Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-26, 10:59   #1
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111

Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie


Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie


Witam Pana Doktora i wszystkie Wizażanki!
Mam problem, od 11 dni łykam tabletki antykoncepcyjne- Diana 35. Ginekolog mi je przepisał ze względu na łojotok, dzięki nim miała mi się przestać przetłuszczać twarz. Nie miałam problemu z trądzikiem, tylko właśnie na ten łojotok. Od 4 dni zaczęła mi się psuć cera, z dnia na dzień mam coraz więcej wyprysków, NIGDY NIE BYŁAM TAK OBSYPANA  czoło, broda, policzki. W życiu nie miałam takich wyprysków paskudnych, i jeszcze w takiej ilości… jest ich mnóstwo a z dnia na dzień- w mgnieniu oka zasypuje mi się twarz nowymi.

Czy mogę odstawić te tabletki jak jestem w połowie opakowania? Nie chcę ich dłużej brać, bo widzę jak mi się pogarsza twarz z dnia na dzień, one mi na prawdę strasznie szkodzą.


Dodam jeszcze że nie miałam zleconych żadnych badań hormonalnych przez rozpoczęciem kuracji Dianą 35.



Z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:06   #2
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

jeżeli tabletki zostały przepisane w celu leczniczym (a widzę, że w takim wlaśnie celu je masz), to nie powinnaś sama ich odstawiać.
może ten wysyp jest przez to, że organizm musi się dostosować do hormonów? może nie warto jej przerywac, tylko przeczekać i poczekać na efekty? nie wiem. może inne Wizażanki bardziej Ci pomogą.

ps. badania hormonalne nie są potrzebne. może w końcu uda się obalić ten mit.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:11   #3
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

hej..ja brałam diane rok..tzn. jescze biore bo zostało mi pare tabletek, dla mnie była super! pomogła mi z cerą! wiesz... ona działa dopiero na twarz tak po 2-3 miesiacach! nawet w ulotce jest to napisane! ze poprawa cery widoczna bedzie po 2-3 miesiacach! wiec moim zdaniem nie powinnas sie martwić... ale nie zaszkodzi wybrac sie na ponowną wizytę do ginekologa! zapytaj co on sądzi na ten temat!
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 11:12   #4
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

Uwazam podobnie jak et-ka - ten wysyp na buzi moze byc spowodowany ingerencja hormonalna i trzeba go przeczekac - jako element kuracji, nieprzyjemny, ale konieczny.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 12:46   #5
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

Ja rozumiem ze to może być taka reakcja. Ale czy to nie jest dziwne ze wywołało to u mnie stan jakiego nigdy nie zaznałam, nigdy nie miałam tak obsypanej twarzy. A poza tym diada zawiera hormony żeńskie więc teoretycznie nie powinna powodować wyprysków. Miałyście moze takie skutki jak ja?
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 14:40   #6
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

takie skutki naprawdę są możliwe. to są hormony, organizm musi się dostosować. przeczekaj, a pewnie będziesz się cieszyć cerą bez problemów
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 16:18   #7
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

mam jeszcze pytanie, czy takie negatywne skutki mogą być spowodowane np nieregularnym zażywaniem tabnletek? np kiedy jest różnica godzina- dwie, albo tabletka była wzięta za późno o 12 godzin. Pozdrawiam
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 16:42   #8
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Czy mogę sama odstawić tabletki anty. BARDZO MI SZKODZĄ pomóżcie

Cytat:
Napisane przez wisienka Pokaż wiadomość
mam jeszcze pytanie, czy takie negatywne skutki mogą być spowodowane np nieregularnym zażywaniem tabnletek? np kiedy jest różnica godzina- dwie, albo tabletka była wzięta za późno o 12 godzin. Pozdrawiam
Po pierwsze opoznienia ponad 12 godzin moge miec wplyw na dzialanie antykoncepcyjne.
Co co innego dzialania - w mojej opinii tez moze byc wplyw, zwlaszcza ze raz polkniesz pigulke np. o 12, nastepnego dnia o 14, kolejnego o 11 a jeszcze kolenjego kolo 18 itp.- chodzi przeciez aby stezenie substancji czynnych "leku" bylo mniej wiecej na stalym poziomie, tak samo jak z antybiotykiem - tez nalezy go brac o stalych porach.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.