problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 13:25   #1
oleska88
Wtajemniczenie
 
Avatar oleska88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 310
Unhappy

problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy


witam.
mam olbrzymi problem z wypadajacymi wlosami, niecaly miesiac temu dowiedzialam sie, ze mam niedoczynnosc tarczycy. zazywam leki na tarczyce od ok 2,5 tygodnia jednak poprawy nie widze;/ wlosy ciagle mi wypadaja w olbrzymich wielkosciach, jestem zalamana.
boje sie je myc, bo przy myciu wypada ich mnostwo, drugie tyle przy suszeniu i jeszcze przy czesaniu, dzis po prostu az sie poplakalam.. nigdy nie mialam gestych i grubych wlosow, ale to co teraz mam na glowie to zaledwie 1/3 tego co mialam jeszcze kilka miesiecy temu
wlosy nie maja polysku, sa matowe, takie nijakie.
obecnie to moj najwiekszy kompleks.
i tu mam pytanie do was dziewczyny, jak dbacie o wlosy zeby nie wypadaly, byly bardziej geste, szczegolnie pytanie do osob ktore tez zmagaja sie z chorobami tarczycy. macie jakies specjalne receptury, ktore naprawde dzialaja, nie mowie tu o jakiejs bellissie i tych innych tabletkach.
jakies maseczki, napoje, specjalna dieta? bardzo prosze o pomoc
__________________

No1look

blog o medycynie estetycznej i kosmetyce
oleska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:56   #2
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
Dot.: problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy

Bardzo CI współczuje olesko88, ale musisz jeszcze poczekac na efekty brania hormonów. Miałam ten sam problem tzn niedoczynność tarczycywłosy przestały wypadać dopiero w dwa miesiące po rozpoczęciu przyjmowania hormonów. Nie wiem czy jakieś preparaty zadziałają lepiej zanim będziesz wyrównana hormonalnie. Ja używałam odżywki WAX i tabletek silica (wg mnie lepsze od bellisy). Wiem co czujesz tez byłam załamana miałam wrażenie że za chwile nie będe miała co spinać w kitkę. a pocieszenie powiem że dobrze że wiesz co Ci dolega, bo ja zanim wiedziała co mi jest to wykupiłam pół apteki, wylałam wiadro łez i co najgorsze nie odrazu zostałam zdiagnozowana, pierwszy lekarz mnie olał dopiero inny zlecil badanie i wyszło że mam niedoczynnośc mje TSH wynosilo ponad 24. Trzymam za Ciebie kciuki głowa do góry trzeba to przetrzymać ;-) Co do diety to mnie barzdo pomogła dieta dr Dąbrowskiej jak zerkniesz w moje posty to znajdziesz moje doświadczeenia z tą dietą, od tamtego czasu wróciło mi z 4 kilo ale z ręka na sercu przyznaje się do totalnych przegięć żywieniowych, na wiosnę wracam do dietki. Ja jeszcze borykałam sie z sucha wręcz papierową skórą i to niestety odcisnęło największy ślad, mam zmarchy z którymi walczę wspomagając się biochemią.
czastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:03   #3
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy

na efekt leków trzeba poczekać - niestety minimum kilka tygodni. plus jeszcze czas na odrośnięcie...
ale znasz przyczyne a to najważniejsze! leczysz ją więc przy odrobinie cierpliwości, to będzie tylko złe wspomnienie
__________________
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
.
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 15:14   #4
oleska88
Wtajemniczenie
 
Avatar oleska88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 310
Dot.: problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy

dzieki dziewczyny niby jestem zdiagnozowana, ale wydaje mi sie, ze to moze byc cos wiecej niz tarczyca, to nie jest tak ze sobie cos wkrecam, ale mam takie leki, ze to moze byc cos powazniejszego, dzis obudzilam sie z mega powiekszonymi wezlami chlonnymi. badania tez byly niejednoznaczne, tzn robilam w grudniu poraz pierwszy i morfologie i tarczyce oraz mocz, tarczyca wyszla wtedy w normie aczkolwiek w wyzszej granicy, mocz wyszedl w porzadku, morfologia- tu zmagam sie juz od kilku lat z niedokrwistoscia, wiec mala ilosc zelaza mnie specjalnie nie zdziwila, zrobilam kolejne badania w styczniu tego roku bo mimo wszystko bylam zaniepokojona czulam , ze cos jest ze mna nie tak i tu nagle bialko w moczu, tarczyca ponad 10.. w pon robie kolejne badania moczu, glownie po to zeby sprawdzic czy to bialko w koncu jest czy nie, oby nie, bo to moze miec z kolei zwiazek z nerkami;/ kiedys bylam zdrowa jak ryba a teraz musze brac leki do konca zycia i te nieszczesne wlosy
__________________

No1look

blog o medycynie estetycznej i kosmetyce
oleska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:47   #5
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy

jesli pojawiły się objawy inne niż niedoczynności (jest duzo stron o tym, które to sa TYPOWE objawy) to musisz koniecznie się zbadać dodatkowo. mocz i morfologie powtarzac regularnie, plus usg nerek jesli białkomocz się utrzymuje.
musi cie tez ogladac lekarz, żeby wykluczyć inne przyczyny powiększenmie węzłów chlonnych!

a włosy mają to do siebie, że odrosną więc się nie martw, tylko regularnie sie kontroluj u endokrynologa
__________________
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
.
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 22:23   #6
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: problem z wypadajacymi wlosami- niedoczynnosc tarczycy

zapisz się do dermatologa. ja mam niewielką niedoczynność tarczycy (prawie na granicy z normą), dostałam wcierkę na wzmocnienie włosów i po miesiącu stosowania nowe włosy zaczęły mi wyrastać grubsze.
aha, i nie spinaj włosów mi moja pani dermatolog zabroniła wiązać cienkie włosy
zrób dodatkowe badania na żelazo. jeśli nie będzie w normie, nie będziesz mogła łykać niektórych tabletek na włosy (chyba tych zawierających kreatynę)


przepraszam, jeśli odkopałam temat, ale myślę, że ten problem tak szybko nie znika
__________________
onepart0fme.blogspot.com

Edytowane przez Leanne
Czas edycji: 2010-09-19 o 22:25
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.