Allegro. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-22, 11:56   #1
Eve^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 191
Thumbs down

Allegro.


Witam was.

Mam problem.

Od niedawna sprzedaje rzeczy na allegro.Po dostaniu pieniędzy wysyłam przedmiot.
Teraz mam taką dziwną sytuację,poniewa dostałam pieniądze za towar,wysłałam paczkę a ta paczka do mnie wróciła z dopiskiem,odmowa przyjęcia paczki.Adres zgadza się,wszystkie dane prawidłowe.Teraz za zwrot musiałam zapłacić 6,50.Co mam zrobić ? znów wysłać paczkę,przecież to dla mnie dodatkowe koszta.Jak rozwiązuje się takie sprawy ? Wystawić negatywny komentarz ? zwrócić kupującemu pieniądze ? pogubiłam sie ;(
Eve^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 11:59   #2
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Allegro.

Próbowałaś jakoś wyjaśniać sytuację z kupującym? Dziwna sprawa z tą odmową przyjęcia paczki...
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:01   #3
Eve^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 191
Dot.: Allegro.

Właśnie wiem,dzwoniałam na nr podany w allegro ale narazie nikt nie odbiera,spróbuje później.
Eve^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:03   #4
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Allegro.

Jak najszybciej skontaktuj się z kupującym i wtedy bedziesz wiedziała na czym stoisz i czy ta paczka w ogóle do niego doszła.
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:09   #5
Eve^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 191
Dot.: Allegro.

Napisałam teraz maila.A może kupujący podał zły adres w all ? albo ktoś z rodziny nie odebrał paczki.
Eve^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:11   #6
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Allegro.

Ale skąd my to mamy wiedziec? Nie wiem jak mozna ci pomoc, przeciez sama musisz wyjasnic te sprawe. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:20   #7
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Allegro.

Zeskanuj odmowę przyjęcia wraz z datą i podpisem listonosza.

Skontaktuj się poprzez maila wysyłając zalącznik, uprzedź, że koszty wysyłki rosną.

Poinformuj grzecznie, że w razie uchylania się od odebrania paczki i nie poniesienia kosztów wysyłki będziesz musiała poinformować serwis allegro.

Tyle, jakoś wześniej nawiązałaś kontak potwierdzający sprzedanie rzeczy?
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-22, 12:23   #8
Eve^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 191
Dot.: Allegro.

Tak.

Zawsze dzień przed wysłaniem paczki informuje o tym.
Eve^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:37   #9
iberiiia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 27
Dot.: Allegro.

wydaje mi się, że paczka nie dotarłą do rąk własnych i osoba trzecia odmówiła przyjęcia przesyłki
w takim wypadku rzeczywiscie najlepszym rozwiązaniem bedzie zrobienie tego, co przede mną napisała Ci dzustam, czyli wysłanie w załaczniku dowodu odmówienia no i oczywiście nie wysyłałabym na swój koszt, w końcu Ty na tym tracisz, gdybym była na twoim miejscu kupujący musiałby poczekać, aż na mom koncie zostaną zaksiegowane pieniążki, które prześle na kolejna wysyłkę towaru
tyle ode mnie
naprawde wkurzajace są takie sytuacje, zreszta całe to allegro zaczyna mnie juz pomału do szału doprowadzać, ale to temat na inny watek
iberiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 12:43   #10
Smutna_Myszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 350
Dot.: Allegro.

Zgadzam sie z Przedmówczyniami Zeskanowałabym odmowe przyjęcia, i poczekała az na moim koncie zostaną zaksięgowane pieniązki i wtedy dopiero ponownie wysłałabym paczkę.
Smutna_Myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 13:07   #11
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Allegro.

No tak, ty wysyłasz informację, że wysyłasz lub wysłałąś paczkę, ale otrzymałaś odpowiedz?

Informacje w allegro zdarzają się nieaktualne.

Ja proszę o kontakt ze mną, ustalam, czy adres jest poprawny, czy nic sie nie zmieniło i dopiero wysyłam.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-22, 15:08   #12
iberiiia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 27
Dot.: Allegro.

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
No tak, ty wysyłasz informację, że wysyłasz lub wysłałąś paczkę, ale otrzymałaś odpowiedz?

Informacje w allegro zdarzają się nieaktualne.

Ja proszę o kontakt ze mną, ustalam, czy adres jest poprawny, czy nic sie nie zmieniło i dopiero wysyłam.
chilanes, gdybym za kazdym razem miała czekać na odpowiedx na mojego maila, ze wysyłam paczke, to chyba nigdy bym tych paczek nie wysłała, bo prawda jest taka, że wielu użytkowników allegro w ogóle nie odpowiada na maile
a czekając na taką odpowiedź narażam się, ze jakiś użytkownik stwierdzi, ze nie wywiazałam sie z transakcji błyskawicznie i dostanę neutrala lbo co gorsza negatywa
skoro kupujący wysłał pieniażki na konto sprzedajacego to znaczy że zgadza sie na przeprowadzenie transakcji a wielu użytkowników sprzedających zaznacza wswoich aukcjach, zeby podać adres na który ma zostać przesłana paczka jeśli nie jest to adres podany na stronie "o mnie" lub w innych miejscach, gdzie te dane widnieją
iberiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:52   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Allegro.

Cytat:
Napisane przez iberiiia Pokaż wiadomość
bo prawda jest taka, że wielu użytkowników allegro w ogóle nie odpowiada na maile
a czekając na taką odpowiedź narażam się, ze jakiś użytkownik stwierdzi, ze nie wywiazałam sie z transakcji błyskawicznie i dostanę neutrala lbo co gorsza negatywa
skoro kupujący wysłał pieniażki na konto sprzedajacego to znaczy że zgadza sie na przeprowadzenie transakcji
Wszyscy, z ktorymi przeprowadzalam jakies transakcje (czy kupowalam czy sprzedawalam) pisali do mnie maila. Bez takiego kontaktu nic bym dalej nie zrobila. WIekszosc uzytkownikow ma podane nr tel i gdyby mi ktos dlugo (dluzej niz 2-3 dni) nie odpisywal, to bym zadzwonila.

Ale ja dopiero zaczynam i mam male doswiadczenie.

Dziwne z ta odmowa. Zazwyczaj listonosz jak nie zastanie adresata, zostawia awizo. A potem ponowne awizo, az jakis kontakt z adresatem bedzie.

Dzwon i pisz, moze wyjasni sie sprawa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.