Pomocy! /kaszka na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-11, 14:25   #1
kaamaa123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Exclamation

Pomocy! /kaszka na twarzy


Od kilku miesiecy mam straszna kaszke na twarzy, ktoś zna sposob zeby sie jej pozbyc? I jak wykonywac makijaz aby byla ona jak najmniej widoczna? Mam ją na całej twarzy i nie mam pojecia co robic. Czy ktos z waz mial taka kaszke? Co wam pomoglo? Pomocy, z gory dziekuje
kaamaa123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 18:03   #2
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Pomocy! /kaszka na twarzy

U mnie tego typu wysypka na twarzy oznacza albo reakcję alergiczną (zwykle na mleko), albo przesuszoną skórę (również w wyniku stosowania nieodpowiedniego kosmetyku). W jednym i drugim przypadku doraźnie pomaga mi krem Avene Cicalfate (co dziwne - ten cięższy, z parafiną), no i oczywiście odstawienie alergenu, poprawienie pielęgnacji + picie większej ilości wody.

Mimo wszystko jednak na Twoim miejscu udałabym się do dermatologa, żeby to sprawdzić.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-13, 12:23   #3
Aalenusia
Przyczajenie
 
Avatar Aalenusia
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Pomocy! /kaszka na twarzy

Jeżeli nie masz żadnych krostek a tylko kaszki to fajnym i najskuteczniejszym sposobem jest pójście do kosmetyczki która pozbędzie się kaszki a dodatkowo kładąc nam coś na twarz w formie jakiś peelingów upiększy nasza twarz.
Jeżeli chodzi o makijaż to ciężko bo kaszka jest odstająca tak jak pryszcze i trzeba zrobić to umiejętnie żeby nie przykuwało bardzo uwagi kogoś innego. Można np pod podkład nałożyć jakiś mocno kryjący korektor i dopiero później po odczekaniu nałożyć pokład .
Aalenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-13 13:23:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.