Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 07:47   #2101
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Pytamlam z racji sajgonu jaki robią media w tej sprawie,ciekawa byłam jak u Ciebie
No tak to co się dzieje to aż nie do pomyślenia. Nigdy chyba nie było tak jak w tym roku

lula zdrówka dla Bartusia! !!
czarna dla Maji tez zdrówka ! I oby Julia była zdrowa tez bym się martwila ze zaczęła kaszlec ale będzie dobrze my mamy za tydzień ale przełoże szczepienie ba za dwa tygodnie bo się boje ja szczepić a jeszcze kaszle jutro podjadę do doktorki żeby ją osluchala
jaika zdrówka dla Emilki! Żeby to nie było nic powaznego
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 07:47   #2102
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
Poważnie? Kurcze ze tez nie zauważyłam tego
no ja się zastanawiałam, czy to nie pantofelek, taki oglądany po mikroskopem na bilogii
Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość


Zdrówka dla Emilki
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Byłam sobie na usg piersi zrobi - wszystko ok, ale opierdziel dostałam, że nie jestem zapisana do poradni "nowotworowej" - w najbliższej rodzinie sporo przypadków, więc powinnam miec markery porobione. A ja kurcze raz, ze nie wiem jak się do tego zabrac, a po drugie, cykam się jak diabli
Ja też miałam w najbliższej rodzinie wiele przypadków i nikt mi nic nie mówił, żebym zrobiła markery a za każdym razem mówię o tym
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 08:01   #2103
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
no ja się zastanawiałam, czy to nie pantofelek, taki oglądany po mikroskopem na bilogii

Dziękuję

Ja też miałam w najbliższej rodzinie wiele przypadków i nikt mi nic nie mówił, żebym zrobiła markery a za każdym razem mówię o tym
Mi kazała, bo mama miała nowotwór piersi i to w młodym wieku - podobno to jest bezpośrednie wskazanie do markerów. Do tego od strony babci - wśród jej sióstr i kuzynostwa było kilka, różnych nowotworów, wiec obciążenie jest.
Ale fakt - lekarze pierwszego kontaktu słowem się nie zająknęli, a powinnam od nich skierowanie do poradni dostac i badania w ramach NFZ zrobic.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 08:14   #2104
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mi kazała, bo mama miała nowotwór piersi i to w młodym wieku - podobno to jest bezpośrednie wskazanie do markerów. Do tego od strony babci - wśród jej sióstr i kuzynostwa było kilka, różnych nowotworów, wiec obciążenie jest.
Ale fakt - lekarze pierwszego kontaktu słowem się nie zająknęli, a powinnam od nich skierowanie do poradni dostac i badania w ramach NFZ zrobic.
Kurcze w mojej rodzinie przyczyna śmierci to tylko nowotwór. Innej nie ma odkąd moja mama żyje. Masakra. I tez pierwsze słyszę.
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 08:16   #2105
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Kurcze w mojej rodzinie przyczyna śmierci to tylko nowotwór. Innej nie ma odkąd moja mama żyje. Masakra. I tez pierwsze słyszę.
No widzisz, już wiesz
Mnie dopiero teraz babka oświeciła, chociaż usg, już od kilku lat robię Musze się przejśc do mojego lekarza pierwszego kontaktu - zobaczymy co mi powie...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 08:49   #2106
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

cześć kobietki !
u mnie pada śnieg

na początku
Madzioo MOJE GRATULACJE wczoraj doczytałam, super-cieszę się razem z Tobą, wspaniała wiadomość
lula zdrówka dla Bartusia, bidulek nasz
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 08:52   #2107
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
no ja się zastanawiałam, czy to nie pantofelek, taki oglądany po mikroskopem na bilogii

Dziękuję

Ja też miałam w najbliższej rodzinie wiele przypadków i nikt mi nic nie mówił, żebym zrobiła markery a za każdym razem mówię o tym
Hm no właśnie teraz sobie przypominam ! Ale nie mogę przypomnieć sobie tego zdjęcia :/
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 08:57   #2108
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Kornel ma specjalną receptę od taty z pracy..
TŻ przynosi mleko z Holle dla Korna z pracy


dzisiaj 19 stopni
ło matko, jak cieplutko a u nas dziś raptem 2

Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość



Zuzia ostatnio zaczęła więcej sama chodzić, nawet się czasem sama bawi (co prawda jakieś 20 min), ale dla mnie jest sukcesem, bo do tej pory musiałam być ja albo TZ. I się nauczyła robić "nu nu" i idzie np. do łazienki, wie że nie może się bawić szczotką do wc pokazuje nu nu i chce brać do ręki
dla Zuzki

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy na bolace gardło mogę tantum verde - w ciąży?
Cos mi się kojarzy
można , też brałam
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:03   #2109
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Kornel dzisiaj wstał o 6.30 i buczał już od 8, więc poszedł spać o 8.30. Obudził się o 9.15, więc dzwonię do żłobka i pytam czy mogę przyprowadzić jeszcze. I pierwszy raz Pani mnie zaskoczyła, że do 10 nie ma problemu i można.
Więc młody w żłobku, a matka z bólem głowy siedzi.


Jaika zdrówka dla Emilki.
Lula, Czarna jak maluchy ?

TŻ w pracy, a mama pojechała do PL na tydzień


Co do markerów nowotworowych jeśli która chce wiedzieć jakie ma zrobić to piszcie na prv. Trochę w tym siedziałam.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Aha... u mnie jest już 14 stopni
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:04   #2110
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Ale co do markerów to mi znajoma lekarka mówiła ze jak nie ma wskazań to się ich nie robi bo często wychodzą błędnie dodatnie i tylko zestresowac się mozna
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:36   #2111
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość


a i zapomnaiłam ż ezapisałam sie na koncert budki suflera ...tż mi wjechał troszke na ambicje ż eto imieniny teścia no ale ...powiedzial jak chcesz to jedź....no więc będzie dzieci bawił /usypiał bo to o 19 wyjazd ...a co tam ...raz mogę wyjść
idź idź , udanej imprezki

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Doszła nam chrypka ;(
jej

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość

Zdrówka dla chorowitków, Emilka zawitała do tego zacnego grona idziemy dziś do lekarza, bo ma zielonkawy katar Nocka jak zwykle i pobudki co pół godziny
zdrówka dla Emci

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość




Byłam sobie na usg piersi zrobi - wszystko ok, ale opierdziel dostałam, że nie jestem zapisana do poradni "nowotworowej" - w najbliższej rodzinie sporo przypadków, więc powinnam miec markery porobione. A ja kurcze raz, ze nie wiem jak się do tego zabrac, a po drugie, cykam się jak diabli

Janek mi się przytulaśny zrobił Co prawda głownie do misiów, ale czasami i do nas. Faaajnie, jak się takie małe, ciepłe coś wtula
odwagi, nie boj się

Jasiek przytulasek

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Hej! Byliśmy dzis na szczepieniu, zabawilismy tam 2h
Leo wazy 13,6kg a długi nie wiem jaki jest bo zle go zmierzyli ale cos kolo 80. U nas szczepia priorixem
.
Leo duży chłopczyk


Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
a któraś z Was była już na kontroli chodzenia ?
my jeszcze nie, ale będziemy się szykować niedługo

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
eee... jakiej kontroli chodzenia? o co chodzi?
podobnie jak boja pierwsze słyszę
jak byłam na ostatniej wizycie w poradni preluksacyjnej to ortopeda powiedział zeby się tak profilaktycznie zgłosić na tą kontrolę, a co oni tam sprawdzac będą
koleżanka mówiła ze kontroluję to czy kolana nie lecą do środka, czy dziecko prawidłowo stopy układa podczas chodzenia, bioderka a nawet kręgosłup

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
nigdy się z tym nie spotkałam, ani przy Hani nikt o tym nie wspominał (a na codzień korzystamy z prywatnego Medicoveru) ani przy Marysi. Od znajomych też nigdy o tym nie słyszałam

Choć pewnie nas niedługo jakaś wizyta u rehabilitanta czeka

Isabell, a w jaki sposób uporaliście się z migdałkiem? farmakologicznie czy wycięcie?
wycinaliśmy, bo już był za duży na farmakologię ( której swoją drogą wcześniej próbowaliśmy i nic nie pomogło)

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
NINA CHODZI! !!!
Ninka

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Jak zmienieszlayscie porcjie mm?
bo młody juz z tym Nutra przegina pałe, dzis znow sie obudzil o 6 sie go domagał, czyli dodatkowa porcja, której nie było wcześniej. Dostał herbate to pogardzil, potem cos pojekiwal,poplakiwal, bylam gotowa mu zrobic z 1 miarki, ale niby zasnał, potem przed 7 znow zaczal plakac, jak mu zrobiłam z 1 miarki to szybko zrezygnowal, popatrzał zawiedziona mina i dalej płacz. Odłożyłam go do łóżka, to leżał i płakał. Poszłam dorzuciłam więcej miarek, wypił, po odłożeniu chwile znów pjękiwał. Potem znów zaczął popłakiwać. Możliwe, ze dodatkowo bolały go dziąsła. Potem gadałam z tż przez tel i myślałam, że lipa, bo wciąż popłakuje... Ale jak skonczyłam nastała cisza i do tej pory śpi.
Ale od wczorajszego wieczora przez noc wypił ok 840ml mm!! Jak niemowlę!

Serio, juz mam ochote olać te zapasy Nutramigenu i zmieniać mleko w nadziei, że zwykłego nie będzie tak narkotycznie pożądał. Że je zaakceptuje, ale nie będzie od niego uzależniony. Wczoraj gadałam ze znajomą i nie mogła mi uwierzyć, że on tak ubóstwia to mleko, bo przecież dzieci go nie lubią.
No, ale jednego i drugiego na raz nie zrobię, tzn. próby oduczenia picia mleka w nocy i zmiany mm, więc spróbuję od tego pierwszego.

Także skoro, chce pić nad ranem, ok będzie nad ranem, ale porcja w środku nocy to przegięcie pały, zwłaszcza, że wczoraj na noc wypił 330ml kaszy, a to niemała porcyjka.
Mleka daje 240ml, z 7 miarek robię. To zmniejszanie, to dawałyście na taką samą ilość wody coraz mniej miarek czy wody też mniej? No i jak szybko to zmniejszanie? Z każdą nocą mniej o jedną?
my nie zmniejszamy u nas dobowa porcja mm to ok 300 ml,
myślę że podawanie o miarkę mniej ( no i mniej wody też) to dobry pomysł byle nie za szybko bo dzieci głupie nie są i szybko się zorientują ze coś jest nie tak , każdej nocy mniej o miarkę to wg. mnie za szybko
inwersja a nie dał by się oszukać w nocy ,jak jest zaspany, żeby zamiast mleka dostał np. soczek-coś do picia, ale nie wodę
ja tym sposobem wyeliminowałam nocne jedzenie

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Hej Ale mnie rozłożyło na całego Pierwsze pół nocy nie spałam, bo Ola nie spała, a potem mi katar i kaszel nie dawał. Po krótkiej przerwie chyba wraca u nas temat wycia z powodu zębów

A z dobrych wieści, to chciałam się pochwalić, choć to dla was pewnie żadne osiągnięcie, ale dla mnie ogromne, że chyba udało nam się w końcu wprowadzić u Oli masło i seler Wydaje mi się, że jest ok, bo nie ma zmian skórnych ewidentnych, tylko trochę chropowate policzki i kupy kiepskie, ale może to od zębów... Także teraz próbujemy białko jajka i jakby się do świąt udało, to się jaram, że może Ola mogłaby zjeść kawałek biszkopta
zdrówka dla ciebie, dla Oli

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez mariiasia Pokaż wiadomość
hej
padam na pysk. dzień mi minął pod znakiem sprzątania a teraz się zabieram za robienie wianków[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

:
a po co te wianki?

Edytowane przez Isabell12
Czas edycji: 2014-11-21 o 09:31
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 09:37   #2112
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Ile wasze dzieci jedzą na jeden posiłek. Gram, ml obojętne.
Nie wiem ale moje dziecko ma kaloryfer na brzuchu a chyba powinno mieć tluszczyk wiec znów się martwie
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:37   #2113
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

kaśka uśmiechnij się no kryzys minie i znowu będzie dobrze
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:41   #2114
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Kornel dzisiaj wstał o 6.30 i buczał już od 8, więc poszedł spać o 8.30. Obudził się o 9.15, więc dzwonię do żłobka i pytam czy mogę przyprowadzić jeszcze. I pierwszy raz Pani mnie zaskoczyła, że do 10 nie ma problemu i można.
Więc młody w żłobku, a matka z bólem głowy siedzi.


Jaika zdrówka dla Emilki.
Lula, Czarna jak maluchy ?

TŻ w pracy, a mama pojechała do PL na tydzień


Co do markerów nowotworowych jeśli która chce wiedzieć jakie ma zrobić to piszcie na prv. Trochę w tym siedziałam.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Aha... u mnie jest już 14 stopni
Mam wrażenie ze z dnia na dzień jest gorzej dobrze ze tż ma urlop bo bym sobie chyba rady nie dała
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:45   #2115
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV



Isabell, on budzi się w nocy stosunkowo często, dostaje albo herbatkę, albo wodę z sokiem, ale "o swojej porze" nie chce nic innego jak mleko.
Choć dziś rano nie dostał już mm, bo zastałam go płaczącego, ale siedzącego. Także nie było już szans na dłuższe spanie.

A 300ml to on wypija na kolację
Wczoraj z 330ml kaszki zostawił 50ml.
Ale niestety nie obyło się bez paracetamolu, ale się wdało przy smarowańsku żelem. Idą mu co najmniej trzy "4". Jedna już prawie cała wyszła, a dwie jeszcze się nie przebiły, ale kuły mnie przy smarowaniu przez dziąsła.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:45   #2116
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Mam wrażenie ze z dnia na dzień jest gorzej dobrze ze tż ma urlop bo bym sobie chyba rady nie dała
Lula coraz bardziej mnie martwisz. Ma gorączkę? Kiedy macie tego lekarza?
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:48   #2117
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ile wasze dzieci jedzą na jeden posiłek. Gram, ml obojętne.
Nie wiem ale moje dziecko ma kaloryfer na brzuchu a chyba powinno mieć tluszczyk wiec znów się martwie
Dziś na śniadanie 1,5 kromki z masłem i dżemem.
Wczoraj kromkę, ale zjadłby więcej tyle, że już nie chciałam dorabiać, bo planowałam wyjść, a późno już było
Na obiad wczoraj 4 pierogi ruskie.
Podwieczorek pół banana i malutkie ciasteczko francuskie z morelą. (Przedwczoraj dał czadu, bo zjadł calą gruszke i pół banana.)
Kolacja 280 ml kaszki ryżowej na mm.
+ mm ok 2:30 - 240ml (na próbę z 6 miarek zamiast 7)

Waży 11,100g i od ostatniego ważenia schudł ok 0,5kg.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein

Edytowane przez inwersja
Czas edycji: 2014-11-21 o 09:49
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:48   #2118
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Lula coraz bardziej mnie martwisz. Ma gorączkę? Kiedy macie tego lekarza?
Dzięki Bogu od środy gorączki nie ma, obecnie pojawiła się chrypka, wokół ust masa ropnych czerwonych krostek (slini się i roznosi) z buzi czuć ropę, nie chce jeść ani pić, jest okropnie marudny płacze co chwile, noce ciężkie.. Mamy dziś lekarza na 16:45
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:50   #2119
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ile wasze dzieci jedzą na jeden posiłek. Gram, ml obojętne.
Nie wiem ale moje dziecko ma kaloryfer na brzuchu a chyba powinno mieć tluszczyk wiec znów się martwie
u nas na jedną porcję składa się np.
- 150 ml mm z 3-4 miarki kaszki
- 1 krążek wycięty ze srodka bułeczki kajzerki grubości 0.5 cm ( bez skórki) np. z dżemem na drugie śniadanie
- budyń z 200 ml mleka tak samo kisiel albo kaszka manna
- ok. 120 -150 ml zupki
- duza łyżka ryżu, kaszy albo jeden średni ziemniak i pulpecik wielkości większy trochę niż orzech włoski, albo mięsko
często zamiast ziemniaka brokuł czy kalafior z wody
- 1 parówka bez niczego
- deser z średniego jabłka i 1/2 banana i 2-3 śliwek -ale często bywa że nie doje wszystkiego
- jogurt 120g
- na raz wypije 120-130 przecieru z warzyw
mały dostaje jedzonko tak co 3 h i z reguły to jego porcje, bywa że czasami zje coś więcej ale rzadko , ach i czasami pomiędzy podjada paluszki, ale to raczej rano

sama sie kiedyś zastanawiałam czy to dużo czy mało także z chęciom poczytam co inne dziewczyny napiszą
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 09:51   #2120
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Lula dużo zdrowia dla Bartusia !!!
Dzisiaj masz wizytę ?




A mi się dzisiaj śniło, że zaczęłam rodzić tzn wody mi odeszły jak miałam wychodzić z Kornem do żłobka. Zaczęłam dzwonić do TŻ, a on że mam zaprowadzić Kornika i przyjechać do niego do pracy. Potem mi zaczełam krew lecieć, a on dalej nalegał, że mam przyjechać do pracy.
W końcu sie wkurzyłam i zadzwoniłam do Bajki czy przyjedzie wziąć Korna, bo ja muszę jechać do szpitala.
Bajka przyjechała z Gorgulkiem i zaczęły panikować, ze nie zdążę dojechać, więc Bajka powiedziała, że mam się kłaść, ona mi pomoże, a Gorgulek zawiezie dzieci do żłobka.
I się obudziłam.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:54   #2121
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ile wasze dzieci jedzą na jeden posiłek. Gram, ml obojętne.
Nie wiem ale moje dziecko ma kaloryfer na brzuchu a chyba powinno mieć tluszczyk wiec znów się martwie
Jaśko kaloryfera jeszcze nie ma, ale jest na dobrej drodze Tłuszczyku brak, za to jak się naje, to brzuszek wystaje jak dziadkowi

Na śniadanie je butlę mleka z 9 miarek czyli ok.300 ml, potem na drugie śniadanie kromkę chleba (albo przy dobrym wietrze dwie) z czymś i kaszę na 250 ml mm (kasza "na gęsto"). Jak jest w żłobie to zupę, ok. 250 ml i po drzemce drugie danie - patrząc na pojemniczek w którym dostaje na wynos to tak z 300ml albo 5 średnich pierogów ruskich Potem w domu na podwieczorek potrafi zjeśc kromkę chleba z czymś albo suchą bułę i w zależności od humoru jabłko, gruszkę, banana - całe albo pół - albo jogurt naturalny mały. Wczoraj dostał mały jogurt z otrębami i pół gruszki. Na noc znowu 9 miarek mm.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:55   #2122
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Misia, no widzisz, nie masz się o co martwić, dziewczyny poratują
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 09:58   #2123
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Dziś Adaś prawie nie spał. Jestem wykończona, chyba ząbki nowe idą, a było już ostatnio tak pięknie. Przechwaliłam.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:08   #2124
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość


Isabell, on budzi się w nocy stosunkowo często, dostaje albo herbatkę, albo wodę z sokiem, ale "o swojej porze" nie chce nic innego jak mleko.
Choć dziś rano nie dostał już mm, bo zastałam go płaczącego, ale siedzącego. Także nie było już szans na dłuższe spanie.

A 300ml to on wypija na kolację
Wczoraj z 330ml kaszki zostawił 50ml.
Ale niestety nie obyło się bez paracetamolu, ale się wdało przy smarowańsku żelem. Idą mu co najmniej trzy "4". Jedna już prawie cała wyszła, a dwie jeszcze się nie przebiły, ale kuły mnie przy smarowaniu przez dziąsła.
a dużo zjada innego jedzenia poza mlekiem, u nas mleko tylko na kolację ( 20.30 ) z reguły z kaszą bo czystego raczej nie chce i rano tak 4-5.30 zależy jak się obudzi częściej budzi się po 5
a poza tym w ciągu dnia to je cały czas inne jedzonko

cierpi bardzo , bosz 4 zęby na raz to masakrę macie w domu, wierzą ci mieliśmy podobnie 3 jednocześnie się wyrzynały i tez dawałam sporo nurofenu (bo żel to słabo akurat mu pomagał) jedyny sposób by choć trochę się przespał bo inaczej wył i marudził

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Mam wrażenie ze z dnia na dzień jest gorzej dobrze ze tż ma urlop bo bym sobie chyba rady nie dała
kochana

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Lula dużo zdrowia dla Bartusia !!!
Dzisiaj masz wizytę ?




A mi się dzisiaj śniło, że zaczęłam rodzić tzn wody mi odeszły jak miałam wychodzić z Kornem do żłobka. Zaczęłam dzwonić do TŻ, a on że mam zaprowadzić Kornika i przyjechać do niego do pracy. Potem mi zaczełam krew lecieć, a on dalej nalegał, że mam przyjechać do pracy.
W końcu sie wkurzyłam i zadzwoniłam do Bajki czy przyjedzie wziąć Korna, bo ja muszę jechać do szpitala.
Bajka przyjechała z Gorgulkiem i zaczęły panikować, ze nie zdążę dojechać, więc Bajka powiedziała, że mam się kłaść, ona mi pomoże, a Gorgulek zawiezie dzieci do żłobka.
I się obudziłam.
no widzisz kochana jaki zespół pomocy medyczno-domowej na wątku jest
a tak serio to chyba dużo myślisz o porodzie?

ja też miałam niedawno sen w którym urodziłam córkę

Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość
Dziś Adaś prawie nie spał. Jestem wykończona, chyba ząbki nowe idą, a było już ostatnio tak pięknie. Przechwaliłam.
sporo nowych ząbków na wątku nam rośnie

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

moje dziecko nosi tż kapcie i mówi "ciapki" i coraz podejdzie do mnie z pluszowym psem i powtarza "masz" i zostawia go a później przychodzi zabiera i mówi "tak daj"

oj chyba zbieramy się na zakupy do biedry- nie chce mi się
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:08   #2125
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Isabell myslę, myślę. Jestem przerażona.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:23   #2126
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Isabell, a pisałam pare postów wyżej tassi co zjadł wczoraj przez cały dzień.
Trzy zęby idą, nie cztery, przy czym jeden z nich już prawie cały się przebił. No, ale tak czy siak bywa ciężko zwaszcza w nocy. W dzień nawet ok, bo zauważyłam, że gorzej ejst w weekendy jak mąż jest w domu. Ostatnio z moim tatą jeszcze w komplecie praktycznie cały weekend przemarudził i przepłakał.

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jaśko kaloryfera jeszcze nie ma, ale jest na dobrej drodze Tłuszczyku brak, za to jak się naje, to brzuszek wystaje jak dziadkowi

Na śniadanie je butlę mleka z 9 miarek czyli ok.300 ml, potem na drugie śniadanie kromkę chleba (albo przy dobrym wietrze dwie) z czymś i kaszę na 250 ml mm (kasza "na gęsto"). Jak jest w żłobie to zupę, ok. 250 ml i po drzemce drugie danie - patrząc na pojemniczek w którym dostaje na wynos to tak z 300ml albo 5 średnich pierogów ruskich Potem w domu na podwieczorek potrafi zjeśc kromkę chleba z czymś albo suchą bułę i w zależności od humoru jabłko, gruszkę, banana - całe albo pół - albo jogurt naturalny mały. Wczoraj dostał mały jogurt z otrębami i pół gruszki. Na noc znowu 9 miarek mm.
wow, ma spust!
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:33   #2127
87czarna
Zakorzenienie
 
Avatar 87czarna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 280
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
hej dzisiaj piątunio

co do jedzonka to nasz je wszystko to co my- wczoraj wcinał grochówkę na obiad aż mu się uszy trzepały mięsa robimy albo duszone albo z piekarnika, do tego je ziemniaki i różne kasze: jaglana/gryczana/pęczak no i surówki np brokuł/kalafior/buraczki/marchewka z groszkiem itd. ale zdarzyło mu się zjeść też mielonego smażonego

moje chłopaki nadal śpią a ja od 6:45 na nogach

Lula zdrówka- się porobiło

Czarna jak Majusia? nie przeszło na Julkę?
No własnie chyba tak Julia kaszle od wczoraj ,a jeszcze była akurat szczepiona i już się boję Wieczorem dostała biedna wysokiej gorączki -miała dreszcze i przelewała mi się przez ręce Dzisiaj na szczeście nie ma gorączki,ale niestety kaszel nie ustępuje i mam wrażenie,że idzie katar ;/ Bożę,mogłam sobie odpuścic to szczepienie,przeciez ona zawsze sie zarażała od Mai

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy na bolace gardło mogę tantum verde - w ciąży?
Cos mi się kojarzy


Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Kornel dzisiaj wstał o 6.30 i buczał już od 8, więc poszedł spać o 8.30. Obudził się o 9.15, więc dzwonię do żłobka i pytam czy mogę przyprowadzić jeszcze. I pierwszy raz Pani mnie zaskoczyła, że do 10 nie ma problemu i można.
Więc młody w żłobku, a matka z bólem głowy siedzi.


Jaika zdrówka dla Emilki.
Lula, Czarna jak maluchy ?

TŻ w pracy, a mama pojechała do PL na tydzień


Co do markerów nowotworowych jeśli która chce wiedzieć jakie ma zrobić to piszcie na prv. Trochę w tym siedziałam.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Aha... u mnie jest już 14 stopni
Dzięki Kochana,ale nie najlepiej :/

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dzięki Bogu od środy gorączki nie ma, obecnie pojawiła się chrypka, wokół ust masa ropnych czerwonych krostek (slini się i roznosi) z buzi czuć ropę, nie chce jeść ani pić, jest okropnie marudny płacze co chwile, noce ciężkie.. Mamy dziś lekarza na 16:45
Ale musi go to męczyć...
__________________
Maja 16.03.2011
Julia 2.10.2013




"Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka"
87czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:34   #2128
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Isabell myslę, myślę. Jestem przerażona.
misiaku my tu wszystkie ile nas na wątku, będziemy Cię mocno wspierać- mentalnie- w tym szczególnym dniu i nawet przeć będziemy razem z tobą

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Isabell, a pisałam pare postów wyżej tassi co zjadł wczoraj przez cały dzień.
Trzy zęby idą, nie cztery, przy czym jeden z nich już prawie cały się przebił. No, ale tak czy siak bywa ciężko zwaszcza w nocy. W dzień nawet ok, bo zauważyłam, że gorzej ejst w weekendy jak mąż jest w domu. Ostatnio z moim tatą jeszcze w komplecie praktycznie cały weekend przemarudził i przepłakał.


---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------



wow, ma spust!
doczytałam, to nie je jakoś wcale tak dużo , mało też nie tak normalnie wydaje mi się, spróbuj zmniejszać mu pomaleńku porcje
a i 3 to i tak dużo jak na raz- przepraszam za pomyłkę- najważniejsze oby szybko wylazły
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:35   #2129
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

hej
Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość


a i zapomnaiłam ż ezapisałam sie na koncert budki suflera ...tż mi wjechał troszke na ambicje ż eto imieniny teścia no ale ...powiedzial jak chcesz to jedź....no więc będzie dzieci bawił /usypiał bo to o 19 wyjazd ...a co tam ...raz mogę wyjść
komu jak komu, ale Tobie na pewno sie nalezy
Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Doszła nam chrypka ;(
biedny Bartus dobrze ze dzis w koncu macie lekarza mam nadzieje ze pomoze

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość

Zdrówka dla chorowitków, Emilka zawitała do tego zacnego grona idziemy dziś do lekarza, bo ma zielonkawy katar Nocka jak zwykle i pobudki co pół godziny
zdrowka

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
A w ogóle lalala - Skoda się wyprodukowała
Zadzwonili z saloonu, że dzisiaj albo w poniedziałek do nich dojedzie, także za tydzień pewnie czeka mnie wycieczka do Wieliczki

Janek mi się przytulaśny zrobił Co prawda głownie do misiów, ale czasami i do nas. Faaajnie, jak się takie małe, ciepłe coś wtula
super ze usg wyszlo dobrze
i czekamy na zdjecia nowej fury
Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ile wasze dzieci jedzą na jeden posiłek. Gram, ml obojętne.
Nie wiem ale moje dziecko ma kaloryfer na brzuchu a chyba powinno mieć tluszczyk wiec znów się martwie
wow inwersja, vea ile wasze maluchy zjadaja - zazdroszcze

niby przeczytalam ksiazke gonzaleza i wyleczylam sie z rozliczania Jaska z jedzenia ale jak slysze ile zjadaja inne maluchy to mam wraazenie ze Jasiek zyje powietrzem
u nas tak wyglada mniej wiecej kazdy dzien, "pocieszcze" cie tasiu
(to co jest teraz i tak jest duzo lepiej niz było wczesniej...)

noc- kp
ok. 7:30 - 8.00 90-120 ml mm
w miedzyczsie gryz bulki
ok.11:00-12:00 drugie sniadanie np. placuszki owocowe/warzywne (1 szt.) lub kilka łyzeczek kaszy z owocami
ok.14.00 kilka łyzeczekk zupy, 90-120 ml mm
ok.16.30 drugie danie. dostaje to co my np. pieczone ziemniaczki, miesko, ogorek - wczoraj np. z tego wszystkiego zjadl ogorka kiszonego, czasem zje 1/2 ziemniaka i gryza miska
ok.18:00 podwieczorek - kilka gryzow jablka
ok.19,30: 90-120 ml mmm

i to tyle...


jutro mam wychodne z rana
ide z kolezankami na poszukiwanie sukni slubnej dla jednej z nich
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 10:36   #2130
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Głowa siwa, wszystko boli, moje dziecko ciągle broi! Mamusie IX-X 2013, cz. XV

mały zjadł budyń i mówi " mniam mniam"
dorwał bębenek i bębni aż uszy bolę

dobra spadam na te zakupy bo miałam rano jechać a tu już 12
miłego dnia
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 20:31:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.