stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-20, 18:21   #1
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291

stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??


Witam!
Wiem, że nie jest to najlepsze miejsce, na taki temat, ale przeszukałam internet w zdłuż i w szerz i nie znalazłam nic, a nie wiem gdzie indziej mogłabym prosić o pomoc, czy poradę. Studiuję, a z faktu, iż w domu się nie przelewa chciałabym uzyskać stypendium. Niestety stypendium na uczelni otrzymać nie mogę, gdyż studiuję w kolegium, a one nie mają miana wyższych uczelni, więc jedyne, co mi pozostaje, to stypendium unijne. I tutaj moje pytanie, czy mogę się o owe ubiegać? Przeszukując internet znalazłam tylko stypendia rolnicze i dla studentów ze wsi i małych miejscowości. Czy fakt, iż mieszkam w mieście oznacza, że stypendium nie może mi przysługiwać?
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 19:18   #2
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

wydaje mi się ,że stypendium unijne jest przyznawane jedynie uczniom i studentom z terenów popeegerowskich
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 20:10   #3
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

Cytat:
Napisane przez patusia22
wydaje mi się ,że stypendium unijne jest przyznawane jedynie uczniom i studentom z terenów popeegerowskich
Nieprawda. Moja koleżanka pochodzi z miasta liczącego prawie 120 tysięcy mieszkańców (więc wcale nie małego) i dostaje stypendium unijne Z tego co pamiętam, liczył się dochód na jedną osobę jej rodziny. Pamiętam, że miała dużo bieganiny bo musiała załatwiać mnóstwo papierów - m.in. zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o dochodach, chyba było też coś z Urzędu Miasta a także zaświadczenia, że nie posiada ziemi, nie prowadzi działalności gospodarczej itp. + te same oświadczenia od każdego członka rodziny czyli od rodziców i rodzeństwa.
Nie pamiętam dokładnie co to były za papiery bo rozmawiałyśmy o tym rok temu...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 21:05   #4
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

dziekuje za pomoc ;]
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:41   #5
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

Stypendium unijne może otrzymać każdy uczeń lub student, bez względu na to czy mieszka w mieście czy na wsi. Dochód na każdego członka rodziny nie może przekraczać 540zł - dane z roku 2004.

Wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim, w dziale zajmującym się stypendiami, bądź współpracą z UE. Do wniosu należy złożyć: ksero legitymacji ubiegacącego się o stypendium, oświadczenie z uczelni, że jest się studentem, zeznanie z urzędu skarbowego o dochodach w roku ubiegłym wszystkich pełnoletnich członków rodziny, bez względu na to czy pracują / pracowały czy nie - w takim przypadku urząd wystawia oświadczenie "zerowe".
Jeśli masz rodzeństwo, oświadczenia ze szkoł / uczelni każdego z nich, że uczą się / studiują. Kserokopia dowodu osobistego matki, w przypadku gdy masz rodzeństwo niepełnoletnie. Dane sprzed 2 lat, warto się dowiedziec jak to jest w tym roku.

Stypendium jest obliczane za zasadzie przykładu:
Dochód rodziny w roku ubiegłym : 10.000zł
Ilość członków rodziny: 5

10.000zł / 12 miesiecy / 5 osób = 166,6zł (na jednego członka rodziny, na miesiąc)

Niestety bardzo często jest tak, iż pomimo tego, że dochód rodzinyy jest bardzo mały, np 166,6zł i teoretycznie przysługuje Ci różnica 540-166,6= 373.4zł , możesz dostac tylko 150zł, bo fundusze unijne są niskie a mogą byc osoby, które mają jeszcze niższe dochody.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 20:40   #6
tasiemiec
Raczkowanie
 
Avatar tasiemiec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 353
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

a czy można dostać stypendium unijne , jeśli już dostaj e się stypendium socjalne z uczelni?
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
tasiemiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 14:48   #7
Ann_ka
Raczkowanie
 
Avatar Ann_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 171
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

Cytat:
Napisane przez tasiemiec Pokaż wiadomość
a czy można dostać stypendium unijne , jeśli już dostaj e się stypendium socjalne z uczelni?
W zeszłym roku akademickim udało mi się załatwić oba i ani urząd, ani uczelnia w to nie wnikała. Fakt, że trzeba sie było z tego później rozliczać w Urzędzie skarbowym, ale obyło się bez bólu Nie wiem jak będzie teraz, ale to stypendium unijne miałam na 1 semestr i później nie było już możliwości na ponowne składanie papierów. W urzędzie miejskim dowiedziałam się, że skończył się czas przeznaczony na ten projekt i nie wiem czy będzie ponowna możliwość :/
Ann_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-14, 17:48   #8
tasiemiec
Raczkowanie
 
Avatar tasiemiec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 353
Dot.: stypendium unijne - czy ktos sie orientuje ??

a czy papiery składa się tam, skąd się pochodzi, czy tam, gdzie się studiuje?
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
tasiemiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.