Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-29, 21:12   #1
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835

Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?


Witam piszę bo chciałabym ,żebyście pomogły mi przekonać mojego męża ...


Jestem młoda matką mam 23 lata i mam 2 i pół letnią córeczkę .W Grudniu wzięliśmy slub (żadnego przyjęcia nie robiliśmy z pewnych względów ) pojechaliśmy do kina na avatara dość oryginalnie hehe ...
w sylwestra też zostaliśmy w domu . Ja jestem bardzo zmęczona ostatnio ,dziecko jest marudne bo nie ma pogody przy takich mrozach wychodzić z mala ,ogrom obowiązkow w domu (mieszkamy na sowim nikt nam nie pomaga) plus jeszcze moje studia zostal mi jeden egzamin ...i pomyślalam zebyśmy gdzięs pojechali na 2-3 odpocząć .Np. do Gdańska w piątek na zkaupy wieczorem na romantycnzą kolacje ,noc w hotelu na drugi dzien na basen potem na obiad i wieczorem tez gdzies do pubu i w niedziele wrocic ..no ale jest ale ...

Moja mam chetnie przyjdzie popilnowac malej ,ale moj maż co roz to wymysla a to ze szkoda pieniedzy( mimio ze są) budujemy się wiec jest w co inwestowac ..no ale bez przesady a to ze nie powinnismy dziecka zostawiac bo bedzie tesknic plakac ,nie bedzie chciala jeść ... ze jej psychika ucierpi... bez mamy i poprostu juz nie mam sil nie chce go zmuszać ,ale czuje sie poprostu wykonczona boje sie ze wpadne w jakas depresje jak nie odpoczne sobie trochę od tej codzienności .Mam ochotę znowu poczuć się atrakcyjnie wyjść gdzies do ludzi ,zadbać o nasze uczucie -spędzić ze sobą trochę czasu..brakuje mi strasznie tego ..ale nie chce robic tego wbrew jego woli .Czy to oznacza ze jestem zla matką skor chce odpocząć od dziecka ,od obowiązkow ..? może ze mną jest coś nie tak..nie wiem
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:30   #2
TwojaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Niebo
Wiadomości: 16
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Na pewno to, że potrzebujesz odpoczynku nie znaczy, że jesteś złą matką! Każdy ma prawo czuć się zmęczony. Każdy potrzebuje raz na jakiś czas ,,zastrzyku energii"
Może spróbuj jeszcze raz porozmawiać z mężem? Wytłumacz mu spokojnie, powiedz mu to, co napisałaś wyżej. Na pewno Cię zrozumie i wspólnie dojdziecie do kompromisu
__________________
Kochanie
TwojaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:37   #3
Barbie Killer
Raczkowanie
 
Avatar Barbie Killer
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 388
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Na pewno nie oznacza to, ze jesteś złą mamą.
Przeciwnie, wydaje mi się, że dla dziecka nawet lepiej jak mamusia odpocznie i wróci z naładowanymi bateriami
A mała na pewno nie ucierpi, tym bardziej jak babcie dobrze zna to nie powinno być problemów. Dziecko to przecież nie smycz i powinno wiedzieć, że rodzice też mają prawo do własnego życia, przyjemności.

Może idźcie na kompromis, skoro nie na 2-3 dni to jedźcie chociaż na jedną noc (romantyczny wieczór i te sprawy ) i wróćcie następnego popołudnia, po zakupach i innych przyjemnościach.
__________________

Edytowane przez Barbie Killer
Czas edycji: 2010-01-29 o 21:40
Barbie Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:41   #4
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Musisz odpocząć. Jeśli mąż nie chce z Tobą jechać, to pojedź sama. Odpoczynek jak najbardziej Ci się należy.
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:52   #5
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Pojedź z koleżanką.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:55   #6
FakeBlondie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tam gdzie mnie poniesie...
Wiadomości: 602
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Cytat:
Napisane przez limetka87 Pokaż wiadomość
Witam piszę bo chciałabym ,żebyście pomogły mi przekonać mojego męża ...


Jestem młoda matką mam 23 lata i mam 2 i pół letnią córeczkę .W Grudniu wzięliśmy slub (żadnego przyjęcia nie robiliśmy z pewnych względów ) pojechaliśmy do kina na avatara dość oryginalnie hehe ...
w sylwestra też zostaliśmy w domu . Ja jestem bardzo zmęczona ostatnio ,dziecko jest marudne bo nie ma pogody przy takich mrozach wychodzić z mala ,ogrom obowiązkow w domu (mieszkamy na sowim nikt nam nie pomaga) plus jeszcze moje studia zostal mi jeden egzamin ...i pomyślalam zebyśmy gdzięs pojechali na 2-3 odpocząć .Np. do Gdańska w piątek na zkaupy wieczorem na romantycnzą kolacje ,noc w hotelu na drugi dzien na basen potem na obiad i wieczorem tez gdzies do pubu i w niedziele wrocic ..no ale jest ale ...

Moja mam chetnie przyjdzie popilnowac malej ,ale moj maż co roz to wymysla a to ze szkoda pieniedzy( mimio ze są) budujemy się wiec jest w co inwestowac ..no ale bez przesady a to ze nie powinnismy dziecka zostawiac bo bedzie tesknic plakac ,nie bedzie chciala jeść ... ze jej psychika ucierpi... bez mamy i poprostu juz nie mam sil nie chce go zmuszać ,ale czuje sie poprostu wykonczona boje sie ze wpadne w jakas depresje jak nie odpoczne sobie trochę od tej codzienności .Mam ochotę znowu poczuć się atrakcyjnie wyjść gdzies do ludzi ,zadbać o nasze uczucie -spędzić ze sobą trochę czasu..brakuje mi strasznie tego ..ale nie chce robic tego wbrew jego woli .Czy to oznacza ze jestem zla matką skor chce odpocząć od dziecka ,od obowiązkow ..? może ze mną jest coś nie tak..nie wiem
Namawiaj męża;-) Mów jakie to ważne i w końcu sięnapewno nie jesteś złą mamą:-*
__________________
"Don't let the music die...
We're playing songs from different times"

Odchudzam się i ujędrniam (od 07.03.10-07.05.10).
FakeBlondie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 22:06   #7
PinkPanterr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 764
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

W żadnym wypadku nie jestes zła mama!!
Jedź naładuj "akumulatorki", to odrazu jak wrocisz bedzie przyjemniej
Jak mąz nie chce wez kolezanke/kolezanki i bawcie sie dobrze
PinkPanterr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 22:19   #8
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Jakie dziecko chce mieć nieszczęśliwą mamę? Przecież nie jesteś niewolnicą, dziecko może już z kimś zostać, a wręcz powinno być zostawiane z kim innym. A jak będzie musiało iść do przedszkola i będzie ryk to co?:P
Absolutnie nie jesteś złą mamą!
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:22   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Czy mąz zajmuje sie dzieckiem ?domem ?

Dziecko ma dwa lata i nie wychodzisz nia na dwór i tobie jazda na sankach dobrze by zrobiła.
spotykasz sie z kims w ciagu dnia ?

Weż koleżankę i jedż a dziecko zostaw z tatusiem
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:50   #10
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Wydaje mi się, że tutaj można wypracować kompromis.

Po 1 kwestia czasu: Jeśli dla niego 2-3 dni to dużo to powiedz, że możesz iść na ustępstwo. Zaplanujcie sobie dla siebie całe popołudnie i całą noc aż do dnia następnego (10/11 o której tam wstaniecie).

Po 2 pieniądze: 3 noce w hotelu, kolacja itd to wydatek minimum 1000zł. Jak się budujecie to to faktycznie jakieś pieniądze są. Jak już pójdziecie na kompromis z czasem (nie 2/3 dni a mniej) to może małą można "sprzedać" na to popołudnie i noc do babci?? Mielibyście mieszkanko dla siebie, więc opłata za hotel odpada. Jakaś miła kolacyjka na mieście, może jakieś wyjście, potem czas we dwoje, winko, muzyczka co tam lubicie.

Myślę, że takie rozwiązanie w jakiś sposób zadowoliłoby obie strony i nie jest chyba najgorsze. Warto iść w życiu na kompromisy, moim skromnym zdaniem.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:00   #11
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Zgodzę się z koleżankami, że absolutnie nie jesteś złą matką. Dla własnego zdrowia psychicznego musisz czasem odpocząć od dziecka. Dobrze wiem, jakie dzieci są absorbujące. Poza tym dzieci dobrze wyczuwają nastrój mamy i jeśli będziesz chronicznie czuć się przemęczona, to na nich też to się odbije. Lepiej więc, dla dobra własnego i dziecka, troszkę odpocząć. Myślę, że warto iść na kompromis w sprawie scenariusza weekendowego Nie trzeba wydawać 1000 zł, żeby się zrelaksować, zresztą pewnie o tym wiesz. Fajnie by było wybrać się jednak z mężem, pewnie nie macie za bardzo czasu na wspólne przyjemności. Przede wszystkim jesteście parą, dopiero potem rodzicami. Nie można o tym zapominać. Choć wiadomo, że tak malutkie dziecko wymaga na razie bezustannej opieki, ale to się zmieni.
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 12:53   #12
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

opieka nad dzieckiem jest bardzo absorbująca i wyczerpująca, dziwne,że Twój maż nie chce wyjcheać z Tobą chociaż na krótki urlop?Nie powinnas się zastnawiać tylko złapać kogoś innego do towarzystwa i jechać, wypoczynek Ci się należy jak psu kość!!!Jesli mąz nie chce, to może siostra albo przyjaciólka na to pojdzie?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 14:59   #13
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Cytat:
Napisane przez hryzotemis Pokaż wiadomość
Musisz odpocząć. Jeśli mąż nie chce z Tobą jechać, to pojedź sama. Odpoczynek jak najbardziej Ci się należy.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:06   #14
Cytrynowa_trawa
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowa_trawa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Z miasta
Wiadomości: 1 436
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Każdy kiedyś musi odpocząć. Namawiaj go. W końcu dziecku też się to przyda - takie kilka dni bez rodziców.
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. - Paulo Coelho.

WYMIANA
Kosmetyki
Cytrynowa_trawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:10   #15
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Dziewczyny maja racje. Wyjedz gdzies z kumpela na 2 dni A dziecko zostaw z mezem na weekend. Niech zobaczy, ze to wcale nie jest tak latwo opiekowac sie dzidzia 24h Niech poczuje ten "bol" na wlasnej skorze ;p
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:30   #16
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Cytat:
Napisane przez limetka87 Pokaż wiadomość
Witam piszę bo chciałabym ,żebyście pomogły mi przekonać mojego męża ...


Jestem młoda matką mam 23 lata i mam 2 i pół letnią córeczkę .W Grudniu wzięliśmy slub (żadnego przyjęcia nie robiliśmy z pewnych względów ) pojechaliśmy do kina na avatara dość oryginalnie hehe ...
w sylwestra też zostaliśmy w domu . Ja jestem bardzo zmęczona ostatnio ,dziecko jest marudne bo nie ma pogody przy takich mrozach wychodzić z mala ,ogrom obowiązkow w domu (mieszkamy na sowim nikt nam nie pomaga) plus jeszcze moje studia zostal mi jeden egzamin ...i pomyślalam zebyśmy gdzięs pojechali na 2-3 odpocząć .Np. do Gdańska w piątek na zkaupy wieczorem na romantycnzą kolacje ,noc w hotelu na drugi dzien na basen potem na obiad i wieczorem tez gdzies do pubu i w niedziele wrocic ..no ale jest ale ...

Moja mam chetnie przyjdzie popilnowac malej ,ale moj maż co roz to wymysla a to ze szkoda pieniedzy( mimio ze są) budujemy się wiec jest w co inwestowac ..no ale bez przesady a to ze nie powinnismy dziecka zostawiac bo bedzie tesknic plakac ,nie bedzie chciala jeść ... ze jej psychika ucierpi... bez mamy i poprostu juz nie mam sil nie chce go zmuszać ,ale czuje sie poprostu wykonczona boje sie ze wpadne w jakas depresje jak nie odpoczne sobie trochę od tej codzienności .Mam ochotę znowu poczuć się atrakcyjnie wyjść gdzies do ludzi ,zadbać o nasze uczucie -spędzić ze sobą trochę czasu..brakuje mi strasznie tego ..ale nie chce robic tego wbrew jego woli .Czy to oznacza ze jestem zla matką skor chce odpocząć od dziecka ,od obowiązkow ..? może ze mną jest coś nie tak..nie wiem
Absolutnie nie możesz myśleć w ten sposob! Kazdy czasem potrzebuje chwili wytchnienia, oderwania sie od codziennych obowiazkow.. Spróbuj jakos przekonac męza ze chcesz spedzic z nim troszke czasu sam na sam, zrelaksowac sie.. Przeciez to ze macie dziecko nie znaczy ze nie macie prawa sie bawic, gdzies pojechac tylko we dwoje! Nie powinnas miec zadnych wyrzutow sumienia z tego powodu
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:07   #17
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Na Twoim miejscu, gdyby mąż tak się upierał to bym mu zostawiła dziecko i pojechała sama albo z koleżanką. Odpoczynek Ci się należy a maruda niech gnije w domu i niech zobaczy co to znaczy zajmować się 24h dzieckiem + domem

Czasem trzeba odpocząć i nabrać dystansu - mam nadzieje, że Twój mąż to zrozumie.To, ze macie dziecko nie znaczy, ze macie zgnić w 4 ścianach i swoim sosie. Powodzenia
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-01-30 o 19:12
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 21:31   #18
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Potrzebuję odpoczynku -czy to coś złego?

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że tutaj można wypracować kompromis.

Po 1 kwestia czasu: Jeśli dla niego 2-3 dni to dużo to powiedz, że możesz iść na ustępstwo. Zaplanujcie sobie dla siebie całe popołudnie i całą noc aż do dnia następnego (10/11 o której tam wstaniecie).

Po 2 pieniądze: 3 noce w hotelu, kolacja itd to wydatek minimum 1000zł. Jak się budujecie to to faktycznie jakieś pieniądze są. Jak już pójdziecie na kompromis z czasem (nie 2/3 dni a mniej) to może małą można "sprzedać" na to popołudnie i noc do babci?? Mielibyście mieszkanko dla siebie, więc opłata za hotel odpada. Jakaś miła kolacyjka na mieście, może jakieś wyjście, potem czas we dwoje, winko, muzyczka co tam lubicie.

Myślę, że takie rozwiązanie w jakiś sposób zadowoliłoby obie strony i nie jest chyba najgorsze. Warto iść w życiu na kompromisy, moim skromnym zdaniem.

Dziewczyny, przestancie z tym jedz z kolezanka
Autorka wyraznie z mezem chce jechac, nie doczytalyscie?...
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.