Właśnie rzuciłam pracę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-18, 17:38   #1
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125

Właśnie rzuciłam pracę...


Niewypłacona pensja za maj, od czerwca pracuję już bez umowy, co szefowej bardzo odpowiada... O gdzinie 5-tej wysłałam do niej faks, do drugiego biura, z informacją, że jest to mój ostatni dzień w pracy i że jeśli jutro nie otrzymam całego wynagrodzenia, zgłoszę to do PIP-u. Ech, boję się, że nie tak szybko znajdę nową pracę, ale z drugiej strony pracować w takich warunkach i przy notorycznych wrzaskach szefowej wykończyłoby mnie. Zwłaszcza, że pensje było non stop wypłacane z opóźnieniem i nie panuję już nad swoimi finansami, no bo jak mam sobie cokolwiek rozplanopwać, jak nie wiem, czy pensja będzie w tym miesiącu, czy w przyszłym?
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:48   #2
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

moim zdaniem zrobilas dobrze...

szefostwo tez powinno miec szacunek do swoich pracownikow i wyplacac pensje na czas... zrobilabym pewnie to samo.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 18:29   #3
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Bardzo dobrze postąpiłaś. Takie 'niepewne' sytuacje wywołują stres, a stres choroby i inne nieszczęścia. Napewno znajdziesz coś lepszego. Lepiej mniej zarabiać, ale wiedzieć, że pieniądze będą. Pozdrawiam i życze powodzenia.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 18:40   #4
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Podoba mi sie Twoja postawa ,bo nie pozwoilsz sobie aby Cie tak traktowano i bardzo dobrze.Teraz kiedy w Polsce jest ciezej o prace to pracodawcy wydaje sie ,ze moze robic ze swoimi pracownikami co mu sie podoba ,majac ta swiadomosc ,ze taki pracownik nie odejdzie bo z praca ciezko.Z taka postawa moja droga znajdziesz prace i to napewno lepsza ,zreszta jesli Twojej pracy towarzyszyly wieczne wrzaski szefowej to naprawde nie ma czego zalowac.GRATULUJE!!!!! Zycze rowniez szybkiego znalezienia pracy.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 19:10   #5
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Na twoim miejscu bym zrobiła tak samo
nie martw sie znajdziesz napewno jakas fajan prace gdzie bedziesz miec w odpowiednim czasie wypłacaną pensje i fajna atmosfere trzymaj sie
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 19:15   #6
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Dobrze zrobilas. Powodzenia!
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 19:34   #7
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

No i dobrze.
Zycze szybkiego znalezenia pracy.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 20:45   #8
Kasik_M
Raczkowanie
 
Avatar Kasik_M
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 350
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

A co to za firma? Może informacja nam posłuży na przyszłość, żeby unikać tego miejsca
__________________
Nie uzywam juz tego konta.
Kasik_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:52   #9
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Dzięki Wam, kochane, za wsparcie i miłe słowa. Gdybym miała umowę i regularną pensję, to bym przetrwała humory szefowej. Ale charytatywnie pracować nie chcę.

Dziś odebrałam wypłatę za maj, była pogadanka, że w końcu szefowa nie chciałaby zatrudniać nowego pracownika zamiast mnie, itp. Ale umowy o pracę mi nie dała do ręki, więc powiedziałam, że teraz to ja potrzebuję kilku dni wolnych na załatwienie pywatnych spraw, na weekend wyjeżdżam i pojawię się u niej w przyszłym tygodniu. Zobaczymy, co to będzie. Dzisiaj była mowa o umowie, ale chyba na pół etatu. Będę miała tydzień na zastanowienie się, a w międzyczasie chodzę na rozmowy z innymi firmami.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 12:59   #10
bombka666
Zakorzenienie
 
Avatar bombka666
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krapkowice/ woj. Opolskie
Wiadomości: 4 222
GG do bombka666
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Aggie powodzenia zycze


Podoba mi sie Twoja postawa...bardzo dobrze postapilas
bombka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 13:29   #11
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Niewypłacona pensja za maj, od czerwca pracuję już bez umowy, co szefowej bardzo odpowiada... O gdzinie 5-tej wysłałam do niej faks, do drugiego biura, z informacją, że jest to mój ostatni dzień w pracy i że jeśli jutro nie otrzymam całego wynagrodzenia, zgłoszę to do PIP-u. Ech, boję się, że nie tak szybko znajdę nową pracę, ale z drugiej strony pracować w takich warunkach i przy notorycznych wrzaskach szefowej wykończyłoby mnie. Zwłaszcza, że pensje było non stop wypłacane z opóźnieniem i nie panuję już nad swoimi finansami, no bo jak mam sobie cokolwiek rozplanopwać, jak nie wiem, czy pensja będzie w tym miesiącu, czy w przyszłym?
Byłam w podobnej sytuacji (jeśli chodzi o zaległości w wynagrodzeniach) - do dzisiejszego dnia nie mam wypłaconych pensji za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku - mimo że odbyły się już 2 rozprawy w sądzie pracy. Teraz czeka mnie kontakt z komornikiem i czekanie na spłatę...
Popieram Twoją decyzję - zdecydowane kroki na pewno są lepsze niz pokorne czekanie na to, co będzie.
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 14:15   #12
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Moja szefowa jak ognia boi się kontroli, a pomysł z takim pismem nie był mój - ktoś tak zrobił parę miesięy temu i dostał kasę od ręki.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:29   #13
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Moja szefowa jak ognia boi się kontroli, a pomysł z takim pismem nie był mój - ktoś tak zrobił parę miesięy temu i dostał kasę od ręki.
No i dobrze-weź co Twoje i uciekaj stamtąd
Powodzenia
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:40   #14
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
No i dobrze-weź co Twoje i uciekaj stamtąd
Powodzenia
dokladnie. nie wierz w zadne obietnice, bo nieuczciwy pracodawca zawsze bedzie grac nieuczciwie.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 14:44   #15
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 867
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Dobrze zrobiłaś - trzeba walczyć o swoje
Życzę powodzenia w szukaniu nowej, lepszej pracy
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 15:08   #16
sweetashoney
Rozeznanie
 
Avatar sweetashoney
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraina gwiazd
Wiadomości: 574
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Dobrze rzuciłaś rzucając pracę i na wracaj do niej...Znajdziesz sobie lepszą i bardziej opłacalną dla siebie...Jest teraz tak dużo ofert pracy że na pewno coś znajdziesz i to prędko...Trzymam kciuki i życzę powodzenia
sweetashoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:05   #17
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

nowa praca na pewno się znajdzie a tak na marginesie gratuluję odwagi
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 18:13   #18
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

teraz wszędzie brakuje pracowników. na pewno coś znajdziesz. powodzenia
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 15:17   #19
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

ja też gratuluję odwagi i życzę powodzenia

powrót do firmy dobrze przemyśl, w mojej byłej pracy, gdzie pensja prawie zawsze była opóźniona (czasem o miesiąc), umowy - zlecenia dostawałam do podpisania po trzech miesiącach, a na moje prośby o chociażby umowę zlecenie z zusem (bo nie byłam już studentką) zawsze dostawałam jakąś wymijającą odpowiedź ("pomyślimy", "ok, od przyszłego miesiąca będzie") i nigdy nic się nie zmieniło; przez 15 miesięcy pracy; wiem, że pracownicy, którzy przyszli po mnie również nie mieli lepiej, mimo, że moje odejście podobno miało coś zmienić; być może Twoja szefowa faktycznie się poprawi, ale czy warto ryzykować? o pracę jest coraz łatwiej, warto czasem poszukać dłużej i mieć lepsze warunki;
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-22, 11:39   #20
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Dzięki za wszystkie miłe słowa otuchy. Pói co umówiłam się za rozmowę w przyszłym tygodniu na temat "co dalej", ale na pewno nie zgodzę się ani na umowę zlecenie, ani na pół etatu na umowę o pracę. Pół etatu jest idealne, jak się np. studiuje wieczorowo i chodzi na zajęcia, ale podejrzewam, że w tym przypadku pół etatu oznaczałoby odwalanie całego z zapłatą za nadgodziny. Tylo, że ja chcę pracować na cały etat, mieć opłacane uczciwe składki i normalny wymiar urlopu.

A co do mnóstwa ofert dla pracowników - byłam już na spotkaniu w biurze X, gdzie do moich obowiązków miałoby należeć przygotowywanie i sprzedaż ofert, pozyskiwanie klientów i odpowiedzialność za biurową kasę. Za... 1000 PLN na rękę (duże biuro w Warszawie, specjalizujące się w wyjazdach dla klientów bardziej wymagających). Nie wiedziałam, czy roześmiać się babce prosto w twarz, czy zupełnie na serio zażądać zwotów kosztów podrózy i za zmarnowany czas. Czy pracodawcy naprawdę wierzą, że za takie grosze dostaną pracownika z ponad 2-letnim doświadczeniem w branży i biegłą znajomością 2 języków obcych?

Ale nie poddaję się, w końcu muszą istnieć jacyś nomalni pracodawcy.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 21:27   #21
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Ja zrobiłam to samo
U mnie problemem nie były pieniądze, ostatnio nawet założyłam na wizażu wątek, bo sama nie wiedziałam co o tym myśleć
Ale rzuciłam prace z dnia na dzień,bez planu awaryjnego i bardzo się z tego ciesze
Głowa do góry napewno coś znajdziemy
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 17:05   #22
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Bardotka_a, a w jakim mieście szukasz?
Ja w tym tygodniu jestem już umówiona na 2 spotkania, a oba telefony z zaposzeniem na rozmowę miałam dzisiaj. Tylko po ostatnim doświadczeniu w firmie, która na swojej stronie chwali się, że nigdy nie była w sądzie, zacznę zdejmować obrączkę i ja padnie pytanie o męża i plany macierzyńskie, nie odmówię odpowiedzi na pytanie, tylko skłamię w żywe oczy i bezczelnie. Nie lubię bujać, ale w takiej sytuacji zrobię tak i to bez wahania.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 18:03   #23
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

i ja też

co prawda szefowa wysłala mnie na urlop bepłatny i chce,zebym wróciła,ale nie wiem jak to będzie.
Narazie mam jeszcze druga praće na 1/2 etatu i za tydzien smigam na łurlop
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:45   #24
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

No i dobra wiadomość - mam nową pracę od sierpnia. Dzisiaj zawiozłam do firmy wszystkie świadectwa pracy plus dane osobowe, a 23 lipca mam przyjechać podpisać umowę plus zapoznać się z firmą - oferty, sposoby pracy - wiadomo, każda firma ma swoje reguły. Strasznie się cieszę!!! W ogóle to miałam wyjątkowe szczęście, bo facet już pod koniec rozmowy powiedział: zatrudniam Panią. I zatrudnia!!!

Moja obecna (jeszcze) szefowa o niczym nie wie, powiem jej w przyszlym tygodniu, żeby mogła znaleźć kogoś na moje miejsce. W ogóle to parę dni temu zaproponowała mi umowę o pracę... od sierpnia. Pomyślałam sobie, że prędzej podpiszę umowę w nowej pracy, niż u niej, i tak też się stanie. Najlepsze jest to, że wkrótce odchodzi tez inny pracownik naszego biura i szefowa bedzie musiała kogoś znaleźć. Współczuję temu komuś, chyba, że to niezły podlizus, to może będzie mu sie dobrze wiodło.

Bardotka_a, a jak tam Twoje poszukiwania pracy? Znalazłaś już coś sobie?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:49   #25
WszystkoJedno
Rozeznanie
 
Avatar WszystkoJedno
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: I <3 KR
Wiadomości: 795
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

dobrze zrobilas rezygnujac.
zrobilabym to samo.
__________________
My dr House
Everybody lies!

Świat się nam przygląda i nie życzy źle.
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś.
Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam.

http://verifash.blogspot.com
WszystkoJedno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:53   #26
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Aggie dobrze robisz ze zmieniasz prace mam nadzieje ze w nowej robocie bedzie lepiej

ja takze rzucilam niedawno robote, wlasnie prze zniewyplacanie pensji i fatalne warunki ... teraz bede pracowala za mniej ale przynajmniej w normalnej atmosferze ...
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:58   #27
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Co ciekawe, tylko w tej firmie, do ktorej mnie przyjęli nie pytali o stan cywilny i dzieci. Te firmy, które pytały dostały uczciwa odpowiedź: tak, jestem mężatką, dzieci nie mam. Jesli odwalili mnie z tego powodu, kij im w oko. Tutaj nie pytali o stan cywilny, mało tego, dzisiaj poznalam prawę ręke szefa, ktora na początku sierpnia bierze ślub i od razu leci w podróż poślubną. Jak widać, szefowi to nie przeszkadzało, że pracownica ma zycie prywatne i zakłada rodzinę.

Ashlee, słusznie robisz, że zmieniasz prace, jesli atmosfera jest nie do wytrzymania. Smutne jest tylko to, że na ogół znajduje się pracę w lepszej atmosferze, ale zwykle za niższą pensję...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 18:02   #28
anka.p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
GG do anka.p
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

bardzo dobrze postąpiłaś .. ja na twoim miejscu też bym tak zrobiła. Czasami szefom się zdaje że wszystko im wolno ale tu się bardzo mylą, bo my jesteśmy takimi samymi ludzmi jak i oni, i mamy takie same prawa. Niektórzy myślą że jak maja jakąś firmę to są ponad swoimi pracownikami i mogą z nimi robić co im się tylko podoba, ale są w dużym błędzie bo obecnie jest dużo przepisów które chronią pracownika przed chciwymi pracodawcami, którzy chcą się dorobić na krzywdzie pracownika.
anka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 20:39   #29
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Aggie, gratuluję postawy no i znalezienia nowej pracy. Możesz być z siebie dumna
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 09:58   #30
Akaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 24
Dot.: Właśnie rzuciłam pracę...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A co do mnóstwa ofert dla pracowników - byłam już na spotkaniu w biurze X, gdzie do moich obowiązków miałoby należeć przygotowywanie i sprzedaż ofert, pozyskiwanie klientów i odpowiedzialność za biurową kasę. Za... 1000 PLN na rękę (duże biuro w Warszawie, specjalizujące się w wyjazdach dla klientów bardziej wymagających). Nie wiedziałam, czy roześmiać się babce prosto w twarz, czy zupełnie na serio zażądać zwotów kosztów podrózy i za zmarnowany czas. Czy pracodawcy naprawdę wierzą, że za takie grosze dostaną pracownika z ponad 2-letnim doświadczeniem w branży i biegłą znajomością 2 języków obcych?

Przez to nie mogę znaleźć pracy i już się zniechęcam pomału Widzę, że mam dosłownie taką samą sytuację jak Ty. Studiuję w dużym mieście i na opłacenie mieszkania, studiów i życia potrzebuję ok 2000 PLN netto (dla mnie nie jest to jakaś bardzo duża kwota, której pracodawca nie byłby w stanie zaoferować), a jak na złość, wszyscy za doświadczenie i tak jak piszesz, biegłą znajomość języków oferują jakiś marny 1000 zł... A pracowałam wcześniej jako opiekun zespołów zagranicznych przyjeżdżających na koncerty do Polski i miałam z tego należyte pieniądze, mimo, że praca była kilka razy w tyg. Jednak ze względu na studia a także, powiedzmy sobie szczerze, niestabilność pracy (wolałabym taką 8h dziennie od pon do pt a nie np. co 2 weekend) zrezygnowałam i teraz szukam właśnie takiej pracy od pon do pt, umiem biegle j. angielski i na poziomie b. dobrym j. niemiecki, z ang mam certyfikat CAE, za który nieźle zapłaciłam i co? Nikt pewnie na to nie patrzy ;( Mam wykształcenie policealne ekonomiczne (specjalnie po maturze poszłam do policealnej) i teraz idę dopiero na studia, pracowałam jeszcze oprócz tego jako recepcjonistka w hotelu (ale to dawno) i miałam własną firmę, jednak nie było mnie stać na utrzymanie jej, bo na początku przynosiła straty i trzeba było dokładać. Byłam też przez krótki czas doradcą finansowym, ale na prowizji, czyli nie miałam pensji a procent od tego ile usług sprzedam itp. I żeby godnie zarobić musiałam harować 12h dziennie lub więcej. Myślicie, że dla pracodawców to się liczy?
Jakiej pracy mam szukać? Składam oferty do prac biurowych, pozyskiwania klienta, obsługi klienta, sekretarki, asystentki itp ale albo nie oddzwaniają albo oferują 1200 zł


Aggie125 - czy mogłabym Cię spytać gdzie pracowałaś wcześniej i gdzie pracujesz teraz? Oraz jakie masz doświadczenie? Wybacz tak osobiste pyt. ale jestem już sfrustrowana tymi poszukiwaniami i pytam się sama siebie co jest ze mną nie tak i co jeszcze powinnam umieć?

Pozdrawiam
Akaiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.