Lekarz rodzinny nie może wypisać L4??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-06, 16:27   #1
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548

Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???


Ale sie własnie zdenerwowałam! Wysłalam męża do lekarza rodzinnego po kilka dni zwolnienia dla mnie ponieważ jestem w ciąży i ostatnio żle sie czuje, do tego niedawno usunełam zęba z ostrym zapaleniem dziąsła i chce odpoczać w domku.Dałam mężowi karte ciązy choć odwiedzałam ostatnio lekarza rodzinnego i w karcie jest zapisane ze jestem w ciązy . W zastepstwie za lekarza do ktorego zawsze chodze był dzis inny co czesto sie zdarza i powiedział że on zwolnienia nie wypisze bo nie może, ze ZUS ich kontroluje i żebym sobie poszła do swojego ginekologa!!! Naprawde sie zdenerwowałam bo od dziś nie mam zwolnienia( wcześniej byłam na urlopie 12 dni który itak musialłam wykorzystać) Ja wizyte u ginekologa mam za 3 tyg.i co ja mam zrobić??? wcześniej jeszcze chodziłam do pracy i o zwolnienie nie prosiłam bo nie miałam takiej potrzeby a teraz chce i nie moge go dostać a chyba mam prawo!Może lekarz rodzinny faktycznie nie moze wypoisać zwolnienia chociaz to dla mnie dziwne bo moge poczuc sie zle w kazdej chwili a nie mam mozliwosci za kazdym razem jechac do ginekologa a lekarz rodzinny jest na miejscu..
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 18:04   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

A dziwisz się? Na oczy cię nie widział i ma l4 wypisać?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 18:32   #3
kamilla123
Rozeznanie
 
Avatar kamilla123
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 952
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

Ciąża sama w sobie nie jest wskazaniem do pójścia na L4, chyba, że są ku temu jakieś powody (ciąża zagrożona, plamienia, złe warunki pracy, itp). Zależy co rozumiesz pod pojęciem "ostatnio źle się czuję", bo jak chodzi tylko o zmęczenie, nudności czy mdłości to lekarz tym bardziej rodzinny, który na oczy cię nie widział nie ma obowiązku wystawić zwolnienia. Tym bardziej, że może mieć kontrolę. Jeśli natomiast dopada cię jakaś grypa czy przeziębienie to sama idź do lekarza, a jak cię zbada i stwierdzi, że jesteś chora to na pewno L4 ci wypisze.
kamilla123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 18:40   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

Jak najbardziej może tylko musi cię najpierw zobaczyć, bo bez tego ani rusz. Czasami jeszcze działa kilka dyszek wsadzonych do kieszeni, ale nie polecam bo nigdy nie wiadomo czy ten akurat nie jest do bólu uczciwy (chociaż wątpliwa sprawa) Idź jutro osobiście do przychodni i na pewno dostaniesz zwolnienie. Albo spróbuj się dostać do gina, u mnie bez problemu wypisuje zwolnienia i np recepty na antyki - rejestratorka prosi go tylko o podpisik a resztę wypełnia sama i sprawa załatwiona w 5 minut.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 19:25   #5
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

sprobuj dostac sie jutro do swojego gina jesli sie to nie uda idz do pierwszego kontaktu ale osobiscie
mi moj gin na poczatku wypisywal zwolnienie maz jechal z ksiazeczka do niego i on pisal tak samo bylo z receptami ale ja mialam ograniczone mozliwosci bo musialam lezec ale to byl moj prowadzacy gin nie dziwie sie ze ten lekarz nie widzac Cie na oczy nie wypisal zwolnienia musisz isc do niego osobiscie a na zwolnienie masz prawo pojsc nawet z powodu mdlosci poprostu zle sie czujesz i idziesz na zwolnienie nikt nie moze cie zmusic bys bedac w ciazy pracowala pamietaj ze lekarz moze wystawic zwolnienie dzien wstecz
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:49   #6
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

Lekarz który zastępował mojego rodzinnego zna mnie ponieważ juz nieraz był na zastepstwie. Chodzi o to ze ja dzis źle sie czułam od rana, miałam wymioty, mdłości , do tego mam jeszce spuchnięte dziąsło i nie moge wychodzić na wietrzyk. Myślałam ze normalna rzecza jest kiedy jest sie w ciąży iśc do lekarza po zwolnienie. Dałam mężowi moja karte ciąży gdzie jest napisane mdłości i wymioty jako dolegliwości ale cóż. Problem w tym ze dzis jest piątek, jutro sobota i przychodnia jest zamknieta. Moja ginekolożka przyjmuje tylko w czwartki i sa do nij takie kolejki ze sie napewno nie dostane dopóki nie bede umówioa miesiac wczesniej. To teraz tez jest dla mnie dziwne ze nie mam dostepu do lekarza prowadzacego moja ciaze i czasem jak mam jakis problem to nie mam kogo zapytac. Normalnie jakis pech! Dzien wczesniej zwolnienie mozna wystawic ale nie mozna cofnac z poniedzialku na piatek...
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 10:56   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Ja wizyte u ginekologa mam za 3 tyg.i co ja mam zrobić???

wcześniej jeszcze chodziłam do pracy i o zwolnienie nie prosiłam bo nie miałam takiej potrzeby a teraz chce i nie moge go dostać a chyba mam prawo!
A czemu masz wizytę za 3 tygodnie? Miałaś wcześniej L4 od gina? Jeśli tak, powinien Cię umówić na styk, żeby nie było przerw.
Jeśli nie - to już inna bajka. Jeśli źle się czujesz z powodu ciąży, powinnaś iść do gina, albo tego albo innego. Jeśli masz anginę, grypę czy inne internistyczne dolegliwości - do internisty.

I nie ma czegoś takiego jak niemożność pójścia do lekarza w razie choroby. Jeśli jesteś po prostu chora, ktoś może Cię zawieźć. Jeśli bardzo chora - wzywasz wizytę domową. Jeśli jest stan zagrażający życiu - wzywasz pogotowie. Leczenie zaoczne, przez męża, brata, matkę - nie istnieje ani w tym, ani w żadnym innym kraju.

Jakie prawo? L4 nie jest na żądanie. To nie jest urlop.
Do L4 trzeba wskazań med. Lekarz też jest kontrolowany, co on ma wpisać do karty jako przyczynę L4, jeśli nawet Cię nie widział?
Trochę wyobraźni.

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Dzien wczesniej zwolnienie mozna wystawic ale nie mozna cofnac z poniedzialku na piatek...
Akurat można.
Właśnie wczoraj dostałam L4 od pracownika, wystawione w środę 04.11 a lecące od 29.10, więc jakoś się da.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-11-07 o 10:59
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 11:37   #8
asiaczek82
Rozeznanie
 
Avatar asiaczek82
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 952
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 27 lipca 1999 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub konieczności osobistego sprawowania przez pracownika opieki nad chorym członkiem rodziny, wystawia się wyłącznie po przeprowadzeniu bezpośredniego badania stanu zdrowia ubezpieczonego lub chorego członka rodziny.
Przy wystawianiu ubezpieczonemu zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby należy brać pod uwagę stan zdrowia ubezpieczonego, z uwzględnieniem rodzaju i warunków pracy.

Zaświadczenie lekarskie wystawia lekarz, lekarz dentysta, starszy felczer lub felczer prowadzący leczenie, na okres, w którym ubezpieczony ze względu na stan zdrowia powinien powstrzymać się od pracy, jednak nie dłuższy niż do dnia, w którym niezbędne jest przeprowadzenie ponownego badania stanu zdrowia ubezpieczonego.
Zaświadczenie lekarskie wystawia się na okres od dnia, w którym przeprowadzono badanie, lub od dnia bezpośrednio następującego po dniu badania.
Zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres rozpoczynający się po dniu badania, nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, jeżeli:
1) bezpośrednio po dniu badania przypadają dni wolne od pracy,
2) badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy.

Zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres nie dłuższy niż 3 dni poprzedzające dzień, w którym przeprowadzono badanie, jeżeli jego wyniki wykazują, że ubezpieczony w tym okresie niewątpliwie był niezdolny do pracy.
Jedynie zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza psychiatrę może być na wydane okres wcześniejszy niż określony powyżej (czyli do trzech dni wstecz), w razie stwierdzenia lub podejrzenia zaburzeń psychicznych ograniczających zdolność ubezpieczonego do oceny własnego postępowania.

Zaświadczenie lekarskie stwierdzające okres pobytu ubezpieczonego w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, wystawia się nie później niż w dniu wypisania ubezpieczonego z tego zakładu.
W razie dłuższego niż 14 dni pobytu ubezpieczonego w zakładzie zaświadczenie lekarskie wystawia się co 14 dni, w celu umożliwienia wypłaty zasiłku chorobowego lub wynagrodzenia za czas choroby.
Zaświadczenie lekarskie stwierdzające okres pobytu ubezpieczonego w zakładzie może być, na wniosek ubezpieczonego, wystawione także w terminie późniejszym.
__________________
Twardym trzeba być, a nie miętkim jak budyń


asiaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:01   #9
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Lekarz rodzinny nie może wypisać L4???

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Chodzi o to ze ja dzis źle sie czułam od rana, miałam wymioty, mdłości , do tego mam jeszce spuchnięte dziąsło i nie moge wychodzić na wietrzyk. Myślałam ze normalna rzecza jest kiedy jest sie w ciąży iśc do lekarza po zwolnienie.
Jest jeszcze takie coś jak taksówka, która podjeżdża pod sam dom i za jej pomocą można dostać się do lekarza.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.