Sztuka wybaczania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-26, 17:56   #1
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147

Sztuka wybaczania.


potraficie?

nie chcę dogłębnie rozwijać sytuacji, ale ..

zawiódł mnie przyjaciel. bardzo.
jeszcze 2-3 mieiące temu nie podejrzewałam, że coś się zmieni - poznał dziewczynę, bardzo się zapatrzył. traktował mnie jak idiotkę, słowa, które w tamtym czasie od niego usłyszałam nie powinien wypowiedzieć nawet wróg. znienawidziłam go. nie rozumiałam, jak mogłam się w ogóle z nim przyjaźnić.

teraz zrozumiał, że nie warto tak się oddawać. gdyby jej nie kochał, zerwałby. z mojej perspektywy jest to toksyczny związek.

przeprasza mnie teraz. mówi, że nie może wybaczyć sobie tego, że mnie skrzywdził.

jestem człowiekiem, który nie chowa długo w sobie urazy. normalnie z nim rozmawiam, radzę mu (nie chwaląc się - dobrze analizuje ludzi, mam pobudki psychologiczne). dzwonię, pytam się, co u niego.

ale jednak - nie potrafię do końca wybaczyć. pamiętam, jak okropnie się czułam. angazuje się w przyjazn, dlatego nie chce kolejny raz przezywac tego, co ostatnio .
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-03-26 o 17:57
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:59   #2
ashlix
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 974
Dot.: Sztuka wybaczania.

Wybaczenie... Myślę, że są pewne granice... A każdy człowiek ma tą granicę gdzie indziej... Np. zdrada - drażliwy temat - dla mnie nie do przeskoczenia, nie do wybaczenia - jednak znam wielu ludzi, którzy się na to zdobyli...
Sama powinnaś wiedzieć czy została przekroczona Twoja granica czy nie i nikt Ci tego nie może powiedzieć...
__________________
[*]
ashlix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:25   #3
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Sztuka wybaczania.

Dla mnie też są granicę

wybaczam drobne kłamstwa, które tak naprawdę nie wynikają ze złej woli

zdrady bym nie wybaczyła. nie wybaczyłabym też ciągłego oszukiwania, podwójnego życia i innych ciężkich grzechów
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:30   #4
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Sztuka wybaczania.

ja uwazam ze warto wybaczac.. jezeli zawiedziemy sie na kims po raz drugi bedzie to nauczką lecz jezeli nie wybaczymy nigdy nie dowiemy sie czy postapilismy slusznie... owszem zdrada boli ale powiedzmy sobie szczerze ból przeminie tylko pamięć zostanie... wiem sama po sobie
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 20:24   #5
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Sztuka wybaczania.

ja z natury jestem bardzo zasadniczym człowiekiem.i także w tej kwestii dlatego nie wybaczam. nie mówie tu oczywiście o drobnych kłamstwach(choć jestem bardzo pamiętliwa) tylko o cięższych przypadkach. Osoby które zawiodły moje zaufanie drugiej szansy nie dostaną.wiem,zołza ze mnie ale tak juz mam. jesli to ja kiedys kogos zawiode-o druga szanse nie poprosze.taki ze mnie cięzki przypadek. moje podejscie do tego wynika z sytuacji które mnie w życiu spotkały. najpierw człowiek który był bardzo ważny w moim zyciu, poźniej "przyjaciółka" która była jak siostra,a dwa lata późnij najbliższa kolezanka.bolało i to bardzo. dzięki tej "świętej" trójcy nie wybaczam i nie ufam ludziom.Amen
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 08:24   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sztuka wybaczania.

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
potraficie?

nie chcę dogłębnie rozwijać sytuacji, ale ..

zawiódł mnie przyjaciel. bardzo.
jeszcze 2-3 mieiące temu nie podejrzewałam, że coś się zmieni - poznał dziewczynę, bardzo się zapatrzył. traktował mnie jak idiotkę, słowa, które w tamtym czasie od niego usłyszałam nie powinien wypowiedzieć nawet wróg. znienawidziłam go. nie rozumiałam, jak mogłam się w ogóle z nim przyjaźnić.

teraz zrozumiał, że nie warto tak się oddawać. gdyby jej nie kochał, zerwałby. z mojej perspektywy jest to toksyczny związek.

przeprasza mnie teraz. mówi, że nie może wybaczyć sobie tego, że mnie skrzywdził.

jestem człowiekiem, który nie chowa długo w sobie urazy. normalnie z nim rozmawiam, radzę mu (nie chwaląc się - dobrze analizuje ludzi, mam pobudki psychologiczne). dzwonię, pytam się, co u niego.

ale jednak - nie potrafię do końca wybaczyć. pamiętam, jak okropnie się czułam. angazuje się w przyjazn, dlatego nie chce kolejny raz przezywac tego, co ostatnio .
Trudno radzić jak się zna relację tylko jednej strony. Przyjaźń damsko- męska jest dośc delikatną materią, kluczem do niej jest (IMO) umiejętność oddalania się "na chwilę" i pozwalanie toczenia się sprawom własnym rytmem. Gdy przyjaciel wchodzi w nowy związek- przyjaciółka powinna mieć na tyle oleju w głowie, zeby z własnej woli trochę odpuścić, oddalić się, nie ingerować, dac czas.
Przyjaźń to nie siedzenie dzióbek w dzióbek, przyjaźń to czasami sztuka zamykania oczu, sztuka opuszczania, sztuka pozwalania na popełnianie błedów i pomaganie gdy tego przyjeciel _pragnie_ a nie potrzebuje - to duża różnica.


Bo jak to- on tak z niczego nagle zaczął Ci wstrętne rzeczy mówić, czy moze jednak gdzies tam w Tobie czaiła się zazdrość i nieakcepracja jego wyboru i dałaś mu to do zrozumienia?
Każdego by wściekła w pierwszej fazie zakochania, nieakceptacja wybranki przez osobę bliską.
Takie rzeczy trzeba rozumieć, nie można być jak pies ogrodnika. Trzeba towarzyszyć w życiu przyjeciela, ale nie próbowac żyć za niego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 09:28   #7
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Sztuka wybaczania.

Ludziom nalezy wybaczać,

ja wybaczam, bo każdy z nas jest tylko człowiekiem i popelnia błedy... Kto z nas nie miał chwil totalnego "zaćmienia" ??

Druga sprawa to, że nigdy nie zapominam...

podaje przykład: zdradził mnie ex, wybaczyłam, ale nie mogłam zapomnieć i zerwałam z nim...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 10:15   #8
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Sztuka wybaczania.

tak jak Słodkaaa, mogę wybaczyć, ale nigdy nie zapomnę. I zawsze się odpłacę.. nieważne czy odpłacę sie na drugi dzień, czy za miesiąc, czy za dwa lata.. ale zrobię to!
Hm.. poza tym jak możesz nazywać osobę, która Cię zwyzywała, przyjacielem..

Przyjaciel, który przestał być przyjacielem nigdy nim nie był....
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 10:56   #9
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: Sztuka wybaczania.

Ja chyba nie potrafię wybaczać... no i jestem baaaardzo pamiętliwa

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
tak jak Słodkaaa, mogę wybaczyć, ale nigdy nie zapomnę. I zawsze się odpłacę.. nieważne czy odpłacę sie na drugi dzień, czy za miesiąc, czy za dwa lata.. ale zrobię to!
Skoro się odpłacasz, to chyba nie bardzo potrafisz wybaczyć
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 11:08   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sztuka wybaczania.

Fame:
Cytat:
tak jak Słodkaaa, mogę wybaczyć, ale nigdy nie zapomnę. I zawsze się odpłacę.. nieważne czy odpłacę sie na drugi dzień, czy za miesiąc, czy za dwa lata.. ale zrobię to!
Hm.. poza tym jak możesz nazywać osobę, która Cię zwyzywała, przyjacielem..

Przyjaciel, który przestał być przyjacielem nigdy nim nie był....
Cytat:
Napisane przez wiewioora83 Pokaż wiadomość
Skoro się odpłacasz, to chyba nie bardzo potrafisz wybaczyć
I nie bardzo pojmujesz koncepcje bycia przyjacielem. Co to za przyjaźń, skoro niby przyjaciel tylko czeka żeby po naszym potknięciu rzucić się na nas jak wściekły pies.
Ja tam dziękuję za takich przyjaciół co nasza przyjaźń owszem wezmą, ale swojej już nie dadzą.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 11:19   #11
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Sztuka wybaczania.

Cytat:
Napisane przez wiewioora83 Pokaż wiadomość
Ja chyba nie potrafię wybaczać... no i jestem baaaardzo pamiętliwa

ja tez, ale wydaje mi sie ze pamietac a wybaczyc to roznica


Skoro się odpłacasz, to chyba nie bardzo potrafisz wybaczyć

zgadzam sie, ja wybaczam, ale nigdy sie nie odgrywam, bo i po co??

tyle w temacie
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 13:39   #12
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Sztuka wybaczania.

Cytat:
Napisane przez wiewioora83 Pokaż wiadomość
Ja chyba nie potrafię wybaczać... no i jestem baaaardzo pamiętliwa



Skoro się odpłacasz, to chyba nie bardzo potrafisz wybaczyć
tzn. może do końca rzeczywiście nie wybaczam, ale nie jestem jakaś tam śmiertelnie obrażona czy coś.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 13:52   #13
mala88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 124
Dot.: Sztuka wybaczania.

Ja wiele potrafię wybaczyć, ale co do zdrady to jestem bardzo pamiętliwa. Byłemu TŻtowi do dziś do końca wybaczyć nie potrafię wybaczyć zdrady, choć minęło już ponad 4 lata.
mala88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 17:58   #14
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Sztuka wybaczania.

Trzeba wybaczać, dla siebie, dla własnego dobra, zdrowia i samopoczucia. Nie należy się mścić i odpłacać, bo to jest dziecinne i niedojrzałe. Najlepiej wybaczać wszystko, co nie znaczy że z osobami którym wybaczamy trzeba dalej utrzymywać kontakt. Toksyczne znajomości najlepiej zamknąć. Tak jest zdrowo
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 19:22   #15
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: Sztuka wybaczania.

Kochanym przez nas ludziom ZAWSZE warto dawać druga szansę,zawsze warto wybaczać.Każdemu może sie podwinąć noga...Nigdy nie wiemy co się działo w głowie na dany u moment u danej osoby.
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:11   #16
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: Sztuka wybaczania.

Cytat:
Napisane przez marysienka Pokaż wiadomość
ja uwazam ze warto wybaczac.. jezeli zawiedziemy sie na kims po raz drugi bedzie to nauczką lecz jezeli nie wybaczymy nigdy nie dowiemy sie czy postapilismy slusznie... owszem zdrada boli ale powiedzmy sobie szczerze ból przeminie tylko pamięć zostanie... wiem sama po sobie
dokładnie tak samo myślę.
ostatnio zdradził mnie chłopak, wybaczyłam mu, dałam jeszcze jedną szansę, ale od razu powiedziałam, że niczego nie obiecuję, bo po prostu nie wiem czy będę w stanie zaufać..
no na razie jest niby ok, ale jak będzie to zobaczymy..
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 17:56   #17
Filipowna x3
Przyczajenie
 
Avatar Filipowna x3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sztuka wybaczania.

Również potrafię wybaczyć nawet zdradę. Oczywiście dając drugiej osobie do zrozumienia jak bardzo mnie to bolało.Nie maszce się, ponieważ uważam że wtedy zniżam się do poziomu osoby która mnie skrzywdziła.

to Tyle ode mnie.
pozdrawiam.
Filipowna x3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 20:04   #18
niewazne.
Zadomowienie
 
Avatar niewazne.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 234
Dot.: Sztuka wybaczania.

ja wybaczam, ale nie zapominam. i po prostu trzeba dużo, na prawdę dużo się napracować, żeby to naprawić...
również przyjaciel mnie skrzywdził. przeprosił, ale zostaliśmy tylko znajomymi. ja mu pod tym względem już nie zaufam.
__________________
"Bo na twych stopach chodzi szczęście moje!" Leopold Staff
niewazne. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 20:09   #19
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Sztuka wybaczania.

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
potraficie?

nie chcę dogłębnie rozwijać sytuacji, ale ..

zawiódł mnie przyjaciel. bardzo.
jeszcze 2-3 mieiące temu nie podejrzewałam, że coś się zmieni - poznał dziewczynę, bardzo się zapatrzył. traktował mnie jak idiotkę, słowa, które w tamtym czasie od niego usłyszałam nie powinien wypowiedzieć nawet wróg. znienawidziłam go. nie rozumiałam, jak mogłam się w ogóle z nim przyjaźnić.

teraz zrozumiał, że nie warto tak się oddawać. gdyby jej nie kochał, zerwałby. z mojej perspektywy jest to toksyczny związek.

przeprasza mnie teraz. mówi, że nie może wybaczyć sobie tego, że mnie skrzywdził.

jestem człowiekiem, który nie chowa długo w sobie urazy. normalnie z nim rozmawiam, radzę mu (nie chwaląc się - dobrze analizuje ludzi, mam pobudki psychologiczne). dzwonię, pytam się, co u niego.

ale jednak - nie potrafię do końca wybaczyć. pamiętam, jak okropnie się czułam. angazuje się w przyjazn, dlatego nie chce kolejny raz przezywac tego, co ostatnio .
Moim zdaniem jest róznica miedzy wybaczeniem, a zapomnieniem ... Możesz wybaczyć, ale czy bedziesz potrafiła zapomnieć całkiem? Wątpię Do tego dochodzi jeszcze odbudowanie zaufania ...ja uiważam, że czasem ludzie latami pracują na wzajemne zaufanie ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2009-04-11 o 20:10
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 20:15   #20
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Sztuka wybaczania.

Zależy co, kto i dlaczego
Nie należę do osób, które szybko wybaczają [nie mówimy tu o rzeczach błahych] - wszystko muszę powoli przemielić i zastanowić się na zimno.
Jeśli chodzi o twój przykład, to prawdopodobnie bym wybaczyła, ale już nie zaufała
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.