30latek, który nie był nigdy w związku... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-19, 22:46   #1
Clarise_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 47

30latek, który nie był nigdy w związku...


Poznajecie takiego człowieka, idziecie na pierwszą randkę, jest miły, ciekawy, inteligentny, z zainteresowaniami i ambicjami, ale okazuje się, że trzydziestka za pasem, a on nigdy nie był w żadnym związku - ani mniej, ani bardziej poważnym. Nie jest to spowodowane żadną niestandardową sytuacją życiową - po prostu twierdzi, że do tej pory nie czuł potrzeby dzielenia życia z kimś i zajmowały go inne sprawy.

Co w takiej sytuacji myślicie? Czy jest to dla Was czynnik dyskwalifikujący?

Budzi to jakiś mój niepokój na myśl, że ta relacja miałaby się rozwijać i jakoś tak z tyłu głowy chodzi mi myśl, że może to generować na późniejszym etapie trochę problemów...

Wydziwiam?
Clarise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 08:12   #2
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Wydziwiasz.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 08:16   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Tez bym byla zdziwiona, ale jeslu facet jest naprawde w porzadku, to dalabym sobie spokoj z glupimi myslami .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 08:29   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
Poznajecie takiego człowieka, idziecie na pierwszą randkę, jest miły, ciekawy, inteligentny, z zainteresowaniami i ambicjami, ale okazuje się, że trzydziestka za pasem, a on nigdy nie był w żadnym związku - ani mniej, ani bardziej poważnym. Nie jest to spowodowane żadną niestandardową sytuacją życiową - po prostu twierdzi, że do tej pory nie czuł potrzeby dzielenia życia z kimś i zajmowały go inne sprawy.

Co w takiej sytuacji myślicie? Czy jest to dla Was czynnik dyskwalifikujący?

Budzi to jakiś mój niepokój na myśl, że ta relacja miałaby się rozwijać i jakoś tak z tyłu głowy chodzi mi myśl, że może to generować na późniejszym etapie trochę problemów...

Wydziwiam?

Trochę by mnie to jednak nastraszyło.
Bo może być tak, ze on nadal nie ma potrzeby w związku być, tylko uznał ze latka lecą i by wypadało. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 08:56   #5
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Wydziwiasz. Nie kazdy juz od matury kombinuje jak by sie tu w powazny zwiazek wkrecic. Ludzie maja rozne priorytety, chca podrozowac, ksztalcic sie, wyzszalec z wieloma partnerami, lista jest dluga.

Facet widocznie przewartosciowal priorytety albo osiagnal to co go dotychczas zajmowalo i teraz ma czas i ochote skupic sie na zwiazkach. Jasne, ze moze okazac sie graczem albo oszolomem, tak jak i facet po 2x 5-letnim zwiazku.

Niezmiennie mnie zadziwia to przeswiadczenie na wizazu, ze kolo 30 wolni to tylko jacys kulawi.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:02   #6
Clarise_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 47
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Wydziwiasz. Nie kazdy juz od matury kombinuje jak by sie tu w powazny zwiazek wkrecic. Ludzie maja rozne priorytety, chca podrozowac, ksztalcic sie, wyzszalec z wieloma partnerami, lista jest dluga.

Facet widocznie przewartosciowal priorytety albo osiagnal to co go dotychczas zajmowalo i teraz ma czas i ochote skupic sie na zwiazkach. Jasne, ze moze okazac sie graczem albo oszolomem, tak jak i facet po 2x 5-letnim zwiazku.

Niezmiennie mnie zadziwia to przeswiadczenie na wizazu, ze kolo 30 wolni to tylko jacys kulawi.
Czytaj ze zrozumieniem. To nie chodzi o to, że on ma 30 lat i jest wolny; sama mam niewiele mniej i też jestem i nie widzę w tym nic dziwnego. Zastanawia mnie fakt, że on nigdy nie był w żadnej relacji z kobietą, a nie to, że obecnie jest sam.
Clarise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:06   #7
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
Budzi to jakiś mój niepokój na myśl, że ta relacja miałaby się rozwijać i jakoś tak z tyłu głowy chodzi mi myśl, że może to generować na późniejszym etapie trochę problemów...
O jakich problemach myślisz?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-20, 09:08   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Również chciałabym wiedzieć o jakie potencjalne problemy chodzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:08   #9
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
Czytaj ze zrozumieniem. To nie chodzi o to, że on ma 30 lat i jest wolny; sama mam niewiele mniej i też jestem i nie widzę w tym nic dziwnego. Zastanawia mnie fakt, że on nigdy nie był w żadnej relacji z kobietą, a nie to, że obecnie jest sam.

Alez rozumiem cala moja wypowiedz odnosi sie do braku zwiazkow do 30stki jakbys nie zauwazyla.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:26   #10
Clarise_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 47
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
O jakich problemach myślisz?
1. Zastanawiam się czy to jest tak naprawdę osoba, która potrzebuje i chce związku, czy obudził się, bo zaczął mocno odczuwać presję ludzi wokół, że skoro już 30 to pasowałoby się z kimś związać. Słuszna czy nie, taka presja w wielu środowiskach jest.
2. Zastanawiam się też czy osoba, która nigdy nie była w relacji i nie ma żadnego doświadczenia jak to jest tak naprawdę żyć z drugim człowiekiem, nagle się w tym odnajdzie. Czasami związek to jest ciężka praca, a już na pewno znacznie różni się od tylu lat singlowania.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Alez rozumiem cala moja wypowiedz odnosi sie do braku zwiazkow do 30stki jakbys nie zauwazyla.
"Niezmiennie mnie zadziwia to przeswiadczenie na wizazu, ze kolo 30 wolni to tylko jacys kulawi." - odniosłam się do tej wypowiedzi, bo nie o to mi chodziło.
Clarise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:28   #11
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Może zwyczajnie nie spotkał kobiety, do której miętę poczuł.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-20, 09:29   #12
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Nie zerwałabym znajomości, ale byłabym nieco podejrzliwa i obawiała się, że może to być osoba z którą np. ciężko będzie wypracować kompromisy w pewnych sprawach, zwłaszcza po wspólnym zamieszkaniu ze sobą - bo nigdy nie nauczyła się na nie iść w związku z partnerem. Co innego mieszkanie z rodziną, co innego z kumplem, co innego np. wspólne zakupy, gospodarowanie pieniędzmi czy ważne decyzje w związku. Niektórzy wynoszą z domu takie silne przekonania co do tego, jak coś ma wyglądać, że w wieku 30 lat już trudno z tymi przyzwyczajeniami dyskutować. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego człowieka, dlatego nie skreślałabym nikogo na starcie. Ale na pewno też nie czekała długo np. z pomieszkiwaniem u siebie, bo chciałabym sprawdzić jak ta osoba się zachowuje w codziennym kontakcie, a nie tylko na randkach.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:31   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
2. Zastanawiam się też czy osoba, która nigdy nie była w relacji i nie ma żadnego doświadczenia jak to jest tak naprawdę żyć z drugim człowiekiem, nagle się w tym odnajdzie. Czasami związek to jest ciężka praca, a już na pewno znacznie różni się od tylu lat singlowania.
A jak to wg ciebie jest naprawdę żyć z drugim człowiekiem? Przecież facet z kimś się wychowywał i nie mieszkał od urodzenia sam, więc zasady ogólne powinien znać.
Swoją drogą dziwi mnie twoje rozpatrywanie związków w kontekście ciężkiej pracy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:35   #14
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;69915331]A jak to wg ciebie jest naprawdę żyć z drugim człowiekiem? Przecież facet z kimś się wychowywał i nie mieszkał od urodzenia sam, więc zasady ogólne powinien znać.
Swoją drogą dziwi mnie twoje rozpatrywanie związków w kontekście ciężkiej pracy.[/QUOTE]
Mnie też dziwi podejście, że związek, to orka na ugorze.

A facet, mimo że do tej pory samotny, przecież nie wychowywał się w buszu.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:39   #15
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Nudzi Ci się, kiedy nie generujesz sobie w głowie problemów z...nikąd, prawda? Facet w Twoim odczuciu jest fajny. Że nie był w związku? A nie lepiej podejść do tego: 'pora, abym ja była tą, z którą ten związek wreszcie stworzy i będzie nam razem świetnie!'? Just sayin'...
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:42   #16
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;69915331]A jak to wg ciebie jest naprawdę żyć z drugim człowiekiem? Przecież facet z kimś się wychowywał i nie mieszkał od urodzenia sam, więc zasady ogólne powinien znać.
Swoją drogą dziwi mnie twoje rozpatrywanie związków w kontekście ciężkiej pracy.[/QUOTE]

Ale zasady czego konkretnie? Zasady jedzenia prawą ręką? Przecież to nie o to chodzi. Chodzi o to, że każda rodzina wychowuje w jakiś sposób. To nie znaczy, że wychowanie w rodzinie, która jeździ na wakacje tylko nad morze jest gorsze niż wychowanie w rodzinie, która jeździ tylko w góry. Ale w związku mogą się spotkać takie osoby, które były wychowywane w różny sposób i jeśli nie osiągną kompromisu, to będzie to koniec związku. A związki właśnie są pracą w takim sensie, że nie zawsze jest tak jak my chcemy. Nie zawsze partner nas rozumie w pół słowa i po jednym spojrzeniu. Nie zawsze jest prosto, zwłaszcza gdy trzeba podejmować decyzje finansowe. Nikt tu nie mówi o katordze, ale jest to praca którą się wykonuje codziennie. Związek nie jest relacją matka-dziecko, w której wszystko się dzieje "naturalnie" i znają się "jak łyse konie". Ludzie w związku poznają się każdego dnia.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:46   #17
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Wydziwiasz. Skup się na tym, jakim jest człowiekiem i czy odpowiada Tobie jako partner, a nie na jego statystykach. Być może przez bzdurne wątpliwości skreślasz wartościowego człowieka, który właśnie teraz i właśnie z Tobą postanowił zbudować bliską relację. Argumentu o tym, że może się nie odnaleźć w relacji nie kupuję - niektórzy się nie odnajdują, a jakoś pozostają w związkach - nieudanych. Poza tym jeśli wszystkie będą go na starcie skreślać z powodu braku doświadczeń, to jak niby ma te doświadczenia zdobyć? Oczywiście może okazać się niewypałem, ale gwarancji powodzenia na początku znajomości nigdy przecież nie ma.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:48   #18
Clarise_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 47
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

ama4 dość dobrze podsumowała o co mi chodzi
Clarise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:48   #19
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-20, 09:49   #20
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
1. Zastanawiam się czy to jest tak naprawdę osoba, która potrzebuje i chce związku, czy obudził się, bo zaczął mocno odczuwać presję ludzi wokół, że skoro już 30 to pasowałoby się z kimś związać. Słuszna czy nie, taka presja w wielu środowiskach jest.
2. Zastanawiam się też czy osoba, która nigdy nie była w relacji i nie ma żadnego doświadczenia jak to jest tak naprawdę żyć z drugim człowiekiem, nagle się w tym odnajdzie. Czasami związek to jest ciężka praca, a już na pewno znacznie różni się od tylu lat singlowania.
1. Presja jest, ale taka postawa może dotyczyć każdego, bez względu na doświadczenie związkowe. Ktoś może być np. singlem od pół roku i czuć już presję otoczenia "taki stary, a tyle czasu singiel, weź się w końcu rozejrzyj za kimś, a nie tylko balujesz".
Tu trzeba czasu żeby stwierdzić co nim kieruje.

2. Z każdym człowiekiem żyje się trochę inaczej, więc tutaj też doświadczenie związkowe niewiele Ci da. Są ludzie, którzy całe życie są w związkach, a o partnerstwie nie słyszeli.


Na pewno "trzydziestolatek bez przeszłości związkowej" by mnie nieco zaniepokoił, ale nie skreśliłabym za to. Spróbowałabym się dowiedzieć dlaczego wyszło jak wyszło, dlaczego nawet w okresie nastoletnim nie był nikim zauroczony. Może "synek mamusi", może "szalony naukowiec", może...powodów może być cała masa, niektóre mogą go skreślić, inne nie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:50   #21
Clarise_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 47
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
Nudzi Ci się, kiedy nie generujesz sobie w głowie problemów z...nikąd, prawda? Facet w Twoim odczuciu jest fajny. Że nie był w związku? A nie lepiej podejść do tego: 'pora, abym ja była tą, z którą ten związek wreszcie stworzy i będzie nam razem świetnie!'? Just sayin'...
Wniosek znikąd Potrzebuję opinii to pytam. FORUM.
Clarise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:52   #22
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:53   #23
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Ale zasady czego konkretnie? Zasady jedzenia prawą ręką? Przecież to nie o to chodzi. Chodzi o to, że każda rodzina wychowuje w jakiś sposób. To nie znaczy, że wychowanie w rodzinie, która jeździ na wakacje tylko nad morze jest gorsze niż wychowanie w rodzinie, która jeździ tylko w góry. Ale w związku mogą się spotkać takie osoby, które były wychowywane w różny sposób i jeśli nie osiągną kompromisu, to będzie to koniec związku. A związki właśnie są pracą w takim sensie, że nie zawsze jest tak jak my chcemy. Nie zawsze partner nas rozumie w pół słowa i po jednym spojrzeniu. Nie zawsze jest prosto, zwłaszcza gdy trzeba podejmować decyzje finansowe. Nikt tu nie mówi o katordze, ale jest to praca którą się wykonuje codziennie. Związek nie jest relacją matka-dziecko, w której wszystko się dzieje "naturalnie" i znają się "jak łyse konie". Ludzie w związku poznają się każdego dnia.
Zasady życia z innymi ludźmi w pobliżu. Nie rozumiem z jakiego powodu dopisałaś sobie o co mi mogło chodzić i jaki to ma związek z wychowaniem w różny sposób.
Nadal uważam, że jeśli ktoś związek utożsamia z ciężką pracą, to coś jest mocno nie tak.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:56   #24
Clarise_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 47
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;69916591]Zasady życia z innymi ludźmi w pobliżu. Nie rozumiem z jakiego powodu dopisałaś sobie o co mi mogło chodzić i jaki to ma związek z wychowaniem w różny sposób.
Nadal uważam, że jeśli ktoś związek utożsamia z ciężką pracą, to coś jest mocno nie tak.[/QUOTE]

Nigdzie nie napisałam związek = ciężka praca. Ale w pewnych momentach jest
Clarise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 09:59   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam związek = ciężka praca. Ale w pewnych momentach jest
Napisałaś tutaj:
Cytat:
Napisane przez Clarise_ Pokaż wiadomość
1. Zastanawiam się czy to jest tak naprawdę osoba, która potrzebuje i chce związku, czy obudził się, bo zaczął mocno odczuwać presję ludzi wokół, że skoro już 30 to pasowałoby się z kimś związać. Słuszna czy nie, taka presja w wielu środowiskach jest.
2. Zastanawiam się też czy osoba, która nigdy nie była w relacji i nie ma żadnego doświadczenia jak to jest tak naprawdę żyć z drugim człowiekiem, nagle się w tym odnajdzie. Czasami związek to jest ciężka praca, a już na pewno znacznie różni się od tylu lat singlowania.



"Niezmiennie mnie zadziwia to przeswiadczenie na wizazu, ze kolo 30 wolni to tylko jacys kulawi." - odniosłam się do tej wypowiedzi, bo nie o to mi chodziło.
I nadal dziwi mnie to podejście, nawet jeśli to ma być czasami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:02   #26
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Fakt, za bardzo skróciłam. Chodziło mi o brak emocjonalnego zaangażowania w znajomość damsko-męską, brak chęci stworzenia z daną osobą czegoś więcej niż relacja koleżeńska.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:06   #27
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tylko inaczej jest mieszkać i żyć "z jakimiś ludźmi" w pobliżu, a inaczej w związku. Z chorobami, ze zmęczeniem, z życiem czasami na małej liczbie metrów kwadratowych, z dzieckiem, itd.
Z wychowaniem ma to ogromny związek. W jakiś sposób każdy z nas jest ukształtowany i np. wynosi z domu (lub na przekór temu domowi w niektórych przypadkach) jakieś przekonania co do tego, w jaki sposób regulować budżet domowy, w jaki sposób wychowywać dzieci, jak traktować własną rodzinę, jak się podchodzi do religii.

Ja w związku teraz, a ja w związku 15 lat temu, to dwie różne osoby. W pierwszych związkach ciężko mi było pójść na kompromis, ciężko mi było postawić związek nad rodziną, itd. Z biegiem lat sporo się nauczyłam - że nie warto się zawsze upierać przy swoim, że partner jest czasem ważniejszy niż rodzina lub staje się priorytetem bo wchodzi do rodziny, że nie warto się obrażać czy strzelać focha, itd. Wypracowałam pewne umiejętności życia z człowiekiem, który z jednej strony jest mi bardzo bliski (więc np. będzie mi bardziej zależeć na jego opinii niż na opinii moich współlokatorów ze studenckiego mieszkania), a z drugiej strony nie wiąże nas wspólne wychowanie więc czasami pewne słowa definiujemy inaczej i są z tego nieporozumienia, czasami nie powiem że się źle czuję (co moja mama zauważa bez słów) a on o tym nie wie i np. proponuje coś do zrobienia co dla mnie jest niemożliwe, itd.

Edycja:
Ktoś wyżej wspomniał o oczekiwaniach. Z kolejnymi związkami moje oczekiwania też rosły.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2017-01-20 o 10:08
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:17   #28
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:18   #29
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Fakt, za bardzo skróciłam. Chodziło mi o brak emocjonalnego zaangażowania w znajomość damsko-męską, brak chęci stworzenia z daną osobą czegoś więcej niż relacja koleżeńska.
Może po prostu nie spotkał osoby, z którą chciałby stworzyć związek. Bez zakochania, o miłości nie mówiąc, "byle odhaczyć" = IMHO totalnie bez sensu.

Można być normalnym, zdrowym facetem / kobietą, poznawać fajne osoby "obiektywnie" jak najbardziej nadające się do stworzenia z nimi związku, a mimo to jak nie zaiskrzy niektórzy nie chcą się pakować w związki z rozsądku. Mnie to nie dziwi.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:21   #30
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 30latek, który nie był nigdy w związku...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 19:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-29 23:14:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.