Zbyt młoda na ślub? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-05, 20:41   #1
A_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 357

Zbyt młoda na ślub?


Ostatnio parę razy natrafiłam na forum na "nagonkę" w stosunku do dziewczyn, które w miarę młodym wieku wychodzą za mąż. Sama mam 21 lat, mój TŻ 22, ślub planujemy na 2011, ja pracuję od dwóch lat, a do tego studiuję zaocznie, mój TŻ studiuje wieczorowo oraz ma swoją firmę, jesteśmy razem ponad 4 lata, stabilni finansowo, będziemy mieć gdzie mieszkać po ślubie (i to nie kątem u rodziców, jak wiele par prosto po slubie nawet w wieku 30 lat) więc skąd ta nagonka na mnie i osoby w podobnej sytuacji. Kiedy powiedziałam paru koleżankom, że wychodzę za maz były wielce zdziwione i dały mi do zrozumienia że popełniam bład Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to ze mną coś jest nie tak, z moim myśleniem? Bo naprawde nie potrafie tego zrozumieć Z góry dziękuje, za wszystkie opinie.
A_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 20:47   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Nie ma osób zbyt młodych na ślub, są tylko zbyt niedojrzałe.

21 lat - to albo dużo albo bardzo mało.
Kuzynka w tym wieku ma od 3 lat męża i dwuletniego synka. Żyją sobie szczęśliwie, ona studiuje zaocznie, on trzy lata starszy utrzymuje ich rodzinę. Żyją, jest świetnie.
Zawsze znajdzie się koleżanka która nawet w wieku 30 lat będzie należała do klubiku szalonych dziewic i jej priorytetem będą one night stand czyli koleżanki które małżeństwo traktują jako uwiązanie - no po prostu nie chcą stabilizacji i tyle. Każdy jest panem własnego losu.
Chcesz tego? Czemu nie. Kochacie się, jesteście ze sobą długo.
Zdania są podzielone - 21 lat to albo dziecko według niektórych, albo już pannica na wydaniu albo co gorsza - stara panna.
Kochacie się, więc życzę szczęścia.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 20:51   #3
evelineau
Zakorzenienie
 
Avatar evelineau
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 313
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nie ma osób zbyt młodych na ślub, są tylko zbyt niedojrzałe.

21 lat - to albo dużo albo bardzo mało.
Kuzynka w tym wieku ma od 3 lat męża i dwuletniego synka. Żyją sobie szczęśliwie, ona studiuje zaocznie, on trzy lata starszy utrzymuje ich rodzinę. Żyją, jest świetnie.
Zawsze znajdzie się koleżanka która nawet w wieku 30 lat będzie należała do klubiku szalonych dziewic i jej priorytetem będą one night stand czyli koleżanki które małżeństwo traktują jako uwiązanie - no po prostu nie chcą stabilizacji i tyle. Każdy jest panem własnego losu.
Chcesz tego? Czemu nie. Kochacie się, jesteście ze sobą długo.
Zdania są podzielone - 21 lat to albo dziecko według niektórych, albo już pannica na wydaniu albo co gorsza - stara panna.
Kochacie się, więc życzę szczęścia.
zgadzam sie w zupelnosci, ja mam meza od 2,5 roku, dzieci nie mamy ale tez jestem bardzo szczesliwa
evelineau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 20:58   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez A_D Pokaż wiadomość
Ostatnio parę razy natrafiłam na forum na "nagonkę" w stosunku do dziewczyn, które w miarę młodym wieku wychodzą za mąż. Sama mam 21 lat, mój TŻ 22, ślub planujemy na 2011, ja pracuję od dwóch lat, a do tego studiuję zaocznie, mój TŻ studiuje wieczorowo oraz ma swoją firmę, jesteśmy razem ponad 4 lata, stabilni finansowo, będziemy mieć gdzie mieszkać po ślubie (i to nie kątem u rodziców, jak wiele par prosto po slubie nawet w wieku 30 lat) więc skąd ta nagonka na mnie i osoby w podobnej sytuacji. Kiedy powiedziałam paru koleżankom, że wychodzę za maz były wielce zdziwione i dały mi do zrozumienia że popełniam bład Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to ze mną coś jest nie tak, z moim myśleniem? Bo naprawde nie potrafie tego zrozumieć Z góry dziękuje, za wszystkie opinie.
Każdy człowiek sam decyduje kiedy jest gotowy na ślub i nie ma co tu słuchać koleżanek czy kogokolwiek innego.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:11   #5
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez A_D Pokaż wiadomość
Ostatnio parę razy natrafiłam na forum na "nagonkę" w stosunku do dziewczyn, które w miarę młodym wieku wychodzą za mąż. Sama mam 21 lat, mój TŻ 22, ślub planujemy na 2011, ja pracuję od dwóch lat, a do tego studiuję zaocznie, mój TŻ studiuje wieczorowo oraz ma swoją firmę, jesteśmy razem ponad 4 lata, stabilni finansowo, będziemy mieć gdzie mieszkać po ślubie (i to nie kątem u rodziców, jak wiele par prosto po slubie nawet w wieku 30 lat) więc skąd ta nagonka na mnie i osoby w podobnej sytuacji. Kiedy powiedziałam paru koleżankom, że wychodzę za maz były wielce zdziwione i dały mi do zrozumienia że popełniam bład Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to ze mną coś jest nie tak, z moim myśleniem? Bo naprawde nie potrafie tego zrozumieć Z góry dziękuje, za wszystkie opinie.
Wiesz z tą nagonką nie chodzi o sam wiek, ale o dojrzałość do podjęcia do takiej decyzji. Niektóre dziewczyny - a najczęściej właśnie te bardzo młode - nie rozumieją jak poważnym krokiem jest wzięcie ślubu, urodzenie dziecka. Nie rozumieją jaka to odpowiedzialność.

Nawet na Wizażu regularnie pojawiają się wątki czasem nawet nieletnich dziewczynek na utrzymaniu rodziców, bez żadnego zdobytego wykształcenia, które nigdy nie pracowały i nawet nie wiedzą jak do tego się zabrać ale tak bardzo, bardzo kochają swojego chłopaka bo są już z nim prawie pół roku i czują że to miłość do grobowej deski więc muszą wziąć ślub. Albo chcące wziąć ślub dla ładnej sukienki i pierścionka zaręczynowego i żeby koleżanki zazdrościły.
A co do dziecka - "uczę się jeszcze i nie miałabym jak utrzymać dziecka ale strasznie chcę zostać mamusią bo kiedy na ulicy widzę taką słodziusią dzidzię w wózku to aż łezki płyną mi z oczek"

Skoro wy podchodzicie do tego odpowiedzialnie, zadbaliście o Wasze wspólne życie i macie na nie plan, jesteście stabilni finansowo, macie gdzie mieszkać to tylko życzyć Wam szczęścia. Dojrzałość nie zależy od wieku i Wy jesteście tego najlepszym przykładem.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:16   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
nieletnich dziewczynek na utrzymaniu rodziców, bez żadnego zdobytego wykształcenia, które nigdy nie pracowały i nawet nie wiedzą jak do tego się zabrać ale tak bardzo, bardzo kochają swojego chłopaka bo są już z nim prawie pół roku i czują że to miłość do grobowej deski więc muszą wziąć ślub.
po części się zgodzę, ale nie ze wszystkim - moim zdaniem brak wykształcenia czy pracy nie powinien być przeszkodą w braniu ślubu, przecież tutaj chodzi o ukoronowanie miłości i o wejście w kolejny etap związku... Nie rozumiem więc czemu wg większości osób ślub można zawrzeć TYLKO jeśli
- skończyło się szkołę/studia itp.
- ma się pracę
- nie mieszka się z rodzicami
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:17   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Ja może wyjdę teraz na jakąś kopniętą i zacofaną ale co to za małżeństwo gdy mąż mieszka u mamy w kawalerce a żona z rodzicami gdzieś indziej:p ? Ok rozumiem gdy jedno musi służbowo wyjechać za granicę i zostać tam jakiś czas, przecież są żołnierze... Ale jeśli bierze się ślub żeby brać bez kompletnie dalszych planów i perspektyw no to....???
I gdzie tu rozpoczęcie nowej drogi życia?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 21:22   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Ale jeśli bierze się ślub żeby brać bez kompletnie dalszych planów i perspektyw no to....???
A jeśli chce się wziąć ślub z miłości i ma się taką potrzebę, ale nie ma warunków podanych powyżej to ze ślubu trzeba rezygnować? ;>
Plany raczej ma się zawsze, co do perspektyw to różnie bywa... moim zdaniem nie ma co czekać na zmianę sytuacji tylko kierować się tym co najważniejsze
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:25   #9
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ja może wyjdę teraz na jakąś kopniętą i zacofaną ale co to za małżeństwo gdy mąż mieszka u mamy w kawalerce a żona z rodzicami gdzieś indziej:p ? Ok rozumiem gdy jedno musi służbowo wyjechać za granicę i zostać tam jakiś czas, przecież są żołnierze... Ale jeśli bierze się ślub żeby brać bez kompletnie dalszych planów i perspektyw no to....???
I gdzie tu rozpoczęcie nowej drogi życia?
Jakby nie patrzeć, to masz rację. Uważam, że najpierw się zaręczamy, mieszkamy razem, poznajemy się od tej "drugiej" strony. Bo co innego być parą i spotykać się np. 2,3 razy w tyg. a co innego mieszkać ze sobą i przebywać 24/7.

Co do pogrubionego, to autorka wątku napisała, że mają plany na ślub, ale w sumie nie napisała o niczym więcej. Ale zakładajmy, że mają poprostu plany na dalsze życie razem-nie wnikajmy w szczegóły. Do tego dochodzi to, że są stabilni finansowo. Jednak dziwi mnie to, że nie mieszkają razem i... nic nie wspomniałaś, Autorko wątku, o zaręczynach czy wspólnym mieszkaniu?
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:26   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Po części oczywiście masz rację. (visionAM)
Acha i to pogrubione nie odnosi się konkretnie do autorki tylko do mojej rozmowy właśnie z visionAM
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:32   #11
Vistula
Raczkowanie
 
Avatar Vistula
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 118
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Po pierwsze - gratuluję
Dlaczego jest nagonka na "młode" narzeczone? Może dlatego, że młodym ludziom ciężko jest usamodzielnić się i żyć niezależnie od rodziców. Aby takim być potrzebna jest praca, aby ją mieć - wykształcenie. Poza tym wielu mówi - wyszalej się najpierw, młoda jesteś.
Poza tym wiele młodych dziewczyn nie znalazło jeszcze swojego "księcia z bajki" i nie potrafią zrozumieć jak inne mogą. Jest zapewne przykre, bo zamiast cieszyć się razem z tobą, zaczynają krytykować.
Nie przejmuj się nimi, ciesz się swoją miłością.
__________________
Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Zawsze jest odpowiednia pora.
Vistula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 21:33   #12
ciabatka
Raczkowanie
 
Avatar ciabatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 488
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
po części się zgodzę, ale nie ze wszystkim - moim zdaniem brak wykształcenia czy pracy nie powinien być przeszkodą w braniu ślubu, przecież tutaj chodzi o ukoronowanie miłości i o wejście w kolejny etap związku... Nie rozumiem więc czemu wg większości osób ślub można zawrzeć TYLKO jeśli
- skończyło się szkołę/studia itp.
- ma się pracę
- nie mieszka się z rodzicami
Mnie się wydaje, że przyczyna jest dość prosta. Może nie chodzi o same studia i pracę, tak samo, jak nie chodzi o wiek. Chodzi o dojrzałość i świadome podejmowanie decyzji. A studia lub podjęcie pracy (a najlepiej jedno i drugie) pewnej dojrzałości uczą. I są po prostu jakąś tam gwarancją, że może jeśli człowiek od trzech lat zarabia na własne utrzymanie, mieszka bez rodziców (a przy tym bez odpowiedzialności długo się nie pociągnie) i w tym roku będzie miał dyplom, wie już choć trochę, co robi...

Ja z moim TŻtem jestem 2 lata, lat mam 22, on też. Rok temu marzyłam, żeby mi się oświadczył już, natychmiast. W tym roku zaczęłam dodatkowo poza studiowaniem pracować i zaczęliśmy myśleć o zamieszkaniu razem. I teraz widzę, że to faktycznie jeszcze nie ten moment, ślub nam nie ucieknie, jeśli to faktycznie TEN facet, a nie zaszkodzi najpierw ustabilizować sobie jakoś sytuację.

Edytowane przez ciabatka
Czas edycji: 2010-04-05 o 21:35 Powód: literówka
ciabatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:33   #13
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Question Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
po części się zgodzę, ale nie ze wszystkim - moim zdaniem brak wykształcenia czy pracy nie powinien być przeszkodą w braniu ślubu, przecież tutaj chodzi o ukoronowanie miłości i o wejście w kolejny etap związku... Nie rozumiem więc czemu wg większości osób ślub można zawrzeć TYLKO jeśli
- skończyło się szkołę/studia itp.
- ma się pracę
- nie mieszka się z rodzicami
Ty tak serio czy dla jaj????
A Z CZEGO młodzi będą się utrzymywać? Bo zawarcie małżeństwa to także finansowe zobowiązania, będziesz żyła miłością,na kolację pijąc nektar z księżycowego pyłu????
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:33   #14
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A jeśli chce się wziąć ślub z miłości i ma się taką potrzebę, ale nie ma warunków podanych powyżej to ze ślubu trzeba rezygnować? ;>
Plany raczej ma się zawsze, co do perspektyw to różnie bywa... moim zdaniem nie ma co czekać na zmianę sytuacji tylko kierować się tym co najważniejsze
A moim zdaniem to tylko tak ładnie brzmi, że "miłość najważniejsza" i wszystko zwycięży. Nawet w najlepszym związku mogą pojawić się zgrzyty gdy bedą finansowe problemy, studia na kartu i mieszkanie u rodziców, którzy ciągle się wtrącają.

Miłością nie zapłaci się rachunków, nawet jak bardzo kocha się Tżta to mogą puścić nerwy gdy brakuje na rachunki, uczy się do egzaminów i jeszcze ma rodziców nad głową i ciśnie się z nimi w mieszkaniu. To takie trochę utrudnianie sobie życia tylko dlatego, że ma się kaprys brać ślub teraz, jak najsztbciej. Czasami wystarczy poczeka rok, dwa i już ma się bardziej stabilną sytuacje i można mieszkać razem bez tylu stresów, o wiele przyjemniej.

Z drugiej strony to zależy co kto lubi- jak ktoś ma wielką potrzebę mieszkać razem, mieć ślub jak najszybciej to być może brak warunków i pomieszkiwanie u rodziców mu nie będzie tak ciążyło, tym bardziej jeśli nie chodzi o dwupokojowe mieszkanie a duży dom.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie mieszkać z rodzicami, kombinowania na rachunki...to by mi zepsuło całą radość mieszkania razem- brak poczucia samodzielności i intymności takiego "swojego życia".

Sama od 2 lat marzę by zamieszkać z Tżtem ale chcę skończyć studia, mieć pracę...


co do wieku, autorko wątku, jeśli macie warunki, jesteście dojrzali i chcecie tego to moim zdaniem wiek nie ma tu nic do rzeczy. Gdybym w wielu 20 lat miała takie warunki jak Ty to od razu bym z Tżtem zamieszkała (tyle, że ja ślubu nie planuję, przynajmniej nie od razu, więc sytuacja jest nieco inna).
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:36   #15
A_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 357
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez effectt Pokaż wiadomość
Jakby nie patrzeć, to masz rację. Uważam, że najpierw się zaręczamy, mieszkamy razem, poznajemy się od tej "drugiej" strony. Bo co innego być parą i spotykać się np. 2,3 razy w tyg. a co innego mieszkać ze sobą i przebywać 24/7.

Co do pogrubionego, to autorka wątku napisała, że mają plany na ślub, ale w sumie nie napisała o niczym więcej. Ale zakładajmy, że mają poprostu plany na dalsze życie razem-nie wnikajmy w szczegóły. Do tego dochodzi to, że są stabilni finansowo. Jednak dziwi mnie to, że nie mieszkają razem i... nic nie wspomniałaś, Autorko wątku, o zaręczynach czy wspólnym mieszkaniu?
Może się nieprecyzyjnie wyraziłam - były zaręczyny i już ślub jest "dopięty" na wrzesień przyszłego roku Na chwilę obecną nie mieszkamy razem, ale był okres kiedy mieliśmy taką możliwość (4msc), poki co "pomieszkujemy" u siebie gdy moi lub TŻ rodzice wyjeżdzają co zdaża się dość często. Wiadomo, że ludzie się wzajemnie docierają zamieszkując razem, ale wydaje mi się, że nie ma konieczności mieszkania razem przed ślubem (nie czuję takiego przymusu), każdy powinien wiedzieć czego może się spodziewać po "drugiej" stronie i znać jej dobre jak i te nieco "ciemniejsze" strony
A_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:43   #16
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Autorko, a wszystkie problemy z poprzednich wątków już rozwiązane?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:46   #17
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Gdy brałam ślub miałam 19 lat. Byłam po maturze, zaczynałam karierę zawodową. TŻ pracował, od pół roku mieszkał w moim mieście i zaczynaliśmy "nowe" życie. Mieszkał (przed ślubem) ze mną z rodzicami. Nie było łatwo, bo rodzina dużo a miejsca mało, jednak od samego początku szukaliśmy mieszkania.
Nie chcieliśmy ślubu "aby być razem bardziej", miał to być kolejny krok w związku. Był ślub cywilny, małe przyjęcie etc. Mieszkanie znaleźliśmy dopiero po roku, gdy wreszcie mieliśmy wymaganą przez banki zdolność kredytową.
Do czego zmierzam - gdy chciałam pochwalić się znajomym, wszyscy pukali się w czoła mówiąc "oszalałaś, młoda jesteś. wyszalej się, skończ studia, zabaw się porządnie...". Tudzież padały podejrzenia o ciążę.
Na studia nie chciałam iść, poza tym nadal nie wiem co studiować bym chciała (ale to też nie jest ważne). Nikt ze znajomych nie rozumiał naszej decyzji o ślubie.
W tym roku mija 5 lat. W czwartą rocznicę wzięliśmy ślub kościelny, urządziliśmy wesele. Dopiero teraz myślimy nad dzieckiem.
I powiem tak - nie zmieniłabym tej kolejności. Biorąc drugi ślub z mężem wiedziałam, że jest to przemyślana decyzja, wcześniejszy cywilny pozwolił nam osiągnąć znacznie więcej. Jeśli komuś się nie podoba to, co i jak zrobiliśmy - jego sprawa. Jesteśmy szczęśliwi. A koleżanki, które tak się śmiały z naszej decyzji teraz zazdroszczą, że mam już ułożone życie.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:49   #18
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Wg mnie jeśli czujecie się " na siłach" i macie stabilność finansową oczywiście że nie ma problemu ze ślubem .

Wszystko wg mnie zależy od dojrzałości emocjonalnej czasami 40 - latkowie nie są dojrzali na ślub ... wiec nie liczy się wiek
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:49   #19
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez A_D Pokaż wiadomość
Może się nieprecyzyjnie wyraziłam - były zaręczyny i już ślub jest "dopięty" na wrzesień przyszłego roku Na chwilę obecną nie mieszkamy razem, ale był okres kiedy mieliśmy taką możliwość (4msc), poki co "pomieszkujemy" u siebie gdy moi lub TŻ rodzice wyjeżdzają co zdaża się dość często. Wiadomo, że ludzie się wzajemnie docierają zamieszkując razem, ale wydaje mi się, że nie ma konieczności mieszkania razem przed ślubem (nie czuję takiego przymusu), każdy powinien wiedzieć czego może się spodziewać po "drugiej" stronie i znać jej dobre jak i te nieco "ciemniejsze" strony
Jakbym czytała o sobie, przy czym ja mam 20 lat, mój Tż 23 i jesteśmy razem od ponad 3 lat. Jednak.. my nie planujemy narazie ślubu. Wydaje mi się, że owszem, może i nie czujesz przymusu, ale zobaczysz, jak po miesiącu mieszkania razem ze swoim przyszłym mężem będzie Cię drażnił jego sposób bycia, czy to, że załóżmy nie myje filiżanki po wypitej kawie. A właśnie poprzez wspólne mieszkanie dowiesz się o tych "ciemniejszych" stronach również, o jakich się nie dowiesz widując się z nim raz na jakiś czas.
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 21:51   #20
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
miesiącu mieszkania razem ze swoim przyszłym mężem będzie Cię drażnił jego sposób bycia, czy to, że załóżmy nie myje filiżanki po wypitej kawie.
czemu to zakładasz?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:52   #21
A_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 357
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Autorko, a wszystkie problemy z poprzednich wątków już rozwiązane?
Odpukać od dłuższego czasu wszystko jest w najlepszym porządku Trochę to trwało zanim sobie to wszystko uporządkowałam (mysle ze TŻ tez) ale duzo by pisać Ostatnio spotkałam się z koleżanką, której zazwyczaj się zaliłam na moje "problemy" z TŻ a na wspomnianym osttanim spotkaniu nie miałam nic do powiedzenia na ten temat, więc myślę ze to dobry znak i oby tak było jak najdłużej.

Poza tym dziekuje za troskę
A_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:53   #22
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Gdy brałam ślub miałam 19 lat. Byłam po maturze, zaczynałam karierę zawodową. TŻ pracował, od pół roku mieszkał w moim mieście i zaczynaliśmy "nowe" życie. Mieszkał (przed ślubem) ze mną z rodzicami. Nie było łatwo, bo rodzina dużo a miejsca mało, jednak od samego początku szukaliśmy mieszkania.
Nie chcieliśmy ślubu "aby być razem bardziej", miał to być kolejny krok w związku. Był ślub cywilny, małe przyjęcie etc. Mieszkanie znaleźliśmy dopiero po roku, gdy wreszcie mieliśmy wymaganą przez banki zdolność kredytową.
Do czego zmierzam - gdy chciałam pochwalić się znajomym, wszyscy pukali się w czoła mówiąc "oszalałaś, młoda jesteś. wyszalej się, skończ studia, zabaw się porządnie...". Tudzież padały podejrzenia o ciążę.
Na studia nie chciałam iść, poza tym nadal nie wiem co studiować bym chciała (ale to też nie jest ważne). Nikt ze znajomych nie rozumiał naszej decyzji o ślubie.
W tym roku mija 5 lat. W czwartą rocznicę wzięliśmy ślub kościelny, urządziliśmy wesele. Dopiero teraz myślimy nad dzieckiem.
I powiem tak - nie zmieniłabym tej kolejności. Biorąc drugi ślub z mężem wiedziałam, że jest to przemyślana decyzja, wcześniejszy cywilny pozwolił nam osiągnąć znacznie więcej. Jeśli komuś się nie podoba to, co i jak zrobiliśmy - jego sprawa. Jesteśmy szczęśliwi. A koleżanki, które tak się śmiały z naszej decyzji teraz zazdroszczą, że mam już ułożone życie.
Widzisz wszystko super, ale nie każdy ma tak jak Ty miałaś. Nie każdy rodzic jest tak wyrozumiały żeby przyjąć pod swój dach "obcego" faceta. Ale super, że się ułożyło
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:55   #23
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A jeśli chce się wziąć ślub z miłości i ma się taką potrzebę, ale nie ma warunków podanych powyżej to ze ślubu trzeba rezygnować? ;>
Plany raczej ma się zawsze, co do perspektyw to różnie bywa... moim zdaniem nie ma co czekać na zmianę sytuacji tylko kierować się tym co najważniejsze
No a najważniejsze to wbić się w białą kiecę i chwalić się po znajomych obrączką mimo, że mieszkać nie ma gdzie, ani do garnka co włożyć (nie mówię tu o autorce! )
Jak 2. ludzi się kocha to im nie potrzebny papier, bo liczy się uczucie, a nie formalności. Ślub to pewna deklaracja niezależności, samodzielności, więc nie rozumiem po co go brać, jak nie ma warunków. IMHO najpierw się trzeba dorobić, zarobić chociażby na to, żeby wynająć M2, w razie co by z mężem i dziećmi i teściami nie cisnąć się w kawalerce.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:56   #24
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
czemu to zakładasz?
Och tak to poprostu ujęłam. Biorę pod uwagę wszelkie możliwości, jednak wymieniłam akurat te "gorsze" aby zwrócić na nie uwagę Autorki wątku Poprostu ciężko mi uwierzyć w to, że zaręczeni ludzie, mający rzekomo ustabilizowaną sytuację finansową, nie mieszkają razem i nie sprawdzają się wzajemnie (także pod kątem tego, czy będą mieli napewno możliwość popłacenia wszystkich rachunków, gospodarowania w mieszkaniu itd.)
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:57   #25
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Ty tak serio czy dla jaj????
A Z CZEGO młodzi będą się utrzymywać? Bo zawarcie małżeństwa to także finansowe zobowiązania, będziesz żyła miłością,na kolację pijąc nektar z księżycowego pyłu????
może grzeczniej?
Pisze serio. Nie mam na myśli sytuacji, gdy oboje ludzi mieszka z rodzicami, nie pracuje, jest w trakcie edukacji i nagle chcą brać ślub. Mam na myśli sytuację, gdy np. tylko jedna osoba w związku ma pracę, póki co stać ich jedynie na mieszkanie z rodzicami... itd. zresztą post karolca opisuje sytuację, którą miałam na myśli
Wg mnie właśnie za często teraz myśląc o ślubie bierze się pod uwagę aspekty finansowe, a moim skromnym zdaniem do wszystkiego dochodzi się małymi kroczkami i sama jakoś nie mam zamiaru czekać ze ślubem aż skończę studia.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:57   #26
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
No a najważniejsze to wbić się w białą kiecę i chwalić się po znajomych obrączką mimo, że mieszkać nie ma gdzie, ani do garnka co włożyć (nie mówię tu o autorce! )
Jak 2. ludzi się kocha to im nie potrzebny papier, bo liczy się uczucie, a nie formalności. Ślub to pewna deklaracja niezależności, samodzielności, więc nie rozumiem po co go brać, jak nie ma warunków. IMHO najpierw się trzeba dorobić, zarobić chociażby na to, żeby wynająć M2, w razie co by z mężem i dziećmi i teściami nie cisnąć się w kawalerce.
Dokładnie tak.
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:57   #27
A_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 357
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez effectt Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie, przy czym ja mam 20 lat, mój Tż 23 i jesteśmy razem od ponad 3 lat. Jednak.. my nie planujemy narazie ślubu. Wydaje mi się, że owszem, może i nie czujesz przymusu, ale zobaczysz, jak po miesiącu mieszkania razem ze swoim przyszłym mężem będzie Cię drażnił jego sposób bycia, czy to, że załóżmy nie myje filiżanki po wypitej kawie. A właśnie poprzez wspólne mieszkanie dowiesz się o tych "ciemniejszych" stronach również, o jakich się nie dowiesz widując się z nim raz na jakiś czas.
akurat to, że nie myje po sobie filiżanki po kawie wiem już od dłuższego czasu Moim zdaniem mieszkanie przed ślubem jest indywidualna sprawą każdej pary i nie zamierzam w tej kwestii spierać się z kimkolwiek
A_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:58   #28
agaafurm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 399
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

bez przesady ja sama mam 21 lat i nie uważam się za osobę niedojrzałą, gdybym była z kimś tak długo nie wahałabym się, wszystko zależy od człowieka i od tego jak podchodzi do życia.moja kuzynka wyszła za mąż w tym wieku, obecnie ma 7 letnią córeczkę i jest 10 lat po ślubie. Nie przejmuj się koleżaneczkami.

gratulacje
__________________
If you could only see the beast you've made of me ...
agaafurm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:59   #29
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
może grzeczniej?
Pisze serio. Nie mam na myśli sytuacji, gdy oboje ludzi mieszka z rodzicami, nie pracuje, jest w trakcie edukacji i nagle chcą brać ślub. Mam na myśli sytuację, gdy np. tylko jedna osoba w związku ma pracę, póki co stać ich jedynie na mieszkanie z rodzicami... itd. zresztą post karolca opisuje sytuację, którą miałam na myśli
Wg mnie właśnie za często teraz myśląc o ślubie bierze się pod uwagę aspekty finansowe, a moim skromnym zdaniem do wszystkiego dochodzi się małymi kroczkami i sama jakoś nie mam zamiaru czekać ze ślubem aż skończę studia.
Bierze się, bo jednak nie ukrywajmy, ale wszystko kosztuje. Nawet potem chcąc sprowadzić dziecko na świat. Ileż wydatków jest związanych z dzieckiem jeszcze nawet przed narodzinami! Nie bądźmy egoistami i nie myślmy tylko o sobie i naszej wielkiej miłości
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 22:01   #30
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Zbyt młoda na ślub?

Cytat:
Napisane przez A_D Pokaż wiadomość
akurat to, że nie myje po sobie filiżanki po kawie wiem już od dłuższego czasu Moim zdaniem mieszkanie przed ślubem jest indywidualna sprawą każdej pary i nie zamierzam w tej kwestii spierać się z kimkolwiek
Ale skoro Was stać, ślub ugadany, to czemu nie chcecie już teraz razem zamieszkać? Myślałam, że jak się kogoś kocha to się pragnie codziennie razem zasypiać i się budzić
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.