Bobomigi - migiem do mnie mamo mów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 09:54   #1
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332

Bobomigi - migiem do mnie mamo mów


Wczoraj przeczytałam o języku migowym dla słyszących niemowląt. Nauka migowego ma pomóc w komunikacji z jeszcze nie mówiącym niemowlaczkiem. Ciekawa jestem czy Wizażowe mamy stosowały takie praktyki ?
Szukałam ale nic nie znalazłam w forumowych zasobach.

Moje bobo ma prawie trzy miesiące, nauke zaczyna się z półrocznymi maluchami. Jestem wzrokowcem i ucze się sama poprzez znaki i rysunki, to może faktycznie język migowy, pomoże małej w nauce mowy. Napewno będzie fajną zabawą.

http://migowy.pl/
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 10:33   #2
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Kiciu, super link Ja też o tym czytałam, ale nie pomyślałam, że się pojawi w necie.
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 10:38   #3
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

JA stosuję z moim 7 miesięcznym synkiem system języka migowego Makaton. Na razie efektów brak . Synek ma moje machania w nosie nie gada i już .
Miałam natomiast dobre efekty w porozumiewaniu się z dziećmi uposledzonymi z problemami komunikacyjnymi
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 10:55   #4
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Boz a co to Makaton. Inny system znaków. Ja jestem zielona i dopiero coś czytam.
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 10:57   #5
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Cytat:
Napisane przez kiciamała Pokaż wiadomość
Boz a co to Makaton. Inny system znaków. Ja jestem zielona i dopiero coś czytam.
Nie to bardzo podobne. Uproszczony język migowy da dzieci upośledzonych. Po prostu ten zna m dość dobrze więc stosuję. W sumie jak na potrzeby naszych dzieci to to samo. Chozi o podkreślenie gestem najważniejszych fragmetów wypowiedzi.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 11:13   #6
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Aha , Boz dzięki. Jak pochodziłam po stronach, to ten migowy, też jest uproszczony dla maluchów- a może to dla mam uproscili

No może jeszcze jakaś mama się ujawni . Pewnie nie z kazdym dzieckiem sie uda robic cuda. Ale to ma byc zabawa i tak spedzamy z dziećmi dużo czasu a w cos się bawic trzeba. Moja mała nie ma starszego rodzeństwa, które powie mi o co dzidzia beczy. U mojej znajomej, starszy brat jest tłumaczem młodszej siostry.

Watka ciesze sie że na cos się przydałam, w inerku jest troszke stron o tym. A całkiem sporo polskich mam miga do swoich maluszków. A z anglojęzycznych dziewczyny polecaja tą -
http://www.sign2me.com/about.php
Te migajace maluchy sa rozkoszne
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 12:38   #7
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Podchodzę z rezerwą do tego typu nowości.Z jednej strony słychac głosy tych,którzy mówia,że miganie wspomaga komunikację oralną (bez skojarzeń ) natomiast z mojego,niewielkiego jeszcze doświadczenia wynika,że różnie to bywa. Moja była pani profesor często opowiadała jak trafiały do niej dzieci w wieku 3,4 lat z ograniczonym zasobem słownym,za to migajacymi.Często jest tak,że dzieci traktują to jako zastepczą formą komunikacji i łatwiej posłużyc im się gestem niż wyrazić swoje potrzeby w sposób tradycyjny.Traca motywację do mówienia więc sądzę,że tą metodę nalezy wprowadzać ostrożnie i podchodzic do niej z lekką rezerwą.Nie jest to oczywiście regółą.Natomiast z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie sprawdza się naprawde nieźle.
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 21:25   #8
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Z takimi rzeczami nie należy przesadzać. Wspomaganie wypowiedzi gestem to jest zupełnie naturalne w komunikacji z niemowlakiem (np papa , mniam mniam - z głaskaniem po brzuszku). Gesty migowe to tylko krok dalej, nie uważam żeby to mogło zatrzymać rozwój mowy czynnej jeżeli będziemy z nim rozmawiać a tylko dla podkreślenia ważnego elementu komunikatu będziemy wzmacniać gestem. Przy takim systemie komunikacja oralna jako prostsza dla dziecka w pewnym etapie rozwoju sama wskoczy, a wyżej będzie rozwinięta mowa bierna. Natomiast nie robiłabym z tego jakieś nauki, kursu czy wielkiej reformy i nie przeceniałabym roli języka migowego dla rozwoju zdrowego malucha. To po prostu chwyt marketingowy. Sposób na zbijanie kasy

Edytowane przez Boz
Czas edycji: 2007-02-07 o 17:13
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 10:51   #9
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Cytat:
Napisane przez Boz Pokaż wiadomość
Z takimi rzeczami nie należy przesadzać. Wspomaganie wypowiedzi gestem to jest zupełnie naturalne w komunikacji z niemowlakiem (np papa , mniam mniam - z głaskaniem po brzuszku). Gesty migowe to tylko krok dalej, nie uważam żeby to mogło zatrzymać rozwój mowy czynnej jeżeli będziemy z nim rozmawiać a tylko dla podkreślenia ważnego elementu komunikatu będziemy wzmacniać gestem. Przy takim systemie komunikacja oralna jako prostsza dla dziecka w pewnym etapie rozwoju sama wskoczy, a wyżej będzie rozwinięta mowa bierna. Natomiast nie robiłabym z tego jakieś nauki, kursu czy wielkiej reformy i nie przeceniałabym roli języka migowego dla rozwoju zdrowego malucha. To po prostu chwyt marketingowy. Sposób na zbijanie kasy
Z przyjemnością podpisuje się pod uwagami Boz.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 14:06   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Mysle ze kazda uwazna mama ma swoj sposob porozumiewania sie z dzieckiem co jest wdg mnie znacznie lepsze niz z gory narzucone ruchy i gesty.
wlasny jezyk migowy jak i pozniej oralny sprzyja rozwojowi maluch jak i "wiąze" rodzine .

obawiam sie ze takie narzucony kurs moze czasami zastepowac nauke mowy i prawidlowy rozwoj maluch bo migac jest wygodniej.

zgadzam sie ze to kolejne naciagactwo jak i produkcja karteczek do nauki czytania przez niemowlaki wyscig szczurow zaczyna sie jeszcze przed narodzeniem ,niestety a zatraca sie ot takie proste ,naturalne bycie z dzieckiem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:12   #11
celinka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 1
GG do celinka77
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

Dziewczyny byłabym wdzięczna za jakieś namiary na ten program Makaton.jestem mamą niepełnosprawnego Igorka ,myślę że to byłoby ciekawa forma terapii.
Z góry serdeczne dzięki

Pomóż Igorkowi
celinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 21:11   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

http://www.makaton.pl/literatura.htm
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 16:57   #13
kiwaczek1973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Bobomigi - migiem do mnie mamo mów

jeśli ktoś z forumowiczów jest zainteresowany tym tematem zapraszam na migusie.pl
kiwaczek1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.