ma.A w Polsce to o taki zarobek nawet ciężko.

A co do państwa, to krzyczy, ze jest taki niż demograficzne, że nie ma kto pracować na emerytury i takie bajeru, nawet były reklamy nawołujące do rodzenia dzieci.Ale to, że ludzi na nie nie stać to to już się skrzętnie pomija.

Poza tym gdybym miała dostęp do państwowego żłobka nie potrzebowałabym żadnych pieniędzy, na resztę byłabym w stanie zarobić.
Nie mam żadnych babć cioć czy innych chętnych do zajęcia się dzieckiem jak pójdę do pracy, więc moją jedyną szansą na zarobienie rodziny jest właśnie emigracja do jakiegoś kraju, któremu zależy na przyroście naturalnym.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2012-01-28 o 23:19
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 23:51   #50
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
może wypowie się ktos na temat Hiszpanii?
Kolejna Grecja, nie warto sie pchac Niestety, bo mne samej marzyl sie wyjazd do Hiszpanii
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 06:08   #51
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

W Hiszpanii większe bezrobocie niż w Polsce.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 10:33   #52
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
No te 50 zł rodzinnego rzeczywiście przewyższa potrzeby dziecka.Ja bym potrzebowała tak z 1500 zł na dziecko (niania plus jedzenie ubranie i inne akcesoria, tyle wyjdzie).Takiego socjalu to nigdzie w Europie raczej nie ma.A w Polsce to o taki zarobek nawet ciężko.

A co do państwa, to krzyczy, ze jest taki niż demograficzne, że nie ma kto pracować na emerytury i takie bajeru, nawet były reklamy nawołujące do rodzenia dzieci.Ale to, że ludzi na nie nie stać to to już się skrzętnie pomija.

Poza tym gdybym miała dostęp do państwowego żłobka nie potrzebowałabym żadnych pieniędzy, na resztę byłabym w stanie zarobić.
Nie mam żadnych babć cioć czy innych chętnych do zajęcia się dzieckiem jak pójdę do pracy, więc moją jedyną szansą na zarobienie rodziny jest właśnie emigracja do jakiegoś kraju, któremu zależy na przyroście naturalnym.

Nie mowilam o naszym smiechu wartym rodzinnym w polsce! wiem cos na ten temat, bo sama razem z siostra dojezdzalysmy do szkoly 30 kilometrow kilka lat temu i co? dostalysmy az 30 zl! - to jest niestety PL

Doskonale rozumiem ze chcesz wyjechac, bo w Pl warunki sa jakie sa. I na pewno ten post nie byl skierowany besposrednio do Ciebie! sama bedac w Twojej sytuacji chcialabym polepszyc sobie zycie.

Ale zrozum ze mam juz dosc osob wokolo mnie mowiacych: ,,nam sie nalezy". - Znowu nie kieruje tego do Ciebie. ALbo : ,, no bede miala dziecko, wiesz dostaniemy kase za dziecko to sie przyda.
Albo: ,, wiesz jak nam bedzie dobrze finansowo jak urodze dziecko?"
To jest straszne. albo ludzie ktorzy nie pracuja, a daja dobre rady jak panstwo wykiwac zeby ci pare euro przyslali wiecej. Zenada.

Kursywa: dziecko kosztuje ok zgadzam sie. Ale panstwo dajac socjal nie zalatwia sprawy nizu demograficznego. Struktura panstwa powinna pozwalac na to ze ludza chca dzieci. Np Warunki pracy stojace w odpowiednim stosunku do kosztow utrzymania. Czyli zarabiasz i z tego co zarobisz utrzymasz siebie, dziecko. Oplacisz wszystko i nie musisz brac kredytu na zakup pampersow. Takie warunki miala kiedys Francja. oprocz tego latwy dostep do zlobkow i do przedszkoli zeby nie trzeba bylo za jedna pesnje zatrudniac nani. Powiedzmy ze maz pracuje- i z jedo pensji powinno wystarczyc ( nie mowie to o jakichs luksusach) na podstawowe potrzeby rodziny bez lapania sie za glowe za co przezyjemy ostatanie 2 tyg. A tak jest w PL. Ludzie nie sa wstanie utrzymac sie z jednej pesnsji. Koszty mieszkan, zycia znacznie wzrosly. I jak ktos sie decyduje na dziecko to ma ogromny problem jak je utrzyma. Pisalas ze 1500 na dziecko potrzeba. w PL powinno byc tak ze ktos z was te 1500 zarobi i bedzie na potrzeby dziecka. np twoj kiedy ty bedziesz mogla spokojnie siedziec w domku bo nie musisz pracowac. Taka niestety jest nasza chora rzeczywistosc.

i badrdzo wspolczuje trudnej sytuacji. MAm nadzieje ze uda sie gdzies wyjechac.

Moja rada: niech najpierw maz wyjedzie. Poszuka pracy powolutku powinno sie udac. Ale jak razem wyjedziecie to szanse sa mniejsze. bo trzeba nagle zalatwic wszystko. mieszkanie prace itd.

Edytowane przez Mila 23
Czas edycji: 2012-01-29 o 10:35
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:09   #53
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
może wypowie się ktos na temat Hiszpanii?
Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
W Hiszpanii większe bezrobocie niż w Polsce.
Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Kolejna Grecja, nie warto sie pchac Niestety, bo mne samej marzyl sie wyjazd do Hiszpanii
Mieszkam w Hiszpanii i o prace jest ciezko nawet Hiszpanom. Moj Tz(Hiszpan) szukal pracy prawie pol roku, a jest osoba poslugujaca sie plynnie angielskim i ma ssuuuuper doscwiadczenie. Na szczescie wyslanie 200CV przynioslo efekt i od 3 dni ma dobra prace

Takze nie zapraszam hehe
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:21   #54
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez peggy7 Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez to pojęcie? Sama jesteś Polką, czemu srasz do własnego gniazda?
Nie używam słów, których pojęcia nie znam I nie, nie jestem Polką.

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
Aż mi ciśnienie podskoczyło



nie jestem fanatyczną patriotką, ale do cholery - ten kraj wygląda tak jak wygląda nie bez powodu! I na pewno takie wypowiedzi nie świadczą o Tobie dobrze, jako o wielkiej, światowej pani...
.
Cytat:
Napisane przez dr_ka Pokaż wiadomość
Och,och! Nie mierz innych swoja miarą Koleżanko-cebulko (WTF?) chyba faktycznie lepiej nie zostawaj w tym naszym cebulowym kraju-lepiej jak takie słabizny wyjadą, bo i tak nie znajdą tutaj pracy, ani żadnego konstruktywnego zajęcia. Dla inteligentnych ludzi, z konkretną wiedza i umiejętnościami praca w Polsce jest i to nieźle płatna.
Dla cieniasów mających się za niewiadomo co zostaje opcja szorowania garów na zmywaku setki kilometrów stąd.. Bye bye!

Widzę, że obie Panie macie czytanie ze zrozumieniem opanowane do perfekcji Jak mówisz o słabiznach to rozumiem, że nie mówisz o mnie, tym bardziej nie mając najmniejszego pojęcia kim jestem i czym się zajmuje


Cytat:
Napisane przez duplo Pokaż wiadomość
To prawda wypowiedź Wizażanki komicznie jest trochę krzywdząca, ale wydaje mi się, że to określenie odnosi się do polityków, chyba...
Tak, dokładnie Co prawda można i takie typy znaleźć nie tylko w polityce ale i na całym świecie Mając na myśli marniutką Polskę i ich polaczków-cebulaczków miałam na myśli stan kraju oraz "politykę", którą się tutaj uprawia. W żaden sposób nie chciałam urazić wizażanek powyżej, które swoją drogą powinny popracowań nad poszerzeniem horyzontów myślenia.

Ku ścisłości nie jestem Polką, mieszkam tutaj od 6 roku życia.


Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Bo wszyscy Polacy za granicą szorują gary...
Żebyście się nie zdziwiły
Prawda
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 14:03   #55
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
Ku ścisłości nie jestem Polką, mieszkam tutaj od 6 roku życia.
A można spytać gdzie się urodziłaś? Pytam tylko z ciekawości
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 14:10   #56
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
A można spytać gdzie się urodziłaś? Pytam tylko z ciekawości
We Francji Cała rodzina od strony babci pochodzi z Francji, dopiero babcia się wyłamała i wróciła z dziećmi do dziadka do Polski Btw właśnie pomyśłałam, że chyba sbie wytatuuje Twój podpis na czole

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Chociażby mieszanie z błotem, wyśmiewanie lub głupie komentarze na temat ludzi, którzy wyglądają INACZEJ. Dla tych co się nie wyróżniają z tłumy to może i obojętne i tego nie widzą, ale ja już sporo usłyszałam na temat moich kolców itd razem z siorą jak byłam na urlopie w PL i mi wystarczy.
Swoją drogą Perfekcjonistka ma pełną rację Pod tym względem Polska jest krajem zacofaniem i cebulą płynącym
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 14:42   #57
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
We Francji Cała rodzina od strony babci pochodzi z Francji, dopiero babcia się wyłamała i wróciła z dziećmi do dziadka do Polski Btw właśnie pomyśłałam, że chyba sbie wytatuuje Twój podpis na czole

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Swoją drogą Perfekcjonistka ma pełną rację Pod tym względem Polska jest krajem zacofaniem i cebulą płynącym
Fajnie Mi by było szkoda jakbym wiedziała, że stamtąd pochodzę i musiała mieszkać w PL Za wszelką cenę chciałabym wracać

Ten podpis to i ja bym sobie wytatuowała


Te ostatnie zdanie najlepsze Ale jak najbardziej popieram
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 14:48   #58
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Fajnie Mi by było szkoda jakbym wiedziała, że stamtąd pochodzę i musiała mieszkać w PL Za wszelką cenę chciałabym wracać

Ten podpis to i ja bym sobie wytatuowała


Te ostatnie zdanie najlepsze Ale jak najbardziej popieram
Teraz, po ostatnich 2 latach tak jest. Wcześniej myślałam, że jakoś się to poukłada ale im dłużej się przyglądam i żyje tutaj jako inna to tym bardziej chce wyjechać Ale raczej nie do Francji bo nie mam się tam gdzie zaczepić a język znam tylko trochę
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 17:33   #59
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ale moze tych Szwedów stać na opiekę dla dzieci.
.


Moze tych bogatych. Ci, ktorych ja znam, to przecietni ludzie i nikt z nich nigdy nie korzystal z opiekunki. Dziecmi opiekuja sie najczesciej dziadkowie, to chyba podobnie jak w Polsce? Zlobek czy przedszkole w Szwecji to koszt w przeliczeniu min 400 zl na miesiac. A z miejscami jest tak, ze wszyscy radza nam, rodzicom 1 mies. malucha juz ustawic sie w kolejce. Takze to nie "tylko w Polsce" sa problemy...
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:03   #60
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Mnostwo moich znajomych wyjechalo w czasie boomu do krajow anglojezycznych . I mam z nimi staly kontakt, wiec tak sie sklada ze mam troszke pojecia jak wyglada tam sytuacja. Sporo z nich wrocilo. Widze ze lubisz czytac, polecam te artykuly: http://polonia.wp.pl/title,Gigantycz...l?ticaid=1dd21
Przeciez dokladnie te same dane (2.4mln bezrobotnych) byly w artykule, ktory linkowalem i pomimo tego byla informacja o tym, ze 500 obcokrajowcow znajduje srednio codziennie prace.

To, ze jest gorzej niz z 5 lat temu, to oczywiste. Tylko, ze Ty piszesz o katastrofie, a z danych wynika, ze cudzoziemcy przyjezdzaja i znajduja prace, pomimo stosunkowo wysokiego bezrobocia. Nie rozumiem tego czarnowidztwa po prostu.

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Chociażby mieszanie z błotem, wyśmiewanie lub głupie komentarze na temat ludzi, którzy wyglądają INACZEJ. Dla tych co się nie wyróżniają z tłumy to może i obojętne i tego nie widzą, ale ja już sporo usłyszałam na temat moich kolców itd razem z siorą jak byłam na urlopie w PL i mi wystarczy.
Wg mnie, to raczej kwestia tego, ze DE to swoim wygladem sie z tlumu nie wyrozniasz i wielkosci miejscowosci.

Cytat:
Napisane przez duplo Pokaż wiadomość
Tak, po części dziwne, to zależy od wykonywanego zawodu. Rozumiem, że pracując i mając kontakt z norwegami musisz znać język, ale jest wiele prac, np. budowlanych, w fabrykach, jako kierowcy(na długich trasach) i tu język nie jest konieczny. Przynajmniej nie był... wystarczył komunikatywny angielski. Niestety z informacji dobrego kolegi to się zmieniło i praktycznie w każdej pracy, nawet bez kontaktu osobistego z ludźmi wymaga się norweskiego. Wg mnie to jest podejście w stylu - chcemy zatrudnić tylko Norwega i nie mamy gdzieś twoje doświadczenie etc Takie sito już na początku rekrutacji...
Dla mnie to w ogole nie jest dziwne - logiczne, ze jesli sie chce konkurowac z miejscowa sila robocza, to albo trzeba miec wyzsze kwalifikacje, albo zblizone z komunikatywna znajomoscia danego jezyka/kow.

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
W Hiszpanii większe bezrobocie niż w Polsce.
Pomyslec, co socjalisci zrobili z tym krajem, jeszcze niedawno to bylo jedno z najdynamiczniej rozwijajacych sie panstw Europy...

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Mieszkam w Hiszpanii i o prace jest ciezko nawet Hiszpanom. Moj Tz(Hiszpan) szukal pracy prawie pol roku, a jest osoba poslugujaca sie plynnie angielskim i ma ssuuuuper doscwiadczenie. Na szczescie wyslanie 200CV przynioslo efekt i od 3 dni ma dobra prace

Takze nie zapraszam hehe
Hm, ale przynajmniej siedzisz sobie w pieknym kraju Nie wiem, na ile to pocieszenie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-19 10:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.