Potrzebna fachowa porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-05, 20:02   #1
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Red face

Potrzebna fachowa porada


Witam

wiem, ze to zapewne kolejny wątek - z serii... znów to samo,a le potrzebuje waszej porady i mam nadzieję, ze mimo wszystko mi ją udzielicie.

Jak nie trudno się domyśleć chcę schudnąć.. nie dużo 5-6 kg ( teraz przy wzroście 160 waże 55 kg) Głównie chodzi mi o odchudzenie dolnych parti ciała (uda, pośladki). Waga nie musi nawet spaść - chciałabym głównie własnie wysmuklic nogi, bo jednak jestem niewysoka i uda mam dość grube

Potrzebuje porady w sprawie prawidłowego żywienia i odpowiednich ćwiczeń ( choć z góry uprzdzam ze niestety jestem dość leniwa i z ćwiczeniami u mnie ciężko)

Obawiam się sama sobie ułożyć jadłospis, zeby jednak z odchudzaniem nie przesadzić. W wieku 17 lat również próbowałam schudnąc...jedząć mniej i mniej i mniej. Scenariusz jest pewnie znany w pewnym momencie ważyłam juz tylko 30 kg. póxniej lekarze, psychiatra itp nie będe przynudzać.
Nie chce zeby i tym razem podobnie się skończyło więc was prosze o poradę, jak prawidłowo i przede wszystkim zdrowo trochę zrzucić.
Mam niestety z tym zrucaniem problemy głównie przez tabletki antykoncepcyjne i leki antydepresyjne. które niestety spowalniają przemianę materii i zatrzymują wodę w organizmie.

potrzebuje i odpowiednią diete ( ale na chłopski rozum - bo czytam i czytam ale węglowodany o tej godzinie a białka o tej.. to dla mnie czarna magia)
z zaznaczeniem, ze raczej niestety jem dość nieregularnie ze względu na specyfikę pracy

potrzebuje również w pomocy doboru jakiś ćwiczeń, niezby długich bo często wracam z pracy po 18 i nie mam naprawdę wtedy sił zeby jeszcze coś ze sobą robić.

Myślałam również o jakiś wspomagaczach moze thremline? nigdy czegoś takiego nie używałam

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i sugestie.
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 20:07   #2
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Potrzebna fachowa porada

Zapraszam do lektury wątków podwieszonych (np. FAQ) oraz poczytania o 10PŻ.

http://www.sfd.pl/10_wskaz%C3%B3wek_...h-t315293.html

Pozdrawiam
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 09:24   #3
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: Potrzebna fachowa porada

niestety nie jestem żaden fachowiec, ale tez miałam problemy z dolnymi partiami ciała..... co do diety to poprostu nie jedz po 18, duzo pij, nie jedz duzo chleba .... to chyba pewnie już znasz ale skoro zazywasz tabletki to może być troche trudniej... mi osobiscie bardzo pomógł rowerek stacjonarny, wystarczyło 30 min- godzinki żeby szybko odczuc duze róznice, i faktycznie po miesiacu sa dosyć wyraźne i to nie przy jakiś ogromnych ograniczeniach jedzeniowych:P czesto sobie folgowałam własciwie jeżdzisz i wogóle tego nie odczuwasz, nawet się nie spocisz pod warunkiem że ustawisz "cieżkość" jazdy na najlżejszy, który spala tłuszczyk a nie wyrabia mieśnie
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 12:15   #4
alaneczka
Rozeznanie
 
Avatar alaneczka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 562
Dot.: Potrzebna fachowa porada

nie jedzenie po 18 to najgorsza głupota!
__________________
Nowe konto
alaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 15:48   #5
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebna fachowa porada

hm.. ja własnie nie jem po 18 dlaczego to głupota?

nie jem pieczywa, ziemniaków, ryżu, kaszy, makaronów, zero słodyczy ( no czasem przy jakiejś okazji coś zjem) zadnych fastofoodów

śniadanie to: serek wiejski, lub jajecznia, lub jajko na miękko, lub sałątka warzywna, kawa zbożowa z mlekiem
drugie śniadanie: owoc
obiad u mnie wygląda tak : ryba + warzywa, lub mięso + warzywa lub zupa
podwieczorek - kolacja: to najczęsciej jakieś owoce lub jogurt i owoce.

ale mimo tego waga ani drgnie co więc robie źle?

od poniedziałku chce dołożyć jazde na rowerze około 30 minut do 1 godziny na najlżejszych obrotach (stacjonarny rower - chce wysmuklic się nogi a nie zbudować duże mięśnie)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 19:12   #6
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Potrzebna fachowa porada

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
hm.. ja własnie nie jem po 18 dlaczego to głupota?
Bo spowalniamy wtedy metabolizm

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
nie jem pieczywa, ziemniaków, ryżu, kaszy, makaronów
Bez przesady,nie trzeba ich całkowicie eliminować

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
śniadanie to: serek wiejski, lub jajecznia, lub jajko na miękko, lub sałątka warzywna, kawa zbożowa z mlekiem nie lub sałatka warzywna,tylko sałatka warzywna do tego
drugie śniadanie: owoc owoc to nie posiłek
obiad u mnie wygląda tak : ryba + warzywa, lub mięso + warzywa lub zupa do tego zdrowe tłuszcze dodaj koniecznie!
podwieczorek - kolacja: to najczęsciej jakieś owoce lub jogurt i owoce. owoce na redukcji tylko do godziny 16,w pierwszej części dnia na noc odpadają jogurt też na noc odpada,kolacja bardziej białkowa

ale mimo tego waga ani drgnie co więc robie źle?

od poniedziałku chce dołożyć jazde na rowerze około 30 minut do 1 godziny na najlżejszych obrotach (stacjonarny rower - chce wysmuklic się nogi a nie zbudować duże mięśnie)
No to już wiesz,co robisz źle
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.