Sama na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-09, 20:22   #1
Carla1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3

Sama na weselu


Dziewczyny, powiedzcie co byście zrobiły na moim miejscu bo ja nie potrafię podjąć decyzji Poszłybyście same, bez osoby towarzyszącej, na wesele przyjaciółki ? Dodam, że na weselu nie znam nikogo oprócz pary młodej i wszyscy mają być 'sparowani'. Zaproponowałam, że przyjdę na sam ślub do kościoła, lecz przyjaciółce zrobiło się przykro, że mnie nie będzie na weselu. Wiem, że jest już podobny wątek, czytałam go i nadal nie wiem co zrobić
Carla1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 08:34   #2
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Sama na weselu

Ale w czym jest problem? Kulawa jesteś, że potrzebujesz męskiego ramienia? Nie umiesz sama obsługiwać się sztućcami? Nie potrafisz sama się odezwać do ludzi tylko potrzebujesz "adwokata" w postaci partnera? Czyli według Ciebie, jak ktoś przykładowo owdowieje , to już musi się wycofać z życia towarzyskiego? Liczą się tylko "sparowani"? Serio nie wiem, do jakiej czynności NIEZBĘDNY jest prywatny facet na weselu. Owszem, do tańczenia w parach, ale to jest tylko jeden z elementów imprezy. Tak po prawdzie, większość gości i tak zaledwie kilka kawałków spędza na parkiecie. I uwaga: można tańczyć samemu (byłaś chyba kiedyś w jakimś klubie, na dyskotece?). Można też tańczyć z dzieciakami. O właśnie: część swojego czasu możesz przeznaczyć na pomoc przyjaciółce w imprezie, np. organizując zabawę dzieciom, przenosząc prezenty, robiąc dodatkowe zdjęcia, towarzysząc pannie młodej w toalecie, przewożąc dziadków czy nakładając sałatkę starszej cioci, podając młodym prezenciki dla gości i wiele innych możliwości. Na co - i o ile - będziesz miała ochotę. Ale możesz też się przejść po ogrodzie, jak nie będziesz miała co z sobą zrobić w jakimś momencie uroczystości.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 15:09   #3
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sama na weselu

Z partnerem z pewnością byłoby ci raźniej, a nie myślałaś o zaproszeniu jakiegoś znajomego?
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 15:55   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Sama na weselu

Zależy jakim typem osoby jesteś. Przyjaciółka będzie zajęta i zalatana, więc będziesz musiała na zabawie zająć się sama sobą. Jeśli nie masz problemów z nawiązywaniem relacji z nowymi osobami, nie onieśmiela cię fakt, że towarzystwo zapewne już się zna i bawisz się dobrze niezależnie od otoczenia to idź, nie przejmuj się brakiem partnera. Jeśli jednak jesteś nieśmiała, masz przez cały wieczór siedzieć gdzieś na uboczu, czuć się niekomfortowo, nie odzywać się i kręcić się bez celu to odpuściłabym sobie męczarnie.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 16:54   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Sama na weselu

Ja bym nie poszła.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 15:21   #6
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Sama na weselu

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;84744881]Ja bym nie poszła.[/QUOTE]
Ja chyba też nie. Co innego do rodziny, czy na wesele, gdzie znam jeszcze parę osób, ale tak czułabym się nieswojo. Zwłaszcza, ze czasem ludzie bawią się tylko między sobą i ciężko nawiązać znajomość.
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 10:01   #7
Carla1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Sama na weselu

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
Ja chyba też nie. Co innego do rodziny, czy na wesele, gdzie znam jeszcze parę osób, ale tak czułabym się nieswojo. Zwłaszcza, ze czasem ludzie bawią się tylko między sobą i ciężko nawiązać znajomość.
No właśnie tego się najbardziej obawiam, że będzie to dla mnie mega niekomfortowa sytuacja, a będzie tak na pewno bo nie znam nikogo oprócz państwa młodych. Koniec końców, powiedziałam, że przyjdę sama, bo nie wybaczyła bym sobie że mnie nie było z nią w tym dniu. Ale przyznam, że boję się bardzo

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Zależy jakim typem osoby jesteś. Przyjaciółka będzie zajęta i zalatana, więc będziesz musiała na zabawie zająć się sama sobą. Jeśli nie masz problemów z nawiązywaniem relacji z nowymi osobami, nie onieśmiela cię fakt, że towarzystwo zapewne już się zna i bawisz się dobrze niezależnie od otoczenia to idź, nie przejmuj się brakiem partnera. Jeśli jednak jesteś nieśmiała, masz przez cały wieczór siedzieć gdzieś na uboczu, czuć się niekomfortowo, nie odzywać się i kręcić się bez celu to odpuściłabym sobie męczarnie.
Dziękuję za odpowiedź Najbardziej boje się że ludzie ciągle będą dopierać się w jakieś grupki, pary bo to w końcu rodzina, a ja będę stała albo siedziała sama za stołem jak jakiś przegryw
Carla1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-15, 14:05   #8
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sama na weselu

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:58
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 11:57   #9
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Sama na weselu

Tancz sama, kiedy wokol pary (wow), z dzieciakami (kolejne wow, moze niech od razu nianka zostanie), obslugiwanie gosci (no comment) albo samotny spacer po ogrodzie, jak nudno - impreza zycia

Tak, na 'typowe' wesele idzie sie z OT wlasnie po to, zeby czegos takiego uniknac, zeby miec z kim sie bawic. I tu wcale nie chodzi o to, ze bez Miasiaczka nie zje sie salatki.

Skoro to bliska osoba -poszlabym na to wesele, jezeli bedzie tak jak sie obawiasz - same pary sperdzajaca czas we wlasnym gronie - zmylabym sie najszybciej, jak to mozliwe.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 16:44   #10
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Sama na weselu

Niedługo moje wesele i mam identyczny problem z przyjaciółką. Też nie ma z kim przyjść, marudzi. Tylko ze u mnie kilka osób przychodzi bez pary,w tym jej siostra... ale ona śmiertelnie boi się że będę ją z kimś swatać. Czy ja będę mieć na to czas?

Jak dla mnie zaproszenie z osobą towarzyszącą nie oznacza pary kobieta/mężczyzna. Byłam na weselu gdzie chłopak nie miał dziewczyny ani nie miał kogo zaprosić. Przyszedł z kumplem
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 15:02   #11
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Sama na weselu

Ja też mam podobny problem! Zdecydowałam się iść z kolegą, z którym będę się dobrze bawić. Kiedyś byłam sama na weselu i to była totalna porażka!
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 09:01   #12
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Sama na weselu

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ale w czym jest problem? Kulawa jesteś, że potrzebujesz męskiego ramienia? Nie umiesz sama obsługiwać się sztućcami? Nie potrafisz sama się odezwać do ludzi tylko potrzebujesz "adwokata" w postaci partnera? Czyli według Ciebie, jak ktoś przykładowo owdowieje , to już musi się wycofać z życia towarzyskiego? Liczą się tylko "sparowani"? Serio nie wiem, do jakiej czynności NIEZBĘDNY jest prywatny facet na weselu. Owszem, do tańczenia w parach, ale to jest tylko jeden z elementów imprezy. Tak po prawdzie, większość gości i tak zaledwie kilka kawałków spędza na parkiecie. I uwaga: można tańczyć samemu (byłaś chyba kiedyś w jakimś klubie, na dyskotece?). Można też tańczyć z dzieciakami. O właśnie: część swojego czasu możesz przeznaczyć na pomoc przyjaciółce w imprezie, np. organizując zabawę dzieciom, przenosząc prezenty, robiąc dodatkowe zdjęcia, towarzysząc pannie młodej w toalecie, przewożąc dziadków czy nakładając sałatkę starszej cioci, podając młodym prezenciki dla gości i wiele innych możliwości. Na co - i o ile - będziesz miała ochotę. Ale możesz też się przejść po ogrodzie, jak nie będziesz miała co z sobą zrobić w jakimś momencie uroczystości.
O rany, co za opryskliwa wiadomość Naprawdę nie sądzę, żeby trzeba było tak naskakiwać na autorkę. Moim zdaniem jej obawy są uzasadnione, zwłaszcza, jeśli ma problemy, zeby błyskawicznie nawiązywać znajomości. Sugestie o usługiwaniu gościom są poniżej poziomu.

Autorko - ja bym na Twoim miejscu poszukała jakiegoś kolegi, koleżanki, może kogoś z rodziny, bo faktycznie możesz się sama źle czuć. Z drugiej strony nie rezygnuj z imprezy tylko dlatego, że nie masz stałego partnera, bo często takie wesela, na które nie jesteśmy najlepiej nastawieni, są najfajniejsze
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 11:21   #13
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Sama na weselu

Cytat:
Napisane przez _Ariel_ Pokaż wiadomość
Jak dla mnie zaproszenie z osobą towarzyszącą nie oznacza pary kobieta/mężczyzna. Byłam na weselu gdzie chłopak nie miał dziewczyny ani nie miał kogo zaprosić. Przyszedł z kumplem
We wrzesniu ide jak OT mojej przyjaciolki i az nie moge sie doczekac
Niedawno rzucil ja facet, a ze potwierdzenie przybycia z OT juz dawno wyslane, to wybierze sie tam ze mna
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 15:19   #14
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Sama na weselu

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;85083481]We wrzesniu ide jak OT mojej przyjaciolki i az nie moge sie doczekac
Niedawno rzucil ja facet, a ze potwierdzenie przybycia z OT juz dawno wyslane, to wybierze sie tam ze mna [/QUOTE]

Ni i gitara Najważniejsze to się dobrze bawić! Udanej imprezy
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 08:16   #15
Carla1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Sama na weselu

Ja jestem już po weselu, opowiem jak było może komuś to pomoże na przyszłość.

Generalnie było naprawę super, większość wesela przetańczyłam, ale mimo wszystko uważam, że wesele to nie jest miejsce dla osób bez pary. No chyba że, wiemy, że na weselu będą inne samotne osoby z którymi będziemy mogli się sparować. Gdyby nie to, że był jeden fajny, wyluzowany, młody wujek bez pary, siostra panny młodej i druga koleżanka również sama, to nie miałabym się z kim bawić. Było naprawdę fajne grono kuzynostwa panny młodej, kilku wolny chłopaków, ale bawili się tylko miedzy sobą w swoim rodzinnym gronie, więc nie mogłam liczyć na zabawę z nimi, ciężko było się narzucać obcym ludziom, a szkoda bo nieźli byli z nich wariaci

Podsumowując ciesze się, że poszłam bo było extra. Ale drugi raz bym się na wesele bez osoby towarzyszącej nie wybrała. No chyba, że będą na nim inni faceci bez pary. Chociaż na tym weselu też byli a bawili się miedzy sobą, ze swoimi kuzynkami więc...
Carla1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 12:44   #16
patison11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Sama na weselu

Moja przyjaciółka organizowała ślub i wesele i nie miałam z kimś iść. Byłabym nie poszła, ale na świadkową mnie wzięła i nie bardzo było odmówić... Do tego mówili, że świadek też jest sam i pewnie mi się spodoba, to już w ogóle mi się nie chciało . No ale poszłam. Na ślubie było w porządku, na salę weselną zabrałam się ze świadkiem,który... koniec końców okazał się spoko. Przynajmniej miałam z kim zatańczyć

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-11-09 o 13:11 Powód: Link.
patison11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 16:09   #17
Ninina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: Sama na weselu

Oj tam, po alkoholu wszyscy się bawią. Nie ma co się przejmować Na początku jest drętwo, ale to mija Chociaż jak wszyscy są sparowani, to rzeczywiście bywa ciężko.
Ninina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-26 17:09:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.