Mam 21 lat i nieregularny okres. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-08, 15:36   #1
shinzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5

Mam 21 lat i nieregularny okres.


Witam , nie wiem czy taki wątek był czy nie (nie chce mi się szukać.) Mam pewien poważny problem mianowicie mam 21lta ,a mój okres ciągle nie jest stabilny. W tym miesiącu w ogóle go nie miałam. Byłam już u wielu specjalistów w tej dziedzinie i dostałam specjalne tabletki hormonalne na wywoływanie okresu. Jednakże szkodzą bardzo na wątrobę dlatego nie chce ich brać co miesiąc. Swój okres pierwszy miałam w wieku 19 lat po 3 miesiącach wywoływania go sztucznie. Już nie wiem co mam robić jestem dosłownie załamana bo chciałabym mieć dziecko. Boje się ,że jestem bezpłodna.. czy są tu osoby z podobnym problemem? Potrzebuję rady.
shinzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 15:47   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez shinzo Pokaż wiadomość
Witam , nie wiem czy taki wątek był czy nie (nie chce mi się szukać.) Mam pewien poważny problem mianowicie mam 21lta ,a mój okres ciągle nie jest stabilny. W tym miesiącu w ogóle go nie miałam. Byłam już u wielu specjalistów w tej dziedzinie i dostałam specjalne tabletki hormonalne na wywoływanie okresu. Jednakże szkodzą bardzo na wątrobę dlatego nie chce ich brać co miesiąc. Swój okres pierwszy miałam w wieku 19 lat po 3 miesiącach wywoływania go sztucznie. Już nie wiem co mam robić jestem dosłownie załamana bo chciałabym mieć dziecko. Boje się ,że jestem bezpłodna.. czy są tu osoby z podobnym problemem? Potrzebuję rady.
to trzeba mieć tupet....


poza tym.. masz okres od niecały dwóch lat, bierzesz hormony na krzyż (bo widze nie co miesiac) to nie wiem czemu ty sie dziwisz.. bierz leki jak ci lekarze kaza

a jak taka leniwa jestes i ci sie forum nawet nie chce przejrzec to chyba problem zaden... ( swoja droga ciekawe ze dopiero jak mialas 19 lat to sie zainteresowalas brakiem okresu, co najmniej 2 lata za poźno...), my ci tutaj z postu nie wywrozymy czy jestes bezplodna, op tylu lekarza chodzisz to chyba cie badaja
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:03   #3
shinzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
to trzeba mieć tupet....


poza tym.. masz okres od niecały dwóch lat, bierzesz hormony na krzyż (bo widze nie co miesiac) to nie wiem czemu ty sie dziwisz.. bierz leki jak ci lekarze kaza

a jak taka leniwa jestes i ci sie forum nawet nie chce przejrzec to chyba problem zaden... ( swoja droga ciekawe ze dopiero jak mialas 19 lat to sie zainteresowalas brakiem okresu, co najmniej 2 lata za poźno...), my ci tutaj z postu nie wywrozymy czy jestes bezplodna, op tylu lekarza chodzisz to chyba cie badaja
Interesowałam się kochaniutka tylko nie mogłam ich brać w takim młodym wieku. Poza tym mam problem z nerką (mam jedną) a te tabletki bardzo na nią szkodzą. Nie mogę pozwolić sobie na uszkodzenie bo to skończy sie transfuzjami..
shinzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 17:48   #4
evka1803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

hormonow chyba nie powinnas przyjmowac w kratke, mozesz sobie calkiem rozlegulowac organizm, lepiej trzymaj sie tego co lekrze kaza!
evka1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 17:59   #5
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez shinzo Pokaż wiadomość
Interesowałam się kochaniutka tylko nie mogłam ich brać w takim młodym wieku. Poza tym mam problem z nerką (mam jedną) a te tabletki bardzo na nią szkodzą. Nie mogę pozwolić sobie na uszkodzenie bo to skończy sie transfuzjami..
dializami

rzeczywiście, już mogłaś coś ściemnić, a nie pisać że Ci się szukać nie chce...

jesteś pewna, że tabletki z hormonami tak źle działają na nerki? jeśli są dobrze dobrane, to nie powinny podnosić ciśnienia krwi, co jeszcze może się dziać? nie pytam zgryźliwie, tylko z ciekawości, bo nie wiem...

wiesz, myślę, że powinnaś to skonsultować z naprawdę dobrym lekarzem zarówno tym od nerek (nefrolog?) i z ginekologiem. bo to nie może tak być, pierwszą miesiączkę dostałaś o wiele za późno, miałaś robione badania na poziom hormonów? może coś z tarczycą nie tak?

a z wątrobą masz coś nie tak, czy tylko wyznajesz taki pogląd, że hormony Ci ją zrujnują?
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:14   #6
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

autorko a zaden ginekolog nie zalecił ci stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

ja zawsze mialam nieregularne miesiaczki, czasem w ogole ich nie mialam, dobry lekarz zbadal mnie z kazdej strony, wypytal o wszystko i zalecil stosowanie pigulek. od tamtej pory minelo kilka lat, ja mam regularne miesiaczki, brak infekcji, skora i wlosy w dobrej kondycji i brak zmian nastroju.

kiedys odstawilam tabsy na 2 miesiace, od razu zaczely sie problemy - bol jajnikow, wypadanie wlosow, tlusta cera - lekarz po zbadaniu mnie uswiadomil mi ze genetycznie jestem uwarunkowana tak, ze mam niestabilne hormony i ZAWSZE bede miala rozne problemy na tym tle (torbiele, bole, nieregularny okres), jesli nie bede kontrolowac poziomu hormonow biorąc tabletki antykoncepcyjne

spróbuj brać tabsy przez poł roku - dopiero wtedy zobaczysz jak na ciebie działają. wątrobę można chronić na inne sposoby - same tabletki jej nie niszczą. ja biorę tabsy od ponad 6 lat a moja wątroba działa wspaniale...
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:33   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

skoro Tobie sie nie chce szukać to mi się nie chce odpowiadać...
w końcu to Twój problem a nie mój...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 18:36   #8
evka1803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
skoro Tobie sie nie chce szukać to mi się nie chce odpowiadać...
w końcu to Twój problem a nie mój...

dobre, masz racje w 100% jak komus sie nie chce szukac to komus moze sie nie chciec odpowiedziec
evka1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:10   #9
shinzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
skoro Tobie sie nie chce szukać to mi się nie chce odpowiadać...
w końcu to Twój problem a nie mój...
Nie szukałam bo akurat nie miałam czasu na przeszukiwanie archiwów forum chciałam szybką poradę/pomoc

A co do lekarzy to leczę się u nefrologa od 15 roku życia i wszystko z nim konsultuję on mówi mi czy mogę przyjmować leki czy nie. W tym wypadku powiedział mi tak " na jedno pomaga na drugie szkodzi" i to byłby koniec. A co do leków przepisała mi je pani endokrynolog ginekolog po zbadaniu tarczycy (wszystko jest ok), pęcherzyki w normie. Ostatnio byłam u swojej ginekolog ponieważ miałam zapalenie jajników i kazała mi odstawić te tabletki hormonalne bo są za silne. Teraz znów mam problem z miesiączkami ,które nie występują albo występują w postaci silnego krwotoku. Ja sama juz nie wiem co o tym myślec mam..
shinzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:29   #10
menorka
Rozeznanie
 
Avatar menorka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 828
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Skoro byłaś u lekarzy i oni nie mogą Ci pomóc to nie wiem czy my damy radę... A zmieniasz lekarza czy ciągle chodzisz do jednego?
__________________
Nie narzekaj, że masz pod górę skoro wspinasz się na szczyt.

***


menorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 21:16   #11
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 095
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Nie sadze, zebys byla bezplodna. Ja tez nie mam regularnych okresow, a jestem od ciebie starsza i zaczelam miesiaczkowac majac 14 lat. Jesli juz teraz chcesz zajsc w ciaze to popros lekarza o leki wspomagajace. Poza tym moze taka wlasnie twoja uroda, czasem nie warto zmieniac organizmu na sile, jesli on pokazuje, ze tego kategorycznie nie chce.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 23:07   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez shinzo Pokaż wiadomość
Interesowałam się kochaniutka tylko nie mogłam ich brać w takim młodym wieku. Poza tym mam problem z nerką (mam jedną) a te tabletki bardzo na nią szkodzą. Nie mogę pozwolić sobie na uszkodzenie bo to skończy sie transfuzjami..
rozumiem, że nie potrafisz się w innej formie odnosić do innych osób ??

ok..

no to słuchaj kochaniutka, wyliczasz nam tu różne przypadłości z brakiem nerki na czele i nas się pytasz co jest nie tak ?
jak do tej pory nie wiesz co zrobić to ja Ci kochaniutka powiem - zmień lekarza skoro ten Twój rozkłada ręce i mówi, że bierz jak chcesz bo na jedno pomoze a na drugie szkodzi..


a co do ciaży - z tego co zaobserwowałam to akurat nieregularne okresy na ogół powodują mnóstwo wpadek więc tak jakby.. ułatwiają zajście w ciąze i na Twoim miejscu to nie tym bym się martwiła a tym czy z Twoim zdrowiem i po braniu hormonów możesz aktualnie w ciąże zachodzić bo jak sobie fundujesz kuracje hormonami w kratkę i w międzyczasie się chcesz o dziecko starać to sie chyba średnio możesz skończyć jak tego nie sonsultujesz z lekarzem a z nami
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 23:07   #13
shinzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

Cytat:
Napisane przez menorka Pokaż wiadomość
Skoro byłaś u lekarzy i oni nie mogą Ci pomóc to nie wiem czy my damy radę... A zmieniasz lekarza czy ciągle chodzisz do jednego?
Ja chodzę do wiele lekarzy z różnych specjalizacji związanych z ginekologią. A co do pomocy chciałam się dowiedzieć czy ktoś ma podobny problem.
shinzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 10:18   #14
MadameBovary
Raczkowanie
 
Avatar MadameBovary
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 355
Dot.: Mam 21 lat i nieregularny okres.

To trzeba było skorzystać z wyszukiwarki. Znalazłabyś dziesiątki stron dyskusji na interesujący cię temat.
__________________
64/88 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=335375

"Jak dalece jesteśmy wszyscy naznaczeni piętnem pani Bovary?Jak głęboko ów bowaryzm,owo marzenie o lepszym życiu,o romantycznej miłości tkwi w naszych duszach?Jak mocno popycha nas ku ruinie obecnego życia w imię ułudnych nadziei?"
MadameBovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.