Czy mam objawy OCD? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-23, 00:50   #1
justapigeon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 12

Czy mam objawy OCD?


Cześć. Długo zastanawiałem się, czy założyć taki wątek i czy zwrócić się o pomoc na tym forum, ale jak widzicie ostatecznie to zrobiłem. W przeciągu ostatnich kilku lat zauważyłem u siebie bardzo dziwne zachowania. Zaczęło się od sprawdzania po kilka razy, czy na pewno zamknąłem drzwi od mieszkania. Następnie doszło domykanie na siłę lodówki, by mieć pewność że jest zamknięta i że przez noc wszystko mi się nie odmrozi. Aktualnie zachowaniem, które najbardziej mnie denerwuje jest nadmierne sprawdzanie czy na pewno zamknąłem wodę w kranie. Potrafię kilka razy otworzyć i zamknąć zawór, tylko po to by mieć pewność że na pewno domknął sie do końca. Są też inne, małe „zachowania”, typu układanie pilota od telewizora symetrycznie do blatu stołu, itp itd. Nie zmagam się z depresją. Żadnych innych chorób psychicznych też raczej nie mam. Zaczyna mnie to powoli męczyć i uprzykrzać mi życie. Dlatego chciałbym żebyście doradzili mi, do jakiego lekarza mógłbym zwrócić się o pomoc, albo chociaż dowiedzieć się czy zmagam się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Jak wygląda leczenie tej choroby? I czy da się to w ogóle wyleczyć?
justapigeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 19:22   #2
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 465
Dot.: Czy mam objawy OCD?

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:40
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:09   #3
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Czy mam objawy OCD?

Cytat:
Napisane przez justapigeon Pokaż wiadomość
Cześć. Długo zastanawiałem się, czy założyć taki wątek i czy zwrócić się o pomoc na tym forum, ale jak widzicie ostatecznie to zrobiłem. W przeciągu ostatnich kilku lat zauważyłem u siebie bardzo dziwne zachowania. Zaczęło się od sprawdzania po kilka razy, czy na pewno zamknąłem drzwi od mieszkania. Następnie doszło domykanie na siłę lodówki, by mieć pewność że jest zamknięta i że przez noc wszystko mi się nie odmrozi. Aktualnie zachowaniem, które najbardziej mnie denerwuje jest nadmierne sprawdzanie czy na pewno zamknąłem wodę w kranie. Potrafię kilka razy otworzyć i zamknąć zawór, tylko po to by mieć pewność że na pewno domknął sie do końca. Są też inne, małe „zachowania”, typu układanie pilota od telewizora symetrycznie do blatu stołu, itp itd. Nie zmagam się z depresją. Żadnych innych chorób psychicznych też raczej nie mam. Zaczyna mnie to powoli męczyć i uprzykrzać mi życie. Dlatego chciałbym żebyście doradzili mi, do jakiego lekarza mógłbym zwrócić się o pomoc, albo chociaż dowiedzieć się czy zmagam się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Jak wygląda leczenie tej choroby? I czy da się to w ogóle wyleczyć?
jeżeli Cię to męczy, to znaczy, że problem istnieje i trzeba z nim coś zrobić. skonsultuj się z psychiatrą: zdiagnozuje Cię i pokieruje.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-25, 22:29   #4
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy mam objawy OCD?

Idź do psychiatry, potem na terapię poznawczo behawioralną do terapeuty który ogarnia temat nerwic. Tak, to się leczy, da się z tym żyć, a dzięki pracy nad sobą można całkowicie wyeliminować to zaburzenie. Polecam ci filmiki Człowiek Czujący na YouTube.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-25 23:29:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.