Jak zostać szkoleniowcem/trenerem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-07, 18:23   #1
brzydak
Raczkowanie
 
Avatar brzydak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 52

Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?


Witam mam nadzieję, że może mi pomożecie. Otóż w tym roku ( za kilka dni) kończę studia i w przyszłości chciałabym zostać trenerem, ale mam problem bo wszystkie firmy poszukują ludzi z doświadczeniem, a ja w tej branży go nie mam. Obecnie pracuję w sprzedaży, wyniki dobre też mam, ale..to za mało. Liczę na Was wizażystki i na Wasze rady w końcu co kilkadziesiąt głów to nie jedna:p
__________________
brzydak
brzydak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:40   #2
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

A jakie studia kończysz? Z Twoim doświadczeniem sprzedażowym najprostsza droga wiedzie przez stanowisko trenera umiejętności sprzedażowych. Dobrze jest posiadać pewną wiedzę psychologiczną. Myślę, że fajnym (ale kosztownym) pomysłem byłoby rozpoczęcie studiów podyplomowych/kursu przygotowującego do bycia trenerem i dających pewne minimum podstawowych umiejętności psychologicznych. Potem jakiś staż, choćby za darmo, np w jakiejś organizacji pozarządowej czy fundacji.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:37   #3
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

mój TŻ na początku studiów też miał taki pomysł.... Ale z czasem widzę, że coraz realniej patrzy na rynek i już szuka alternatywnych zajęć. Najlepszym wyjściem byloby chyba skrzystanie z programu praktyk... tyle, że pewnie bezpłatnych:/ i do tego jakiś kurs- a te niestety nie są tanie...

Tak jak napisała porzeczki- możesz posiedzieć jeszcze trochę w tej pracy i sprobować awansować na szkoleniowca- wtedy już jakąśtam podstawe będziesz miała...
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 12:48   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

z czego chcesz szkolic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 13:47   #5
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
z czego chcesz szkolic?
Dokladnie ! Zupelnie nie rozumiem trenerem czego chcesz zostac? No i odpowiedz sobie na pytanie czy nie balabys sie prezentować przed ludzmi. Wiekszosc ludzi ma takie obawy i na prawde ciezko jest je przezwycieżyc
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 08:24   #6
brzydak
Raczkowanie
 
Avatar brzydak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 52
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

Dzieki, ze odezwalyscie sie
Skonczylam administracje i zarzadzanie zasobami ludzkimi, od pazdziernika chce isc na podyplomowe- Trener biznesu,
co do tematu szkolen to jak najbardziej sprzedażowe, nawiazywanie i utrzymywanie trwalych relacji z klientami, umiejetnosci interprsonalnych, negocjacje i itp.
Przed wystapieniami publicznymi nie mam obaw, jestem juz do tego przyzwyczajona,
a bezplatne praktyki odpadaja bo jakos za mieszkanie musze placic,
w mojej obecnej pracy ciezko jest przejsc do dzialu szkolen bo jak juz im pokazesz ze umiesz sprzedawac to bardzo naciskaja na wynik, a czlowiek sie powoli wypala..
__________________
brzydak
brzydak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 08:55   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

Cytat:
Napisane przez brzydak Pokaż wiadomość
w mojej obecnej pracy ciezko jest przejsc do dzialu szkolen bo jak juz im pokazesz ze umiesz sprzedawac to bardzo naciskaja na wynik, a czlowiek sie powoli wypala..
nie mozna przejsc do dzialu szkolen, bo naciskaja na wynik sprzedazy?

Te zagadnienia co wymienilas maja charakter psychologiczny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 08:59   #8
brzydak
Raczkowanie
 
Avatar brzydak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 52
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

hehe dokladnie tak! jak zaproponowalam mojemu regionalnemu aby poparl moja koandydature ( akurat zwolnilo sie miejsce w HR w szkoleniach) na stanowisko szkoleniowca to wysmial mnie i powiedzial ze za dobrze mi idzie sprzedawanie i na tym sie skonczylo....
__________________
brzydak
brzydak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 10:32   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

Cytat:
Napisane przez brzydak Pokaż wiadomość
hehe dokladnie tak! jak zaproponowalam mojemu regionalnemu aby poparl moja koandydature ( akurat zwolnilo sie miejsce w HR w szkoleniach) na stanowisko szkoleniowca to wysmial mnie i powiedzial ze za dobrze mi idzie sprzedawanie i na tym sie skonczylo....
Facet nie chce stracic dobrego sprzedawce, czyli Ciebie. Ja to potrafie zrozumiec, ale to nie oznacza, ze masz nie dbac o wlasny interes. Jezeli wolisz byc trenerem oczywiscie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 11:28   #10
brzydak
Raczkowanie
 
Avatar brzydak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 52
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

Pewnie masz rację, szkoda tylko że u mnie w Lublinie tak kiepsko jest na rynku firm szkoleniowych no i o pracę dość trudno, bo już bym ją zmieniła na taką w której są możliwości rozwoju.
__________________
brzydak
brzydak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:20   #11
omega7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zostać szkoleniowcem/trenerem?

ktoś tak kiedyś powiedział, że najgorzej to pokazać, że się coś potrafi Zdecydowanie trzeba uderzać do większych miast - Ameryki tu nie odkryje Warszawa Nie szukaj ofert pracy, tylko firm zajmujących się tym tematem, np. szkolenia sprzedażowe. Oferte mają profesjonalną, firma widać konkretna. Doświadczenie masz, ambicie i chęci też jak widać, więc poszukaj jakiś konkretnych firm zajmujących się podobnymi tematami i wysyłaj, kontaktuj się, próbuj Powodzenia!
omega7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.