Szatan - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-27, 15:29   #91
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

bo nie leczony prawidłowo. Teraz tez nagłasnia się afery, gdy jakiś hosztapler -uzdrowicel naciąga chorych na raka.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:48   #92
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Szatan

Wieżę w duchy . Filmów na szczęście nie oglądałam i szczerze mówiąc cieszę się .
Jeszcze bym zasnąć nie mogła
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:58   #93
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Szatan

To oczywiście prawda, ale czy to nie dziwne, że przy dość jednak powszechnej chorobie, jaką jest schizofrenia ten jeden przypadek jest tak głośny, bo źle leczony? Gdyby to była kwestia leczenia to nieustannie słyszelibyśmy o takich sprawach, no, chyba, że w nauce zwanej statystyką coś nawala ostatnio...

Acha - jeszcze jedno. Kilka postów temu pisałaś, że w przypadku chorób psychicznych (za które uznałaś również opętania) to :

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko, ze dziwnym jest iż "demon" opanowuje ciało jedynie osób, które w niego wierzą. I dają się wtedy "wyleczyć" metodami w które wierzą.
Wmówić sobie można wszystko.
, natomiast

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Teraz tez nagłasnia się afery, gdy jakiś hosztapler -uzdrowicel naciąga chorych na raka
Ludzie chodząc do znachorów dobrze robią, ponieważ autosugestia jest przecież przepotężna! Skoro te całe egzorcyzmy na tej zasadzie działają, to leczenie raka też powinno...

Ps. Nie atakuję Twoich poglądów. Nie chcę też nikogo na nic nawracać. Wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie mają za zadanie jedno - próbuję tylko uzmysłowić wszystkim, że ślepa wiara, czy to w Boga, czy naukę jest bardzo nierozsądna. Bóg nie załatwi naszych spraw, a zjawiska, które potrafimy wyjaśnić naukowo to tylko promil wobec naszej niewiedzy, a często to co wyjaśnia jedna teoria inna teoria totalnie obala...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:00   #94
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Szatan

Nie wierzę w nic.
W duchy, magię, siły nadprzyrodzone, szatana.
Chociaż babcia mi opowiadała, że za pomocą medium rozmawiała ze swoim synem.
Ale ja nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:04   #95
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Szatan

Mówcie co chcecie ale ja wierzę w diabła i demony

Gdyby Anelise była psychicznie chora to by jej przypadek nie znał cały świat

Babcia mi opowiadała że na własne oczy widziała egzorcyzm na jej koleżance i na szczęście się powiódł. Gdyby jej koleżanka była chora psychicznie to nie pomogły by jej egzorcyzmy ^^
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:17   #96
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie ale ja wierzę w diabła i demony

Gdyby Anelise była psychicznie chora to by jej przypadek nie znał cały świat

Babcia mi opowiadała że na własne oczy widziała egzorcyzm na jej koleżance i na szczęście się powiódł. Gdyby jej koleżanka była chora psychicznie to nie pomogły by jej egzorcyzmy ^^
A skąd wiesz, czy potem było z nią ok?
I czy nie stosowano jeszcze innego leczenia?
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:36   #97
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
To oczywiście prawda, ale czy to nie dziwne, że przy dość jednak powszechnej chorobie, jaką jest schizofrenia ten jeden przypadek jest tak głośny, bo źle leczony?
Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Gdyby Anelise była psychicznie chora to by jej przypadek nie znał cały świat
Mogę zapytać przewrotnie , ze skoro nagłośnienie to taki argument za opentaniem to czemu nagłośniło sie to dopiero po 30 latach? (pomijając nagłośnienie podczas procesu- który był głośny bo skazano księdza i rodziców)...
wiecie czemu? bo jakiś producent/reżyser/ scenarzysta natknął sie gdzieś na ta historie i stwierdził ze teraz jest popyt na takie filmy wiec zrobią o niej film - ot, cała historia...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 16:48   #98
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, czy potem było z nią ok?
I czy nie stosowano jeszcze innego leczenia?
hmm... z tego co mi mówiła było z nią potem ok i nie stosowala innego leczenia.
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:52   #99
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Mogę zapytać przewrotnie , ze skoro nagłośnienie to taki argument za opentaniem to czemu nagłośniło sie to dopiero po 30 latach? (pomijając nagłośnienie podczas procesu- który był głośny bo skazano księdza i rodziców)...
wiecie czemu? bo jakiś producent/reżyser/ scenarzysta natknął sie gdzieś na ta historie i stwierdził ze teraz jest popyt na takie filmy wiec zrobią o niej film - ot, cała historia...
Nie, nagłośnienie nie jest żadnym argumentem za/przeciw opętaniu. Nagłośnienie świadczy tylko o tym, że sam przypadek wyróżniał się pośród innych przypadków dość częstej choroby, jaką jest schizofrenia. Co ciekawe, urojenia o charakterze religijnym (w tym również opentańcze) są dość powszechne w przebiegu schizofrenii. A więc skoro to był tylko jeden ze zwykłych przypadków to dlaczego wszystko potoczyło się tak, jak się potoczyło?

Ps. Od razu muszę zaznaczyć, że przypadek ten znam tylko na tyle, ile jest na ten temat w Wikipedii. Nie drążyłem sprawy, więc pewnie zaraz mnie ktoś zagnie jakimiś szczegółem. Ale nie chodzi mi tu o przytaczanie faktów za/przeciw. Chodzi mi jedynie o to, że nie wszystko da się wyjaśnić za pomocą nauki. Też kiedyś przeżywałem okres zachwytu tym, co udało się osiągnąć ludzkości, kpiłem z duchów, wierzeń i innych przesądów. Jednak im więcej wiem, tym bardziej widzę, że tak naprawdę dużo naszej wiedzy jest wiedzą pozorną. Dlatego nie wykluczam istnienia zjawisk, których natury być może nigdy nie poznamy.
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 17:12   #100
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Nie, nagłośnienie nie jest żadnym argumentem za/przeciw opętaniu. Nagłośnienie świadczy tylko o tym, że sam przypadek wyróżniał się pośród innych przypadków dość częstej choroby, jaką jest schizofrenia. Co ciekawe, urojenia o charakterze religijnym (w tym również opentańcze) są dość powszechne w przebiegu schizofrenii. A więc skoro to był tylko jeden ze zwykłych przypadków to dlaczego wszystko potoczyło się tak, jak się potoczyło?

Ps. Od razu muszę zaznaczyć, że przypadek ten znam tylko na tyle, ile jest na ten temat w Wikipedii. Nie drążyłem sprawy, więc pewnie zaraz mnie ktoś zagnie jakimiś szczegółem. Ale nie chodzi mi tu o przytaczanie faktów za/przeciw. Chodzi mi jedynie o to, że nie wszystko da się wyjaśnić za pomocą nauki. Też kiedyś przeżywałem okres zachwytu tym, co udało się osiągnąć ludzkości, kpiłem z duchów, wierzeń i innych przesądów. Jednak im więcej wiem, tym bardziej widzę, że tak naprawdę dużo naszej wiedzy jest wiedzą pozorną. Dlatego nie wykluczam istnienia zjawisk, których natury być może nigdy nie poznamy.
Ależ ja wierze w zjawiska nadprzyrodzone, itp.Tylko Nie przekonuje mnie historia Annelise Miachel...

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
hmm... z tego co mi mówiła było z nią potem ok i nie stosowala innego leczenia.
AUTOSUGESTIA pozatym jakby nie patrzeć taki egzorcyzm to tez forma psychoterapii
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 17:32   #101
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ależ ja wierze w zjawiska nadprzyrodzone, itp.Tylko Nie przekonuje mnie historia Annelise Miachel...
A to przepraszam Ja tak naprawdę nie mam wiadomości na temat tego konkretnego przypadku, ponieważ naprawdę mnie to nie interesuje, ale przeczytałem to, co było na Wiki, bo ta historia jest tu często podawana jako argument.


Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
AUTOSUGESTIA pozatym jakby nie patrzeć taki egzorcyzm to tez forma psychoterapii
No w tym przypadku nie mogę się zgodzić. Gdyby to była schizofrenia to autosugestia raczej nie wchodzi w grę. W przebiegu schizofrenii zazwyczaj zaburzony jest obraz "ja", chory nie jest świadom swojej choroby, wiec nie może sobie sugerować wyleczenia. Nie wspominam już, że żadna psychoterapia w schizofrenii nie wchodzi w grę, tylko leczenie neuroleptykami, elektrowstrząsami etc, czyli leczenie stricte medyczne.
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips

Edytowane przez Le Tigre
Czas edycji: 2008-11-27 o 17:32 Powód: Poprawa cytowania
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 20:57   #102
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
zapewne wiesz, ze w czasie procesu nie wzieto pod uwage kilku waznych dowodow takich jak tasmy nagrane podczas egzorcyzmow, ksiazki i publikacje medyczne.
w jej ciele wystepowaly anomalie, ktore nie wystepuja przy chorobach psychicznych. ale kto sie tym interesowal i czytal to wszystko to wie
Owszem zainteresowałam się tą tematyką, słyszałam taśmy i czytałam książki. Również medyczne i psychologiczne. Objawy jej choroby pokrywają się z chorobą zaburzenia osobowości i schizofrenią paranoidalną. A te "głosy" potrafi wykrzesać z siebie każdy człowiek chory na schizofrenię paranoidalną czy maniakalno-depresyjną (tu dodatkowo słyszy się głosy - "ktoś" mówi coś do chorego). Polecam poczytać na ten temat z punktu widzenia naukowego, a nie tylko z punktu widzenia autorów pro-kościelnych.
Przecież jasne jest, że jak leczył ją niekompetentny lekarz podając leki antypadaczkowe a nie na schizofrenię, mógł wywołać efekt odwrotny do zamierzonego : a więc zdwoić objawy i doprowadzić dziewczynę na skraj wyczerpania fizycznego i psychicznego.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 07:01   #103
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Owszem zainteresowałam się tą tematyką, słyszałam taśmy i czytałam książki. Również medyczne i psychologiczne. Objawy jej choroby pokrywają się z chorobą zaburzenia osobowości i schizofrenią paranoidalną. A te "głosy" potrafi wykrzesać z siebie każdy człowiek chory na schizofrenię paranoidalną czy maniakalno-depresyjną (tu dodatkowo słyszy się głosy - "ktoś" mówi coś do chorego). Polecam poczytać na ten temat z punktu widzenia naukowego, a nie tylko z punktu widzenia autorów pro-kościelnych.
Przecież jasne jest, że jak leczył ją niekompetentny lekarz podając leki antypadaczkowe a nie na schizofrenię, mógł wywołać efekt odwrotny do zamierzonego : a więc zdwoić objawy i doprowadzić dziewczynę na skraj wyczerpania fizycznego i psychicznego.
tak sie sklada, ze o schizofrenii wiem wiecej niz Ty zapewne zdolalas wyczytac, bo mam/mialam stycznosc na codzien z chorymi na ta chorobe.
Po analizie tasm przez niezaleznych badaczy hipoteza opetania zostala potwierdzona.
W jej ciele zaszly takie zmiany, ktorych nie wywoluje ani choroba psychiczna ani leki antyepileptyczne. Zreszta... kazdy ma prawo do swojego zdania i swoich przypuszczen, dla mnie nadal wytlumaczenie, ze to choroba psychiczna jest zbyt proste, mialo na celu uciszenie calej sprawy, a jak widac do dzis nadal jest kontrowersyjna
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 08:38   #104
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Szatan

Le Tigre - w nauke nie trzeba wierzyć. Nauka ma za zadanie udowodnic swoje stanowisko. Tylko w istoty wymyślone mozna wierzyc, bo dowodów na ich istnienie nigdy nie bedzie.

Ja nadal się pytam: dlaczego w kontrolowanych, labolatoryjnych warunkach, pod okiem naukowców, zadne medium nie próbowało udowodnic swoich racji? Dlaczego duchy pojawiają się tylko osobom, które w nie wierzą?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 10:21   #105
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
No w tym przypadku nie mogę się zgodzić. Gdyby to była schizofrenia to autosugestia raczej nie wchodzi w grę. W przebiegu schizofrenii zazwyczaj zaburzony jest obraz "ja", chory nie jest świadom swojej choroby, wiec nie może sobie sugerować wyleczenia. Nie wspominam już, że żadna psychoterapia w schizofrenii nie wchodzi w grę, tylko leczenie neuroleptykami, elektrowstrząsami etc, czyli leczenie stricte medyczne.
Powiem tak, ja dokładnie sie na tym nie znam, ale czytałam wypowiedzi psychologów/ psychiatrów którzy twierdzili ze egzorcyzmy czy inne tego typu rytały w które poprostu wierzy człowiek mogą w takich okolicznościach zadziałaś
PS. Wiki w temacie Annelise Miachel straszne bzdury ma powypisywane, zobacz sobie angielską wiki

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
tak sie sklada, ze o schizofrenii wiem wiecej niz Ty zapewne zdolalas wyczytac, bo mam/mialam stycznosc na codzien z chorymi na ta chorobe.
Po analizie tasm przez niezaleznych badaczy hipoteza opetania zostala potwierdzona.
W jej ciele zaszly takie zmiany, ktorych nie wywoluje ani choroba psychiczna ani leki antyepileptyczne. Zreszta... kazdy ma prawo do swojego zdania i swoich przypuszczen, dla mnie nadal wytlumaczenie, ze to choroba psychiczna jest zbyt proste, mialo na celu uciszenie calej sprawy, a jak widac do dzis nadal jest kontrowersyjna
po pierwsze też miałam styczność z osobą chorą na shizofrenie - mój dziadek na nia chorował , ale to nie znaczy ze już wogle wszystko o niej wiem
po drugie co to za zmiany na które sie ciągle powołujesz? bo ja ogólnie pierwsze słysze... wiem tylko o tych zmianach spowodowanych długotrwałym przyjmowaniem leków przeciwpadaczkowych i nigdzie o innych nie słyszałam
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 10:35   #106
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
po pierwsze też miałam styczność z osobą chorą na shizofrenie - mój dziadek na nia chorował , ale to nie znaczy ze już wogle wszystko o niej wiem
po drugie co to za zmiany na które sie ciągle powołujesz? bo ja ogólnie pierwsze słysze... wiem tylko o tych zmianach spowodowanych długotrwałym przyjmowaniem leków przeciwpadaczkowych i nigdzie o innych nie słyszałam
po pierwsze nie napisalam, ze wiem wszystko o schizofrenii tylko, ze wiem wiecej niz da sie wyczytac z ksiazek. czyta sie tylko suche fakty, ktore ktos nam przedstawia, a co innego kiedy sie osoby chore obserwuje, ich zycie, zachowania. wtedy mozna wyciagac swoje wnioski. mialas stycznosc z jedna osoba chora na schizofrenie - jedna osoba, jeden przyklad choroby i zachowan.
zreszta... watek mial byc o zjawiskach paranormalnych, a analizowanie chorob psychicznych to chyba nie ezoteryka
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 11:40   #107
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Powiem tak, ja dokładnie sie na tym nie znam, ale czytałam wypowiedzi psychologów/ psychiatrów którzy twierdzili ze egzorcyzmy czy inne tego typu rytały w które poprostu wierzy człowiek mogą w takich okolicznościach zadziałaś
Gdybym usłyszał coś takiego na własne uszy to roześmiał bym się takiemu specjaliście prosto w twarz...

W jaki sposób wiara w skuteczność egzorcyzmów czy ich rzekome działanie jako psychoterapia może wyleczyć ze schizofrenii? Przypomina mi to popularne na początku XXw. próby leczenia wszelkich chorób psychoanalizą przez nawiedzonych wyznawców Freuda. Leczyli tak gruźlicę, złamania etc.

Elfir - nie chcę być upierdliwy, ale dalej nie usłyszałem odpowiedzi jak to jest, że:

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Tylko, ze dziwnym jest iż "demon" opanowuje ciało jedynie osób, które w niego wierzą. I dają się wtedy "wyleczyć" metodami w które wierzą.
Wmówić sobie można wszystko.
,

natomiast:

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
bo nie leczony prawidłowo. Teraz tez nagłasnia się afery, gdy jakiś hosztapler -uzdrowicel naciąga chorych na raka.
Czym różni się egzorcyzm od naciągania chorych na raka? Dlaczego egzorcyzmy bywają skuteczne, a np. zioła stosowane na raka nie? Dlaczego autosugestia i wiara w wyleczenie nie pomaga?

I jeszcze raz napiszę - nie atakuję Twoich poglądów. Ja też tylko szukam odpowiedzi. Różnimy się tym, że Ty mocno wierzysz w moc nauki. Ja wierzę w Boga, ale przechodząc przez ulicę patrzę w obie strony. Wiem też, że nauka więcej nie wie niż wie...
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:51   #108
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Wiem też, że nauka więcej nie wie niż wie...

zgadzam się
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:51   #109
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
po pierwsze nie napisalam, ze wiem wszystko o schizofrenii tylko, ze wiem wiecej niz da sie wyczytac z ksiazek. czyta sie tylko suche fakty, ktore ktos nam przedstawia, a co innego kiedy sie osoby chore obserwuje, ich zycie, zachowania. wtedy mozna wyciagac swoje wnioski. mialas stycznosc z jedna osoba chora na schizofrenie - jedna osoba, jeden przyklad choroby i zachowan.
zreszta... watek mial byc o zjawiskach paranormalnych, a analizowanie chorob psychicznych to chyba nie ezoteryka
Ale to nie jest postępowanie naukowe, tylko bazujesz na swoich odczuciach. I dalej nie piszesz o zmianach, które niby odróżniały jej przypadek od innych.
"Suche fakty" są dla mnie bardziej wiarygodne niż odczucia - bo jak każde "swoje wnioski" są subiektywne.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 23:10   #110
Le Tigre
Raczkowanie
 
Avatar Le Tigre
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i teraz
Wiadomości: 364
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Ale to nie jest postępowanie naukowe, tylko bazujesz na swoich odczuciach. I dalej nie piszesz o zmianach, które niby odróżniały jej przypadek od innych.
"Suche fakty" są dla mnie bardziej wiarygodne niż odczucia - bo jak każde "swoje wnioski" są subiektywne.
Może ja jakiś wyjątkowo głupi jestem, ale czy obserwacja nie jest jedną z metod poznania naukowego?!

I czym u licha są "suche fakty"?! Czy jest coś takiego? Czy może jednak każdy fakt jest jednak subiektywny?
__________________
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realize God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness. - Emo Philips
Le Tigre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 15:58   #111
expectation
Zadomowienie
 
Avatar expectation
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 707
Dot.: Szatan

Wierzę w szatana, diabła, złe moce... bez względu na to jak to nazywamy. I nie chodzi wcale o filmy "egzorcyzmy Emily/Anneisy itd", ale o moje własne przekonania. Jeśli wierzę w Chrystusa, aniołów, świętych, to wierzę też w grzech a co za tym idzie w głównego sprawcę grzechu - szatana. Nie wybieram dogmatów w które wierze, i tych które odrzucam. Również spotkałam się z osobami opętanymi, ale podczas egzorcyzmu nigdy nie byłam. Mam jednak koleżankę która była opętana - teraz jest normalną dziewczyną. Ale to nie o to chodzi, przecież nie ma rzeczy prostszej niż uwierzyć, gdy się zobaczy. A przecież "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" ...
__________________
W życiu dróg wiele jest, którą wybrać jak iść?

A Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść...

expectation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 16:33   #112
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Le Tigre Pokaż wiadomość
Może ja jakiś wyjątkowo głupi jestem, ale czy obserwacja nie jest jedną z metod poznania naukowego?!

I czym u licha są "suche fakty"?! Czy jest coś takiego? Czy może jednak każdy fakt jest jednak subiektywny?
To nie jest metoda, ale jeden z czynników poznania. Diablicaorg. pisała o swoich odczuciach, a przecież każdy człowiek ma swój system wartości, swoje poglądy itp. Na podstawie "odczuć" nikt jeszcze nie próbował udowadniać teorii naukowych Co do "suchych faktów" zapytaj koleżankę Diabolicę o co jej chodziło, ja ją tylko zacytowałam.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 16:56   #113
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
To nie jest metoda, ale jeden z czynników poznania. Diablicaorg. pisała o swoich odczuciach, a przecież każdy człowiek ma swój system wartości, swoje poglądy itp. Na podstawie "odczuć" nikt jeszcze nie próbował udowadniać teorii naukowych Co do "suchych faktów" zapytaj koleżankę Diabolicę o co jej chodziło, ja ją tylko zacytowałam.
Wychodzi na to, ze jesli ktos widzial cialo ojca Pio czy jakiegos innej osoby uznanej przez KK za swieta, to juz wystarczajaca metoda poznania i wystarczajacy dowod, natomiast jesli ma przeciewn poglady, to juz nie ? Nie chce sie czepiac DoloresD, naprawde, ale lekki dysonans tu dostrzegam.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:10   #114
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, ze jesli ktos widzial cialo ojca Pio czy jakiegos innej osoby uznanej przez KK za swieta, to juz wystarczajaca metoda poznania i wystarczajacy dowod, natomiast jesli ma przeciewn poglady, to juz nie ? Nie chce sie czepiac DoloresD, naprawde, ale lekki dysonans tu dostrzegam.
przecież napisałam, że nie jest to metodą poznania Czyjeś odczucia nie mogą być podstawą do wysnuwania wniosków, że schizofrenicy i opętani to nie to samo. Odnosiłam się do słów Diabolicy - która twierdzi, że nauka, medycyna i psychologia to za mało by móc coś ocenić, bo ona ma kontakt z chorymi i wie lepiej, bo WIDZI takie a nie inne sytuacje. Nie wiem Wyraku drogi, wytłumacz mi szerzej co mieszam...
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:30   #115
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
przecież napisałam, że nie jest to metodą poznania Czyjeś odczucia nie mogą być podstawą do wysnuwania wniosków, że schizofrenicy i opętani to nie to samo. Odnosiłam się do słów Diabolicy - która twierdzi, że nauka, medycyna i psychologia to za mało by móc coś ocenić, bo ona ma kontakt z chorymi i wie lepiej, bo WIDZI takie a nie inne sytuacje. Nie wiem Wyraku drogi, wytłumacz mi szerzej co mieszam...
Dolores (nie wiem jak sie zwracac, z d na koncu, bez czy moze jeszcze jakos inaczej?), chodzi o to, ze wczesniej byla dyskusja nt. "nie rozkladajacych" sie cial i obserwacje byly przytoczone jako dowod i metoda poznania. Probuje ustalic, czy sa, czy nie sa, czy sa zaleznie od pogladow Pozdrawiam
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:40   #116
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dolores (nie wiem jak sie zwracac, z d na koncu, bez czy moze jeszcze jakos inaczej?), chodzi o to, ze wczesniej byla dyskusja nt. "nie rozkladajacych" sie cial i obserwacje byly przytoczone jako dowod i metoda poznania. Probuje ustalic, czy sa, czy nie sa, czy sa zaleznie od pogladow Pozdrawiam
To d dodałam, bo sam nick Dolores był już zajęty Ale obok dyskusji o ciałach była dyskusja o Anneliese, czy była czy nie schizofreniczką. O ciałach się nie wypowiadałam
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:49   #117
gothic_lencia
Zadomowienie
 
Avatar gothic_lencia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 416
Dot.: Szatan

Nie wywołujcie duchów ,bo to tylko sprowadza zło na ziemię! a poza tym ściągniete duchy nie mogą "wrócić" ,są jakby "zawieszone" i później straszą ,aby się za nie modlić!
__________________
PROFIL NIEAKTUALNY
gothic_lencia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 23:13   #118
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
To d dodałam, bo sam nick Dolores był już zajęty Ale obok dyskusji o ciałach była dyskusja o Anneliese, czy była czy nie schizofreniczką. O ciałach się nie wypowiadałam
Tak rozumiem, ale jesli obserwacja jest metoda poznania w jednym wypadku, to i powinna byc w drugim, albo w zadnym, czyz nie?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 23:42   #119
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Szatan

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak rozumiem, ale jesli obserwacja jest metoda poznania w jednym wypadku, to i powinna byc w drugim, albo w zadnym, czyz nie?
Dla mnie obserwacja jest trochę ułomną metodą poznania w każdym przypadku. Obserwacja opiera się na zmyśle wzrokowym, ale też obserwacji towarzyszą emocje, różnego rodzaju odczucia. Na podstawie samej obserwacji można wysnuć zupełnie błędne wnioski. Obserwacja powinna być wstępną, a nie jedyną fazą poznania. Bo jeśli - i tu przywołam znowu przykład Anneliese- ktoś kto nie był obecny przy tych egzorcyzmach, ktoś kto tylko opiera swoje zdanie na głosach z taśm, na zdjęciach, dodatkowo działają w tym momencie silnie jego odczucia religijne to wiadomo, że ten ktoś wysnuje wniosek, że dziewczyna była opętana. I to jest poznanie błędne. Oparte na osobistych doświadczeniach (coś tam kiedyś ktoś zobaczył, usłyszał) i niezweryfikowane. Bo jakby ktoś się by wgłębił w akta sprawy, wychodzą różne kwiatki: źle dobrany lek, źle postawiona diagnoza, brak leczenia psychiatrycznego, pozwalanie na to by chora sama decydowała o swoim losie, jedynymi osobami przy niej były ksiądz, rodzina i lekarz, w którego kompetencje śmiem wątpić. Nie można wysnuwać wniosek o tym, że to na pewno złe moce ją opętały, szatan itp. tylko dlatego, że miała sińce pod oczami, wyglądała strasznie, nic nie jadła, i okaleczała się. Anneliese była głeboko wierząca, można by rzec fanatycznie wierząca (różne zwidy miała wcześniej, że Jezus do niej przychodzi, Maria itp.) i pod wpływem źle dobranego leku, leku na zupełnie inną chorobę, mógł ten fanatyzm przekształcić się w coś zupełnie odmiennego. Nie wiemy co działo się w jej głowie, jakie procesy, jakie deformacje i uszkodzenia mózgu (bo na pewno źle dobrany lek czynił spustoszenia, dodatkowo zmęczenie i zupełne wygłodzenie) i zapewne nigdy się tego nie dowiemy.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-20, 20:06   #120
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 244
Dot.: Szatan

Nie mam powodu, by wierzyć w duchy, demony, szatana i zjawiska nadprzyrodzone.
Paraliż senny, omamy hipnagogiczne, zaburzenia i choroby psychiczne (np. dysocjacyjne zaburzenia tożsamości, psychoza, schizofrenia), problemy neurologiczne, autosugestia, mózg płatający figle z powodu przebodźcowania lub z innych powodów - to wyjaśnienie większości przypadków tego, co ludzie uznają za nawiedzenia, opętania i podobne zjawiska.

Odnośnie egzorcyzmów, to w różnych religiach i kulturach praktykuje się takie rzeczy, jednak ich skuteczność nie została w żaden sposób dowiedziona naukowo. Po aferze ze śmiercią poddanej egzorcyzmom, wspomnianej tu Anneliese Michel, i wydaniu w 1978 sądowego wyroku, egzorcyzmy w Niemczech zostały zakazane - i do dziś w Niemczech nie ma żadnego oficjalnego egzorcysty. Czemu trudno się dziwić. Zwłaszcza że w obronie tego, który egzorcyzmował Anneliese Michel, nie stanął żaden niemiecki biskup.
Poza tym egzorcyzmy stwarzają szerokie pole do nadużyć, także seksualnych. W praktyce egzorcyzmy to połączenie bondage'u z szarlatanerią. Niestety w Polsce nadal jest grubo ponad stu oficjalnych katolickich księży-egzorcystów, co stawia Polskę w światowej czołówce pod tym względem.

Większość osób uznanych za opętane i poddawanych egzorcyzmom to młode kobiety, zwykle w wieku dwudziestu kilku lat.
Większość osób z rozpoznanymi chorobami psychicznymi to również młode kobiety, zwykle w wieku dwudziestu kilku lat.
Przypadek?

Jak się doda do tego fakt, że w Polsce ogólnie jest problem z psychiatrią (i w ogóle z dostępem do aktualnej wiedzy medycznej), a część polskich psychiatrów może nie być w stanie poprawnie rozpoznać jakichś rzadszych chorób psychicznych, oraz że w Polsce nadal nie zawsze mamy do czynienia z szeroką i pełną akceptacją psychiatrii i autorytetu nauki, a czasem chorobę psychiczną ktoś może uznać za bardziej stygmatyzującą niż opętanie, to nie tak trudno zrozumieć popularność egzorcyzmów w Polsce.
Co nie oznacza, że to jest uzasadnione i pożądane.

Le Tigre pisze, że egzorcyzmy bywają skuteczne.
Nawet jeśli zdarza się, że jest takie wrażenie, to nie musi oznaczać ich rzeczywistej skuteczności. Nie musi oznaczać związku przyczynowo-skutkowego. A ludzka psychika jest bardziej skomplikowana niż się wydaje.
Część chorób psychicznych jest nieuleczalna, w przypadku niektórych da się tylko wytłumić objawy, a i to niekoniecznie na trwałe.

https://www.youtube.com/watch?v=S8IvOSF9cNo
https://www.youtube.com/watch?v=xRMqRxnBVyk
Dwa materiały przedstawiające naukowe i sceptyczne podejście do tematu. Polecam obejrzeć, zwłaszcza osobom przekonanym, że opętania się naprawdę zdarzają.
W pierwszym jest też wzmianka o Anneliese Michel i o prawdopodobnym racjonalnym wyjaśnieniu jej przypadku.
Drugi jest bardziej dynamiczny i luźniejszy w formie, ale też ciekawy.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 12:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.