Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-09, 15:39   #1
nikusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 200

Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)


Witajcie dziewczyny! Więc mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, może bardzo jasny brąz Ostatnio zamarzyła mi się jakaś zamiana i padło na kolor włosków, chciała bym je troszkę przyciemnić aby były bardziej wyraziste, ale nie tak, żeby były bardzo ciemne Szukam jakiegoś ładnego zimnego, popielatego brązu, takiego, żeby nie był ciemny (miałam już kiedyś ciemne włosy i było fatalnie) ale za to musi być naturalny Proszę was dziewczyny, wklejajcie zdjęcia włosków z takim kolorem jeśli macie bądz może jeśli wiecie jaką farbą można uzyskać taki efekt to również proszę o radę Pozdrawiam!
__________________
Mój wątek kosmetyczny Zapraszam! Dokładki!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504362

Kocham
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200510102438.png
nikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 23:39   #2
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Nikusia, jasny brąz zimny jest naprawde ciemnym kolorkiem, ciemny blond też nie jest jasnym a nawet takim ciemniejszym odcieniem. To samo ma się z jasnym brązem w tonacji ciepłej też jest naprawde ciemny. Myślę, że to, co chciałabyś osiągnąć to raczej średni blond. Ja kiedyś też nie znałam się na kolorystyce i uważałam, że to, co było średnim blondem za jasny brąz. Podam Ci stronkę do sklepu fryzjerskiego, zobaczysz, że nie mylę się. Poza tym, to fryzjer mnie uświadomił Zobacz proszę, że ciemny blond jest naprawde dosyć ciemny. http://sklepfryzjerski.pl/sklep/inde...46ce20462c4517
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 23:42   #3
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Są tam farby Goldwella i innych firm również. Poza tym są maski, odżywki, itp. Spójrz sobie na te zdjęcia włosków, to ocenisz, jaki chciałabyś kolorek. A Goldwell wychodzi naturalnie i Voila, testowana przeze mnie wychodzi extra. Zero sztuczności. Polecam
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 16:19   #4
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

ja też właśnie chciałabym przyciemnić włoski, ale nie na bardzo ciemno, tylko tak,żeby te włoski nabrały wyrazu; obecnie mam rozjaśnione włosy farbą, kolor to taki średni ciepły blond-tak mi się wydaję, zupełnie do mnie nie pasuje, dobrze mi było w bardzo jasnych, prawie platynowych włosach, ale niestety bardzo mi sie zniszczyły i chciałabym powrócić do ciemnego koloru-mój naturalny to jasny brąz, czy jak położę na te rozjaśnione włosy kolor ciemny blond, to nie złapie mniej na ciemniejszy odcień? Jasnowłosa jak myślisz?
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 12:44   #5
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

alunialunia, jeśli chciałabyś wrócić do swojego koloru włosów, najpierw określ, czy jest to zimny odcień brązu czy ciepłego. Wejdź proszę w ten link, który umieściłam w swoim pierwszym poście do nikusi, to link do sklepu fryzjerskiego, są tam farby i palety kolorów. Jeśli rozjaśniłaś włosy farbą, to powinnaś je przyciemnić bez większych problemów. Średni blond w tonacji naturalnej równieżnie jest aż tak jasnym kolorkiem, więc problemu takiego nie masz, jak rozjaśnione włosy rozjaśniaczem a później przyciemnianie. Kolejna kwestia, to jeśli jeszcze raz nałożyżysz farbę na włosy, to możliwe, że rozchylą się łuski włosów, trzeba je będzie bardziej regenerować. Polecam te profesjonalne środki, są znacznie mocniejsze. Będziesz musiała je mocno nawilżać (często), natłuszczać końcówki (farba położona na farbę mocno przesusza włoski), podciąć końcówki o ok. 2-3 cm. (nie jest to dużo a bardzo pomaga), poddawać je zabiegom z ceramidami i proteinami, stosować jedwab Faroka (regeneruje), zamykać łuski włosów (specjalne maski) i nabłyszczać. Wiem, że sporo pracy przy tych włoskach, ale jeśli będziesz stosować te wszystkie rzeczy ( tylko nie wszystkie na raz) powinny one nie ucierpieć po kolejnym farbowaniu (przyciemnianiu). Bo nawet jak włosy przyciemniasz, to one niszczą się (ten amoniak). A zamykanie łusek włosów jest b.ważne (jak farbujesz włosy, to amoniak w nie wnika i rozchyla je, wtedy kolor dostaje się do środka, trzeba te łuski zamknąć, bo inaczej kolor szybko wypłuka się a i włosy wyglądają na chore).
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 12:50   #6
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

alunialunia, jest jeszcze jedna możliwość możesz je przyciemnić farbą bez amoniaku ( to nie jest szampon), jest to trwała farba Farouka CHI (profesjonalna), nie niszczy ona tak jak standardowa. Moja koleżanka miała robione nią włoski na swoje niefarbowane. I kolor ma jeszcze na końcówkach a od skóry swoje. Nic jej nie zmyła się ta farba. Miała farbowane włosy na taki sam kolor, jaki ma swój naturalny. W ofercie Farouka CHI, są jeszcze kolory do blondów, rozjaśniają o 5-7tonów, czyli platyna. One też są bez amoniaku, ale jak wychodzą, tego nie wiem. Mnie nie podobają się platynowe, są bardzo sztuczne.
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 15:13   #7
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Jasnowłosa bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, wchodziłam na tą stronę internet. sklepu fryzjer. i według tamtej palety kolorów mój naturalny kolor włosów najbardziej przypomina ciemny popielaty blond, na pewno jest to odcień chłodny; tylko właśnie boję się,że na moich włosach co prawda ostatnio rozjaśnianych farbą, ale jeszcze kilka miesięcy temu rozjaśniaczem u fryzjera - może wyjść kolor ciemniejszy od zamierzanego. Moje włosy są bardzo suche, puszą się i stale je podcinam, bo chyba ciężko będzie je zregenerować...już dawno nie nosiłam tak krótkich włosów... co do pielęgnacji, to o co chodzi z tymi zabiegami z ceramidami i proteinami?? ja używam maski Wax, mam też jedwab do włosów, ale chyba nieprawidłowo go stosuję, bo efektów pozytywnych brak mam zamiar kupić profesjonalną farbę albo goldwell albo elgon, ta farba Farouka CHI też mnie korci tylko dopiero co byłam u fryzjera i chyba powinnam odczekać trochę z następnym farbowaniem...ale juz nie mogę wytrzymać...
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-13, 18:16   #8
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Alunialunia, cieszę się, że mogłam Tobie w jakiś sposób pomóc. Jeśli rozjaśniałaś u fryzjera włosy rozjaśniaczem, to jest gorsza sprawa. One nie mają barwnika i farba może z nich szybko wymywać się. Jest u fryzjera specjalny zabieg, aby przyciemnić włosy, jeśli użyto na nie rozjaśniacz. Fryzjer najpierw wprowadza barwnik (o ile pamiętam to pigment czerwony) a później przykrywa to farbą(włosy nie są rude). Możesz spróbować położyć na nie farbę z tych profesjonalnych. Kolor nie powinien wyjść Ci ciemniejszy od próbika, bo jest to farba profesjonalna. Jeśli do koloru dobierzesz odpowiedni oxydant (wode utlenioną %) to wyjdzie Ci tak jak na próbniku. Chociaż jeśli masz włosy rozjaśnione rozjaśniaczem, to może wyjść nawet jaśniejszy niż w testrerze kolor włosów. Jeśli obawiasz się, to spróbuj najpierw na jednym pasemku. Jeśli chodzi o pielegnację, to polecam wszelkie maski (lepsze niż odżywki), serum, olejki do włosów zniszczonych. Ceramidy i proteiny odbudowują zniszczone włosy (ich szukaj w składzie w maskach, odżywkach itp.)Świetny jest Loreal profesjonalny, cement do włosów też Loreala profesjonalnego (w tym linku, który zamieściłam są te kosmetyki do kupienia) a i świetny jest również Gliss Kur (odżywka bez spłukiwania, taktórą pryskasz na włosy, w żółtym opakowaniu, nazywa się olejki pielęgnacyjne-bardzo natłuszcza i nawilża, Wypróbowałam ją i bardzo ją polecam, bo miałam problem z lekko suchymi końcówkami. Myślę, że Tobie również pomoże, bo to olejek, ale nie obciąża włosów. Ja ją użyłam zaledwie kilka razy i już pomogło). Sam Wax to niestety za mało, ale używaj go nadal, bo włosy lubią różności.
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 18:39   #9
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

alunialunia, wysłałam Ci jeszcze maila, zobacz proszę czy dotał on do Ciebie.
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 10:12   #10
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Jasnowłosa dzięki bardzo za rady. Mail nie doszedł.... Myślałam o farbie z drogerii, ale chyba bardziej sobie zaszkodzę niż pomogę, zastanawiam się nad farbą Goldwella i Alcantary tylko cały czas waham się jaki odcień wybrać średni blond czy ciemny blond, no i ten oxydant- 6%czy 9%?. Zaczekam 2 tygodnie, żeby włosy odpoczęły trochę,chyba bardziej skupię się na ich pielęgnacji, kupię albo Absolut Repair L'oreala albo maseczkę regenerującą Matrixa no i spróbuję tego olejku Gliss Kur, natłuszczenie moim włosom bardzo by się przydało. Jeszcze raz wielkie dzięki Pozdrawiam
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 14:30   #11
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Alunialunia, cieszę się, że mogłam Ci pomóc W mailu napisałam jak, mogłaby wyglądać dobra pielęgnacja włosów. Tylko trzeba poświęcić nieco czasu na nią :/
1. Przed myciem włosów, nanieś na włosy (na skorę głowy już nie) olejek kokosowy bądź rycynowy lub oliwę z oliwek +żółtko +kilka kropel witaminy A+E. Trzymaj nawet z 2 godziny w cieple lub profesjonalny olejek.
2. Zmyj olekejek, teraz czas na szampon z ceramidami +proteinami, następnie maseczka (świetnie byłoby gdyby w składzie miała ceramidy i proteiny-one odbudowują włosy, działają jak cement na włosy, wypełniają drobne uszkodzenia, powodują, że włosy nie łamią się, nie rozdwajają się i zamykają łuski włosów, włosy są zdrowe a i kolor z nich "nie ucieka". Posiedź z tą maseczką nawet 2 godziny.
3. Zmyj maskę letnią wodą, końcówki włosów możesz spłukać nawet w zimnej wodzie(tak aby nie przezięnić skóry głowy-to tylko końcówki). Zimna woda domknie łuski włosów. Tylko nie płucz ich w soku z cytrynie, świetnie zamyka łuski włosów, ale baaardzo je przesusza. Nie polecam, bo sama 1X wypróbowałam i nigdy więcej.
3. Nie susz włosów suszarką ani nie męcz ich prostownicą. Pozwól im wyschnąć samym. Jeśli nadal są suche, to nawilż je kremem do włosów(może to być odżywka do włosów suchych lub zniszczonych bez spłukiwania), możesz na to jeszcze zastosować jedwab Farouka a na same końcówki spruskać Gliss Kura (ta żółta-olejki pielęgnacyjne). Tylko spryskuj ją na końcówki, bo to olejej-chociaż nie obciąża włosów.
4. I na jakieś wyjście, może jakiś dobry nabłyszczacz Chociaż ta odżywka Gliss Kura (żółta pięknie nabłyszcza je). To napisałam w mailu
Pozdrówka
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-15, 12:36   #12
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Jasnowłosa dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, na pewno skorzystam z Twoich rad. Swoja drogą to posiadasz dużą wiedzę na temat pielęgnacji włosów
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 16:09   #13
Jasnowłosa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 74
Dot.: Zimny, popielaty brąz :) Pomóżcie, proszę :)

Alunialunia, cieszę się, że mogłam pomóc Trochę coś tam wiem o włosach. Poza tym, ja farbuję włosy już od 2 klasy LO a obecnie jestem na 5 roku studiów, więc troszkę wiedzy tajemnej (o włosach) zgłębiłam. Poza tym fryzjer też mnie uświadomił. Np. nie wiedziałam, jaki mam kolor włosów (tych kolorów i refleksów jest tak dużo). I okazało się, że wieczorem, w nocy mam ciemny blond srebrzysty, w dzień średni blond a w lecie mam jasny a bardzo jasny blond. Zawsze jest on zimny taki srebrzysty. Ja je koloryzuje na jasny a bardzo jasny blond zimny w tonacji naturalnej, używam 6% oxydantu-on nie rozjaśnia włosów albo je przyciemnia lub zostajemy w swojej kolorystyce. Ja chciałam wieczorem mieć jaśniejsze włosy nie tylko latem mieć jasne włosy i takie mam.
Pozdro
Jasnowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.