o ile tygodni lekarz może się pomylić??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 09:03   #1
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121

o ile tygodni lekarz może się pomylić???


hej dziewczyny
postanowiłam, że kiedy będę chciała i mogła zajść w ciążę zastosuję po odstawieniu tabletek metodę objawowo- termiczną, żeby oczyścić organizm z hormonów itd. Jeśli będę ją robić dokładnie to będę znać dokładną datę poczęcia dziecka (+,- kilka dni), ale z dokładnością co do tygodnia A jeśli nie uda mi się mierzyć temp i coś przeoczę to czy lekarz jest w stanie określić dokładnie ten tydzień, w którym zostało poczęte dziecko, czy może np pomylić się o tydzień/dwa??? Ile wynosi ta górna granica?? Czy to zależy od wielkości dziecka??? Postaram się jednak skorzystać z tej metody naturalnej, kiedy zacznę stosować to już i tak będzie mi wszystko jedno czy mój dzidziuś pocznie się miesiąc wcześniej czy później Ale jednak fajnie byłoby wiedzieć kiedy dzidziuś został poczęty czy wy również stosowałyście taką metodę przed zajściem w ciążę? czy znałyście tydzień poczęcia dziecka? czy lekarze pomylili się u was z wiekiem ciąży?
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 11:30   #2
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: o ile tygodni lekarz może się pomylić???

lekarz z dokładnością do kilku dni ustala kiedy doszło do zapłodnienia, nie ma mowy o pomyłce podczas badania usg, a jeśli chcesz wiedzieć kiedy masz dni płodne i kiedy jest możliwe zapłodnienie to jeśli masz regularne cykle od ilości dni cyklu odejmij 14 i będziesz wiedzieć w którym dniu jest owulacja i może dojść do zapłodnienia (plus 4 dni przed owulacją i 4 dni po owulacji)
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 16:34   #3
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: o ile tygodni lekarz może się pomylić???

ja chciałabym po odstawieniu tabletek mieć regularne cykle, żeby móc poznać ten moment poczecia dziecka Niestety hormony biorę ze względu na rozregulowany cykl właśnie i nie wiem co będzie jak je odstawię, ale jak piszesz, że lakarz potrafi ocenić co do tygodnia wiek ciązy to już się uspokoiłam na przyszłość dzieki
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:56   #4
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: o ile tygodni lekarz może się pomylić???

czesc,

ja meirzylam temp i stosowalam testy owulacyjne wiec znam date poczecia ale w trakcie usg lekarz tej daty nie potwierdzil tzn na pierwszym usg okreslili wiek Bombla jako 15 tc + 3 a na drugim usg, ktore robiono mi 6 dni pozniej powiedziano mi, ze wiek ciazy to 15+1 wiec mamy "kilka" dni rozbieznosci jesli chodzi o date porodu
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 20:41   #5
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: o ile tygodni lekarz może się pomylić???

Cytat:
Napisane przez KERA Pokaż wiadomość
lekarz z dokładnością do kilku dni ustala kiedy doszło do zapłodnienia, nie ma mowy o pomyłce podczas badania usg, a jeśli chcesz wiedzieć kiedy masz dni płodne i kiedy jest możliwe zapłodnienie to jeśli masz regularne cykle od ilości dni cyklu odejmij 14 i będziesz wiedzieć w którym dniu jest owulacja i może dojść do zapłodnienia (plus 4 dni przed owulacją i 4 dni po owulacji)
Napiszę tylko, że z USG miałam termin na 8 grudnia a urodziłam 13 stycznia i wcale nie przenosiłam ciąży. Także pomyłka jest możliwa
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 12:29   #6
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: o ile tygodni lekarz może się pomylić???

U mnie lekarz dokładnie określił wiek ciąży
Doskonale wiem, kiedy był moment poczęcia czego nie ujawniłam lekarzowi, i wszystko się zgadzało
elalank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.