Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-18, 12:09   #1
olazielinska04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3

Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.


Witajcie. W moim bloku trwaja prace remontowe. Zostalo rozstawione rusztowanie, wracam do domu i bez mojej wiedzy panowie sciagneli z barierki balkonu przymocowany talerz do odbioru tv. Czy mieli do tego prawo ? Probuje dodzwonic sie do wspolnoty mieszkaniowej lecz na ten moment nie odbieraja, a panowie juz sie zawineli, nawet nie zdazylam o to zapytac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olazielinska04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 12:30   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Nie bylo wczesniej ogloszenia by sobie samemu wszystko zdemontowac ?
Na zebraniu wspólnoty nikt nie mowil ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 13:21   #3
marta_sokolska
Raczkowanie
 
Avatar marta_sokolska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Czy mieli prawo to wątpie, ale warto byloby rzeczywiscie czy nie bylo zadnych ogloszen z wyprzedzeniem.
marta_sokolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 14:38   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Na bank wcześniej było info o opróżnieniu balkonów nie opróżniłaś - co mieli zrobić? Opóźnić remont?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:07   #5
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Jeśli było ogłoszenie to po ptokach.


Pracuję w spółdzielni mieszkaniowej niejako przy remontach. Jeśli jest konieczność ściągnięcia rzeczy balkonu mieszkańca próbujemy do niego dotrzeć na wszelkie sposoby: ogłoszenia, telefon, mail.


Jeśli się nie uda, a coś ściągnąć trzeba - ściągamy, przechowujemy itp.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 08:55   #6
olazielinska04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Bylo ogloszenie, ze od dnia 17.06 rozpocznie sie remont i nie bedzie mozna korzystac z balkonow i garazy. To tyle.

To rozumiem, ze teraz wspolnota mieszkaniowa zaplaci faktury za tv, ktorej nie ogladam i za pana, ktory ponownie po zakonczonym remoncie zawiesi i ustawi ponownie antene i sygnal.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olazielinska04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 09:24   #7
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez olazielinska04 Pokaż wiadomość
Witajcie. W moim bloku trwaja prace remontowe. Zostalo rozstawione rusztowanie, wracam do domu i bez mojej wiedzy panowie sciagneli z barierki balkonu przymocowany talerz do odbioru tv. Czy mieli do tego prawo ? Probuje dodzwonic sie do wspolnoty mieszkaniowej lecz na ten moment nie odbieraja, a panowie juz sie zawineli, nawet nie zdazylam o to zapytac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elewacja (także balkon, chyba że jest to zabudowana loggia wliczona do powierzchni mieszkania) prawnie nie należy do Ciebie, skoro sama nie uprzątnęłaś balkonu to mieli prawo zrobić to za Ciebie.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-19, 09:39   #8
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez olazielinska04 Pokaż wiadomość
Bylo ogloszenie, ze od dnia 17.06 rozpocznie sie remont i nie bedzie mozna korzystac z balkonow i garazy. To tyle.

To rozumiem, ze teraz wspolnota mieszkaniowa zaplaci faktury za tv, ktorej nie ogladam i za pana, ktory ponownie po zakonczonym remoncie zawiesi i ustawi ponownie antene i sygnal.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej przejdź do spółdzielni i zapytaj co w sytuacji gdy montaż anteny wymaga najęcia fachowca.
Generalnie nawet jakbyś prowadziła na balkonie ogród z rzadkimi roślinami to remont przeprowadza się nie tylko dla estetyki ale z powodów technicznych. Skoro mieli potrzebę zdjąć talerz to jest to uzasadnione. To co montujesz na balkonie to jest twoja sprawa, nie zdemontowali ci części instalacji i nie muszą tego przywracać. Może jednak na zebraniu wspólnotowym ustalili mieszkancy coś w temacie ponownych montaży anten i tego się dowiedz.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-06-19 o 09:40
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 20:32   #9
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez olazielinska04 Pokaż wiadomość
Bylo ogloszenie, ze od dnia 17.06 rozpocznie sie remont i nie bedzie mozna korzystac z balkonow i garazy. To tyle.

To rozumiem, ze teraz wspolnota mieszkaniowa zaplaci faktury za tv, ktorej nie ogladam i za pana, ktory ponownie po zakonczonym remoncie zawiesi i ustawi ponownie antene i sygnal.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No raczej nikt ci nie zapłaci. Ja musiałam sama rozebrać zabudowę balkonową i zapłacić potem za ponowne jej zamontowanie.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 21:05   #10
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 06:33   #11
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez olazielinska04 Pokaż wiadomość
Bylo ogloszenie, ze od dnia 17.06 rozpocznie sie remont i nie bedzie mozna korzystac z balkonow i garazy. To tyle.

To rozumiem, ze teraz wspolnota mieszkaniowa zaplaci faktury za tv, ktorej nie ogladam i za pana, ktory ponownie po zakonczonym remoncie zawiesi i ustawi ponownie antene i sygnal.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I tak bezrefleksyjnie przeczytałaś i poszłaś dalej?


Gratulacje, jesteś z rodzaju tych mieszkańców z którymi muszę się "użerać", bo nie doczytali, a później biadolą...


Radzę sprawdzić czy kiedy zakładałaś instalację to w oficjalnej udzielonej Ci przez sm/wspólnotę zgodzie nie było info o konieczności ściągnięcia na swój koszt w razie remontu elewacji.


Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Elewacja (także balkon, chyba że jest to zabudowana loggia wliczona do powierzchni mieszkania) prawnie nie należy do Ciebie, skoro sama nie uprzątnęłaś balkonu to mieli prawo zrobić to za Ciebie.

No właśnie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 07:17   #12
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

kiedy trzy lata temu zbliżał sie remont elewacji było wywieszone na każdej klatce ogłoszenie, że wszelkie anteny, kwiatki i inne rzeczy na balkonach mają być usunięte. W przeciwnym razie zrobi to firma remontowa. Balkony miały być puste. Faktycznie jeśli ktoś zwlekał z opróżnieniem to potem te wszystkie rzeczy leżały pod blokiem na kupce na trawie. Dziwi mnie podejście ludzi - chieliby ocieplenia, mniejszych rachunków za ogrzewanie, ładnie wyglądającego bloku ale ma to być zrobione bez brudu, w ciągu tygodnia i bez hałasu. No nie da się ...
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 01:54   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
I tak bezrefleksyjnie przeczytałaś i poszłaś dalej?


Gratulacje, jesteś z rodzaju tych mieszkańców z którymi muszę się "użerać", bo nie doczytali, a później biadolą...


Radzę sprawdzić czy kiedy zakładałaś instalację to w oficjalnej udzielonej Ci przez sm/wspólnotę zgodzie nie było info o konieczności ściągnięcia na swój koszt w razie remontu elewacji.

Może jestem debilem, ale w sumie nie wiem, czy bym o tym też pomyślała.


Jednak na miejscu spółdzielni napisałabym w ogłoszeniu, że trzeba wszystko usunąć do dnia xyz, zamiast "nie korzystać". Bo nie korzystać nie równa się uprzątnąć dosłownie wszystko.


Mały gest, a cieszy, normalnie człowiek nie pamięta każdego podpunktu w umowie o każdą pierdołę.



Więc jeżeli nie wspomnieli o tym (może autorka nie ogarnęła), to mieli prawo, ale zachowali się niefajnie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 05:46   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
I tak bezrefleksyjnie przeczytałaś i poszłaś dalej?


Gratulacje, jesteś z rodzaju tych mieszkańców z którymi muszę się "użerać", bo nie doczytali, a później biadolą...


Radzę sprawdzić czy kiedy zakładałaś instalację to w oficjalnej udzielonej Ci przez sm/wspólnotę zgodzie nie było info o konieczności ściągnięcia na swój koszt w razie remontu elewacji.





No właśnie.
Może nie musiałabyś się użerać, gdybyś pisała jasne komunikaty. Nie dla każdego niekorzystanie z balkonu = demontaż anteny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 08:02   #15
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

No dobra, może trzeba było doczytac, a może spółdzielnia też trochę zawiniła, ale stało się.

Ale bez przesady, wzięcie kogoś do instalacji to chyba nie jest aż taki koszt, by to przeżywać. Nie chciałoby mi się teraz walczyć ze spółdzielnią o zwrot kosztów, bo chyba moje zdrowie psychiczne byłoby cenniejsze. Szkoda też byłoby mi czasu. Upewniłabym się tylko czy na pewno można już to zrobić, żeby nie zdejmowali tego np. co tydzień.

Abstrahując od faktu, że nie sądziłam, że ludzie jeszcze w taki sposób TV odbierają - nie macie w bloku naprawdę żadnego normalnego dostawcy TV / internetu, żeby nie musieć bawić w jakieś wystawianie talerzy na balkon?
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 10:06   #16
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Dla mnie także niekorzystanie z balkonu nie równa się usunięciu z niego wszystkiego. Myślę, że spółdzielnia usunąć talerz miała prawo, ale komunikaty i ogłoszenia wystosowywane przez spółdzielnie mieszkaniowe mam wrażenie, że specjalnie układane są w sposób, żeby mieszkańcy wyszli na debili. A o pismach ze spółdzielni mogłabym założyć osobmy wątek.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 12:47   #17
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dla mnie także niekorzystanie z balkonu nie równa się usunięciu z niego wszystkiego.
(...)
To samo. Znając siebie to bym pewnie dopytała dodatkowo (bo jak znam takie remonty, to usunąć rzeczy trzeba), ale z samego komunikatu (tak sformułowanego) rzeczywiście nie wynika, że trzeba wszystko usunąć.

O dziwo "moja spółdzielnia" formułuje komunikaty w bardzo jasny sposób (chyba wiedziona doświadczeniem).
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 20:08   #18
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Może nie musiałabyś się użerać, gdybyś pisała jasne komunikaty. Nie dla każdego niekorzystanie z balkonu = demontaż anteny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja akurat u siebie ogłoszenia precyzuję dokładnie i jeśli tylko ktoś umie czytać ze zrozumieniem (a uwierz jest to niestety nadal trudna umiejętność) to wszystko tam znajdzie.


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dla mnie także niekorzystanie z balkonu nie równa się usunięciu z niego wszystkiego. Myślę, że spółdzielnia usunąć talerz miała prawo, ale komunikaty i ogłoszenia wystosowywane przez spółdzielnie mieszkaniowe mam wrażenie, że specjalnie układane są w sposób, żeby mieszkańcy wyszli na debili. A o pismach ze spółdzielni mogłabym założyć osobmy wątek.

Na prawdę uważasz, że ktokolwiek szanujący swoją pracę specjalnie spieprza ją tak żeby sobie jeszcze dołożyć? Mam na co dzień dość innych absurdów. Mieszkańcy też potrafią przyjść z takimi rzeczami, że ręce i cycki mi opadają.






Napiszę jak to wygląda u mnie: piszemy ogłoszenia, które na ileś tam dni (najcześciej około tygodnia) wiszą wszędzie: drzwi wejściowe do klatek, windy, drzwi prowadzące z korytarzy do garaży podziemnych). Kiedy remont się zaczyna, a ekipa nadal ma nieposprzątane balkony, idę do ludzi tak jak stoję, sprawdzam balkon, przyporządkowuję do mieszkania i po prostu pukam od drzwi do drzwi, kogo nie złapię w ten sposób, do tego później wydzwaniam ponieważ w bazie posiadamy numery telefonów około 70% mieszkańców. Jeśli nie mam w bazie sprawdzam w teczkach lokatorksich czy ktoś nie zostawił przy okazji jakiegoś pisma numeru lub adresu e-mail. Dopiero kiedy to zawodzi ekipa dostaje drogą wolną i sama sobie ściąga z takiego balkonu to co potrzebuje.



No chyba bardziej się nie da usprawnić.


Ale ja pracuję w sm, która ma bardzo wysokie oceny, a po walnym zarząd zdobył absolutorium na poziomie procentowym przy którym mogą się chować wszelkie partie w Polsce w trakcie wyborów.
__________________
aktualizacje

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2019-06-24 o 21:34
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 21:30   #19
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Na prawdę uważasz, że ktokolwiek szanujący swoją pracę specjalnie spieprza ją tak żeby sobie jeszcze dołożyć? Mam na co dzień dość innych absurdów. Mieszkańcy też potrafią przyjść z takimi rzeczami, że ręce i cycki mi opadają.
.
Po mojej spółdzielni wierzę. W pismach uwielbiają pisać do mnie z imienia i nazwiska, żebym zgłosiła się z tym do "Administracji właściwej dla mojego osiedla i dla wyżej wymienionej sprawy". Oczywiście absolutnie nikt nie napisze, o jaką administrację i pod jakim adresem chodzi (jest ich kilka), a w internecie nie idzie tego znaleźć. Trzeba więc dzwonić i pytać, jaki dział zajmuje się tą i tą sprawą (bo o dziwo teoretycznie wszystkim, co z należnościami czynszowymi związane zajmuje się windykacja, ale już stanem liczników i tym, ile mam czynszu do zapłacenia zajmuje się księgowość, a oba te działy znajdują się w różnych budynkach - może dla kogoś to oczywiste, dla mnie niezbyt). Oczywiście trzeba wykonać wiele telefonów, bo zawsze zajmuje się tym "koleżanka, której akurat nie ma". Można oczywiście pofatygować się osobiście, ale godziny przyjęć są tylko dla emerytów w godzinach 10-11.30. Oczywiście jak uda się dodzwonić to się słyszy, że "wszyscy o to pytają", ale żeby w pismach podawać dokładnie to byłoby za ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-24, 21:42   #20
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wspolnota mieszkaniowa, remont bloku.

No widzisz, a u mnie jest tak, że faktycznie księgowość i windykacja są osobno, za to każdy kto korzysta z internetu bez problemu na stronie znajdzie info do której admi należy.



No i my o ile telefon od mieszkańca faktycznie jest wykonany do dobrego działu, ale nie ma danej osoby, bierzemy numer od mieszkańca i sami oddzwaniamy.



Ty piszesz o sprawach poważnych, ja miewam telefony i pisma o tak absurdalne rzeczy, że od kilku miesięcy tracę wiarę w ludzi.



Zgaduję, że mieszkasz w bardzo dużej spółdzielni? Zdążyłam już zauważyć, że chyba najlepiej funkcjonują te średniej wielkości.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.