Małe przyjęcie po ślubie - jak nie zaprosić bliskich znajomych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-27, 19:02   #1
patulina92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1

Małe przyjęcie po ślubie - jak nie zaprosić bliskich znajomych?


Hej dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś rozwiązać mój problem. Ja i mój narzeczony planujemy w sierpniu się pobrać. Będzie to ślub cywilny i bardzo skromna uroczystość dla najbliższych, myślimy nad małym przyjęciem w restauracji. Bez DJ ani zespołu. Tylko obiad, deser, jakis alkohol i ruszamy w podróż poślubną.
Problem jest w tym, że mam wiele bliskich znajomych, którzy chyba myślą, że będą zaproszeni na tą uroczystość. Problem polega na tym, że u wszystkich tych moich koleżanek byłam na weselach. Generalnie trzymamy się ze sobą bardzo blisko. Nie wiem jak ich uświadomić, że nie planuję ich zapraszać na wesele, zwłaszcza, że gdy jeszcze byłam singielką mówilyśmy, że będziemy u siebie na weselach. Nie mogę ich zaprosić, ponieważ zrobiłaby się impreza na 70 osób. Wiadomo, wtedy narzeczony też chciałby pozapraszać swoich znajomych. Poradźcie mi, jak taktownie ich uświadomić, że nie będę nikogo zapraszać? Jak ewentualnie można im to wynagrodzić, zorganizować jakąś imprezę jakiś czas po ślubie? Nie chciałabym, żeby ktokolwiek poczuł się urażony, że ja mogłam uczestniczyć w ich dniu, a one nie mogą dzielić ze mną takiej chwili. Może wyolbrzymiam problem i tak naprawdę nie będzie sprawy? czy któraś z Was miała podobny problem i jakoś z niego wybrnęła?
patulina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 16:31   #2
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Małe przyjęcie po ślubie - jak nie zaprosić bliskich znajomych?

Cytat:
Napisane przez patulina92 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś rozwiązać mój problem. Ja i mój narzeczony planujemy w sierpniu się pobrać. Będzie to ślub cywilny i bardzo skromna uroczystość dla najbliższych, myślimy nad małym przyjęciem w restauracji. Bez DJ ani zespołu. Tylko obiad, deser, jakis alkohol i ruszamy w podróż poślubną.
Problem jest w tym, że mam wiele bliskich znajomych, którzy chyba myślą, że będą zaproszeni na tą uroczystość. Problem polega na tym, że u wszystkich tych moich koleżanek byłam na weselach. Generalnie trzymamy się ze sobą bardzo blisko. Nie wiem jak ich uświadomić, że nie planuję ich zapraszać na wesele, zwłaszcza, że gdy jeszcze byłam singielką mówilyśmy, że będziemy u siebie na weselach. Nie mogę ich zaprosić, ponieważ zrobiłaby się impreza na 70 osób. Wiadomo, wtedy narzeczony też chciałby pozapraszać swoich znajomych. Poradźcie mi, jak taktownie ich uświadomić, że nie będę nikogo zapraszać? Jak ewentualnie można im to wynagrodzić, zorganizować jakąś imprezę jakiś czas po ślubie? Nie chciałabym, żeby ktokolwiek poczuł się urażony, że ja mogłam uczestniczyć w ich dniu, a one nie mogą dzielić ze mną takiej chwili. Może wyolbrzymiam problem i tak naprawdę nie będzie sprawy? czy któraś z Was miała podobny problem i jakoś z niego wybrnęła?
Ja miałam cichy ślub i uroczystą kolację dla rodziców i rodzeństwa z ich małżonkami (12 osób), a tydzień czy dwa później imprezę dla znajomych. Znajomi przyszli na ślub, bo chcieli i to była ich inicjatywa, nie poczuli się urażeni, że nie robimy wesela, choć my byliśmy gośćmi na ich weselach. Po prostu sami nie chcieliśmy urządzać wesela, woleliśmy przeznaczyć pieniądze na inne cele np. podróże. Nigdy nie marzyłam o weselu i nie zamierzałam go urządzać tylko dlatego, że ktoś inny tak chce.

Dodam tylko, że przez cały czas mamy dobre relacje i nikt się nie poczuł urażony.

Edytowane przez b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Czas edycji: 2019-11-28 o 16:32
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-28 17:31:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.