S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2021-06-11, 10:07   #1
triss_merigold6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomo¶ci: 2

S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku


Cze¶æ, chcia³bym siê Wam wygadaæ. Czujê siê samotna w moim zwi±zku.

Mojego narzeczonego wiecznie nie ma w domu. Wiecznie. Jest bardzo zapracowany, codziennie od 8 rano do 20 - 21 jest w pracy, ma non stop delegacje, albo spotkania s³u¿bowe. W soboty tak samo pracuje – do ok 18/19 – a w niedziele jest zazwyczaj tak zmêczony, ¿e wiêkszo¶æ dnia zd±¿a mu siê przesypiaæ, albo koñczy jakie¶ rzeczy do pracy – tak, ¿e ciê¿ko jest równie¿ ten dzieñ spêdziæ razem. Dodam, ¿e jeszcze pó³ roku temu – rok temu nie by³o tak ¼le - oczywi¶cie te¿ du¿o pracowa³ i by³o ciê¿ko ze wspólnym spêdzaniem czasu, ale odk±d wzi±³ na siebie dodatkowo pewien projekt / startup jest ci±gle poza domem. Dodam, ¿e jest to co¶, co jeszcze nie przynosi w³a¶ciwie ¿adnych zysków, mo¿e w przysz³o¶ci bêdzie (wiêc jego wieczna nieobecno¶æ nie przek³ada siê nawet na lepsze zarobki, wy¿szy poziom ¿ycia itd.).

W zwi±zku z tym ca³y „dom” spada na mnie – z wyj±tkiem jaki¶ wiêkszych, ciê¿szych zakupów, które raz na jaki¶ czas robimy razem. Na co dzieñ ja gotujê, kupujê „codzienne zakupy”- na ¶niadanie, kolacjê, sprz±tam, robiê pranie, zajmujê siê psem, je¶li co¶ siê zepsuje w domu – zamawiam fachowca, op³acam rachunki, itp. itd., czy jestem chora, czy mam gorszy dzieñ – nie ma zmi³uj, je¶li ja tego nie zrobiê, to on nie bêdzie mia³ czasu. Dodam, ¿e oczywi¶cie te¿ pracujê, ale moja praca jest spokojniejsza, koñczê nie pó¼niej ni¿ o 17. Cierpi na tym równie¿, jak siê domy¶lacie nasze ¿ycie seksualne – on jest zmêczony, nie ma czasu albo ochoty. Jest to powodem mojego smutku i frustracji.

Przez to wszystko ci±gle siê k³ócimy – a raczej ja mam od pewnego czasu ci±g³e pretensje, których on wys³uchuje w milczeniu, co tym bardziej mnie frustruje. Albo przytakuje mi, ¿e mam racjê i tyle, co nie jest dla mnie satysfakcjonuj±ce – bo chcia³abym wej¶æ z nim w jaki¶ dialog, ¿eby mi powiedzia³ jak on to widzi. Widzê, ¿e stara siê zmieniæ pewne rzeczy, widzê, ¿e trochê siê zmieni³o na lepsze, mimo wszystko – ale dosz³am ju¿ do takiego poziomu frustracji, ¿e ci±gle jestem na niego z³a i pod¶wiadomie szukam wszêdzie powodu do k³ótni. A pó¼niej mam pretensje do samej siebie, ¿e jestem z³± narzeczon±, ¿e on pewnie czuje siê nie rozumiany przeze mnie, ¿e wiele par zapewne tak ma i nie jestem jedyna,. Dochodzi do tego moja zazdro¶æ (której nie okazujê i nic nie mówiê), ale w g³owie snujê sobie teorie na temat jego kole¿anek w pracy, z którymi on spêdza ca³y dzieñ (poprzedni ch³opak mnie zdradza³, zaczê³am terapiê, ale dalej wiele lêków we mnie siedzi i my¶lê, ¿e trochê czasu zajmie przepracowanie tego).

Ca³y dzieñ spêdzam w zasadzie sama – pracuje zdalnie z domu, wiec siedzê sama w pustym domu z psem – a pó¼niej sama ogarniam dom, zakupy, sama ogl±dam netflixa wieczorem. Jak on wraca pó¼no to chce mi siê spaæ, jemu te¿ – zjada przygotowan± przeze mnie kolacje albo robi sobie sam i siê k³adzie siê spaæ albo gra na komputerze. Czasem ma wyjazdy s³u¿bowe i nocuje poza domem, wiêc nawet nie mogê siê do niego przytuliæ przed snem. I zazwyczaj przed takimi wyjazdami pojawiaj± siê k³ótnie, bo we mnie budzi wiêksza frustracja.

Znajomych oczywi¶cie mam, ale jestem ko³o trzydziestki, wiec wiêkszo¶æ osób ma ju¿ swoje ¿ycie / dzieci / czê¶æ z osób siê ba³a spotykaæ, bo by³a pandemia – poza tym – ile mo¿na zastêpowaæ sobie towarzystwo ukochanej osoby spotkaniami z kole¿ankami. W wolnym czasie æwiczê, czytam – ale na d³u¿sz± metê czujê siê bardzo samotna, spêdzaj±c wiêkszo¶æ czasu w swoim towarzystwie. Ile mo¿na samej wychodziæ na spacer, na rower? Jestem osob± towarzysk±, przed pandemi± mia³am przynajmniej towarzystwo ludzi z biura, zawsze z kim¶ wysz³o siê na lunch, wypi³o kawê, poplotkowa³o – ale wychodzi na to, ¿e nie bêdziemy ju¿ wracaæ do tego. A spotkania na Teams to nie jest to samo.

Nie chce siê rozstawaæ, kocham go, a on mnie, znamy siê ju¿ d³ugo, wiem, ¿e jest dobrym cz³owiekiem, mamy zaplanowany ¶lub w przysz³ym roku. Nie wiem co mam zrobiæ. Nie chcê byæ bluszczem, nie chcê kazaæ mu rezygnowaæ z tego na razie niepewnego start-upu, ale bardzo ciê¿ko ¿yje mi siê w ten sposób. Mo¿e przesadzam. Nie wiem. Bojê siê równie¿ co bêdzie, gdy kiedy¶ pojawia siê dzieci – on mówi, ze wtedy nie bêdzie spêdza³ tyle czasu w pracy, ale mam obawy. Nie wyobra¿am sobie, bycia "samotn±" matk±.

Czy tu w ogóle mo¿na cos doradziæ?
triss_merigold6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 10:40   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez triss_merigold6 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, chcia³bym siê Wam wygadaæ. Czujê siê samotna w moim zwi±zku.

Mojego narzeczonego wiecznie nie ma w domu. Wiecznie. Jest bardzo zapracowany, codziennie od 8 rano do 20 - 21 jest w pracy, ma non stop delegacje, albo spotkania s³u¿bowe. W soboty tak samo pracuje – do ok 18/19 – a w niedziele jest zazwyczaj tak zmêczony, ¿e wiêkszo¶æ dnia zd±¿a mu siê przesypiaæ, albo koñczy jakie¶ rzeczy do pracy – tak, ¿e ciê¿ko jest równie¿ ten dzieñ spêdziæ razem. Dodam, ¿e jeszcze pó³ roku temu – rok temu nie by³o tak ¼le - oczywi¶cie te¿ du¿o pracowa³ i by³o ciê¿ko ze wspólnym spêdzaniem czasu, ale odk±d wzi±³ na siebie dodatkowo pewien projekt / startup jest ci±gle poza domem. Dodam, ¿e jest to co¶, co jeszcze nie przynosi w³a¶ciwie ¿adnych zysków, mo¿e w przysz³o¶ci bêdzie (wiêc jego wieczna nieobecno¶æ nie przek³ada siê nawet na lepsze zarobki, wy¿szy poziom ¿ycia itd.).

W zwi±zku z tym ca³y „dom” spada na mnie – z wyj±tkiem jaki¶ wiêkszych, ciê¿szych zakupów, które raz na jaki¶ czas robimy razem. Na co dzieñ ja gotujê, kupujê „codzienne zakupy”- na ¶niadanie, kolacjê, sprz±tam, robiê pranie, zajmujê siê psem, je¶li co¶ siê zepsuje w domu – zamawiam fachowca, op³acam rachunki, itp. itd., czy jestem chora, czy mam gorszy dzieñ – nie ma zmi³uj, je¶li ja tego nie zrobiê, to on nie bêdzie mia³ czasu. Dodam, ¿e oczywi¶cie te¿ pracujê, ale moja praca jest spokojniejsza, koñczê nie pó¼niej ni¿ o 17. Cierpi na tym równie¿, jak siê domy¶lacie nasze ¿ycie seksualne – on jest zmêczony, nie ma czasu albo ochoty. Jest to powodem mojego smutku i frustracji.

Przez to wszystko ci±gle siê k³ócimy – a raczej ja mam od pewnego czasu ci±g³e pretensje, których on wys³uchuje w milczeniu, co tym bardziej mnie frustruje. Albo przytakuje mi, ¿e mam racjê i tyle, co nie jest dla mnie satysfakcjonuj±ce – bo chcia³abym wej¶æ z nim w jaki¶ dialog, ¿eby mi powiedzia³ jak on to widzi. Widzê, ¿e stara siê zmieniæ pewne rzeczy, widzê, ¿e trochê siê zmieni³o na lepsze, mimo wszystko – ale dosz³am ju¿ do takiego poziomu frustracji, ¿e ci±gle jestem na niego z³a i pod¶wiadomie szukam wszêdzie powodu do k³ótni. A pó¼niej mam pretensje do samej siebie, ¿e jestem z³± narzeczon±, ¿e on pewnie czuje siê nie rozumiany przeze mnie, ¿e wiele par zapewne tak ma i nie jestem jedyna,. Dochodzi do tego moja zazdro¶æ (której nie okazujê i nic nie mówiê), ale w g³owie snujê sobie teorie na temat jego kole¿anek w pracy, z którymi on spêdza ca³y dzieñ (poprzedni ch³opak mnie zdradza³, zaczê³am terapiê, ale dalej wiele lêków we mnie siedzi i my¶lê, ¿e trochê czasu zajmie przepracowanie tego).

Ca³y dzieñ spêdzam w zasadzie sama – pracuje zdalnie z domu, wiec siedzê sama w pustym domu z psem – a pó¼niej sama ogarniam dom, zakupy, sama ogl±dam netflixa wieczorem. Jak on wraca pó¼no to chce mi siê spaæ, jemu te¿ – zjada przygotowan± przeze mnie kolacje albo robi sobie sam i siê k³adzie siê spaæ albo gra na komputerze. Czasem ma wyjazdy s³u¿bowe i nocuje poza domem, wiêc nawet nie mogê siê do niego przytuliæ przed snem. I zazwyczaj przed takimi wyjazdami pojawiaj± siê k³ótnie, bo we mnie budzi wiêksza frustracja.

Znajomych oczywi¶cie mam, ale jestem ko³o trzydziestki, wiec wiêkszo¶æ osób ma ju¿ swoje ¿ycie / dzieci / czê¶æ z osób siê ba³a spotykaæ, bo by³a pandemia – poza tym – ile mo¿na zastêpowaæ sobie towarzystwo ukochanej osoby spotkaniami z kole¿ankami. W wolnym czasie æwiczê, czytam – ale na d³u¿sz± metê czujê siê bardzo samotna, spêdzaj±c wiêkszo¶æ czasu w swoim towarzystwie. Ile mo¿na samej wychodziæ na spacer, na rower? Jestem osob± towarzysk±, przed pandemi± mia³am przynajmniej towarzystwo ludzi z biura, zawsze z kim¶ wysz³o siê na lunch, wypi³o kawê, poplotkowa³o – ale wychodzi na to, ¿e nie bêdziemy ju¿ wracaæ do tego. A spotkania na Teams to nie jest to samo.

Nie chce siê rozstawaæ, kocham go, a on mnie, znamy siê ju¿ d³ugo, wiem, ¿e jest dobrym cz³owiekiem, mamy zaplanowany ¶lub w przysz³ym roku. Nie wiem co mam zrobiæ. Nie chcê byæ bluszczem, nie chcê kazaæ mu rezygnowaæ z tego na razie niepewnego start-upu, ale bardzo ciê¿ko ¿yje mi siê w ten sposób. Mo¿e przesadzam. Nie wiem. Bojê siê równie¿ co bêdzie, gdy kiedy¶ pojawia siê dzieci – on mówi, ze wtedy nie bêdzie spêdza³ tyle czasu w pracy, ale mam obawy. Nie wyobra¿am sobie, bycia "samotn±" matk±.

Czy tu w ogóle mo¿na cos doradziæ?
POwiedz mu ze oczekujesz wiecej od zwiazku i ma przestac pracowac w soboty i powyzej 8miu godzin dziennie.
Ani to mu nic nie da( o ile to nie jest JEGO firma) ani nikt tego nie doceni.


PS 70% startupow pada warto poswiecac zdrowie i zwiazek dla roboty?
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 10:46   #3
triss_merigold6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez kennedy Poka¿ wiadomo¶æ
POwiedz mu ze oczekujesz wiecej od zwiazku i ma przestac pracowac w soboty i powyzej 8miu godzin dziennie.
Ani to mu nic nie da( o ile to nie jest JEGO firma) ani nikt tego nie doceni.


PS 70% startupow pada warto poswiecac zdrowie i zwiazek dla roboty?
On jest bardzo wkrêcony w ten start-up, mówi, ze to jego pasja, wiec nie umiem mu powiedzieæ, ¿e ma to rzuciæ. Poza tym jego praca to raczej freelance - wiec ciezko, zeby pracowa³ tylko 8 godzin dziennie. Ale wczesniej jednak jakos sie ukladalo - miej pracowal, wiecej czasu spedzal w domu, wracal wczesniej, nie mial tych wyjazdow i nie kazda sobota byla pracujaca.
triss_merigold6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 10:57   #4
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 263
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Brzmi strasznie, nie wytrzyma³abym w takim zwi±zku, chyba, ¿e by³by jasno okre¶lone ramy czasowe. Np. umawiamy siê na 6 miesiêcy harówki i ani dnia wiêcej, a pó¼niej wracamy do normalnego ¿ycia. Bo tak siê na d³u¿sz± metê nie da, to nie jest ¿ycie, kiedy spêdza siê ca³y swój czas w pracy.
Ruwi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 11:00   #5
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 5 208
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez triss_merigold6 Poka¿ wiadomo¶æ
On jest bardzo wkrêcony w ten start-up, mówi, ze to jego pasja, wiec nie umiem mu powiedzieæ, ¿e ma to rzuciæ. Poza tym jego praca to raczej freelance - wiec ciezko, zeby pracowa³ tylko 8 godzin dziennie. Ale wczesniej jednak jakos sie ukladalo - miej pracowal, wiecej czasu spedzal w domu, wracal wczesniej, nie mial tych wyjazdow i nie kazda sobota byla pracujaca.
No to albo musisz tê sytuacjê zaakceptowaæ albo jednak negocjowaæ jakie¶ zmiany. Je¶li po prostu zaakceptujesz to tak jak teraz jeste¶ samotna w narzeczeñstwie potem bêdziesz samotna w ma³¿eñstwie. Dla mnie to bez sensu.
Skoro chcesz z nim byæ to porozmawiaj z nim, poka¿ mu jak wygl±da Wasz zwi±zek z Twojej perspektywy. Je¶li on nic nie zmieni to zaczê³abym siê zastanawiaæ czy chcê z kim¶ takim braæ ¶lub. Z kim¶ kto nie bierze pod uwagê mojego punktu widzenia, potrzeb, uczuæ.
lucciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 11:38   #6
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez triss_merigold6 Poka¿ wiadomo¶æ
On jest bardzo wkrêcony w ten start-up, mówi, ze to jego pasja, wiec nie umiem mu powiedzieæ, ¿e ma to rzuciæ. Poza tym jego praca to raczej freelance - wiec ciezko, zeby pracowa³ tylko 8 godzin dziennie. Ale wczesniej jednak jakos sie ukladalo - miej pracowal, wiecej czasu spedzal w domu, wracal wczesniej, nie mial tych wyjazdow i nie kazda sobota byla pracujaca.
1 nie rzucic tylko ograniczyc do zdrowych ilosci
2 freelance nie oznacza ze on ma dawac sie wykorzystywac i robic poza normalnymi godzinami
3wytlumacz tak jak ci napisalam: zdrowie i zwiazek sa wazniejsze od pracy, jesli nie moze pracowac mniej to trzeba zmienic prace.
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 11:41   #7
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

A ja my¶lê, ¿e jakby chcia³ to by to zmieni³. By³ taki moment, ¿e mój T¯ te¿ bardzo du¿o (za du¿o) pracowa³, porozmawia³am z nim o tym i to przynios³o efekty. Bo nie tylko ja tego chcia³am, ale on równie¿.
Ja nie da³abym rady byæ w takim zwi±zku, w którym by³abym praktycznie ca³y czas sama. Je¿eli Tobie takie co¶ nie odpowiada to najpierw rozmowa i przedstawienie jasno swojego punktu widzenia. Je¿eli to nie przyniesie ¿adnego efektu to osobi¶cie nie wierzê w to, ¿e jak ju¿ bêdziecie ma³¿eñstwem z dzieckiem to nagle bêdzie jaka¶ zmiana. Wrêcz przeciwnie.
S³usznie obawiasz siê, ¿e mo¿esz byæ samotn± matk±. Ja Ciebie rozumiem. Porozmawiaj z nim a pó¼niej zobacz co z tego wyniknie, je¶li nie bêdzie zmian to zastanów siê czy chcesz takiego ¿ycia, zak³adam, ¿e nie, wiêc pewnie sama bêdziesz musia³a to zmieniæ je¶li on tego nie zrobi.
__________________
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2021-06-11, 11:47   #8
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:16
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 11:57   #9
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomo¶ci: 443
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Ja siê zastanawiam, jak wy siê w ogóle poznali¶cie? Wcze¶niej pracowa³ mniej?
Kochasz go za to, jaki by³ wcze¶niej, a nie za to, jaki jest teraz.
Porozmawiaj z nim o swoich w±tpliwo¶ciach, na spokojnie. Potem daj czas. Albo umówcie siê na jaki¶ czas. Gdy po tym zobaczysz, ¿e sytuacja siê nie zmieni³a na lepsze pozostaje siê rozstaæ, bo partner ma Ciê w du***.
Z tym macierzyñstwem to bym uwa¿a³a. To sa TYLKO S£OWA, ¿e bêdzie mniej pracowa³. Patrz na czy a. A gdy urodzi³aby¶ i trafi³by siê znowu jaki¶ kolejny startup by³aby¶ skazana na samotne macierzyñstwo. Trudniej wtedy odej¶æ, a frustracja by³aby przeogromna.

Poza tym... Ty pracujesz, gotujesz, robisz zakupy, sprz±tasz, itd. Nie czujesz siê trochê jak s³u¿±ca niewolnica? Bo dla mnie by³oby to upokarzaj±ce tkwiæ w czym¶ takim i jeszcze ¶lub planowaæ. Chyba sama ¿e sob± ten ¶lub, bo partnera w tym ¿yciu nie widzê.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 11:57   #10
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 1 922
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Da³a¶ na siebie zwaliæ ca³± chatê i nawet finansowo Ci siê to nie op³aca. Co gdyby Twój facet by³ kawalerem? Umar³by z g³odu, zarós³by syfem, nie mia³ ¿adnych relacji miêdzyludzkich? Czy wtedy by musia³ siê nagle ogarn±æ i przypomnieæ sobie, ¿e nie sam± prac± siê ¿yje? Je¶li zwi±zek siê rozleci, bêdziesz sobie plu³a w brodê za akceptowanie takiej sytuacji i nadskakiwanie mu. Ja bym siê wyprowadzi³a skoro nie interesuje go partnerski zwi±zek i wspólne ¿ycie.
chacaos jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 12:17   #11
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomo¶ci: 11 110
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Porozmawiaj z nim powa¿nie, ch³op ma super ¿ycie - mo¿e siedziec w pracy, dom wysprz±tany, jedzonko gotowe, rachunki op³acone.
Ja na twoim miejscu ca³kowicie przesta³abym mu us³ugiwaæ - nie pierz jego rzeczy, nie wieszaj, nie przygotowuj mi jedzonka, nie rób zakupów. Gotuj dla siebie i sprz±taj po sobie. Mo¿e jak nie bêdzie mia³ czystych gaci, ¿eby za³o¿yæ na dupe, albo w lodówce zamiast kolacyjki zobaczy ¶wiat³o, to co¶ mu siê w g³owie ustawi?
Albo za¿±daj pieniêdzy za wykonywan± pracê wylicz ile zarabia kucharka i sprz±taczka, i pobieraj op³atê.

Wys³ane z mojego moto g(8) power przy u¿yciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-11, 12:25   #12
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 5 009
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Facet buduje mo¿liw± karierê czyim¶ kosztem. Nawet nie jeste¶cie ma³¿eñstwem, wiêc jak jemu wypali to nic z tego mo¿esz nie mieæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 12:37   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Mahdab Poka¿ wiadomo¶æ
Facet buduje mo¿liw± karierê czyim¶ kosztem. Nawet nie jeste¶cie ma³¿eñstwem, wiêc jak jemu wypali to nic z tego mo¿esz nie mieæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
dokladnie tak.
Jesli on nie chce nic zmieniac, to moze powinniscie spotykac sie raz na tydzien i nie mieszkac razem?
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 12:56   #14
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:16
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 13:38   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Po ci ¶lub z facetem, którego ci±gle nie ma i który praktycznie ma na wasz zwi±zek wywalone?
Samo "bo go kocham" tu nie wystarczy, bo ju¿ frustracja bierze górê nad uczuciem.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 15:20   #16
Magdallona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 199
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Mahdab Poka¿ wiadomo¶æ
Facet buduje mo¿liw± karierê czyim¶ kosztem. Nawet nie jeste¶cie ma³¿eñstwem, wiêc jak jemu wypali to nic z tego mo¿esz nie mieæ.
Kariera frajera wed³ug mnie, bo przez tyle godzin ci±giem nawet nie da siê byæ skupionym, a pe³no jest ludzi, którzy nie do¶æ, ¿e wymiataj± w pracy to jeszcze maj± dobry work-life balance. Czyta³am kiedy¶ tak± ksi±¿kê pt. "praca g³êboka" i wynika stamt±d, ¿e przy mocnym skupieniu przez kilka godzin ci±giem i maj±c te¿ zadbane ¿ycie prywatne i odpowiedni odpoczynek jest siê najbardziej efektywnym . Ja tam kupujê t± ideê.

Ten Twój partner autorko to jest moim zdaniem kawa³ nudziarza i pracoholika. On w ogóle ma jakie¶ ¿ycie poza robot±? Znajomi, sensowne hobby, samorozwój jaki¶ czy tylko ¿ycie zbudowane na jednym filarze, jakim jest robota, a reszta zaniedbana?

Spotyka³am siê kiedy¶ z takim typem co to wiecznie zarobiony, bo najpierw na etacie trzeba dymaæ, a pó¼niej zapieprzaæ w start-upie. Nic poza tym praktycznie, ¿adnego samorozwoju w wolnym czasie tylko stagnacja mentalna i spo³eczna, bo znajomi w ilo¶ciach szcz±tkowych. Go¶ciu maskowa³ zapracowaniem swoje problemy mentalne, z którymi ewidentnie ba³ siê zmierzyæ. Start-up mu nie wypali³ i nic siê z tego do¶wiadczenia nawet nie nauczy³, bo przecie¿ na to trzeba by by³o mieæ czas na przemy¶lenia .
Magdallona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 17:14   #17
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomo¶ci: 6 969
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Rozmowa przede wszystkim. O wiesz co? Nie czekaj na niego. Jest pi±tek, lato. We¼ torebkê i id¼ na miasto na kawê,na drinka, na spacer. Niech wróci do pustego domu raz, drugi, dziesi±ty.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 17:27   #18
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomo¶ci: 2 508
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Nie daj robiæ z siebie frajerki. Rozwija siê twoim kosztem, twoj± prac± bo ogarniasz za niego wszystko: od drobnych zakupów, gotowania i planowania posi³ków, prania, sprz±tania. Musia³by zap³aciæ swoim czasem który na razie przeznacza na pracê a musia³by sam myæ kible albo kas± (jedzenie na dowóz, pani od sprz±tania itd.). ¯eby to by³o chocia¿ jakie¶ wspólne uzgodnienie ale nie, on sobie samodzielnie podj±³ decyzjê a ty z automatu masz robiæ za gosposiê.

Ja bym nie chcia³a byæ w takim zwi±zku i tyle. Bo nie bêdzie lepiej, pe³no takich pracoholików gdzie kobieta ma swój etat w swojej pracy i narzucony przez niego kolejny etat prac domowych i ogarniania ewentualnych dzieci. Etat którego on nawet nie widzi i nie szanuje - bo gdyby faktycznie ogarnia³ to by¶cie ustalili taki podzia³ a nie on uwa¿a to za opcjê domy¶ln± która mu siê nale¿y. I zamiast wspólnie ¿yæ to robisz za gosposiê z któr± siê pogada kilka godzin w tygodniu.

Edytowane przez Overcooked
Czas edycji: 2021-06-11 o 17:29
Overcooked jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 18:00   #19
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 2 825
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Ty nie jestes jego partnerka tylko darmowa gosposia pana biznesmena
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-11, 18:41   #20
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 6 283
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Nie chcia³abym byæ w zwi±zku, gdzie nie ma dla mnie miejsca. Ja tu widzê tylko zwi±zek z prac±. Tyle co on pracuje, to ju¿ gruba przesada. Tak oddawaæ siê pracy, to mo¿na jak siê jest singlem. A ju¿ ma³¿eñstwo to pewna odpowiedzialno¶æ za drug± osobê, której te¿ trzeba po¶wiêcaæ czas i uwagê. Mówisz o samotnym macierzyñstwie, a my¶la³a¶ o tym, co jest po drodze? Nie ka¿da ci±¿a jest ³atwa, czêsto nie ma siê si³y, energii albo wskazañ zdrowotnych do zapierniczania jako gosposia i sprz±taczka w domu. A on mówi, ¿e jak bedzie dziecko, to da siê pracowaæ mniej? To niech udowodni i zacznie teraz pracowaæ mniej.

Odnoszê wra¿enie, ¿e on siê wzi±³ za ten dodatkowy start up, bo wie, ¿e ty wszystko w domu ogarniasz, a on siê niczym nie musi przejmowaæ, ani sprz±taniem, ani naprawami ani rachunkami. Jakby mia³ wiêcej codziennych obowi±zków, to nie mia³by si³y ani czasu, ¿eby pracowaæ 6 dni w tygodniu po tyle godzin. Wprowadzcie uczciwy podzia³ obowi±zków i plan na wspólny czas razem w tygodniu. Je¶li nie dotrzyma, to czas rozwa¿yæ wyprowadzke.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 19:00   #21
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zo³zarium
Wiadomo¶ci: 3 698
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Czyli on zwyczajnie nie czuje ¿adnej potrzeby, ¿eby z Tob± spêdzaæ czas. Przykre.

Inaczej albo by Ciê wzi±³ na rozmowê i spyta³, czy zgadzasz siê przecierpieæ wspólnie jaki¶ okre¶lony czas, ¿eby pó¼niej by³o lepiej, albo zwyczajnie by nie dopu¶ci³ do takiej sytuacji. A skoro nic z tego nie nast±pi³o to mówi wiêcej ni¿ wszystko jak mu zale¿y na tym zwi±zku. Wyprowadzi³abym siê, bo robiæ za obs³ugê jakiego¶ obcego kolesia, który w dodatku mnie nie szanuje za grosz jest poni¿aj±ce, bo normalnie pomoc domowa otrzymuje zap³atê i ogólnie jest zauwa¿ana, a nie, ¿e co najwy¿ej kto¶ siê do niej odwróci dup± w ³ó¿ku i udaje, ¿e nie istnieje.
Nimve jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 20:25   #22
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomo¶ci: 1 031
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88753731]Tre¶æ usuniêta[/QUOTE]
Zgadzam siê z dziewczynami. Ca³y czas tylko on jest biedny, on zapracowany, a ty odwalasz tyle samo pracy, plus wszystko wisi na tobie "bo on nie bêdzie mia³ czasu". No ustawi³ siê bomba, te¿ bym nie chcia³a zepsuæ takiego deala.
Gravitsappa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 21:59   #23
Hultaj
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 27 877
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

zrobi³ z domu hotel, powodzenia.
Hultaj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 22:24   #24
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomo¶ci: 5 773
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Facet jest tragiczny, nie okazuje zainteresowania, nic tylko zostawiæ i poszukaæ sobie takiego, który umie siê zaanga¿owaæ. Nie macie dzieci, wia³abym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 22:37   #25
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Nimve Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli on zwyczajnie nie czuje ¿adnej potrzeby, ¿eby z Tob± spêdzaæ czas. Przykre.
.
Ciekawe jakby zareagowal, gdyby ona mu powiedziala, ze odchodzi. Bo z opisu wyglada tak, ze moze by tylko poprosil o zwrot kluczy i nawet nie podniosl oczu znad ekranu.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-11, 23:17   #26
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 483
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Rena Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawe jakby zareagowal, gdyby ona mu powiedziala, ze odchodzi. Bo z opisu wyglada tak, ze moze by tylko poprosil o zwrot kluczy i nawet nie podniosl oczu znad ekranu.
Dok³adnie.

Ciekawe czy w tych godzinach ciê¿kiej pracy nie kryje siê inna kobieta, lub po prostu wygaszone uczucie wzglêdem Autorki, ale zerwaæ szkoda bo ca³a chata oporz±dzona i nic nie trzeba wokó³ robiæ...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-12, 00:27   #27
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 5 009
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Magdallona Poka¿ wiadomo¶æ
Kariera frajera wed³ug mnie, bo przez tyle godzin ci±giem nawet nie da siê byæ skupionym, a pe³no jest ludzi, którzy nie do¶æ, ¿e wymiataj± w pracy to jeszcze maj± dobry work-life balance. Czyta³am kiedy¶ tak± ksi±¿kê pt. "praca g³êboka" i wynika stamt±d, ¿e przy mocnym skupieniu przez kilka godzin ci±giem i maj±c te¿ zadbane ¿ycie prywatne i odpowiedni odpoczynek jest siê najbardziej efektywnym . Ja tam kupujê t± ideê.
Mo¿e nie musi byæ ca³y czas skupiony np. ma te¿ do odwalenia jaka¶ robotê fizyczn±, za któr± nie chce p³aciæ.

Cytat:
Napisane przez Rena Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawe jakby zareagowal, gdyby ona mu powiedziala, ze odchodzi. Bo z opisu wyglada tak, ze moze by tylko poprosil o zwrot kluczy i nawet nie podniosl oczu znad ekranu.
Nie s±dzê, w koñcu autorka jest bardzo po¿ytecznym domowym stworzeniem. Bardziej bym obstawia³a obwinianie, jaka ona jest ma³o wyrozumia³a.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-12, 08:10   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Mahdab Poka¿ wiadomo¶æ
Nie s±dzê, w koñcu autorka jest bardzo po¿ytecznym domowym stworzeniem. Bardziej bym obstawia³a obwinianie, jaka ona jest ma³o wyrozumia³a.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Faceci raczej nie przywiazuja do tego wagi i nie doceniaja.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-12, 10:56   #29
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomo¶ci: 1 261
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez triss_merigold6 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, chcia³bym siê Wam wygadaæ. Czujê siê samotna w moim zwi±zku.

Mojego narzeczonego wiecznie nie ma w domu. Wiecznie. Jest bardzo zapracowany, codziennie od 8 rano do 20 - 21 jest w pracy, ma non stop delegacje, albo spotkania s³u¿bowe. W soboty tak samo pracuje – do ok 18/19 – a w niedziele jest zazwyczaj tak zmêczony, ¿e wiêkszo¶æ dnia zd±¿a mu siê przesypiaæ, albo koñczy jakie¶ rzeczy do pracy – tak, ¿e ciê¿ko jest równie¿ ten dzieñ spêdziæ razem. Dodam, ¿e jeszcze pó³ roku temu – rok temu nie by³o tak ¼le - oczywi¶cie te¿ du¿o pracowa³ i by³o ciê¿ko ze wspólnym spêdzaniem czasu, ale odk±d wzi±³ na siebie dodatkowo pewien projekt / startup jest ci±gle poza domem. Dodam, ¿e jest to co¶, co jeszcze nie przynosi w³a¶ciwie ¿adnych zysków, mo¿e w przysz³o¶ci bêdzie (wiêc jego wieczna nieobecno¶æ nie przek³ada siê nawet na lepsze zarobki, wy¿szy poziom ¿ycia itd.).

W zwi±zku z tym ca³y „dom” spada na mnie – z wyj±tkiem jaki¶ wiêkszych, ciê¿szych zakupów, które raz na jaki¶ czas robimy razem. Na co dzieñ ja gotujê, kupujê „codzienne zakupy”- na ¶niadanie, kolacjê, sprz±tam, robiê pranie, zajmujê siê psem, je¶li co¶ siê zepsuje w domu – zamawiam fachowca, op³acam rachunki, itp. itd., czy jestem chora, czy mam gorszy dzieñ – nie ma zmi³uj, je¶li ja tego nie zrobiê, to on nie bêdzie mia³ czasu. Dodam, ¿e oczywi¶cie te¿ pracujê, ale moja praca jest spokojniejsza, koñczê nie pó¼niej ni¿ o 17. Cierpi na tym równie¿, jak siê domy¶lacie nasze ¿ycie seksualne – on jest zmêczony, nie ma czasu albo ochoty. Jest to powodem mojego smutku i frustracji.

Przez to wszystko ci±gle siê k³ócimy – a raczej ja mam od pewnego czasu ci±g³e pretensje, których on wys³uchuje w milczeniu, co tym bardziej mnie frustruje. Albo przytakuje mi, ¿e mam racjê i tyle, co nie jest dla mnie satysfakcjonuj±ce – bo chcia³abym wej¶æ z nim w jaki¶ dialog, ¿eby mi powiedzia³ jak on to widzi. Widzê, ¿e stara siê zmieniæ pewne rzeczy, widzê, ¿e trochê siê zmieni³o na lepsze, mimo wszystko – ale dosz³am ju¿ do takiego poziomu frustracji, ¿e ci±gle jestem na niego z³a i pod¶wiadomie szukam wszêdzie powodu do k³ótni. A pó¼niej mam pretensje do samej siebie, ¿e jestem z³± narzeczon±, ¿e on pewnie czuje siê nie rozumiany przeze mnie, ¿e wiele par zapewne tak ma i nie jestem jedyna,. Dochodzi do tego moja zazdro¶æ (której nie okazujê i nic nie mówiê), ale w g³owie snujê sobie teorie na temat jego kole¿anek w pracy, z którymi on spêdza ca³y dzieñ (poprzedni ch³opak mnie zdradza³, zaczê³am terapiê, ale dalej wiele lêków we mnie siedzi i my¶lê, ¿e trochê czasu zajmie przepracowanie tego).

Ca³y dzieñ spêdzam w zasadzie sama – pracuje zdalnie z domu, wiec siedzê sama w pustym domu z psem – a pó¼niej sama ogarniam dom, zakupy, sama ogl±dam netflixa wieczorem. Jak on wraca pó¼no to chce mi siê spaæ, jemu te¿ – zjada przygotowan± przeze mnie kolacje albo robi sobie sam i siê k³adzie siê spaæ albo gra na komputerze. Czasem ma wyjazdy s³u¿bowe i nocuje poza domem, wiêc nawet nie mogê siê do niego przytuliæ przed snem. I zazwyczaj przed takimi wyjazdami pojawiaj± siê k³ótnie, bo we mnie budzi wiêksza frustracja.

Znajomych oczywi¶cie mam, ale jestem ko³o trzydziestki, wiec wiêkszo¶æ osób ma ju¿ swoje ¿ycie / dzieci / czê¶æ z osób siê ba³a spotykaæ, bo by³a pandemia – poza tym – ile mo¿na zastêpowaæ sobie towarzystwo ukochanej osoby spotkaniami z kole¿ankami. W wolnym czasie æwiczê, czytam – ale na d³u¿sz± metê czujê siê bardzo samotna, spêdzaj±c wiêkszo¶æ czasu w swoim towarzystwie. Ile mo¿na samej wychodziæ na spacer, na rower? Jestem osob± towarzysk±, przed pandemi± mia³am przynajmniej towarzystwo ludzi z biura, zawsze z kim¶ wysz³o siê na lunch, wypi³o kawê, poplotkowa³o – ale wychodzi na to, ¿e nie bêdziemy ju¿ wracaæ do tego. A spotkania na Teams to nie jest to samo.

Nie chce siê rozstawaæ, kocham go, a on mnie, znamy siê ju¿ d³ugo, wiem, ¿e jest dobrym cz³owiekiem, mamy zaplanowany ¶lub w przysz³ym roku. Nie wiem co mam zrobiæ. Nie chcê byæ bluszczem, nie chcê kazaæ mu rezygnowaæ z tego na razie niepewnego start-upu, ale bardzo ciê¿ko ¿yje mi siê w ten sposób. Mo¿e przesadzam. Nie wiem. Bojê siê równie¿ co bêdzie, gdy kiedy¶ pojawia siê dzieci – on mówi, ze wtedy nie bêdzie spêdza³ tyle czasu w pracy, ale mam obawy. Nie wyobra¿am sobie, bycia "samotn±" matk±.

Czy tu w ogóle mo¿na cos doradziæ?
Ja bym zrobi³a tak, pobiera³abym od ''Pana'' op³atê za pranie brudnych gaci, gotowanie (bo oboje przecie¿ jecie), zmywanie naczyñ, ogólne sprz±tanie takie powiedzmy standardowe jak sprz±tniêcie po sobie po przygotowaniu posi³ku, w ³azience itd. Je¶li go¶æ nie odkurza (pewnie nigdy nie spracowa³ sobie r±k czynno¶ciami domowymi) i nigdy tego nie robi³, nie my³ pod³óg itd. to kasowa³abym go ''jedynie'' za posi³ki, zmywanie, pranie bo obydwoje korzystanie z kuchni i ³azienki, obydwoje korzystacie z wody, pr±du gazu. Tak¿e albo robienie tego za niego, ale kasowanie pieniêdzy (minusem wtedy jest to, ¿e masz kolejny etat w domu jako gosposia i zasuwasz na kolejnym po za prac±, ale plusem jest to, ¿e pobierasz kasê za te czynno¶ci), albo nie pobierasz kasy i nie robisz tego a niego tylko oczekujesz ¿e on sam to zrobi, ale w±tpiê, bo faceta nie da siê wychowaæ. Je¶li typ du¿o zarabia to pewnie wola³by ¶wistn±æ Ci przed nosem banknotem, ani¿eli mia³by zrobiæ to sam bo ''po co go¶æ ma siê tak poni¿aæ''. Mo¿e twierdzi, ¿e obowi±zki domowe s± typowo ''babskie'', no nie wiem. W ka¿dym razie to nie jest ¿aden argument. W zwi±zku powinno byæ partnerstwo, ¿e robicie wszystko po równo, na spó³ê, a nie ¿e Ty tyrasz zawodowo w pracy i jeszcze masz drugi etat w domu bo musisz misiaczkowi wypraæ brudne gacie, podaæ pod nos i ogólnie ''tam zrobiæ ko³o niego''. No niepe³nosprawny to on nie jest, chyba, ¿e umys³owo, ale równie¿ w±tpiê.

Ja bym równie¿ nie mog³a byæ w takim chorym zwi±zku. Facet nie wykazuje oznak zainteresowania, nie stara siê, nie troszczy siê o Ciebie. Nie wiem ile jeste¶cie, ale mo¿e masz takie podej¶cie, ¿e je¿eli jeste¶cie razem bardzo d³ugo to lepiej to poci±gn±æ. No to jest b³êdne za³o¿enie, bo gdyby¶ wysz³a za niego za m±¿ i za jaki¶ czas mia³a z nim dziecko/i to by³oby tylko gorzej i potem rozwód z malutkimi dzieæmi. Dochodz± koszty finansowe w zwi±zku z rozwodem, stres, podupada psychika i generalnie problemy mog± siê pojawiæ je¶li partner jest problematyczny.

Wydaje mi siê, ¿e nawet jakby¶ to zakoñczy³a to facet nie by³by zdziwiony i pozwoli³by Ci odej¶æ, albo znów mami³ by Ciê, ¿e po ¶lubie to siê zmieni i urabia³by Ciê nadal. Nie b±d¼ naiwna, nie daj siê robiæ w bambusa. On siê nie zmieni bo wybra³ drogê jak± chce pój¶æ. Pracoholizm. Takie ¿ycie by³oby dla niego dobre, je¶li by³by singlem, ale nie gdy jest w zwi±zku. To tak jak czasem kobiety traktuj± faceta jak bankomat, on w³a¶nie traktuje Ciebie podobnie, tylko robisz za jego gosposiê (za kochankê by¶ robi³a gdyby¶cie mieli ¶wietny seks i super relacje, a tego nie ma bo nie ma seksu - on zmêczony, nie ma ochoty, chêci i relacja sama w sobie te¿ upada) i w sumie tyle, bo on ani z Tob± nie porozmawia, ani nie chce czu³o¶ci, bo pewnie nie widzi potrzeby, a Tobie te¿ jej brakuje - masz poczucie osamotnienia wiêc gostek zrobi³ sobie z domu hotel, a Ciebie traktuje jak pokojówkê. Przykre.

Najlepiej zacz±æ tak jak napisa³am wy¿ej, a je¿eli to nie pomo¿e, albo nawet zobaczysz, ¿e on wystarczy, ¿e Tobie zap³aci (nawet jak siê wyprowadzisz i on nic z tym nie zrobi) to znaczy, ¿e on Ciê nie kocha, mo¿e jego uczucia siê wypali³y i pewnie jest z Tob± z wygody, bo po co to zmieniaæ, skoro on uwa¿a, ¿e Ty mu wypierzesz, ugotujesz, posprz±tasz za niego...Niech siê przeliczy. Generalnie powinna¶ z nim zerwaæ, ale wcze¶niej zobaczyæ czy cokolwiek innego (Twoja ewentualna wyprowadzka, pobieranie kasy za bycie gosposi±, albo nie robienie w tym kierunku niczego) co¶ zmieni.

My¶lê, ¿e ten zwi±zek chyli siê ku upadkowi. Gdyby mia³ tak± pracê na jaki¶ czas, a pó¼niej to by wróci³o do normy, to okay, ale on nie powiedzia³ niczego takiego, ¿e taki stan za 6/12/24 czy 32 msc siê skoñczy. To ju¿ trwa od dawna jak mniemam wiêc to tylko cisza przed burz±. Wszystko jest tylko kwesti± czasu. Nie daj siê poni¿aæ i nie rób za gosposiê. Facet nie docenia Ciebie, tego co robisz dla Was, dla niego i generalnie Ciebie nie szanuje. Odejd¼.
__________________
1. Lepiej byæ nielubian± za to, kim jeste¶ ni¿ byæ kochan± za to kim nie jeste¶.
2. Ludzie nie rodz± siê dobrzy albo ¼li. Rodz± siê z pewnymi sk³onno¶ciami, ale liczy siê sposób, w jaki ¿yj±. I to, jakich ludzi poznaj±.
MsN jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-06-12, 11:15   #30
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: S³omiana wdowa / samotno¶æ w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez MsN Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li typ du¿o zarabia to pewnie wola³by ¶wistn±æ Ci przed nosem banknotem, ani¿eli mia³by zrobiæ to sam bo ''po co go¶æ ma siê tak poni¿aæ''.
.
Z tego co czytam, to ten startup nie zarabia.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-06-15 01:21:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.