Schemat w związkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-29, 15:31   #1
julla_jot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1

Schemat w związkach


Przepraszam za brak polskich znakow, nie mam w tej chwili polskiej klawiatury.
Jakis czas temu przeczytalam, ze jesli jakis schemat powtarza sie w twoich relacjach, to czas sie temu przyjrzec, bo to znaczy, ze problem lezy w tobie.
Problem w moich relacjach polega na tym, ze mam wrazenie iz jestem jakims 'domem tymczasowym' dla cichych, niesmialych, spokojnych chlopcow bez doswiadczen. Nie ze jakichs 'meskich pipek' czy takich bez swojego zdania, raczej introwertycznych, flegmatycznych i raczej bez doswiadczen. No po prostu ja takich przyciagam, jak jakis magnes. Jakby sie przyjrzec moim relacjom, to wiekszosc facetow, z ktorymi bylam w zwiazku lub sie spotykalam bylo bezkonfliktowych do granic, cichych, niesmialych i nie mialo przede mna zadnej dziewczyny 'na powaznie'. Ci z ktorymi bylam w zwiazku 'zdobyli' doswiadczenie i zyskali pewnosc siebie w zwiazku ze mna, a pozniej odeszli do innej.
Podobam sie mlodszym i takim w moim wieku, nigdy starszym. Moje proby spotykania sie z charyzmatycznymi mezczyznami konczyly sie fiaskiem. Nawet nie klotnia, darciem szat. Cos nie gralo, wiec sie konczylo i tyle.
Relacje w domu - normalne. Rodzice oboje maja silne charaktery, ale sa w zwiazku partnerskim, z opowiesci mamy wiem, ze chwile im zajelo 'dotarcie sie'.
Relacje z ojcem - poza kilkoma powazniejszymi klotniami o jakies glupoty tez normalne. Nigdy nie probowal mnie dominowac, ograniczac.
Jeszcze za gowniarza bylam w zwiazku z chlopakiem, ktory byl bardzo apodyktyczny i strasznie sie o to klocilismy, bo probowal mi mowic, co mam robic.
Ja sama nie jestem w zwiazku apodyktyczna. Raczej stawiam na partnerstwo, ale nie lubie agresywnych, wybuchowych ludzi, ktorzy sa sklonni klocic sie o byle co. Jako czlowiek (pytalam znajomych) nie jestem tez podobno jakas strasznie charyzmatyczna, ekstrawertyczna. Wiekszosc opisala mnie jako 'mila, raczej uczuciowa, dosc spokojna, i ulozona, ale majaca wlasne zdanie i umiejaca go bronic'.
Mimo to mysle nad tym schematem zwiazkowym, bo nie chce, zeby sie powtorzyl. Co myslicie, czy to jest problem czy po prostu zawsze tak trafialam? Nie chce byc znow zostawiona przez kogos, kto przez relacje ze mna poczuje sie nagle pewniejszy siebie.
julla_jot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 16:14   #2
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Schemat w zwiazkach

Ile razy Ci się to przytrafiło?
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 17:28   #3
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Schemat w związkach

Nie ma że kogoś "przyciągasz" i dlatego tak jest. Choćbyś przyciągnęła stu takich chłopaków to do Ciebie należy wybór, czy z którymś z nich w ogóle się zwiążesz. Więc nie takich przyciągasz, tylko takich wybierasz. Chyba że związujesz się z każdym, komu się spodobasz i kto zechce.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 17:33   #4
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Schemat w związkach

Ile razy tak trafiłaś? Może to jednak przypadek.

Cytat:
Napisane przez julla_jot Pokaż wiadomość
Przepraszam za brak polskich znakow, nie mam w tej chwili polskiej klawiatury.
Jakis czas temu przeczytalam, ze jesli jakis schemat powtarza sie w twoich relacjach, to czas sie temu przyjrzec, bo to znaczy, ze problem lezy w tobie.
Problem w moich relacjach polega na tym, ze mam wrazenie iz jestem jakims 'domem tymczasowym' dla cichych, niesmialych, spokojnych chlopcow bez doswiadczen. Nie ze jakichs 'meskich pipek' czy takich bez swojego zdania, raczej introwertycznych, flegmatycznych i raczej bez doswiadczen. No po prostu ja takich przyciagam, jak jakis magnes. Jakby sie przyjrzec moim relacjom, to wiekszosc facetow, z ktorymi bylam w zwiazku lub sie spotykalam bylo bezkonfliktowych do granic, cichych, niesmialych i nie mialo przede mna zadnej dziewczyny 'na powaznie'. Ci z ktorymi bylam w zwiazku 'zdobyli' doswiadczenie i zyskali pewnosc siebie w zwiazku ze mna, a pozniej odeszli do innej.
Podobam sie mlodszym i takim w moim wieku, nigdy starszym. Moje proby spotykania sie z charyzmatycznymi mezczyznami konczyly sie fiaskiem. Nawet nie klotnia, darciem szat. Cos nie gralo, wiec sie konczylo i tyle.
Relacje w domu - normalne. Rodzice oboje maja silne charaktery, ale sa w zwiazku partnerskim, z opowiesci mamy wiem, ze chwile im zajelo 'dotarcie sie'.
Relacje z ojcem - poza kilkoma powazniejszymi klotniami o jakies glupoty tez normalne. Nigdy nie probowal mnie dominowac, ograniczac.
Jeszcze za gowniarza bylam w zwiazku z chlopakiem, ktory byl bardzo apodyktyczny i strasznie sie o to klocilismy, bo probowal mi mowic, co mam robic.
Ja sama nie jestem w zwiazku apodyktyczna. Raczej stawiam na partnerstwo, ale nie lubie agresywnych, wybuchowych ludzi, ktorzy sa sklonni klocic sie o byle co. Jako czlowiek (pytalam znajomych) nie jestem tez podobno jakas strasznie charyzmatyczna, ekstrawertyczna. Wiekszosc opisala mnie jako 'mila, raczej uczuciowa, dosc spokojna, i ulozona, ale majaca wlasne zdanie i umiejaca go bronic'.
Mimo to mysle nad tym schematem zwiazkowym, bo nie chce, zeby sie powtorzyl. Co myslicie, czy to jest problem czy po prostu zawsze tak trafialam? Nie chce byc znow zostawiona przez kogos, kto przez relacje ze mna poczuje sie nagle pewniejszy siebie.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 17:41   #5
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Schemat w związkach

Raczej jestem przekonana, że nie ma takiego odgórnego schematu. Może to kwestia przypadku?
A może w jakiś sposób wybierasz takich ludzi? Bo zawsze to my wybieramy, z kim decydujemy się wejść w związek.

Tak czy owak najważniejsze, że dostrzegasz ten schemat, następnym razem po dostrzeżeniu, że kolejny chłopak jest niedoświadczony, możesz od razu zakończyć znajomość. A otworzyć się przed tym dojrzałym, o którym, jak mniemam, troszkę marzysz.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 19:28   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Schemat w związkach

Albo obraca się w środowisku nerdów
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 20:28:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.