zmniejszenie szczęki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-27, 13:57   #1
qwerty3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1

zmniejszenie szczęki


czy jest mozliwosc operacyjnego zmniejszenia szczęki tak jak w przypadku powiekszenia przy pomocy implantów, tylko w tym przypadku przez usunięcie części kości ? i ile taki zabieg mógłby kosztować?

dziekuje, pozdrawiam
qwerty3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 20:45   #2
koalenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: zmniejszenie szczęki

Czesc, ja właśnie jesem 3 dzień po zabiegu zmniejszenia szczęki, nie wiem czy o to Ci chodzi ja miałam Progenie. Chętnie służe pomocą.
koalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 11:46   #3
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: zmniejszenie szczęki

Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale sie wypowiem
Z tego co mi wiadomo, szczęka jest u góry, żuchwa jest na dole, czyli ta ruchoma część z brodą to jest żuchwa Jeżeli Koalenko miałaś progenię, to miałaś operowaną żuchwę (nie szczękę) czyli tak jakby przesuwaną ją do tyłu.
Qwerty, nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, (wydaje mi się, że chcesz zwęzić szczękę?). Myślę, że takie coś się da zrobić u chirurga szczękowo-twarzowego, ale to chyba będzie wymagało (tak jak w progenii) leczenia ortodontycznego. Jest też możliwość zmniejszenia kąta żuchwy, ale tego się w Polsce chyba nie wykonuje..

ps. Koalneko, ile trwała operacja? Chyba sie dobrze musiałaś czuć, że 3 dzień po i już w domu
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:59   #4
koalenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: zmniejszenie szczęki

tak, faktycznie miałam operowaną żuchwę to chyba ten 3-ci dzien po operacji dał sie we znaki.. To tak: operacja miala trwać 1,5 godz ale przeciągnęła się do 3 godzin, ponieważ lekarze - na moje szczęście - zadecydowali, że będą mnie szynowac już po uspaniu a nie przed.. Operowałam sie prywatnie, także dlatego leżałam w szpitalu 2 dni a nie tydz. czy dłużej jak to bywa w zwykłych szpitalach..Ale myśle że te 2 dni były odpowiednie, lepiej w domku
A czuje się w miare - dobrze, poza tym że nadal jestem troche opuchnięta, mam zagumowane zęby, ciężko mi się je i mówi..poza tym jest ok nawet nie boli..
koalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:28   #5
moniqq
Raczkowanie
 
Avatar moniqq
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 88
Dot.: zmniejszenie szczęki

witam
chcialam wypowiedziec sie na temat zmniejszenia szczeki, bo cos mi o tym wiadomo. otorz moja kuzynka obecnie ma 18lat , mieszka w berlinie tez miala problem z wystajaca szczeka i jak mowila sa tam dobrzy specjalisci. Jednakze to nic niezmienilo, jest juz miesiac po operacji i nieodzyskala czucia w szczece. Lekarze powiedzieli , jej rodzicom ze sa nikle szanse ze odzyske czucia jest to bardzo smutne jak mi wiadomo jej twarz zupelnie sie zmienila. Wiec radze sie grubo zastanowic ,nad zabiegiem zmniejszenia szczeki
moniqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 09:07   #6
Jamajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 63
Dot.: zmniejszenie szczęki

to dziwni Ci lekarze. Standardem jest,że przy operacjach progenii (zmniejszana, cofana jest żuchwa, szczęka ewentualnie górna może być wysuwana) czucie odzyskuje się po kilku miesiącach, czasami nawet po roku
Jamajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:39   #7
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: zmniejszenie szczęki

Może przecieli przez przypadek jakiś nerw i sie nie chcą przyznać?

Koalenko jak tam 3 tyg. po operacji?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.