Długa podróż samolotem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-11, 18:41   #1
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50

Długa podróż samolotem


Hej,
na pewno są tu dziewczyny, które mają za sobą długie lotnicze podróże Na początku marca lecę do Azji środkowo-wschodniej i mam 2 przesiadki (lecę na jednym bilecie, jedną linią lotniczą). Mogłybyście tak w skrócie przybliżyć co i jak? Chodzi o bagaż rejestrowany i kontrole osobiste - czy przechodzę je za każdym razem, a bagaż odbieram dopiero w miejscu docelowym?
Z góry dzięki za wszelkie info!
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 11:37   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Długa podróż samolotem

Hej!

Kontrole przejdziesz wszędzie (Ale takie proste szybkie- Tylko Ciebie i bagażu podręcznego).

Bagaż rejestrowy odbierzesz dopiero na lotnisku docelowym

Weź po prostu do samolotu tylko rzeczy, które będą Ci potrzebne i które szybko łatwo zostaną przeskanowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 17:55   #3
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Hej!

Kontrole przejdziesz wszędzie (Ale takie proste szybkie- Tylko Ciebie i bagażu podręcznego).

Bagaż rejestrowy odbierzesz dopiero na lotnisku docelowym

Weź po prostu do samolotu tylko rzeczy, które będą Ci potrzebne i które szybko łatwo zostaną przeskanowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję!!! A masz może jakieś doświadczenie z lotniskiem w Doha? Sprawnie tam idzie przesiadka? Bo mam trochę mało czasu i się obawiam
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:07   #4
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Dziękuję!!! A masz może jakieś doświadczenie z lotniskiem w Doha? Sprawnie tam idzie przesiadka? Bo mam trochę mało czasu i się obawiam
Ile to mało czasu?

Przesiadałam się w Doha raz. Raczej szybko poszło. Ale jeśli lecisz Qatarem to oni raczej nie pozwolą Ci kupić biletu ze zbyt krótką przesiadką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:51   #5
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Długa podróż samolotem

1,5 h na przesiadkę. Tak, QatarAirways lecę
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:58   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Hej!

Kontrole przejdziesz wszędzie (Ale takie proste szybkie- Tylko Ciebie i bagażu podręcznego).


Bagaż rejestrowy odbierzesz dopiero na lotnisku docelowym

Weź po prostu do samolotu tylko rzeczy, które będą Ci potrzebne i które szybko łatwo zostaną przeskanowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy to jest ogólna zasada na lotach poza Europę? W Europie nigdy mnie nie sprawdzali na przesiadkach
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:06   #7
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Czy to jest ogólna zasada na lotach poza Europę? W Europie nigdy mnie nie sprawdzali na przesiadkach
Nie miałam nigdy przesiadek w Europie

Jak leciałam do Australii / Azji to skanowali bagaż podręczny na przesiadkach. Lecąc do Australii w doha miałam skan nawet 2 razy (na tranzycie i potem przy gate). Ale to szybkie kontrole i 2 raczej nie są standardem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
1,5 h na przesiadkę. Tak, QatarAirways lecę
W 1,5h spokojnie zdążysz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 20:34   #8
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Nie miałam nigdy przesiadek w Europie

Jak leciałam do Australii / Azji to skanowali bagaż podręczny na przesiadkach. Lecąc do Australii w doha miałam skan nawet 2 razy (na tranzycie i potem przy gate). Ale to szybkie kontrole i 2 raczej nie są standardem.
Mialam tak samo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 20:42   #9
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Długa podróż samolotem

Super, bardzo Wam dziękuję Drugą przesiadkę mam w Bangkoku. Macie jakieś informacje czy tam też się tak uwijają jak w Doha? Czas przesiadki to też ok. 1,5 h.
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 22:06   #10
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Super, bardzo Wam dziękuję Drugą przesiadkę mam w Bangkoku. Macie jakieś informacje czy tam też się tak uwijają jak w Doha? Czas przesiadki to też ok. 1,5 h.
Nigdy nie byłam w Bangkoku, ale jeśli będziesz lecieć dalej Qatarem to będzie Ok - to pewnie będzie jeden terminal i 1,5 h jest zwykle wystarczające na przesiadkę w tych samych liniach.
Jest jakieś ryzyko, że któryś lot się opóźni, ale to wtedy odpowiedzialność linii, więc bezproblemowo wyślą Cię dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 00:39   #11
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Czy to jest ogólna zasada na lotach poza Europę? W Europie nigdy mnie nie sprawdzali na przesiadkach
A mnie owszem przy przesiadce w Londynie. I to takie gruntowne z przetrzepywaniem wybiórczo bagażu, gruntownym obcmacywaniu.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Hej,
na pewno są tu dziewczyny, które mają za sobą długie lotnicze podróże Na początku marca lecę do Azji środkowo-wschodniej i mam 2 przesiadki (lecę na jednym bilecie, jedną linią lotniczą). Mogłybyście tak w skrócie przybliżyć co i jak? Chodzi o bagaż rejestrowany i kontrole osobiste - czy przechodzę je za każdym razem, a bagaż odbieram dopiero w miejscu docelowym?
Z góry dzięki za wszelkie info!
Bagaż nadasz na początku podróży i odbierzesz u celu. Lotnisko w Doha jest duże, ale dobrze oznaczone, 15 godziny na przesiadkę to na 100% wystarczający czas.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 00:40   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
A mnie owszem przy przesiadce w Londynie. I to takie gruntowne z przetrzepywaniem wybiórczo bagażu, gruntownym obcmacywaniu.
Mialam to samo w Budapeszcie w zeszlym roku.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:04   #13
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Czy to jest ogólna zasada na lotach poza Europę? W Europie nigdy mnie nie sprawdzali na przesiadkach
Mnie też nie. W Amsterdamie się wychodzi z rękawa na lotnisko i idzie prosto do bramki następnego lotu.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 15:17   #14
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Długa podróż samolotem

Dużo zależy od samego lotniska oraz od tego, czy akurat opuszczasz Unię. Najlepiej zadzwoń na infolinię przewoźnika i tam dowiesz się, jakie dokładnie czekają Cię procedury. Każde lotnisko ma w regulaminie określony minimalny czas na przesiadkę, dla jednych jest to 35 min (np. Amsterdam), dla innych godzina. Przewoźnicy nie sprzedają biletów łączonych, gdzie ten czas jest krótszy niż wymagany w regulaminie, więc nie ma się o co martwić.

Zdarzyło mi się, że przy przesiadce na liniach z tej samej grupy musiałam odebrać i ponownie nadać bagaż główny, ale to rzadka sytuacja.

Tak samo z kontrolą - miałam różne sytuacje, czasami przechodziłam tylko wewnętrznym korytarzem na tym samym terminalu beż żadnej kontroli, a czasami musiałam wyjść na zewnątrz i przejść/przejechać do innego budynku, gdzie ponownie czekały na mnie bramki.

Z doświadczenia polecam też zapakować do podręcznego bagażu najpotrzebniejsze rzeczy, bo jeśli Twój bagaż doleci dopiero dzień po Tobie, to będziesz miała chociaż majtki i skarpetki na zmianę
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 14:41   #15
Tisiana
Raczkowanie
 
Avatar Tisiana
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Zielonka
Wiadomości: 76
Dot.: Długa podróż samolotem

Pytałaś o przesiadkę w Bangkoku - przesiadaliśmy się lecąc do Singapuru, w samolocie rozdali nam karteczki z wizami do wypełnienia - i tak trzeba było wypełnić, mimo że mieliśmy spędzić tylko 2h na lotnisku. Sugeruję zrobić to w samolocie, my wypełnialiśmy po przylocie i zanim wypełniliśmy to była już duża kolejka do okienka gdzie tą wizę wydawali, potem kolejna długa kolejka, żeby tą wizę podbić celem wyjazdu. No trochę kosmos, do tego dołożę, że lotnisko w Bangkoku jest naprawdę ogromne i trochę czasu zajmują te spacery z jednego miejsca do innego. Na szczęście Tajowie to przemili ludzie i wszędzie pokierują
My zmienialiśmy linie lotnicze w Bangkoku, musieliśmy odebrać bagaż i nadać ponownie. Może w Twoim przypadku ta procedura wizowa nie będzie konieczna, chociaż jak pytałam na lotnisku to nie mówiłam, że zmieniamy linie a i tak kazano nam te wizy załatwiać.

PS: Zazdroszczę bardzo wyjazdu Azja jest cudowna, chciałabym tam częściej wracać
Tisiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 17:59   #16
karolaola00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez Tisiana Pokaż wiadomość
Pytałaś o przesiadkę w Bangkoku - przesiadaliśmy się lecąc do Singapuru, w samolocie rozdali nam karteczki z wizami do wypełnienia - i tak trzeba było wypełnić, mimo że mieliśmy spędzić tylko 2h na lotnisku. Sugeruję zrobić to w samolocie, my wypełnialiśmy po przylocie i zanim wypełniliśmy to była już duża kolejka do okienka gdzie tą wizę wydawali, potem kolejna długa kolejka, żeby tą wizę podbić celem wyjazdu. No trochę kosmos, do tego dołożę, że lotnisko w Bangkoku jest naprawdę ogromne i trochę czasu zajmują te spacery z jednego miejsca do innego. Na szczęście Tajowie to przemili ludzie i wszędzie pokierują
My zmienialiśmy linie lotnicze w Bangkoku, musieliśmy odebrać bagaż i nadać ponownie. Może w Twoim przypadku ta procedura wizowa nie będzie konieczna, chociaż jak pytałam na lotnisku to nie mówiłam, że zmieniamy linie a i tak kazano nam te wizy załatwiać.

PS: Zazdroszczę bardzo wyjazdu Azja jest cudowna, chciałabym tam częściej wracać
Dziękuję za odpowiedź Lecę do Wietnamu, wizę mam już załatwioną. Do Wietnamu można wjeżdżać po uzyskaniu tzw. e-wizy Właśnie słyszałam coś o tym Bangkoku i o tym, że to chyba największe azjatyckie lotnisko? My na szczęście lecimy jedną linią - qatar airways
A mam jeszcze jedno pytanko - wiecie może czy na każdym z lotów (wwa-doha, doha-bangkok, bangkok-hanoi) będą jakieś posiłki? jak wygląda sprawa z napojami i alkoholem?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i rady! Wyjazd już za 2 tygodnie!
karolaola00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 18:27   #17
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez karolaola00 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Lecę do Wietnamu, wizę mam już załatwioną. Do Wietnamu można wjeżdżać po uzyskaniu tzw. e-wizy Właśnie słyszałam coś o tym Bangkoku i o tym, że to chyba największe azjatyckie lotnisko? My na szczęście lecimy jedną linią - qatar airways
A mam jeszcze jedno pytanko - wiecie może czy na każdym z lotów (wwa-doha, doha-bangkok, bangkok-hanoi) będą jakieś posiłki? jak wygląda sprawa z napojami i alkoholem?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i rady! Wyjazd już za 2 tygodnie!
W qatar będą posiłki Możesz nawet wybrać sobie na stronie jakie masz preferencje (jeśli jesteś wegeterianką itp). Napoje i alkohol również są w cenie.
Do tego dadzą kocyki i słuchawki do oglądania filmów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 19:08   #18
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Długa podróż samolotem

Leciałam 3 razy do Wietnamu Warszawa-Moskwa-Hanoi (Aeroflot) i raz Warszawa-Dubaj-Hanoi (Emirates).
Raz zmieniałam linię: Wawa-Moskwa LOT, Moskwa-Hanoi Aeroflot, ale i tak bagaż odbierałam dopiero w Hanoi.
Za każdym razem przy przesiadce kontrole, chyba nawet właśnie po dwa razy.
Posiłki na każdym etapie podróży. Alkohol tylko w Emirates się trafił.

W Bangkoku spędziłam kilka dni, kartki z wizami wypełniał wszystkim przewodnik - u mnie zaznaczył obie płcie, mamie wpisał pół imienia (np. imię: Lena, zamiast: Magdalena) a i tak przeszło i nikt na to nie patrzył.

PS. Wietnam to Azja Południowo-Wschodnia, nie Środkowo-Wschodnia
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 00:07   #19
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Długa podróż samolotem

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
W qatar będą posiłki Możesz nawet wybrać sobie na stronie jakie masz preferencje (jeśli jesteś wegeterianką itp). Napoje i alkohol również są w cenie.
Do tego dadzą kocyki i słuchawki do oglądania filmów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wydaje mi sie, ze jak lecialam na trasie Warszawa-Doha byly dwa posilki.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 01:07:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.