Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-13, 23:50   #1
kingapinga
Przyczajenie
 
Avatar kingapinga
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6

Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?


Postaram się opisać wszystko chronologicznie.
Otóż rok temu wyjechałam za granicę. W tym miejscu poznałam chłopaka, zostaliśmy dobrymi znajomymi, później na zasadzie friends with benefits. W pewnym momencie, bardzo krótko, zaczęło coś kiełkować. Wtedy oddaliliśmy się od siebie, bo nie chcieliśmy obydwoje związku. Parę miesięcy później poznałam kogoś innego, tuż przed tym jak musiałam wracać do Polski żeby się obronić. On przyjeżdżał do mnie przez caly czas jak byłam z powrotem u siebie, z czasem przeszliśmy do związku, on się zakochał, ja myślałam, że ze wzajemnością. Miesiąc temu wróciłam do tego kraju i miasta, gdzie obydwu poznałam. Zanim przyjechałam mieliśmy z chłopakiem wiele planów, żadne z nich nie doszło do skutku do teraz... To + pare innych rzeczy (m.in. brak satysfakcji łóżkowej) sprawiło, że jestem rozgoryczona, sfrustrowana... Zaczęłam kwestionować to czy go kocham. Dodatkowo były "znajomy" zaproponował spotkanie, opowiedziałam o wszystkim obecnemu chłopakowi, a on na to "jasne, powinniście się spotkać, bo nie masz wielu znajomych w mieście". Sama myślę, że bym na to nie poszła, ale w takiej chwili stwierdziłam - ok. Dzisiaj spotkałam się na piwo ze swoim byłym friends with benefits... za namową chłopaka. I czuję się dziwnie. Rozmawialiśmy bardzo szczerze o tym co się działo przez ten rok, gdy się nie widzieliśmy, naprawdę było fajnie. Doszło do tego, że poskarżyłam się na obecnego chłopaka, typowe narzekanie, które wywołało u mnie tylko jakieś poczucie winy...
Czy jest szansa, że w ogóle się poprawi? Mam wrażenie, że chłopak rzeczywiście jest we mnie zakochany. Gdy dzieliła nas odległość wszystko było wspaniałe, a teraz odczuwam jedynie niepokój.
Myślicie żeby dać jeszcze szansę temu związkowi? Myślałam żeby porozmawiać z chłopakiem od serca (choć już w tym tyg. próbowałam, on mnie zbywa jak zanosi sie na powazna rozmowe) i dać miesiąc. Jeśli nic się nie zmieni - pożegnać się. Co myślicie?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-10-15 o 13:10 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
kingapinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 00:44   #2
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Ale jaki masz problem z obecnym, bo nie rozumiem? Tylko to, ze pozwolił ci się spotkać z FF i nie był zazdrosny?
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 00:53   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Myślę, że brak satysfakcji seksualnej w obecnym związku rzutuje na Twoją ocenę sytuacji. Udany seks wcale nie gwarantuje udanego związku. Skoro z FF do dziś nie zostałaś parą to możliwe, że wam ze sobą nie po drodze. Możliwe też, że za mało go znasz by ocenić czy pasowalibyście do siebie na dłuższą metę. Skoro brak udanego seksu tak Ci ciąży to z obecnym chłopakiem chyba warto się po prostu rozstać, bo rozumiem, że nie masz już woli pracować nad poprawą jakości waszego pożycia. A z FF- wzięłabym to na spokojnie. Przeskok od razu z jednego związku w drugi to z reguły kiepski pomysł. A w tych okolicznościach jak dla mnie nie ma szans na trzeźwą ocenę sytuacji z Twojej strony.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 07:12   #4
kingapinga
Przyczajenie
 
Avatar kingapinga
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Kalor:

Nie, to nie jest problemem samo w sobie. Po prostu to spotkanie dalo mi do myslenia, bo "poskarzylam" sie bylemu na rzeczy, ktorych sobie tez do konca nie uswiadamialam. Nie zastanawiam sie nad powrotem do bylego ukladu.

Geberalnie z seksem w moim zwiazku jest bardzo slabo, raz w tyg i to szybki numerek, gdzie spodziewalam sie czegos zupelnie innego, bo jak sam gadal jeszcze przed moim przyjazdem "nie wiem czy dasz rade z moim tempem, potrzebuje duzo seksu". Poza tym rzeczone plany, z ktorych zaden nie doszedl do skutku. Ostatnio chcial nadrobic stracony czas i mielismy przed moja praca pojsc razem na obiad, nie przyszedl, bo spotkal przypadkiem kolege. Przestalam wierzyc w jego slowa, traktuje to raczej jak zdania rzucone na wiatr. Do tego pare innych rzecz, z ktorymi mam problem (np. kwestia jego higieny) i w tym momencie nie wiem czy czepiam sie wszystkiego przez frustracje i rozgoryczenie, o ktorych pisalam...
kingapinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 07:52   #5
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez kingapinga Pokaż wiadomość
Przestalam wierzyc w jego slowa, traktuje to raczej jak zdania rzucone na wiatr. Do tego pare innych rzecz, z ktorymi mam problem (np. kwestia jego higieny) i w tym momencie nie wiem czy czepiam sie wszystkiego przez frustracje i rozgoryczenie, o ktorych pisalam...
No nie wiem, jak czytam o tym związku to się zastanawiam co Ty w nim jeszcze robisz. Brak higieny, matko bosko.

Eks FF to inna bajka, którą nie ma sensu się teraz zajmować, na chwilę obecną masz związek, w którym nie widać szans na poprawę chociażby z tego powodu, że Twój chłopak nie chce rozmawiać.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 09:30   #6
kingapinga
Przyczajenie
 
Avatar kingapinga
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Z higiena nie chodzi o to, ze sam sie nie myje. Myje sie, ale zupelnie nie dba o to co jest dookola. Chodzi 2 dziurawych tshirtach, ma tylko jeden komplet poscieli, gdy go pierze to spi jedna noc pod kocem. W mieszkaniu ma straszny syf. Wczesniej nie wiedzialam jak to wyglada, dopiero po przeprowadzce to wszystko wyszlo. Nie mieszkamy razem, ale nie widze w tym momencie przyszlosci, bo co, bysmy zamieszkali razem i zostalabym sprzataczka? Dziwne to dla mnie w ogole, on pochodzi z rodziny, ktora raczej dobrze stoi finansowo, sam tez zarabia duzo, ale zupelnie nie przyklada uwagi do takich rzeczy jak porzadek i higiena dookola niego. A ja przykladam spora wafe.
kingapinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 09:34   #7
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No nie wiem, jak czytam o tym związku to się zastanawiam co Ty w nim jeszcze robisz. Brak higieny, matko bosko.

Eks FF to inna bajka, którą nie ma sensu się teraz zajmować, na chwilę obecną masz związek, w którym nie widać szans na poprawę chociażby z tego powodu, że Twój chłopak nie chce rozmawiać.
Nie lepiej rozstac sie z chłopakiem i przestac myslec o ex ff?
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 09:40   #8
lyssie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 114
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Jeśli chodzi o kwestię higieny to wiele zależy od zaangażowania chłopaka. Bałaganiarza mozna nauczyc porządku, przykładem jest tutaj mój mąż. Wyszłam za niego chociaż widziałam jego wynajmowane mieszkanie (warstwa kurzu na 3 cm). Aktualnie mamy czyściutko, raz w tygodniu przychodzi pani do sprzątania. On równiez pilnuje, abyśmy żyli w czystym i ładnym otoczeniu.
Kiepski seks moze byc problemem, porozmawiaj z nim szczerze, że Ci takie szybkie numerki nie odpowiadają.
Najgorsze jest to rzucanie słów na wiatr. Mój byly tak się zachowywał, wiecznie się spóźniał, coś odwoływał. Nie wyszło, rozstaliśmy sie głównie przez to ( chodziłam cały czas poddenerwowana, sfrustrowana)
lyssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 09:42   #9
kingapinga
Przyczajenie
 
Avatar kingapinga
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Ja nawet nie mysle o FF jak mowilam nie chce wracac do starego ukladu. Napisalam o tym tylko jak o ironi losu, bo sam facet mnie namowil do tego spotkania, a wylala sie ze mnie gorycz, ktora pewnie by zostala na swoim kiejscu, gdyby nie to spotkanie.
kingapinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 11:19   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez kingapinga Pokaż wiadomość
Z higiena nie chodzi o to, ze sam sie nie myje. Myje sie, ale zupelnie nie dba o to co jest dookola. Chodzi 2 dziurawych tshirtach, ma tylko jeden komplet poscieli, gdy go pierze to spi jedna noc pod kocem. W mieszkaniu ma straszny syf. Wczesniej nie wiedzialam jak to wyglada, dopiero po przeprowadzce to wszystko wyszlo. Nie mieszkamy razem, ale nie widze w tym momencie przyszlosci, bo co, bysmy zamieszkali razem i zostalabym sprzataczka? Dziwne to dla mnie w ogole, on pochodzi z rodziny, ktora raczej dobrze stoi finansowo, sam tez zarabia duzo, ale zupelnie nie przyklada uwagi do takich rzeczy jak porzadek i higiena dookola niego. A ja przykladam spora wafe.
Dziurawy tshirt i jeden komplet pościeli to nie brak higieny. Brak higieny byłby, gdyby te rzeczy były brudne i śmierdzące. Problemem jest inny poziom tolerowanego bałaganu.
I nie ogarniam twoich obaw o zostanie sprzątaczką. To nie jest coś, co dzieje się samo, tylko wynik twoich świadomych decyzji. Jeśli tak nie postanowisz, to żadną jego sprzątaczką nie zostaniesz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 11:33   #11
kingapinga
Przyczajenie
 
Avatar kingapinga
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Lis: Posciel czasami pozostawia wiele do zyczenia. Ostatnio musialam postawic warunek, ze zostane na noc dopiero jak ja zmieni, bo nie pachniala fiolkami. No i nie mieszkalabym w syfie, wiec bym sprzatala. Bylabym sprzataczka z wyboru skoro tak musze to nazwac.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Tak samo brudny kibel i umywalka - dla mnie to brak higieny.
kingapinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 11:35   #12
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Do sprzątania zawsze można kogoś zatrudnić, ale to nie jest jedyna kwestia szwankująca w tym związku.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 11:38   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez kingapinga Pokaż wiadomość
Lis: Posciel czasami pozostawia wiele do zyczenia. Ostatnio musialam postawic warunek, ze zostane na noc dopiero jak ja zmieni, bo nie pachniala fiolkami. No i nie mieszkalabym w syfie, wiec bym sprzatala. Bylabym sprzataczka z wyboru skoro tak musze to nazwac.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Tak samo brudny kibel i umywalka - dla mnie to brak higieny.
No to pozostaje ci z nim nie mieszkać z wyboru albo zatrudniać kogoś do sprzątania.
Ale i tak uważam, że ludzie o skrajnie różnym podejściu do sprzątania nie powinni mieszkać razem, bo zawsze będą niezadowoleni.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 15:54   #14
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez kingapinga Pokaż wiadomość
Ja nawet nie mysle o FF jak mowilam nie chce wracac do starego ukladu. Napisalam o tym tylko jak o ironi losu, bo sam facet mnie namowil do tego spotkania, a wylala sie ze mnie gorycz, ktora pewnie by zostala na swoim kiejscu, gdyby nie to spotkanie.
Dusiłabyś wszystko w sobie, a tak przynajmniej miałaś okazję się wygadać.
Ale co dalej? Jesteś tak bardzo zakochana, że będziesz próbować swojego faceta ucywilizować, czy będziesz trwać przy nim, bo uważasz, że to on jest tak bardzo zakochany?
Dla mnie ten facet to porażka. Raz, że ma w czterech literach twoje potrzeby łóżkowe, dwa - że nie możesz na nim polegać.
Ale może ma jakieś zalety?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 22:47   #15
kingapinga
Przyczajenie
 
Avatar kingapinga
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Dusiłabyś wszystko w sobie, a tak przynajmniej miałaś okazję się wygadać.
Ale co dalej? Jesteś tak bardzo zakochana, że będziesz próbować swojego faceta ucywilizować, czy będziesz trwać przy nim, bo uważasz, że to on jest tak bardzo zakochany?
Dla mnie ten facet to porażka. Raz, że ma w czterech literach twoje potrzeby łóżkowe, dwa - że nie możesz na nim polegać.
Ale może ma jakieś zalety?
Ma zalety i to przez nie zdecydowałam się na ten związek. Są to rzeczy, których moim byłym brakowało, przede wszystkim lojalność i uczuciowość, optymizm, kocha zwierzęta, mamy takie same poglądy w wielu kwestiach...
Jeśli chodzi o łóżko to myślę, że problemem może być brak doświadczenia. Nie był prawiczkiem, ale miał tylko jedną partnerkę przede mną. Przed moją przeprowadzką bardziej się starał, teraz twierdzi, że to przez brak czasu.
Dzisiaj leżeliśmy i się spytał o czym myślę. Chyba się nie spodziewał poważnej rozmowy w tym momencie i w jego oczach pojawił się realny strach, gdy zaczęłam gadkę. Powiedziałam mu, że mam duży problem z jego "syfem". Że nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji dalszej przyszłości. Zapewniłam go, że to nie zerwanie, ale musi nad tym zacząć pracować. Niby przyjął do wiadomości, chyba po prostu zobacze czy to da jakiś efekt.
Ale przez to wszystko mam wrażenie, że dla mnie ten cały związek miał być bardziej z rozsądku, niż uczucia. Moje poprzednie wybory były okropne, stwierdziłam, że przyciągam samych złych typów i postanowiłam postąpić tym razem inaczej... No i jest, typowy dobry chłopak, tylko przy tym nieokrzesany...

Edytowane przez kingapinga
Czas edycji: 2017-10-14 o 22:55
kingapinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 07:14   #16
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Autorko, czy Ty jesteś w swoim chłopaku zakochana?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 07:31   #17
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez kingapinga Pokaż wiadomość
Lis: Posciel czasami pozostawia wiele do zyczenia. Ostatnio musialam postawic warunek, ze zostane na noc dopiero jak ja zmieni, bo nie pachniala fiolkami. No i nie mieszkalabym w syfie, wiec bym sprzatala. Bylabym sprzataczka z wyboru skoro tak musze to nazwac.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Tak samo brudny kibel i umywalka - dla mnie to brak higieny.
Sprzątaczke można zatrudnić i ustal7c jakieś zasady wspólnego mieszkania.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 08:44   #18
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Podłączam się do pyt o uczucie

Edytowane przez annabelka
Czas edycji: 2017-10-15 o 08:47
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 11:50   #19
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Czy mam szansę być szczęśliwa w tym związku?

Cytat:
Napisane przez kingapinga Pokaż wiadomość
Ma zalety i to przez nie zdecydowałam się na ten związek. Są to rzeczy, których moim byłym brakowało, przede wszystkim lojalność i uczuciowość, optymizm, kocha zwierzęta, mamy takie same poglądy w wielu kwestiach...
Jeśli chodzi o łóżko to myślę, że problemem może być brak doświadczenia. Nie był prawiczkiem, ale miał tylko jedną partnerkę przede mną. Przed moją przeprowadzką bardziej się starał, teraz twierdzi, że to przez brak czasu.
Dzisiaj leżeliśmy i się spytał o czym myślę. Chyba się nie spodziewał poważnej rozmowy w tym momencie i w jego oczach pojawił się realny strach, gdy zaczęłam gadkę. Powiedziałam mu, że mam duży problem z jego "syfem". Że nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji dalszej przyszłości. Zapewniłam go, że to nie zerwanie, ale musi nad tym zacząć pracować. Niby przyjął do wiadomości, chyba po prostu zobacze czy to da jakiś efekt.
Ale przez to wszystko mam wrażenie, że dla mnie ten cały związek miał być bardziej z rozsądku, niż uczucia. Moje poprzednie wybory były okropne, stwierdziłam, że przyciągam samych złych typów i postanowiłam postąpić tym razem inaczej... No i jest, typowy dobry chłopak, tylko przy tym nieokrzesany...
O jaki brak doswiadczenia chodzi skoro miał wczesniej partnerke? To chyba wie że kobietą trzeba sie odpowiednio zając i szybki seks nie zawsze jej sie podoba.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-15 12:50:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.