Bromergon - wątek zbiorczy! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-07, 13:43   #691
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
rozumiem w pelni

bromek kosztuje 3 zł a te inne??
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 15:19   #692
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Linka1984 Pokaż wiadomość
bromek kosztuje 3 zł a te inne??
ja za bromka place 100% czyli 21 zl za opakowanie norprolac z tego co widzialam na doz za 30 tab ok 130 zl, a dostinex za 2 tab 103, ale dostinexu jest inne dawkowanie. jak by nie bylo i tak wychodzi grubo drozej.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 17:17   #693
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

ja bromka kupowałam za opakowanie 30sztuk 3,20zł. gin przepisał mi dwa opakowania razem 6,40zł zapłaciłam chociaz to tanie
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:34   #694
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez misia20l Pokaż wiadomość
ja bromka kupowałam za opakowanie 30sztuk 3,20zł. gin przepisał mi dwa opakowania razem 6,40zł zapłaciłam chociaz to tanie
a chodzicie na NFZ? nie wiem czy to ma znaczenie z lekami, ale ja prywatnie chodze i bule 100% + euthyrox to mam za jedna recepta 50 zl mniej
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:40   #695
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkan12 Pokaż wiadomość
Uuu szkoda, bo jak zobaczyłam odp to już tlila się we mnie nadzieja- może ktos inny miał takie doświadczenia z ukochaną prolaktyną.
Powiem tak- pierwszy cykl po Bro miałam książkowy- po 28 dniach, zero problemów, bólu jajników itp, czułam się w ogóle po nim fansastycznie. Jednak teraz już 37 dzień cyklu i po okresie ani widu ani słychu, czuję się po prostu okropnie, tak jak pisałam mam huśtawki nastroju jakbym była nienormalna (z zasady jestem spokojną osobą i baaardzooo trudno do tej pory było mnie wyprowadzić z równowagi) i w ogóle od kilku dni mam wrażenie, że jak biorę bromka wieczorem to przez 2-3 h gorzej widzę (ostrzegała mnie przed tym moja gin, ale mówiła, że po tyg od brania leku to ustępuje). Więc nie wiem czy Bromek wydłuża cykle, czy po prostu mój organizm świruje totalnie
Nie wiem czy pomogłam bo jak sama widzisz dziwnie coś ostatnio na niego reaguję.
Kochana, spokojnie - ja też łapałam często deprechy, wahania nastroju to wogóle mój najlepszy kompan czasem przez cały dzień Kumple w pracy mają mnie czasem dość i mówią że strzelam piorunami wydaje mi się że problemy z prolaktyną są przyczyną takiego nastroju, a przy braniu leków - organizm musi się przyzwyczaić i też ma rewolucję, więc mnie te wahania nastroju nie dziwią, bo sama z nimi walczę co miesiąc... Nastaw się bardziej optymistycznie, spróbuj wyluzować, myśleć o czymś przyjemnym, poszukaj plusów leczenia.. Wiem co mówię, bo sama się tego uczę każdego dnia. Staram się panować nad własnym umysłem, jest ciężko ale spróbuj

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
a chodzicie na NFZ? nie wiem czy to ma znaczenie z lekami, ale ja prywatnie chodze i bule 100% + euthyrox to mam za jedna recepta 50 zl mniej
No ja też chodzę prywatnie, bo na NFZ to była masakra jakaś. Receptę na Bromka dostaję ze zniżką i za trzy opakowania zapłaciłam jakieś 9zł plus grosze... To nie żaden problem - zapytaj się o zniżkę przy następnej wizycie.
__________________
Jeden pocałunek mężczyzny może zmienić całe życie kobiety...
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:21   #696
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
a chodzicie na NFZ? nie wiem czy to ma znaczenie z lekami, ale ja prywatnie chodze i bule 100% + euthyrox to mam za jedna recepta 50 zl mniej

no jasne ze prywatnie.. inaczej "leczenia" z nfz sobie nie wyobrażam
no ja myslałam ze jak sie dostaje recepte to jest zniżka jakas zawsze. nie wazne czy to leki na recepte czy nie..
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:25   #697
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez misia20l Pokaż wiadomość
no jasne ze prywatnie.. inaczej "leczenia" z nfz sobie nie wyobrażam
no ja myslałam ze jak sie dostaje recepte to jest zniżka jakas zawsze. nie wazne czy to leki na recepte czy nie..
to ja juz nie wiem :/ tzn wiem ze nie tylko ja u tej babki dostaje 100% bo moja kolezanka tez do niej chodzi i na bromka rowniez ma 100%
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 09:14   #698
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
to ja juz nie wiem :/ tzn wiem ze nie tylko ja u tej babki dostaje 100% bo moja kolezanka tez do niej chodzi i na bromka rowniez ma 100%

najlepiej to sie zapytac lekarza jak to jest z tymi receptami i znizkami na nie.
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 13:43   #699
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez misia20l Pokaż wiadomość
najlepiej to sie zapytac lekarza jak to jest z tymi receptami i znizkami na nie.
Są leki refundowane i nierefundowane
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 14:16   #700
anna1412
Raczkowanie
 
Avatar anna1412
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Bromergon a tycie (???)

Witajcie

Wiem, że jest już wątek zbiorczy dot. Bromergonu, ale boję się, że mój post utonie w nim, a sprawa jest dla mnie niezwykle istotna.

Biorę Bromergon od wielu (już ponad 10) lat z uwagi na zaburzenia miesiączkowania (obecna dawka w/g wskazań ginekolog, u ktorej się leczę to 1 i 1/2 tabletki dopochwowo - na wieczór).

Wcześniej nie miałam problemów, ale od kilku miesięcy znacznie przytyłam (około 5 kg), choć na pewno nie jem wiecej, a raczej mniej .

Zaczęłam podejrzewać, że przyczyną może być regularne zażywanie Bromergonu (ostatnio lekarka przepisała mi dodatkowo także Duphaston - 1 tabletkę między 15, a 24 dniem cyklu), choć z drugiej strony, jak mówiłam, biorę Bromergon od lat, a problemy z wagą rozpoczęły się stosunkowo niedawno.

Ponadto mniej wiecej od miesięcy letnich tego roku zaczęły puchnąć mi nogi...
Podzieliłam się tym niepokojem ze swoją ginekolog, ale nic szczególnego mi nie zapisała polecając tylko leki bez recepty takie jak żele na obrzęki (smaruję więc nogi tego typu ogólnodostępnymi preparatami) i tabletki Aqua-Femin (biorę po 1 tabletce dziennie - rano).

Mam jednak wrażenie, że leczenie nie jest skuteczne.
Nogi puchną nadal. Waga przyrasta.

Dodam też, że zrobiłam kompleksowe badania z krwi i moczu i wszystkie wyniki mam w normie (nerki ok, tsh podwyższone, ale podobno póki co w normie - zalecono tylko obserwację)

Czy moje problemy mogą być skutkiem źle dobranego leczenia hormonalego?

Proszę o porady wynikajace z Waszych doświadczeń.
Dzięki
anna1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 14:28   #701
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Bromergon a tycie (???)

Bromergon to nie hormon.
Sam lek nie powoduje tycia, ale spowalnia perystaltykę jelit i to może mieć wpływ na wagę.
Jesli jednak w kwestii szybkości perystaltyki nic się nie zmieniło to Bromergon nie jest tu przyczyną.
A robiłas echo serca?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 14:32   #702
anna1412
Raczkowanie
 
Avatar anna1412
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Bromergon a tycie (???)

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Bromergon to nie hormon.
Sam lek nie powoduje tycia, ale spowalnia perystaltykę jelit i to może mieć wpływ na wagę.
Jesli jednak w kwestii szybkości perystaltyki nic się nie zmieniło to Bromergon nie jest tu przyczyną.
A robiłas echo serca?
Jeszcze nie, może faktycznie powinnam.
Ani ginekolog ani internista, z którymi konsultowałam swoje problemy nie zalecili mi tego.
Sądzisz, że mogą to być problemy z sercem?
anna1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 15:02   #703
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Bromergon a tycie (???)

Ja dodam, że miałam tak po Dostinexie..i też mi nikt nie powiedział wprost, ze od niego sie tyje bo nie tyje i patrzono na mnie jak na przewrażliwioną panienke..a ja swoje wiem i jak nagle przybywa kg, nogi puchną, woda się zatrzymuje i już nie wiesz co się dzieje, bo nawet cellulit rozrósł się w kilka dni!..moj organizm widac tak zareagował i tak jak napisała fanka..jelita zaczęły szaleć.. o zaparciach to wiem już wszystko i to dzięki Dostinexowi..a jak Twoje wypróżnienia?
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:49   #704
anna1412
Raczkowanie
 
Avatar anna1412
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Bromergon a tycie (???)

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Ja dodam, że miałam tak po Dostinexie..i też mi nikt nie powiedział wprost, ze od niego sie tyje bo nie tyje i patrzono na mnie jak na przewrażliwioną panienke..a ja swoje wiem i jak nagle przybywa kg, nogi puchną, woda się zatrzymuje i już nie wiesz co się dzieje, bo nawet cellulit rozrósł się w kilka dni!..moj organizm widac tak zareagował i tak jak napisała fanka..jelita zaczęły szaleć.. o zaparciach to wiem już wszystko i to dzięki Dostinexowi..a jak Twoje wypróżnienia?
Z zaparciami nie jest tak źle, raz lepiej, raz gorzej..., ale da się żyć

No, ale powiedz co zrobiłaś w związku z tym zażywanym przez Ciebie lekiem? Odstawiłaś? Kontynuowałaś?

Jeśli odstawiłaś - co było dalej?
anna1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 06:42   #705
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Dot.: Bromergon a tycie (???)

Cytat:
Napisane przez anna1412 Pokaż wiadomość
Witajcie


Wcześniej nie miałam problemów, ale od kilku miesięcy znacznie przytyłam (około 5 kg), choć na pewno nie jem wiecej, a raczej mniej .



Ponadto mniej wiecej od miesięcy letnich tego roku zaczęły puchnąć mi nogi...
Podzieliłam się tym niepokojem ze swoją ginekolog, ale nic szczególnego mi nie zapisała polecając tylko leki bez recepty takie jak żele na obrzęki (smaruję więc nogi tego typu ogólnodostępnymi preparatami) i tabletki Aqua-Femin (biorę po 1 tabletce dziennie - rano).

Mam jednak wrażenie, że leczenie nie jest skuteczne.
Nogi puchną nadal. Waga przyrasta.

Dodam też, że zrobiłam kompleksowe badania z krwi i moczu i wszystkie wyniki mam w normie (nerki ok, tsh podwyższone, ale podobno póki co w normie - zalecono tylko obserwację)

Czy moje problemy mogą być skutkiem źle dobranego leczenia hormonalego?

Proszę o porady wynikajace z Waszych doświadczeń.
Dzięki
Ale tsh podwyższone tzn. ile?? konsultowałaś tsh z endokrynologiem?? ja też mój wynik tsh pokazywałam tylko ginekologowi, a że był w normie to powiedział, że jest ok. Teraz w ciąży wyszła u mnie niedoczynność tarczycy. Znalazłam ten stary wynik i gdybym wtedy wiedziała to co wiem teraz to już 2 lata temu poszłabym do endokrynologa. A tak nie wiem czy ta niedoczynność zaczynała mi się już wtedy czy rzeczywiście dopiero ciąża ją uaktywniła.
Przy niedoczynności się tyje.
Ja nie chcę oczywiście straszyć, tylko piszę jak było u mnie.
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 07:15   #706
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Bromergon a tycie (???)

Cytat:
Napisane przez anna1412 Pokaż wiadomość
Z zaparciami nie jest tak źle, raz lepiej, raz gorzej..., ale da się żyć

No, ale powiedz co zrobiłaś w związku z tym zażywanym przez Ciebie lekiem? Odstawiłaś? Kontynuowałaś?

Jeśli odstawiłaś - co było dalej?

Nie odstawiłam bo usłyszałam, ze to skutek uboczny i gó...da się z tym robić a ja mam sobie poradzić..i sobie radziłam jak umiałam i radze..totalna zmiana diety i wprowadzenie do niej dużo ilości błonnika i naturalnych przeczyszczaczy z lekka pomaga ale niestety muszę zażywać także chemiczne środki by sobie pomóc..może jak nadejdzie czas odstawienia leku, jakoś wszystko sie unormuje..daj bozia bo wtedy bedę miała konkretny problem.
Z tego co wiem i co pisała koleżanka wyżej, takie tycie może mieć związek z niedoczynnością więc warto przypatrzeć się tarczycy..bo w sumie lek bierzesz 10 lat a problemy masz dopiero teraz..
No i zobaczy czy to nie woda się odkłada..zwróć uwagę czy czujesz się ciężka w takich miejscach jak pupa, uda, nogi, brzuch, nawet piersi.

O właśnie zobaczyłam, że nogi Ci puchną..a może to serio zatrzymująca się woda w organizmie..u mnie też tak było, cellulit a dnia na dzień się zwiększał i nie wiedziałam co się dzieje..a wszystko było tak odczuwalne i widoczne.
__________________
Amor incipit ab ego

Edytowane przez sarkastiko
Czas edycji: 2012-11-09 o 07:18
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:47   #707
bialy mis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

witajcie Kochane!
Piszę tutaj i proszę Was o pomoc.
Od września biorę parlodel i cyclo progynova. W sumie to juz 2 miesiąc brania. Mam wysoką prolaktynę oraz nieregularność cykli.
Okres przyszedł o czasie dzięki tym lekom, jednakże co mnie martwi to to, że ten okres jest bardzo skąpy, trwa 4 dni , a na dzień wystarczą mi tylko 2 wkładki. mam wrażenie jakby ze mnie w ogóle nie leciało.
martwi mnie to, i zaczynam sobie wmawiać że może problem jest głębszy.
Proszę powiedzcie czy Wy też macie taki skąpy biorąc bromergon lub parlodel? czy powinien być normalny, obfity. wmawiam sobie najgorsze i łapie doła. pozdrawiam Was ciepło
bialy mis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 14:40   #708
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

A ja ponawiam pytanie o ból piersi [rzy bromku ,już wszędzie szuka ratunku i nigdzie nikt nic nie wie. Miały zelżeć po bromku , dostałam już nawet wieksza dawkę i nic a nic nie zelżało. Bralam bromke i wcześniej castagnus,1 miesiąc były lącznie brane i efektów zero. Teraz bolą już nie tylko z bokow jak zawsze ale całe. Bolą od 13-14 dc aż do @. Nie idzie wytrzymać,nawet przy chodzeniu bolą.
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 08:54   #709
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Ja miałam także straszne bóle piersi..zwiększono mi dawkę Dostinexu(bo ten lek biorę) i zapisano Cyclodynon..i ból odszedł.
Może spróbuj hm?
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 11:53   #710
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Ja miałam także straszne bóle piersi..zwiększono mi dawkę Dostinexu(bo ten lek biorę) i zapisano Cyclodynon..i ból odszedł.
Może spróbuj hm?
Jeden i drugi lek o ktorym mowisz jest typowym obniżaczem prl , ja mam bromergon w dość dużej dawce jak na moj pizom i wiekszej już dać nie mogą. Castagnus działą tak samo jak Cyclodynon i nie pomaga niestet.Myślę ze u mnie bóle nie biora się z prl a z innych hormonów..nie wiem progesteronu ?? choc nie bardzo bo bolą zanim podam progesteron i ból trwa niezmiennie od mniejwiecej 13 dc a dupka podaje dopiero 16dc..
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 17:06   #711
Perelka1706
Raczkowanie
 
Avatar Perelka1706
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 42
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Hej kochane

Dawno tu nie zaglądałam.... Już ponad dwa miesiące biorę Bromka i nie wiem czy działa czy nie w grudniu pójdę na wizytę do gina (oczywiście płatną - prywatnie, bo na fundusz pewnie terminy na marzec dopiero będą ) i zapewne da mi skierowanie na badania. Wtedy się okaże co i jak z tą moją prolaktyną... Jak słyszę o znajomych, którym się udaje to łezka mi się w oku kręci... Jeszce do tego mój najwierniejszy przyjaciel od prawie 11tu lat odszedł (chodzi o moją sunię....) - a ona dawała mi najwięcej radości jak miałam doła, że nic nie wychodzi z ciążą... Zawsze przyszła się przytulić, kochana.... Ach, jesienny nastrój mnie dopadł. Gdzieś tam w głębi mocno wierzę, że będę kiedyś mamą Pozdrawiam was cieplutko..
__________________
Jeden pocałunek mężczyzny może zmienić całe życie kobiety...
Perelka1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:29   #712
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Pytanie do dziewczyn które stosowały różne preparaty Bromokryptyny czy zauważyłyście różnice w samopoczuciu przy stosowaniu np. Bromergonu i Parlodelu, albo Bromergonu i Bromocornu?
__________________
EpiHashi

razem od 3.02.14
75 >>> 60
początkująca włosomaniaczka
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 02:17   #713
agusia2569
Raczkowanie
 
Avatar agusia2569
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 82
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

podczytałam Was, też biorę bromka od jakiś 3-4tyg.miałam regularne @, a teraz czekam i czekam.... ;/ czy to możliwe, że przez bromka nie miałam owul?
agusia2569 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:47   #714
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny
ale tu cisza nastała.. co tam u Was? jak tam PRL po bromku? jak starania?
ja biore bromka juz prawie 2 miesiace i juz 2x1tabl. no i chyba bromek działa bo miałam w ostatnim cyklu od dawien dawna w koncu owulacje jak sie nalezy, no ale mimo starań nic z tego, walczymy dalej.. teraz bromek skrócił mi cykl bo i szybko miałam owulke i w juz w 26dc@ takze zaskoczył mnie i nie było az takiego rozczarowania.. w przyszłym tygodniu ide znów do gina na dalszy monitoring i bedziemy obserwowac czy wszystko bedzie juz przebiegac jak sie nelezy no i jesli tak to nic tylko sie starać i starać no i łykac bromka aż osiągne swój cel
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 18:22   #715
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

dziewczyny, czy któraś z was po Bromergonie :
- omdlała / zemdlała
- miała krwawienia / krwotoki z nosa?

te 2 skutki przerażają mnie chyba najbardziej, ponieważ zawsze panicznie bałam się zemdleć lub krwotoku z nosa. Wiem że pewnie ktoś pisał, ale przepraszam nie mam czasu przejrzeć calego watku
bede wdzieczna za odpowiedz
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 18:41   #716
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasiastrunin Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z was po Bromergonie :
- omdlała / zemdlała
- miała krwawienia / krwotoki z nosa?
Nie
__________________
"Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los." (Paulo Coelho)
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:17   #717
aaurinko
Zadomowienie
 
Avatar aaurinko
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Coventry (UK)
Wiadomości: 1 132
GG do aaurinko
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Nie i racej takie cos zdarza sie raz na milion. Nie boj sie
aaurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:23   #718
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

dziękuje
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:36   #719
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasiastrunin Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z was po Bromergonie :
- omdlała / zemdlała
- miała krwawienia / krwotoki z nosa?

te 2 skutki przerażają mnie chyba najbardziej, ponieważ zawsze panicznie bałam się zemdleć lub krwotoku z nosa. Wiem że pewnie ktoś pisał, ale przepraszam nie mam czasu przejrzeć calego watku
bede wdzieczna za odpowiedz
ja mialam krwotoki znosa, jakos chyba przez dwa tyg ale nie dzien w dzien, poprostu gdy bylam przeziebiona i musialam wydmuchac nos, bromergon powoduje przekrwienie sluzowki.
a w ciagu dwoch czy trzech dni od zaczecia przyjmowania tabletek mialam dwa razy sytuacje kiedy myslalam ze zemdleje. wtedy pomoglo wiszenie nad kiblem bo i mnie mdlilo wtedy
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:38   #720
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: Bromergon - wątek zbiorczy!

a mnie nic nie było
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-18 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.